Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202545 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #195 : 14 Nisan 2016, 23:02:06 »
14 sayfa olmuş, itin götüne sokuldu burda, bakalım iyi oynadığında 3 mesaj üst üste yazılacak mı..

bugün maçın udoh'la beraber en iyisiydi, geçen maç da iyiydi.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #196 : 14 Nisan 2016, 23:04:02 »
Kendisini bu günkü oyunundan sonra  çenelerin çenesi ünvanıyla taltif etmek lazım bence.

Çevrimdışı umitrenan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #197 : 14 Nisan 2016, 23:07:07 »
Taraftarın kendisine güvenmediğinin farkında.Fazla eleştiriliyor.Arkadaşlar Obra işini bilir.O da bilir yerden yere vurmayı eleştirip kesip atmayı ama bir ışık görmese bu kadar ısrarcı olmaz.

Şutu:Yok denecek kadar az evet.
Savunması: Obra'nın elinde çok çok üst seviyelere çıkabilir evet.
Sertlik:Kendinden iri uzun kısa hızlı herkesle baş edebilecek potansiyeli var evet.
Top çalma:Eli kolu çok uzun onu da yapabiliyor evet.
Top kaybı:Saç baş yolduruyor evet,delirtiyor evet,takımın hızını düşürüyor evet,olmayacak yerlerde kaybediyor evet.
Atletizm:Genel anlamda rebound alabiliyor blok yapabiliyor geliştirilebilir evet.

Sonuç olarak kendisine biçilen rolleri Obra'nın katkısıyla oynayabilecek potansiyeli var ama inanılmaz bocalıyor ve kendine güvensiz.Ama Obra onu kazanacaktır ve gerçekten muazzam bir savunmacı kazanacağız.Kısa uzun hızlı yavaş veya iri herkesin önünde-arkasında durup buraların tozunu attıracaktır.

Ya da ben fazla iyimserim ve de  Pollyanna'cılık yapıyorum :) Sadece Obra'ya inanıyorum hepsi bu.

Kendisine yaptığım yorumları haklı çıkarmıştır.He 2 maçta oynadı diye yüceltmeye çalışmıyorum ama bu sezonun en kritik maçlarında böyle oynayabiliyorsa artık beklenti içine girmemizi sağlamıştır.Umarım istikrar sağlar ve bize kendini izletir.Biz taraftarı kazanmak kolaydır.Sen böyle oynadığın sürece salondaki 10 bin kişi her daim arkanda olacaktır.
   Bu gün takımın  skor liderlerinden biri oldu :O Böyle devam etmen dileğiyle :)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #198 : 14 Nisan 2016, 23:09:08 »
Bunda önce bazı maçlarda bir kaç iyi şey yaptığında bile abartıldığı olmuştu ama Real Madrid serisindeki mücadelesiyle sonuna kadar hak ediyor övgüyü.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #199 : 14 Nisan 2016, 23:09:54 »
Söyleyecek birşey yok. Laflarımızı ağzımıza tıkadı, helal olsun maçın yine yıldızlarından biriydi. Sen böyle oynamaya devam et biz yine överiz reis. Ellerine sağlık

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #200 : 14 Nisan 2016, 23:20:45 »
Son 2 maçta muazzam katkı verdi. Savunma düştüğünde 3 faulu olmasına rağmen onu oyuna alıyorsa koç ne kadar faydalı olduğu ortada demektir.
Zaten son 4-5 maçtır da ciddi bir düzelme vardı.
En büyük şanssızlığı onun için ödenen yüksek bonservis. Beklentiler ve onun üzerindeki baskı arttı, papanikolau ile karşılaştırıldı. Böyle giderse daha da iyi olacak.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #201 : 14 Nisan 2016, 23:27:42 »
EL'de bu sezon ilk kez çift haneye ulaştı.En kritik dönemeçte gelmesi güzeldi.Umarım saman alevi performansı değildir, devamı gelmesi dileğiyle...

Çevrimdışı Soner

• Üye
  • Yer: Van
« Yanıtla #202 : 14 Nisan 2016, 23:51:36 »
kadroya su son iki maçta yaptıklarını yapmak için katıldı. kimse her maç 20 sayı 10 ribaunt beklemiyor. umarı boye oynamaya devam eder. iki maçın kazanılmasında da buyuk katkısı var

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #203 : 14 Nisan 2016, 23:59:14 »
Bugün nirvanaya ulaştı. Yüreğine sağlık.

"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #204 : 15 Nisan 2016, 00:28:08 »
her ne kadar kaliniç'i sevmesem, takımda istemesem ve buraya yazmamaya karar vermiş olsamda, foruma olan saygımdan iki çift yazmak istedim.

zamanında yukarıdaki mesajı yazmış ve "umarım yüzümü kara çıkartır bu arada." demişim. (sanki benim eleştirmemi beklemiş :))) şu iki maçta bir iyi hareketi olsa, iki kötü hareketi oldu, istatistik yaptı falan ama en azından mücadale etti, kavga etti ve katkı verdi. sadece bunun için bile tebrik ediyorum kendisini ve hala diyorum:umarım benim yüzümü kara çıkartır ve takıma katkı verir. ancak yinede seneye koçun daha üst seviye adamı tercih etmesini diliyorum.

kaliniçin sana selamı var hocam
adam iki maçta da öttürmüş, hala neyin peşindesin?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı fatma k.

• Üye
  • Yer: Ataşehir
« Yanıtla #205 : 15 Nisan 2016, 00:39:22 »
Bugün harikaydı. Geldiğinden beri yapamadıklarını yapmaya çalışıyordu, iki maçtır yapabileceklerini sergiliyor. Mental eşiği aştı nihayet. Sırp olsun çamurdan olsun,koçum benim...

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #206 : 15 Nisan 2016, 01:01:44 »
Bugün en ama en çok Kalinic için sevindim.. O taraftarla bütünleşmesi, takip smacı, alley-oop'u, bunlar esnasında gözlerindeki ifade..

Utanmasa insan oturup ağlayacak.. Kolay değil, koca sezonun acısı çıktı, çıkıyor..

Sen olmadan başaramayız Nikola.. Bu takımın en önemli parçalarından birisin..
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #207 : 15 Nisan 2016, 01:05:10 »
Çok uyuz olurum bunu diyene ama ben demiştim temkinli olalım, adamın ilk senesi falan diye. Öyle veya böyle Sırp milli takımında ilk 5 çıkan adama Pierre Jackson muamelesi çekildi yıl boyu.

Böyle mücadele etsin yeter diyenleri de anlamıyorum. Hocam adam hep böyle mücadele ediyordu zaten yıl boyu? Özellikle hücumda şapşal hareketleri vardı, bazen kopuk uçurtma gibiydi ama diğer artı yönlerini görmezden gelmekle ayıp edildi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #208 : 15 Nisan 2016, 02:22:23 »
Çok uyuz olurum bunu diyene ama ben demiştim temkinli olalım, adamın ilk senesi falan diye. Öyle veya böyle Sırp milli takımında ilk 5 çıkan adama Pierre Jackson muamelesi çekildi yıl boyu.

Böyle mücadele etsin yeter diyenleri de anlamıyorum. Hocam adam hep böyle mücadele ediyordu zaten yıl boyu? Özellikle hücumda şapşal hareketleri vardı, bazen kopuk uçurtma gibiydi ama diğer artı yönlerini görmezden gelmekle ayıp edildi.

Yapma Kutay!  Nasıl boyle mucadele edıyordu Allah askına?  Saçma sapan şut seçimleri, airball'lar.  Gereksiz fauller; gereksizi geçtim, neye amaca hizmet ettiği bilinmeyen son saniye faulleri...  Bir de gözden kaçırmamak lazım.  1 milyon Euro gibi yüksek bir bonservis ile gelen bir oyuncudan beklentinin yüksek olması kadar doğal bir şey yok.  Bunları yeri geldiğinde tartıştık.  Sen bakma bugün takım başarılı.  Başarısız olsaydı daha da eleştirilirdi, ki maç özelinde baktığında haklı eleştiriler olurdu. 

Öte yandan, benim nazarımda, bu seviyelerde yapacağı benzer katkılar bu paraya değer.  Nihayetinde, meseleye iktisadi bir perspektiften bakarsan, oyuncuyu beli bir sonucu başarmak için transfer ediyorsun.  Evet, o dönemde belki verdiğin paraya eşdeğer daha iyi opsiyonlar var olabilir ama istediğin sonuca ulaşmakta, tek maç dahi olsa bu oyuncu etki etmiş ise (ve başka bir oyuncunun o kadar etki edip edemeyeceği teoride bilinmediği için) bence değerine karşılık vermiştir.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #209 : 15 Nisan 2016, 02:43:41 »
Yapma Kutay!  Nasıl boyle mucadele edıyordu Allah askına?  Saçma sapan şut seçimleri, airball'lar.  Gereksiz fauller; gereksizi geçtim, neye amaca hizmet ettiği bilinmeyen son saniye faulleri...  Bir de gözden kaçırmamak lazım.  1 milyon Euro gibi yüksek bir bonservis ile gelen bir oyuncudan beklentinin yüksek olması kadar doğal bir şey yok.  Bunları yeri geldiğinde tartıştık.  Sen bakma bugün takım başarılı.  Başarısız olsaydı daha da eleştirilirdi, ki maç özelinde baktığında haklı eleştiriler olurdu. 

Öte yandan, benim nazarımda, bu seviyelerde yapacağı benzer katkılar bu paraya değer.  Nihayetinde, meseleye iktisadi bir perspektiften bakarsan, oyuncuyu beli bir sonucu başarmak için transfer ediyorsun.  Evet, o dönemde belki verdiğin paraya eşdeğer daha iyi opsiyonlar var olabilir ama istediğin sonuca ulaşmakta, tek maç dahi olsa bu oyuncu etki etmiş ise (ve başka bir oyuncunun o kadar etki edip edemeyeceği teoride bilinmediği için) bence değerine karşılık vermiştir.
Mücadele konusunda Kalinic hep aynı noktadaydı. Eksiği olsa koç onu kenara çekip fırçalamaz mıydı? Böyle bir şey gördük mü? Görmediğimize göre efor olarak eksiği yoktu. Bir ara süresi azaldı, ama bu bence mental olarak kendine gelmesini sağlamak içindi.

1 milyon bonservis konusu sıkıntı oldu evet. Ama yükselişte genç bir oyuncuydu Kalinic ve koçun seçimiydi. O pozisyona bir Amerikalı da alınabilirdi ama seçim bu oldu. Kalinic'in bizde uzun yıllar kalma potansiyeli de bonservisin gerçek maliyetini azaltıyor bu arada.

Son olarak da evet, hücumda post up pozisyonları hariç dışarıda topu alınca genelde kötü tercihler ve düşük yüzdeleri ile oynadı. Ama şunu düşünün, ki en çok kızdığım konu bu, bazı davar "Fenerliler" Kalinic'e sosyal medyada yıl boyu küfüre varan hakaretler etti. Yeni bir ülke, yeni bir takım, yeni bir koç... Büyük bir maceraya atılıyorsunuz, tökezliyorsunuz ve düşene bir de taraftar vuruyor. Tabii ki tüm taraftar böyle değil, ama bunu yapan bir çok insan var ve bunu yapanlar da futbol takımındaki milyonluk eşeklere tapanlar. Obradoviç ve takım arkadaşları arkasında durmasa Kalinic asla ayağa kalkamazdı, sene sonunda da gönderirdik.

Bu konuya bu kadar kızmamın ve takmamın sebebi, taraftar her sene illa ki bazı oyunculara takıyor. Takımın keyfini çıkarmak ve mücadelenin hakkını vermek yerine kendi oyuncularını esprilere meze ediyor. Bu anlayışı değiştirmemiz lazım.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon