Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202600 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #225 : 20 Nisan 2016, 02:50:35 »
top8 ortalamasi

24 dakika, 11.3 sayi, 6.7 ribaund 1.3 asist.

2 sayi yuzdesi : 73.7 %
Beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan istatistikler ve daha önemli olan şeyler istatistiğe yansımayanlardı bu seride.. Kendisini çok eleştirmiştim Ama içimden de Obra istediyse vardır bildiği diyordum varmış ta :)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #226 : 20 Nisan 2016, 04:10:00 »
Bu serinin MVP si diyebilir miyiz? Umarım böyle devam eder.

Udoh'a ayıp olmaz mı? Bence olur.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #227 : 20 Nisan 2016, 05:33:49 »
top8 ortalamasi

24 dakika, 11.3 sayi, 6.7 ribaund 1.3 asist.

2 sayi yuzdesi : 73.7 %

Play off boyunca Vesely'nin boşluğunu doldurdu. Attığı sayıdan çok yaptığı savunma, topsuz cut'lar ve Real Madrid gibi iyi hücum ribaundu alan uzunları barındıran bir takıma karşı aldığı ribaundlar daha önemliydi. Bu yüzden 6.7 ribaund ortalaması çok çok değerli...

Bütün maçlarda katkısı çok değerliydi ama ben birinci sıraya ilk maçı koyarım. İçlerinde en az sayı attığı maç ilk maçtı. Ama maç başa başken aldığı hücum ribaundları ve son periyot süre dolarken Bogdanovic'e yaptığı o akıl dolu asist benim için attığı sayılardan daha değerli...
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #228 : 20 Nisan 2016, 08:33:02 »
Real serisini getiren oyuncuydu bence ... Underdog bir gorev adami ... Bu seri ile seneye koltugunu garanti altina aldi ... Senede 750 alip gerektigi ana kadar yedekten sure alip sonra bu katkiyi verecek cok oyuncu yok.

Bu serinin en iyi 6. adami....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #229 : 20 Nisan 2016, 08:57:49 »
750 almıyor ki
1 milyon euro buyout verdik
Senelik maaşı 350 bin euro..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #230 : 20 Nisan 2016, 08:59:05 »
Ben bile umudu kesmiştim, çünkü yapabildiklerini bile yapamaz hale gelmişti
Şu anda normal seviyesine döndü muazzam 3 maç oynadı

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #231 : 20 Nisan 2016, 09:10:54 »
Ben bile umudu kesmiştim,...

Bir ben kesmemiştim :)

Hayır yani, özellikle Hakan Yaman gibi basketbol bilgisine çok güvendiğim bazı kardeşlerimin yazdıklarını görünce düşüncelerimi yazmaya çekiniyordum. :P

Ama itiraf etmeliyim ki beklentilerimi tam olarak karşıladı kendisi. Daha önce de dediğim gibi; Yeter ki iyi yaptığı şeyler dışında başka işlere kalkışmasın. Dün mesela (yanlış hatırlamıyorsam son çeyrekte) sahamızdan çıkarken top kendisinde uzun süre kaldı ve neredeyse top kaybı yapacakken faul çalındı. Ardından da Obradoviç oyundan alarak ciddi şekilde uyardı kendisini. Yeter ki bu tür işlere kalkışmasın. Onun işi savunma, ribaund ve çember altında seken toplar.
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2016, 09:11:53 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #232 : 20 Nisan 2016, 09:25:40 »
Yahu ben faydası olmaz demedim ki. "Yemeyip içmeyip savaşır ve mental olarak toparlanırsa belki ileride çok faydalı işlere imza atabilir" dedim. Olan da budur. Yoksa yetenekleri konusunda hâlâ aynı şeyi düşünüyorum. Pozisyonuna göre kazma bir oyuncu. İşlerin tıkırında gittiği kusursuz bir sistemde böyle isimler kendilerine uygun bir rol bulursa çok saygın yere de gelebilir. Geçmişte San Antonio'da Bruce Bowen vardı. Yetenek düşmanlığı bakımından Kalinic'ten beterdi. Ama bugün bir çok şampiyonlukta kilit rolü oynayıp, Spurs efsaneleri arasına adını yazdırmıştır. Ama bu onun yetenek fakiri olduğu gerçeğini gizlemez. Böylelerinin ne kadar yeteneksiz olduğu özellikle sistemin tam olarak oturmadığı, bir türlü istenen basketbol seviyesine erişilemediği takımlarda ortaya çıkar. Kusursuz bir makine düzeni gibi işleyen takımlarda bu tip oyuncular o mental eşiği aşabilirse tamamlayıcı rolünde zaman zaman çok büyük işler de yapma potansiyeline sahiptirler. Kalinic'te bu seride bunu yaptı. Yani şimdi benden onun yetenek fukarası olduğunu inkar etmemi beklemesin kimse. İyi bir takımda Kalinic gibi yetenek fukaralarının kotası iki ya da üç isimle sınırlıdır. Onların da birisine ciddi rol verilir. Hiç bir iyi takım iki Kalinic'i birden kaldırmaz. Ana parça olarak...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #233 : 20 Nisan 2016, 09:57:32 »
Dün üçlük bile attı daha ne olsun :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #234 : 20 Nisan 2016, 10:38:28 »
Kendi adıma sene sonu gelmeden hiçbir oyuncudan umudu kesemiyorum. Bazen kendi aramızda konuşuyoruz "abi olmadı galiba" falan gibi ama ben illa ki bekliyorum. Fakat böyle bir patlamayı, üstelik Real'e karşı yapmak da muazzam bir olay.

Hakan Abi amansız bir NBA takipçisi olduğu için Kalinic'in yeteneği konusunda beklenti seviyesi biraz skalayı yükseltiyor bence. Zira tam anlamıyla 'kazma' olduğunu ben düşünmüyorum. Burada defaatle de belirttik ki Kalinic ne şutu çok kötü bir oyuncu, ne de hücumda çok kısıtlı bir oyuncu. Fakat ben olsam, bana da 1M 'buy-out' ödense ve maaşım bunun üçte biri olsa, ben de mental olarak biraz zorlanırım. Üstelik böyle eşikleri aşmak için Dünya'daki belki de en zorlu taraftar grubunun karşısındasın. Tam da bu sebepten Kalinic'in gösterdiği çıkış duble değerli.

Şu Real serisindeki oyunun biraz istikrarla devamı benim için yeterli. Sonuçta esas işi savunma tarafında ve 1'den 5'e kimi verseniz savunabiliyor. Devam...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #235 : 20 Nisan 2016, 10:45:45 »
Helal olsun. Elinden geleni, fazlasini yapti. Cok onemli katki verdi. Umarim devam eder. O iyi oynasin biz ovmeye devam ederiz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı M. Umut

• Üye
  • Yer: Singapur - Malezya
« Yanıtla #236 : 20 Nisan 2016, 11:31:39 »
Kalinicin performansi su ana kadar felaketti ama devaminda bizi utandiracaktir. Gecen sene ozellikle F4de cevap veremedigimiz sertlige cozum olacak. Pis isleri yapacak, her topa el sokacak, sayi atamasa da cok kritik toplar kazandiracak.

Ben demistim terbiyesizligine girmek gibi olacak ama demistim. Son 3 mactaki istatistikleri sahane, yine de bu yetenek fakiri oldugu gercegini degistirmiyor. Sonucta topla hizli hucuma cikarken karsisina adam cikinca yapabilecegi en iyi sey topu tutmak olan bir adamdan bahsediyoruz. Ama her takima Kalinic gibi bir adam lazim. Futbol, basketbol farketmez, ikili mucadelenin oldugu her takim sporunda.

Kalinic 4 numaradaki bu performansiyla muhtemelen Baris Hersek'in de biletini kesti. Datome'nin bence cok daha iyi oldugu 3 numaradan daha fazla sure almasini sagladi. Ilk Real macin son dakikalarinda Sergio Llull'u tutmak icin girdi, (Hickman'in sure alabilecegi dakikalardi) ayni macta 5 numara da oynadi. Yani adam aslinda takimdaki dengeleri cok degistirdi. Bu performansiyla inanilmaz bir koz.

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #237 : 20 Nisan 2016, 11:39:06 »
cene reis döktürdü dün 3lükte soktu :d

Çevrimdışı İbrahim Coşkun

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • icoskun1977
« Yanıtla #238 : 20 Nisan 2016, 15:12:55 »
Udoh'a ayıp olmaz mı? Bence olur.
Udoh'a ayıp olur hatta Bogdana da ayıp olabilir ama onların bu performanslarına alışığız. Kalinic şu anda neredeyse yoktan var oldu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #239 : 24 Nisan 2016, 14:20:32 »
750 almıyor ki
1 milyon euro buyout verdik
Senelik maaşı 350 bin euro..

yeni gordum ... 350 oldugunu biliyordum ama o heyecanla yanlis yazmisim ... neyse bu seferlik yasima verin yaslandik artik :)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....