Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202609 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #285 : 23 Ağustos 2016, 08:53:01 »
Videoyu izledim.
Hemen hemen herkes (Bogdan hariç) aynı hareketi yapmış. Sanki bir nevi toplu refleks. Benim şahsi kanaatim de o işaretin ırkçılık düşüncesinden ziyade zafer işareti olarak yapıldığı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #286 : 23 Ağustos 2016, 09:18:33 »
keske baslasa su maclar ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
  • Yer: Berlin
« Yanıtla #287 : 23 Ağustos 2016, 15:00:37 »
Tuğberk hocam, 6 parmak olmuş senin tarifinde :) birde dediğini yapmak çok zor gerçekten, denedim ama beceremedim (işaret serçe parmak ve yüzük parmağın kapatılarak, diğer üç parmağın yukarıda tutulması), özellikle o 3 parmağı kapatmak, zaten ortaya da hoş olmayanbir el hareketi çıkıyor :)

Bu konu, 2006 yılında Kezman transfer olduğunda da gündeme gelmişti. Şimdi tekrar baktım, wiki ye göre 1. dünya savaşı sırasında ortaya çıkan aşırı milliyetçi bir grup çetnikler. İnternette biraz daha araştırınca daha fazla bilgiye ulaşılıyor, özellikle de ingilizce arattığınızda.
Pek de masum görünmüyorlar, her aşırı hareket gibi amacını/haddini aşan eylemlerle de adları anılıyor. Direniş hareketi olarak ortaya çıkan oluşumlara her zaman sempatim olmuştur fakat sonrasında yapılanlar (yada yaptıkları söylenenler -Bosnada, insanların, bahsedilen 2 parmağı keserek bu hareketi yapmaya mecbur bırakılmaları gibi-

Tek olumlu bulabildiğim şey sporcuların bu hareketi farklı bir biçimde yapıyor olması, bogdanovic in bile daha yeni çekilmiş resmi var internette bu hareketi yaparken.

Selam Ayhan Hocam,

Orada esasen tamlama kullanmışım ama araya virgül koymayı unutunca işaret kelimesi parmaklara karışmış ve cümlede altıncı parmak olarak yer bulmuş kendine 😀
Ben de denedim bu arada. Pek yapılabilir bir hareket gibi durmuyor😀

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #288 : 23 Ağustos 2016, 15:25:48 »
O işaretin Tito taraftarı komünistlere karşı savaşan milliyetçilere kadar (belki daha da eskiye) dayandığını biliyorum. Soykırımcılarla ortaya çıkan bir husus değildir.

Çevrimdışı Atakan doğan

• Üye
  • Yer: Kartal/İstanbul
« Yanıtla #289 : 23 Ağustos 2016, 21:09:34 »
Renktaşlar ırkcılığa karşı belkide en sert takım biziz kalinic bu amaçla yapacak kadar salak olamaz amaç bu olsa bile gereken yapılır sırplarda milliyetcilik duyguları yoğundur hatta ırkçılık olayları sık görülür fakat böyle büyük bir organizasyonda yapıldıysa ırkçılık gereken yapılır. Kosovaya Bosnaya selam olsun...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #290 : 25 Kasım 2016, 08:03:42 »
10 sayı 8 sayı ile oynamış bu akşam. Gelecek sene yeni transferimiz olacak sloukas ile beraber.

Bir eski mesajı da ben kopyalayım.

Hakikaten de öyle oldu.

Dün gece gerçekten çok iyiydi, top çaldı, savunma yaptı, steps yaptırdı (hemde son dakikalarda maç kafa kafaya giderken mola dönüşü Sloukas ın stepsinden hemen sonra), Hucum faul yaptırdı, ribaund aldı.. Kısacası kendisinden beklediğimiz herşeyi yaptı, yetmedi, hucumda da sorumluluk aldı, ciddi katkı verdi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #291 : 25 Kasım 2016, 14:16:45 »
İnanılmaz oynuyor. Hayretler içerisindeyim. Ömer Onan'ın yolunda ilerliyor. O da hep üstüne koyarak giderdi. Fakat Kalinic'in Ömer'e göre korkunç bir fizik ve atletizm avantajı da var. Bu gelişimi ne kadar devam eder bilemem ama cidden şaşkınlık duyuyorum.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #292 : 25 Kasım 2016, 15:22:48 »
Makine gibiydi mübarek, hem savunmadaki hem de hücumdaki katkısı çok değerliydi.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #293 : 25 Kasım 2016, 20:50:24 »
Bir de bu sene daha olgun basketbol oynuyor maç sonu otelde tüm takımı alkışlarken en son  indi onu aramıza aldık sevdik seni ye zıplaya zıplaya söyledik O da bize eşlik etti sağ olsun

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #294 : 25 Kasım 2016, 20:58:18 »
Şu başlığın ilk sayfasının sonundan itibaren 3-4 sayfa fecii saydırılmış kendisine. Üstelik çok net 1cacık olmaz1 tarzı konuşan arkadaşlarımız da olmuş.

İddia ediyorum, şu an Avrupa'da eşi olmayan bir oyuncu kendisi. Oyuna katkının istatistiği olsaydı açık ara olurdu kendisi. Hastasıyız...

Not: Aynı yorumların benzerleri Nunnaly başlığında da var. Bakalım onun sonu nasıl olacak?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #295 : 26 Kasım 2016, 00:48:14 »
Şu başlığın ilk sayfasının sonundan itibaren 3-4 sayfa fecii saydırılmış kendisine. Üstelik çok net 1cacık olmaz1 tarzı konuşan arkadaşlarımız da olmuş.

İddia ediyorum, şu an Avrupa'da eşi olmayan bir oyuncu kendisi. Oyuna katkının istatistiği olsaydı açık ara olurdu kendisi. Hastasıyız...

Not: Aynı yorumların benzerleri Nunnaly başlığında da var. Bakalım onun sonu nasıl olacak?

"Auschwitz'ten sonra şiir yazmak barbarlıktır." Adorno

"Kaliniç'ten sonra yeni bir Obradoviç oyuncusunun hunharca eleştirilmesi barbarlıktır." Besim

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #296 : 26 Kasım 2016, 00:55:23 »
Kalinic'ten hala umudu olanlari gordukce, benim de insanliga olan umudum artiyor...

;D

Stefan Zweig'ın intihar etmeden evvel insanlığa olan inancını bildirir bir mektup yazması gibi...  :P

O zaman ben de insanliga olan sevincini biraz artirayim ama asil Kalinic F4te aldigi iki ekstra hucum ribauntu ve yaptigi savunmayla basketbol tanrisina olan inancimizi katlayacak.
Eger sonuca direkt etki edecek bir performans olursa tum seneyi unuturum.  Nihayetinde koskoca Euroleague Sampiyonlugu...  Ama obur turlu, buradaki herkesin Kalinic'e gereginden fazla tolerans gosterdigini dusunuyorum.  1 milyon Euro bonservisli bir oyuncu bu: tolerans citasini cok dusurduk.

Bu yorumlar bomba yalniz. 

Taaaaa Nisan ayinda bile o kadar kotu imis...  Nunnally o kadar yatmaz insallah.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #297 : 26 Kasım 2016, 10:49:44 »

Nunnally ile Kalinic bir değil. Nunnally'de temel fundamental eksiği var bence. Çözülebilecek bir problem değil. Zaman kaybı.

NCAA kariyeri boyu savunmacı diye itibar edilen Nunnally, savunma yapmaktan imtina ediyor. Zihniyet de normal değil.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #298 : 26 Kasım 2016, 14:15:14 »
ben de james'in düzeleceğini düşününlerden dim. Ancak kalinic ile james arasında fark var. Kalinic en başından beri savunma yapıyordu. doğru yerlerde duruyor, savunma da geri adım atmıyordu. Hatırlıyorum ist deki ilk madrid maçında, sonra kimki maçında müthiş savunmalar yapmıştı gardlara bile. ama şut sokamadığı için toptan eleştiriliyordu. bana göre biraz haksızlık yapılıyordu. şut sokmaya (güveni gelince) başlayınca iş değişti.
ancak james te acayip bir ürkeklik var. defansta yerini kaybediyor. hücum da dağınık. açıkcası bogdan gidince sorumluluk alır diye düşünmüştüm ama üzerindeki yük artınca kaldıramadı. bogdan gelince bakmak lazım. ama şu açık şu an için sadece rol oyuncusu olacak. perdelerden çıkıp şut, belki,
kafam karışık.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #299 : 26 Kasım 2016, 16:15:50 »
Yahu ben "Kalinic'le Nunnally benziyor" mu demişim? "Bakalım sonu nasıl olacak?" dedim. Kalinic'ten beklenene ulaştık, belki James'ten beklenene de ulaşırız. Ama bu beklenenler farklı olabilir, nasıl aynı olduklarını iddia etmişim gibi yazılmış, anlayamadım.
Kara deryalarda bir FENERsin!