Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202580 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #315 : 02 Aralık 2016, 10:04:44 »
Ligimizin önemli koçlarından biri şöyle demişti bana, ''Ulan sanki elimde Kalinic var da savunma yapmıyoruz''.. Kalinic ciddi anlamda savunmada görünmeyen birçok işi yapıyor. Yalnız Cem abinin dediği olay önemli, ki bir önceki mesajda onu vurgulamak istemiştim, bonservisinden dolayı beklenti biraz farklı noktalara gitti.

Besim gelsin de biraz tartışalım bu konuyu ben ona akşam yetişirim..

Sorması ayıp kimdi bu önemli koç, hatırlayamadım ??
Dün akşamda benzer bir pozisyon oluştu, sanırım Hunter ters eşleşmede Nunnally ile kaldı ama Kalinic öyle bir yetiştiki (zaten Hunter da bekliyordu) adam çabuk oynamak için acele ederken topu kaybetti. Baksan kağıda yansıyan bir istatistik yok ama oyuna çok ciddi bir katkı var.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #316 : 02 Aralık 2016, 10:16:07 »
Ergin abisidir kim olacak
ya Ergin abisidir ya Ozan abisidir..
adamın abileri ben harici full ibne

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #317 : 02 Aralık 2016, 11:18:15 »
Kalinic bu sene daha da iyi ama bence daha da potansiyeli var :) Ceza sutlarini sokunca çok ekstra bir katkı oluyor savunmasının yanında:)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Çevrimdışı anil7com

• Üye
    • anil10com
« Yanıtla #318 : 02 Aralık 2016, 11:48:33 »
Kalinic bu sene daha da iyi ama bence daha da potansiyeli var :) Ceza sutlarini sokunca çok ekstra bir katkı oluyor savunmasının yanında:)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

kesinlikle dün attığı 2 üçlük çok değerliydi. artarak devam etsin inşallah :)
Fenerbahçe!

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #319 : 02 Aralık 2016, 15:46:01 »
Sorması ayıp kimdi bu önemli koç, hatırlayamadım ??
Dün akşamda benzer bir pozisyon oluştu, sanırım Hunter ters eşleşmede Nunnally ile kaldı ama Kalinic öyle bir yetiştiki (zaten Hunter da bekliyordu) adam çabuk oynamak için acele ederken topu kaybetti. Baksan kağıda yansıyan bir istatistik yok ama oyuna çok ciddi bir katkı var.

+Bir pozisyonda da yine içeride ters eşleşme varken Randolph'un topu içeri indirmesine engel oldu, Randolph o pası ararken 24 saniye süresi doldu.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #320 : 02 Aralık 2016, 16:19:17 »
emindesouza,
Kadrodaki 12 oyuncununun 11'ine övgü dolu mesajlarımı görmeyip, Kalinic için yaptığım tespit ve eleştirilere takılmışsın.Hemen hemen herkesin ağır eleştirdiği Nunnally topiğini aç oku en azından.Alınırken burun kıvrılan Dixon ve Melih topiğini oku veya hatta Berk'i oku, seç beğen al.

Alıntı
8. "EL'de bu sezon ilk kez çift haneye ulaştı.En kritik dönemeçte gelmesi güzeldi.Umarım saman alevi performansı değildir, devamı gelmesi dileğiyle..."

* sonra yine kotu oynadigi ilk macta asagidaki yorumu yazmis.

9. "Maçın başında attığı üçlükten sonra sayı bulamadı ve  1/6 saha içiyle bitirdi maçı.Kritik anlardaki pota altı zorlamaları bizi zora soktu.1 aydır iyi oynuyordu.
F4'te süre aldığı 33 dakikayı 3 sayı (1/7 saha içi) ile tamamladı."

İlk iyi oynadığı maçta yazmışım iyi oynadığını ve daha sonra da 1 aydır iyi oynadığını yine yazmışım bir sonraki mesajda.
 Müsade et de 1(bir) oyuncuyu beğenmeme, eleştirme lüksüm olsun, üstelik en ufak bir hakaret dahi yok hiçbirinde.Ne nefretinden, ne düşmanlığından bahsediyorsun?

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #321 : 02 Aralık 2016, 21:46:35 »
yemin ederim insan igreniyor boyle seyleri gordukce , Fenerbahce ile ilgili en guzel gunleri yasatan takim ve oyuncular bunlar.

biraz toleransli olun , benim zkimde bile degil bundan sonra kotu oynasalar da, f4'e kalamasalar da, yasattiklarini unutamam.

euroleague finali yeterli benim icin, sokayim kupasina..zaten gercekte sampiyon bizim, kagit uzerinde cska.

Emin, ben de "tespit yaptim beyler" deyince bir sey zannedip ciddi ciddi okudum.  Allah seni ne etmesin :)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #322 : 02 Aralık 2016, 21:52:56 »
Emin, ben de "tespit yaptim beyler" deyince bir sey zannedip ciddi ciddi okudum.  Allah seni ne etmesin :)

ben de sirf sen okuyasin diye yazmisdim , uzuldum simdi.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #323 : 02 Aralık 2016, 21:54:50 »
Ligimizin önemli koçlarından biri şöyle demişti bana, ''Ulan sanki elimde Kalinic var da savunma yapmıyoruz''.. Kalinic ciddi anlamda savunmada görünmeyen birçok işi yapıyor. Yalnız Cem abinin dediği olay önemli, ki bir önceki mesajda onu vurgulamak istemiştim, bonservisinden dolayı beklenti biraz farklı noktalara gitti.

Besim gelsin de biraz tartışalım bu konuyu ben ona akşam yetişirim..

Forumun tarihi belki gecen tarih oncesi caglara dayanmiyor ama yine de belli bir gecmisi var.  Gencler bilmez ama en kotu gunlerinde, Obradovic'in dahi hunharca elestirildigi bir donemde takimi kosulsuz sivayan birkac kisiden biriydim (Keza, Kemal de).  Takima guvenmeyen ve acimasizca elestirenlerin cogu bugun aramizda degil.  Takim, alelade bir takimdan, Avrupa'nin en iyi iki takimindan biri haline geldi.  Biz artik misyonumuzu tamamladik.  O yuzden, bir oyuncu kotu oynadigi zaman kotu demekten imtina etmemizi gerektiren bir durum yok.  Olur da, takim yine muskul bir duruma dustugunde, kosulsuz bir bicimde sivayacaklarin arasinda olacagim.  Kotu zamanda destek, daha kotuye gitmeyi engeller; iyi zamandaki elestiri ise daha iyiye gitmeyi saglar dusturuyla hareket edecegim. 

Kalinic'e gelecek olursak, cok kotu oynadigi zamanlar oldu.  O donemde gidip de iyiydi demek aptallik olurdu.  Cok sukur, performansini duzeltti.  Benim icin ideal bir oyuncu mu?  Degil.  Ama bu takim ile organik olarak uyusan cok iyi bir takim oyuncusu. 

Edit: Yazinin dili cok "ciddi" olmus.  Icinde birkac goy goy unsuru oldugunu soylemeden gecmek istemedim.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 21:59:07 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #324 : 02 Aralık 2016, 21:55:45 »
ben de sirf sen okuyasin diye yazmisdim , uzuldum simdi.

Eminim ki okuyanlarin hepsi hayati sorgulamaya baslamislardir simdi. 

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #325 : 02 Aralık 2016, 22:50:13 »
@Emin

Olur böyle şeyler Emin, fazla kafaya takmamak lazım. Herkesin sabrı bir değil nihayetinde, kimisi kötü oynayan oyuncuyu erken vakitte eleştirir, kimisi iyi oynayana kadar bekleyip; kötüydü ama düzeldi der. Zaten herkesin hemfikir olduğu üzere Kalinic uzun süre çok kötüydü; top O'na gelince elinin ayağının dolaştığı pozisyonları hafızamda mevcut. Burada bu renklere gönül vermiş insanlar olarak kötü olmasını isteyecek halimiz yok şüphesiz. Buraya herkes yazmasa da aynı şeyleri üç aşağı beş yukarı zaten düşünmekteydi. Art niyetli şahısları tenzih ederim tabii ki, en son geçen günlerde bir örneği vardı mesela. Pusuda bekleyip, mağlubiyetlerden sonra ortaya çıkıp, bir sürü saçma sapan şeyler yazıyordu. Kalinic konusunda şahsen ben uzun süre bir şey yazmadığımı ama sonlara doğru sezon sonu da gönderilsin demiştim yanlış hatırlamıyorsam, kaldı ki sezonun genelindeki haline baktığımda haksız olduğumu da düşünmüyorum. Şu ana değin gayet iyi gidiyor şükür ki, bunu geçen sene başında yapsaydı zaten o kadar hengame olmazdı.

Nunnally konusunda da (benimkiler dahil) eleştiriler var mesela ki gayet normal, başkalarının transferleri sezon başından beri yardırırken bizim aldığımız tek oyuncu anca 10. haftada maç kurtaracak katkıyı yapabildi. Misal, Nunnally Real maçından önce gönderilse kim üzülürdü? Bakalım, inşallah ilerleyen haftalarda yapamadığı katkıyı yaparak (belki kısmen) telafi ederi Kalinic gibi. Geçen sene başlamadan önce bazı kişiler transferlere burun kıvırken, foruma "bu takım çatır çatır oynar, içim rahat" yazdığım içim rahat şahsen, zaten bu takımı hakikaten seven çoğu kişi genelde pollyana modunda ama elbetteki zaman zaman eleştiriler yapılacak.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #326 : 04 Aralık 2016, 05:48:45 »
Forumun tarihi belki gecen tarih oncesi caglara dayanmiyor ama yine de belli bir gecmisi var.  Gencler bilmez ama en kotu gunlerinde, Obradovic'in dahi hunharca elestirildigi bir donemde takimi kosulsuz sivayan birkac kisiden biriydim (Keza, Kemal de).  Takima guvenmeyen ve acimasizca elestirenlerin cogu bugun aramizda degil.  Takim, alelade bir takimdan, Avrupa'nin en iyi iki takimindan biri haline geldi.  Biz artik misyonumuzu tamamladik.  O yuzden, bir oyuncu kotu oynadigi zaman kotu demekten imtina etmemizi gerektiren bir durum yok.  Olur da, takim yine muskul bir duruma dustugunde, kosulsuz bir bicimde sivayacaklarin arasinda olacagim.  Kotu zamanda destek, daha kotuye gitmeyi engeller; iyi zamandaki elestiri ise daha iyiye gitmeyi saglar dusturuyla hareket edecegim. 

Kalinic'e gelecek olursak, cok kotu oynadigi zamanlar oldu.  O donemde gidip de iyiydi demek aptallik olurdu.  Cok sukur, performansini duzeltti.  Benim icin ideal bir oyuncu mu?  Degil.  Ama bu takim ile organik olarak uyusan cok iyi bir takim oyuncusu. 

Edit: Yazinin dili cok "ciddi" olmus.  Icinde birkac goy goy unsuru oldugunu soylemeden gecmek istemedim.

İlk döneminde çok bocaladı zaten o konuda hemfikirim ki olmayan yoktur sanırım. Ama bazen bazı sistemlerde, bazı oyuncular pek bir şey yapmıyormuş gibi gözüküp aslında çok şey yaparlar ya, işte Kalinic'te anlatmak istediğim buydu. Çok iyi bir takım oyuncusu ve belki de birçok oyuncunun kolay kolay kabullenemeyeceği bir rolü de kabullendiğini düşünüyorum. Şimdi tabii şu denebilir, sanki bireysel anlamda büyük skorer de rolünü kabullenmeyecek. Demek istediğim bu değil elbette. Yeri geliyor doğru dürüst süre almıyor, bazen kenara gelip bir daha hiç süre almıyor, ama bazen de çıkıp en kilit rolü de oynayabiliyor. Hiçbir zaman memnuniyetsizliğini hissettirmedi. Kötü oynarken bile huzursuz olduğu için değil, formsuz olduğu için kötü oynadığını en azından bana kabul ettirdi. Bence bir oyuncu için bu da önemli bir karakter göstergesi. Bazen huzursuz olduğu için kötü oynayanlar var ki onlar en tehlikelileridir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #327 : 06 Aralık 2016, 11:08:14 »
Milyonlarca olduğu rivayet edilen Fenerbahçe taraftarının onda birisi kenz (Özcan hocam) kadar bilinçli ve içten bir taraftar olabilseydi, şu an kulüp bambaşka yerlerde olurdu. Tribünlerde (erkek voleybolundan kadın voleyboluna, erkek basketbolundan kadın basketboluna ve futbol maçlarına kadar) her şubeyi onun gibi bilinçli destekleyen,televizyon başında değil, desteğini salonlarda gösteren ve her daim istatistiklerle konuşan onun gibi değerli bir tribün emekçisinin bizim forumda yazıyor olması ve bizi kırmayıp moderatörlük görevini de kabul etmesi parkede fener'in şansıdır.

Bu vesileyle bir kere daha teşekkürler Özcan hocam.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #328 : 06 Aralık 2016, 14:01:21 »
Teveccühün Hakan hocam, eksik olma, ben teşekkür ederim.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #329 : 06 Aralık 2016, 14:06:57 »
Hayırlı olsun Hocam  :)
FENERBAHÇE