Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202596 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #585 : 13 Aralık 2019, 12:46:43 »
Adam kaç maçtır burnu kırılmasına rağmen maske ile oynuyor,biraz ayıp ediyoruz.Burnu kırılı olan adam normalde oynamaz.

Güvenim tam düzelecektir.All around denilen bir görev adamı Kaliniç.Kalması gereken oyunculardan uzun vadeli olmasın 2 yıl daha kalsın.1+1

Çevrimdışı Damir_Mrsic

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Mrsa
« Yanıtla #586 : 13 Aralık 2019, 13:47:46 »
Adam kaç maçtır burnu kırılmasına rağmen maske ile oynuyor,biraz ayıp ediyoruz.Burnu kırılı olan adam normalde oynamaz.

Güvenim tam düzelecektir.All around denilen bir görev adamı Kaliniç.Kalması gereken oyunculardan uzun vadeli olmasın 2 yıl daha kalsın.1+1

Fedakarlığına bir şey demiyoruz geçen sezon yapılan kontratlar ile özellikle oyunculara olan vefamızı oldukça gösterdiğimizi düşünüyorum . Fakat kalina nın durumu maske ile alakalı değil . Öncesinde süregelen bir durum onun ki .

Sadece var olanı , gördüğümüz şeyleri söylüyoruz . Ha iki haftaya toparlar kendini takıma katkıda bulunur özellikle ona bu kadar ihtiyaç duyduğumuz bir dönem de o ayrı .

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #587 : 10 Ocak 2020, 15:15:59 »
baskonia maç yorumlarında kalinicle alakalı okuduklarımdan sonra buraya yazma gereği duydum. kalinic maçta son derece iyidi, kendisinden beklenenleri son derece başarılı şekilde uyguladı, sadece 2 kez kendisinden beklenmeyen hızlı hücuma çıkıp oyun kurmaya kalkıştı, orada da top kaybı oldu, maçı koparan beş leo-nando-kalinic-datome- malcolm dan oluştu. açılan kapanan adam değişen sürekli rakibin karşısında kalan mükemmel bir savunma yaptı bu beşli. kalinicte bu işin malcom ve datome ile beraber başrolündeydi. aşırı hırslı bir arkadaş, bazen kendini tutamıyor, ama bu takımın en önemli askerlerinden biri. koçunda onu kesinlikle gönderceğini düşünmüyorum, sözleşmesi bitince.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #588 : 10 Ocak 2020, 15:42:15 »
Ne zaman topla dripling yapmaya kalksa veya top elinde biraz fazla kalsa yüreğim ağzıma geliyor. Mümkün olduğunca top elinde az kalmalı.  Onun konsantre olacağı işlerin başında savunma ve ribaund gelmeli.

İlave olarak; Son zamanlarda sıkça gördüğüm şu kendisine yapılan temaslarda elini kolunu sallayarak savrulması ve hakemlere  kendisine faul yapıldığını göstermeye çalışması beni rahatsız ediyor. Bunları bir kenara koyup oyununa bakmalı.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2020, 15:45:20 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #589 : 10 Ocak 2020, 15:53:54 »
Bazen topu köşelere çok sıkıştırıyor elinde çok tutuyor.Burda süre doluyor.Topu hemen çıkarmalı hemen elinden.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #590 : 12 Ocak 2020, 13:44:21 »
Bu sezon boyunca sahada mucadelesi eksilmeyen tek oyuncu.

Hucumda cok hatalari oluyor ama savunma da joker ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #591 : 12 Ocak 2020, 14:00:35 »
Tek maçlık görüşler ne kadar değişiyor. Ben de dün takımı izleyince heyecanlandım. Nunnaly ve veselyi görmek mutlu etti beni ama rakip lig sonuncusu.
Seneye giderse üzülmem kalinic için.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #592 : 12 Ocak 2020, 14:31:45 »
Kadromuzda yeteneksiz, beceriksiz, işgüzar hatta kimilerinin tabiriyle geri zekalı oyuncular olabilmekle beraber aldığı kontratın üstüne yatacak cinsten eylemler gösterecek düşük karakterde oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Hatta daha ileri gideyim, kulüp tarihinin en karakterli kadrosudur Fenerbahçe basketbol şubesinin son 6 yılda sahip olduğu isimler. Kan tutmamıştır, uyum sağlayamamıştır vesaire ayrı mesele. O tipteki elemanları Obradovic ilk final fourlu sezondan sonra temizledi. İsmi lazım değil orda burda tweet atıyorlar Sloukas neden pankart tutmadı diye ya da bize karşı oynanan maçlarda götlerini yırtıyorlar. Obradovic'in karaktersiz adamla -uzun süre- çalışacağını düşünmüyorum. Kalinic Datome Kostas dün gelmediler bu takıma. Yaptıkları özverileri ortada...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #593 : 12 Ocak 2020, 15:23:31 »
Gereksiz zorlamalar yapmasa topu elinde çok tutmasa iyi olacak.Dün yine teknik yedi bir kez daha oyun dışı kalsa federasyon ceza uygulardı.

Arada almasın ligde süre.Bir dün formayı unutmasa iyi olurdu.Yakışmadı.Kafa gidiyor bazen.

Onun dışında tam görev adamı.İyi ki bizle.Kalır 1-2 yılda umarım.

Sonra sporu memleketinde bırakır.İyi koç olur ama Kaliden o potansiyel var.Datomede öyle.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2020, 15:36:22 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #594 : 12 Ocak 2020, 15:32:31 »
Kadromuzda yeteneksiz, beceriksiz, işgüzar hatta kimilerinin tabiriyle geri zekalı oyuncular olabilmekle beraber aldığı kontratın üstüne yatacak cinsten eylemler gösterecek düşük karakterde oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Hatta daha ileri gideyim, kulüp tarihinin en karakterli kadrosudur Fenerbahçe basketbol şubesinin son 6 yılda sahip olduğu isimler. Kan tutmamıştır, uyum sağlayamamıştır vesaire ayrı mesele. O tipteki elemanları Obradovic ilk final fourlu sezondan sonra temizledi. İsmi lazım değil orda burda tweet atıyorlar Sloukas neden pankart tutmadı diye ya da bize karşı oynanan maçlarda götlerini yırtıyorlar. Obradovic'in karaktersiz adamla -uzun süre- çalışacağını düşünmüyorum. Kalinic Datome Kostas dün gelmediler bu takıma. Yaptıkları özverileri ortada...

Kalinic in oyun bilgisi yetenegi vs ... herseyi elestirilebilir ama ortaya koydugu karakter ve mucadele elestirilemez.

Sahada 10 dakika da kalsa 40 dakika da kalsa elinden gelenin en iyisini yapiyor. Suratinda maske ile oynarken bile geri adim atmadi kendini korumaya calismadi.

Kesinlikle ustte altini cizdigim cumleye katiliyorum. Son zamanlarda bu klubun sahip oldugu en karakterli kadro basket takiminin kadrosudur....

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #595 : 12 Ocak 2020, 22:07:24 »
Kalinic in oyun bilgisi yetenegi vs ... herseyi elestirilebilir ama ortaya koydugu karakter ve mucadele elestirilemez.

Sahada 10 dakika da kalsa 40 dakika da kalsa elinden gelenin en iyisini yapiyor. Suratinda maske ile oynarken bile geri adim atmadi kendini korumaya calismadi.

Kesinlikle ustte altini cizdigim cumleye katiliyorum. Son zamanlarda bu klubun sahip oldugu en karakterli kadro basket takiminin kadrosudur....
Bu oyuncuların hepsi arkasında taraftar varken savaştı. 6 ay maaş alamayıp her gün taraftarından küfür yemesine rağmen şampiyonluk kovalayan bi futbolcu grubu vardı 2 sene önce. Benim için o takımın eşi benzeri olmayacak.
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #596 : 13 Ocak 2020, 10:04:37 »
Arada almasın ligde süre.
Kalinic gibi fizikli oynayan "Pis işler" adamı için aslında arada dinlendirmek mantıklı gibi görünebilir. Bununla beraber, şut atma ritmine uzun sürede ulaşması nedeniyle, koç onu daha fazla oynatmak istiyor olabilir.
Takım kötüyken hiç çekilmiyor, ancak motive bir takım içinde harika bir joker...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #597 : 13 Ocak 2020, 10:21:58 »
Kalinic gibi fizikli oynayan "Pis işler" adamı için aslında arada dinlendirmek mantıklı gibi görünebilir. Bununla beraber, şut atma ritmine uzun sürede ulaşması nedeniyle, koç onu daha fazla oynatmak istiyor olabilir.
Takım kötüyken hiç çekilmiyor, ancak motive bir takım içinde harika bir joker...

Federasyon mimledi.Hemen teknik çalıyor ufak serzenişte bile.İtü maçında atılsaydı maç cezası olasıydı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #598 : 13 Ocak 2020, 10:56:25 »
Bu oyuncuların hepsi arkasında taraftar varken savaştı. 6 ay maaş alamayıp her gün taraftarından küfür yemesine rağmen şampiyonluk kovalayan bi futbolcu grubu vardı 2 sene önce. Benim için o takımın eşi benzeri olmayacak.

Kesinlikle katilamiyorum.

Iki acidan;
1-
Seyirci destegi;
Bombos sahayi seyirci ile dolduran da bu ekip. 5-6 sene once basket maclarina rica ile seyirci topluyorduk. Yani o seyirci destegini bu oyuncular soke soke ve hakederek aldilar. Hermacta yureklerini oyle koydular ki, en cok elestirenlere bile sevdirdiler kendilerini.

Arkasinda taraftar destegi var dedigin Kalinic e geldiginde yapilan elestirileri unutmak mumkun degil. Hocaya bu transferden % aldi diyen bile oldu. Nette, saha da az hakarete ugramadi Kalinic. Ama oyunuyla o kendine karsi olan fikirleri degistirdi.

2-
Odeme sikintisi konusu; Basket subesinde de odeme sikintilari cok oldu. Ama hicbiryerde okumadin. Dillendirilmemesi basket sube yonetimin den ve oyuncularindan kaynaklaniyor.

Not:6 ay bir kisim (turk oyuncularin bazilari) maas almadi diye duzeltmek dogru olur sanirim.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #599 : 13 Ocak 2020, 16:03:46 »
Kesinlikle katilamiyorum.

Iki acidan;
1-
Seyirci destegi;
Bombos sahayi seyirci ile dolduran da bu ekip. 5-6 sene once basket maclarina rica ile seyirci topluyorduk. Yani o seyirci destegini bu oyuncular soke soke ve hakederek aldilar. Hermacta yureklerini oyle koydular ki, en cok elestirenlere bile sevdirdiler kendilerini.

Arkasinda taraftar destegi var dedigin Kalinic e geldiginde yapilan elestirileri unutmak mumkun degil. Hocaya bu transferden % aldi diyen bile oldu. Nette, saha da az hakarete ugramadi Kalinic. Ama oyunuyla o kendine karsi olan fikirleri degistirdi.

2-
Odeme sikintisi konusu; Basket subesinde de odeme sikintilari cok oldu. Ama hicbiryerde okumadin. Dillendirilmemesi basket sube yonetimin den ve oyuncularindan kaynaklaniyor.

Not:6 ay bir kisim (turk oyuncularin bazilari) maas almadi diye duzeltmek dogru olur sanirim.

Son süreçte takıma kayıtsız şartsız destek olan kitleyi tenzih ederek yazıyorum genele vuracak olursak başarı merkezli bir destektir. Hatta o kadar sağlıksızdır ki bir 10 12 yıl öncesine kadar sabırsızlıkla beklediğimiz yerel lig şampiyonluğunu küçümseyen psikoloji dahilinde tam kapasite oynanan bir eurolegue maçına müteakip takımı yerel ligde 1500 2000 kişiyle oynatabilecek kadar başarı merkezli bir sevgi. Tabi ki her maç 13 bin kişi olsun demiyorum ama en azından yerel ligde 4-5 bin ortalamayı hak ediyor bu takım. Maç saati, ulaşım vesaire tabi ki etken. Destek olan kitleyi  tenzih ettiğimi tekrar vurguladıktan sonra gerek sosyal medyada ve gerekse kimi zaman bu mecrada açıkça gördük en ufak bir sallantıda neler yazıp çizilebileceğini. Maç satan mı dersin, aldığı kontrata yatan mı dersin yaz yaz bitmez. Ne mutlu sahip olduğunun kıymetini bilenlere ve destek olanlara diyelim...