Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202541 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #600 : 13 Ocak 2020, 17:30:45 »
Fenerbahce taraftari geneli icin degil ama basketbolu takip eden fenerbahcelilerin cogunlugu kotu sonuclarda da takimin arkasinda durdu. Kocun da arkasinda durdu. Haksizlik etmemek lazim.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #601 : 13 Ocak 2020, 18:38:31 »
Fenerbahce taraftari geneli icin degil ama basketbolu takip eden fenerbahcelilerin cogunlugu kotu sonuclarda da takimin arkasinda durdu. Kocun da arkasinda durdu. Haksizlik etmemek lazim.

orada alti cizilmesi gereken basketbolu takip eden seyirci ... hatta bilen seyirci diye de eklenebilir....

SAC gibileri o nedenle anlam ifade etmemeli. Anlamamalarini gectim, bilmiyorlarda.... yazzik.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #602 : 13 Ocak 2020, 22:15:43 »
Kesinlikle katilamiyorum.

Iki acidan;
1-
Seyirci destegi;
Bombos sahayi seyirci ile dolduran da bu ekip. 5-6 sene once basket maclarina rica ile seyirci topluyorduk. Yani o seyirci destegini bu oyuncular soke soke ve hakederek aldilar. Hermacta yureklerini oyle koydular ki, en cok elestirenlere bile sevdirdiler kendilerini.

Arkasinda taraftar destegi var dedigin Kalinic e geldiginde yapilan elestirileri unutmak mumkun degil. Hocaya bu transferden % aldi diyen bile oldu. Nette, saha da az hakarete ugramadi Kalinic. Ama oyunuyla o kendine karsi olan fikirleri degistirdi.

2-
Odeme sikintisi konusu; Basket subesinde de odeme sikintilari cok oldu. Ama hicbiryerde okumadin. Dillendirilmemesi basket sube yonetimin den ve oyuncularindan kaynaklaniyor.

Not:6 ay bir kisim (turk oyuncularin bazilari) maas almadi diye duzeltmek dogru olur sanirim.

Bu oyuncu grubu yokken de Fenerbahçe basket takımının arkasında taraftar vardı. Obradovic'ten önce de 
Kusra bakmayın ama Kalinic'e söylenen en ağır laf o sene Giuliano'ya söylenen en hafif lafla eşdeğerdir.
Şimdi basketbol şubesi ve yönetimi sayesinde duymadık dedin ama o dönem içinde de kimse bilmiyordu maaş almadıklarını. Kongreden sonra öğrendik. Kalinic konusunu dağıtmak istemiyorum daha fazla ama o sene deplasmanda lig lideri takım iç sahada ne puanlar kaybetti. Taraftar desteğini kazandı filan demek çok komik. Neyse özür dilerim konuyu polemiğe çevirdiysem.
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #603 : 14 Ocak 2020, 09:47:04 »
Bu oyuncu grubu yokken de Fenerbahçe basket takımının arkasında taraftar vardı. Obradovic'ten önce de 
Kusra bakmayın ama Kalinic'e söylenen en ağır laf o sene Giuliano'ya söylenen en hafif lafla eşdeğerdir.
Şimdi basketbol şubesi ve yönetimi sayesinde duymadık dedin ama o dönem içinde de kimse bilmiyordu maaş almadıklarını. Kongreden sonra öğrendik. Kalinic konusunu dağıtmak istemiyorum daha fazla ama o sene deplasmanda lig lideri takım iç sahada ne puanlar kaybetti. Taraftar desteğini kazandı filan demek çok komik. Neyse özür dilerim konuyu polemiğe çevirdiysem.

Bu basket ve futbol subelerini karsilastirmak cok sacma.... ikisi de birbirinden bagimsiz cikip sahaya yuregini koyarak oynuyorsa kimse laf etmez. Johnson, Appiah veya Bulent vardi saha da da biz mi kufrettik....
Ikisi de yuregini koysun oynasin...

Çevrimdışı orange

• Üye
  • Yer: Kıbrıs
« Yanıtla #604 : 14 Ocak 2020, 12:46:00 »
Kalinicin kötü görünmesinin sebebi topların elinde patlaması. Bu da oyun kurucular arasındaki uyumsuzluk ve doğru düzgün beş numara olmamasından kaynaklanıyor(du?) :)

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #605 : 14 Ocak 2020, 13:51:24 »
Bu basket ve futbol subelerini karsilastirmak cok sacma.... ikisi de birbirinden bagimsiz cikip sahaya yuregini koyarak oynuyorsa kimse laf etmez. Johnson, Appiah veya Bulent vardi saha da da biz mi kufrettik....
Ikisi de yuregini koysun oynasin...
Hiç dinlenmeden oynayan Josef ve Topal vardı. Hasta hasta çıkıp 90. dakikada asist yapan maçtan sonra bir sürü küfür yiyen Hasan Ali vardı. Milli takım için adı geçerken kendini riske edip sakat sakat oynayan Giuliano vardı. O takımın karakteri ve fedakarlığı saymakla bitmez ama neyse. Ben sadece öyle yazınca içimden geleni söylemek istedim. Şurası da net ki o takıma büyük bir vefasızlık yapıldı. Bu konu tartışılmaz

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #606 : 14 Ocak 2020, 14:24:37 »
Hiç dinlenmeden oynayan Josef ve Topal vardı. Hasta hasta çıkıp 90. dakikada asist yapan maçtan sonra bir sürü küfür yiyen Hasan Ali vardı. Milli takım için adı geçerken kendini riske edip sakat sakat oynayan Giuliano vardı. O takımın karakteri ve fedakarlığı saymakla bitmez ama neyse. Ben sadece öyle yazınca içimden geleni söylemek istedim. Şurası da net ki o takıma büyük bir vefasızlık yapıldı. Bu konu tartışılmaz

Yani???? eeeee???? ne yaziyorsun. 50 kere ayni seyi yazdin??? yeri de yanlis, kiyas da yanlis....

Artik cevap vermek cidden istemiyorum ama dinlenmeden oynamak ne ya? cidden anlamadim? zaten sporcu dinlenmeden oynamaz mi? ya da mac sonralari da bir yerde mi calistirdilar ek is olsun diye? Sen johson i hatirlar misin? hic izledin mi???

Anladim cok uzuldun o takima yapilan elestirilere ... cok kirildin vs de.... Platformu bu mu? artik iyice uzattin ve sacmaladin.

Yada buraya yazan insanlarin kufrettigini dusunuyorsun da onlarla mi hesaplasiyorsun??? Ben kendi adima oyle birsey hatirlamiyorum. Kimseye kufretmedim konu buysa...

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #607 : 14 Ocak 2020, 14:36:04 »
Yani???? eeeee???? ne yaziyorsun. 50 kere ayni seyi yazdin??? yeri de yanlis, kiyas da yanlis....

Artik cevap vermek cidden istemiyorum ama dinlenmeden oynamak ne ya? cidden anlamadim? zaten sporcu dinlenmeden oynamaz mi? ya da mac sonralari da bir yerde mi calistirdilar ek is olsun diye? Sen johson i hatirlar misin? hic izledin mi???

Anladim cok uzuldun o takima yapilan elestirilere ... cok kirildin vs de.... Platformu bu mu? artik iyice uzattin ve sacmaladin.

Yada buraya yazan insanlarin kufrettigini dusunuyorsun da onlarla mi hesaplasiyorsun??? Ben kendi adima oyle birsey hatirlamiyorum. Kimseye kufretmedim konu buysa...
Cevap vermek istemiyosan vermezsin. Arkadaş en karakterli takım demiş ben de içimden gelen en karakterli takımı söyledim. Nasıl ki koç geçen sene Final serisinde Melli 2 aydır dinlenmeden oynuyor dediyse o oluyor. Yedeği yok demek.
Kimseyle bi derdim yok içimden geldi söyledim. Johnson'u da PVH'yi de Serhat'ı da Kemalettin'i de Baljic'i de Bolic'i de biliyorum. Fenerbahçe yakın tarihini bu forumda en iyi bilenlerden biriyimdir merak etme.
Sen bana yazarsan ben de cevaplarım. Hele saçmaladın filan dersen cevap gelmemesini bekleme. Kimseyle bi derdim yok kalkıp da benim tezimi küçümser bir uslupla "Johnson vardı da biz mi küfrettik yaeee" dersen ne dememi bekliyosun benden?

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #608 : 14 Ocak 2020, 15:33:17 »
istemeden müdahil oluyorum ama dayanamadım. Giuliano denen çapsız Muslera ile karşı karşıya atsa şampiyon oluyorduk. Ve şuan maddi olarak bambaşka şeyler konuşuluyor olacaktı. Şimdi ise 4. / 5. sınıf Falette yi bile kadroya dahil edemedik parasızlıktan. 40 yaşındayım, Hasan Ali benim Fenerbahçe'de gördüğüm en en en yeteneksiz sol bek. Buna İsmail Güldüren ve Halil İbrahim'de dahil.
Burası vefa ya da kadir-kıymet bilme kulübü değil.
 Giuliano denen çapsız Muslera ile karşı karşıya atsa şampiyon oluyorduk. Ve şuan maddi olarak bambaşka şeyler konuşuluyor olacaktı.
Kadın baskette C.Parker denen ruhsuz faul çizgisinden 2/0 atmasa şampiyonduk.
Bu sene F 8 e kalamazsak (bir çok faktör var ama) maç sonu tercih ve ikramlarıyla Sloukas'a yazacak. 
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #609 : 14 Ocak 2020, 15:37:32 »
Cevap vermek istemiyosan vermezsin. Arkadaş en karakterli takım demiş ben de içimden gelen en karakterli takımı söyledim. Nasıl ki koç geçen sene Final serisinde Melli 2 aydır dinlenmeden oynuyor dediyse o oluyor. Yedeği yok demek.
Kimseyle bi derdim yok içimden geldi söyledim. Johnson'u da PVH'yi de Serhat'ı da Kemalettin'i de Baljic'i de Bolic'i de biliyorum. Fenerbahçe yakın tarihini bu forumda en iyi bilenlerden biriyimdir merak etme.
Sen bana yazarsan ben de cevaplarım. Hele saçmaladın filan dersen cevap gelmemesini bekleme. Kimseyle bi derdim yok kalkıp da benim tezimi küçümser bir uslupla "Johnson vardı da biz mi küfrettik yaeee" dersen ne dememi bekliyosun benden?

ben onu yazan arkadasa sonuna kadar katiliyorum.

Basket takimi son 6 senedir yensede yenilse de bir kere basimizi egik cikarmadi bizi statdan... Real, CSKA demedi elinden gelenin en iyisini yapti. Senin yasin kadardir yurt disindayim, benden gelip bugune kadar bir yabancinin istedigi tek fenerbahce formasi basket takimin formasiydi. Birak bizim gibi fenerbahce taraftari olanlarin sevmesini saygi duymasini...  olmayanlari bile etkilemis bir takimdir bu kadro. Bileginin hakkiyla avrupa sampiyonlugu almis, en ust seviyede 6 sene istikrar yakalamis bir kadrodur bu kadro. 

Bu diger fenerbahce kadrolarina hakaret degildir. Saygisizlik degildir ... Ama bu kadronun da hakkidir bu tespit.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #610 : 14 Ocak 2020, 16:24:18 »
ben onu yazan arkadasa sonuna kadar katiliyorum.

Basket takimi son 6 senedir yensede yenilse de bir kere basimizi egik cikarmadi bizi statdan... Real, CSKA demedi elinden gelenin en iyisini yapti. Senin yasin kadardir yurt disindayim, benden gelip bugune kadar bir yabancinin istedigi tek fenerbahce formasi basket takimin formasiydi. Birak bizim gibi fenerbahce taraftari olanlarin sevmesini saygi duymasini...  olmayanlari bile etkilemis bir takimdir bu kadro. Bileginin hakkiyla avrupa sampiyonlugu almis, en ust seviyede 6 sene istikrar yakalamis bir kadrodur bu kadro. 

Bu diger fenerbahce kadrolarina hakaret degildir. Saygisizlik degildir ... Ama bu kadronun da hakkidir bu tespit.
sen öyle düşünüyorsun ben böyle. Bunu kalkıp da senin yaşın kadar diye küçük düşürmeye çalışman hayli ironik. Ben de doğduğun yıla kadar sezonları ezbere biliyorum mu demeliyim bu marifetse? Lütfen konuyu daha fazla dağıtmayalım yaşımıza uygun davranalım hadi abicim

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #611 : 16 Ocak 2020, 23:02:01 »
Değil Isviçre çakısı, körelmiş tırnak makası bile değilsin dostum.
Bitiksin..
En büyük dileğim sezon sonu ayrılman
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2020, 23:02:48 Gönderen: sonkale1907 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #612 : 17 Ocak 2020, 00:40:14 »
istemeden müdahil oluyorum ama dayanamadım. Giuliano denen çapsız Muslera ile karşı karşıya atsa şampiyon oluyorduk. Ve şuan maddi olarak bambaşka şeyler konuşuluyor olacaktı. Şimdi ise 4. / 5. sınıf Falette yi bile kadroya dahil edemedik parasızlıktan. 40 yaşındayım, Hasan Ali benim Fenerbahçe'de gördüğüm en en en yeteneksiz sol bek. Buna İsmail Güldüren ve Halil İbrahim'de dahil.
Burası vefa ya da kadir-kıymet bilme kulübü değil.
 Giuliano denen çapsız Muslera ile karşı karşıya atsa şampiyon oluyorduk. Ve şuan maddi olarak bambaşka şeyler konuşuluyor olacaktı.
Kadın baskette C.Parker denen ruhsuz faul çizgisinden 2/0 atmasa şampiyonduk.
Bu sene F 8 e kalamazsak (bir çok faktör var ama) maç sonu tercih ve ikramlarıyla Sloukas'a yazacak. 
Ya ben bunu görmedim biraz konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu terbiyesizliğe sessiz kalamam.
Ne şampiyonluğundan bahsediyosun sen ya? O maçta yüzde 100 2 penaltı 1 kırmızı kart verilmedi. Sen zannediyo musun o maçı kazansak sonradan bizi şampiyon yapacaklardı? Nerden baksan alenen 10 puanı çalındı o takım hiçbir yaptırım uygulayamadık ve kimsenin de umrunda değildi. Bi maçı daha çalar indirirlerdi zirveden. Siz de sızlanırdınız burda Topal şöyle Hasan böyle diye. Gerçekten yazık bu camia ne ara böyle bir yer oldu anlamak mümkün değil.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #613 : 17 Ocak 2020, 00:42:25 »
Oyunda olduğu anlarda Mirotiçi iyi tuttu.Bence ender iyilerdendi yanlışlara rağmen.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #614 : 17 Ocak 2020, 01:33:22 »
Vesely sahadayken onun da savunması baya üst seviyeydi.