Gönderen Konu: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic  (Okunma sayısı 202564 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Nikola 'İsviçre Çakısı' Kalinic
« Yanıtla #630 : 18 Ocak 2020, 21:21:49 »
F8 e kalınamayabilir. Fakat neden 4-5 ay kötü olsun. Kimin bu kadar lüksü var? Bu oyuncular para almıyorlar mı? Bu paranın karşılığında iyi oyun beklemek olmadığında eleştirmek spor kültürsüzlüğü müdür?
Koçun şuan imkanı olsa Lovern Kalinic Bobby Leo mecburiyetten alınan Thomas ile hemen yarın yolları ayırırdı.
Bu sezon kaybedilen bir çok maçtan sonra takımı eleştirmedi mi?
Koç bile ilk geldiğinde altını çizerek söylemişti; Ben buraya ikinci olmaya gelmedim..

Yazdığım ilk yorumu tekrar paylaşıyorum:

Takım kimyasındaki rolü çok mühim. Datome ile beraber iyi oynadığında bu takımın yaptıklarını yapabileceklerini gördük. Takım kimyasının devre dışı kaldığı durumlarda De Colo gibi bir winner oyuncunun dahi nasıl sindiğini etkili olamadığını gördük. Nba dinamikleri bağlamında Avrupa'da iyi oyuncu kıtlığı varken nba e gitme tehlikesi bulunmayan Kalinic gibi bir oyuncunun gönderilmesinin istenmesini anlayamıyorum. Ki bu takımdaki ilk 4 ayı şu anki performansından kat be kat beterdi. Sabredildi, neler yaptığını gördük. Oyuncuların iniş çıkışları hiç mi olmayacak? Bence eleştirilecek nokta Kalinic formsuz olduğu ya da kötü gününde olduğu zamanlarda kadroda onu ikame edecek bir oyuncunun bulunmaması. Çok kolay harcıyoruz çook...

Bu metin içinde oyuncular eleştirilemez anlamına gelen herhangi bir ibare var mı? Önce bunu bir tespit edelim. Hatta eleştiri getirilebilecek noktalar bulunduğunu da ifade etmişim. (Koyu karakter ile yazılan ibareler). Neyi tartıştığımızı bir anlayalım, Ondan sonra devam edelim hocam.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #631 : 18 Ocak 2020, 21:33:05 »
Bu metin içinde oyuncular eleştirilemez anlamına gelen herhangi bir ibare var mı? Önce bunu bir tespit edelim. Hatta eleştiri getirilebilecek noktalar bulunduğunu da ifade etmişim. (Koyu karakter ile yazılan ibareler). Neyi tartıştığımızı bir anlayalım, Ondan sonra devam edelim hocam.
Ben sabredilsede fayda gelmeyeceğini ve sezon sonu gönderilmesi gerektiğini söyledim. Sizde çabuk harcıyoruz diye eleştride bulunmadınız mı?
Bence devam etmeyelim.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #632 : 18 Ocak 2020, 21:38:18 »
Kaliniçi bıraktığımız an soluğu Efeste alır Ergin Ataman bekliyor zaten.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #633 : 18 Ocak 2020, 22:03:01 »
Ben sabredilsede fayda gelmeyeceğini ve sezon sonu gönderilmesi gerektiğini söyledim. Sizde çabuk harcıyoruz diye eleştride bulunmadınız mı?
Bence devam etmeyelim.

Burada yazdıklarınız sorumu cevaplamıyor. Benim yazdıklarımı tekrar etmişsiniz. Sonuçta sizin yazdığınız herhangi bir şeyden alıntı yaparak size soru soran ben değilim. Benim yazdığım yorumlardan alıntı yapıp soru soran sizsiniz. Yani ben keyfim için cevap yazmadım durup dururken size. Didişme maksadım falan da yok. Devam etmemeyi istiyor iseniz lütfen yazdıklarımdan alıntı yapıp altına bir şeyler yazmayın. Hani neredeyse sanki ben sizin yorumunuzdan alıntı yapmışım da tartışma yürütmüşüm gibi bir sonuç çıkacak son yazdıklarınızla. Yukarıdaki akışa bakılırsa her şey ortada. İyi akşamlar ve saygılar...
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2020, 22:03:43 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #634 : 22 Ocak 2020, 21:25:29 »
Kalinic'in savaşcı olması, mücadeleci olması gerçekten önemli değil.

Fenerbahçe'nin ilk savunma direği Vesely ise ikincisi Kalinic ve Datome'dir. Bu kadar sorunlu bir kısa rotasyon savunmasına rağmen Fenerbahçe yıllardır belirli ölçüde problem yaşamadıysa bunun sebebi bu iki kanattır. Bireysel savunmalarından bahsetmiyorum bu arada. İkisi de o konuda elit isimler değil. Fakat Fenerbahçe'nin savunmada alanı kapatması, doğru yerden yardım savunmasını getirmesi hep bu iki isimden başlıyor.

Mesela Kalinic'in 4'e geçtiğinde daha iyi oynamasının sebebi de D-Will'in savunmada herhangi bir akıl ortaya koymamasından kaynaklanıyor. Obradovic'in istediği hiçbir şeyi savunmada D-Will 4 numara oynarken veremezken Kalinic o yardım savunmasını yapıyor.

Dolayısıyla karakterinden bağımsız, şu Fenerbahçe kadrosunun elzem oyuncularından biri Kalinic.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #635 : 26 Şubat 2020, 22:28:39 »
Hadi yallah Sırbistana kardeş,senin gibi boş topçular için evine dönme vakti.Zaten doğru düzgün yaptığın bir işte yok.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #636 : 26 Şubat 2020, 22:48:32 »
Hadi yallah Sırbistana kardeş,senin gibi boş topçular için evine dönme vakti.Zaten doğru düzgün yaptığın bir işte yok.
Olur mu ya müthiş savunma yapıyor(birebir de tutamadığı adam yok misal), rakibe ribaunt bırakmıyor, leblebi gibi üçlük atıyor(bu kadar iyi üçlük atan bir oyuncunun üçlüğünü nasıl riske ediyor rakip koçlar, anlamak mümkün değil), hele o içeri dalışları falan ne kadar da dengeli, akıllıca.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #637 : 26 Şubat 2020, 22:53:53 »
Olur mu ya müthiş savunma yapıyor(birebir de tutamadığı adam yok misal), rakibe ribaunt bırakmıyor, leblebi gibi üçlük atıyor(bu kadar iyi üçlük atan bir oyuncunun üçlüğünü nasıl riske ediyor rakip koçlar, anlamak mümkün değil), hele o içeri dalışları falan ne kadar da dengeli, akıllıca.
Geçmişte ne yaptığı umrumda bile değil.İsterse 2016-2017 yılında playofflarda ne kadar iyi oynamış olursa olsun,bu adam bu takımın topçusu değil abi.Git kızılyıldıza,partizana falan orada oyna.Ama buraları hakedecek topçu değilsin yani kusura bakma.Şu saatten sonra kendisi benim için basketbol bilgisi turnusoludur.Kendisinin karakteri,duruşu haricinde oyununu beğenenlerle basketbolla alakalı herhangi bir konuda konuşulmaz hiç

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #638 : 26 Şubat 2020, 22:55:40 »
Yalnız bugün yaşanan mağlubiyette en az sorumluluğu olanlardan birisi... İyi mi oynadı, hayır... Ama esas sorumlu De Colo, Sloukas, Sloukas, tekrar Sloukas, tekrar De Colo ve tabii Williams'tır.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #639 : 26 Şubat 2020, 23:01:06 »
Yalnız bugün yaşanan mağlubiyette en az sorumluluğu olanlardan birisi... İyi mi oynadı, hayır... Ama esas sorumlu De Colo, Sloukas, Sloukas, tekrar Sloukas, tekrar De Colo ve tabii Williams'tır.
Abi bu yanlış bir düşünce işte.Diğerleride suçlu elbette ama ne zaman takım bir maç kaybetse bu adam kötününde kötüsü oynamış olsa bile hiç diğerleri kadar eleştirilmiyor,aradan mutlaka sıyrılıyor bir şekilde.Dokunulmazlığı falan mı var bu adamın ben anlamıyorum.Kötü topçu yani,bu kadar net,yetenek desen zaten en ufak bir yeteneği bile yok.Bu takımda olmayı haketmeyen oyuncular listesi yapsak net zirve kendisinindir.Bak Slou-De Colo-Williams belki üçüde leş savunmacılar,ama yine ufakta olsa hepsinin yaptıkları ufak tefek işler var.Bu adamın yaptığı adam akıllı tek bir iş bile yok.Şut sokamaz,kusursuz savunmacı desen o da değil,güya sırtı dönük hücumu var ama istatistik tuttursak %20sinden falan sayı çıkmıştır o pozisyonların.Ulan ne işin var o zaman bu takımda diye sormazlar mı adama.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #640 : 26 Şubat 2020, 23:08:21 »
Scorpionur, muazzam tespitler kardeşim.Adamın 4 senelik toplam istatistiklerini çıkarsak evlere şenliktir.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #641 : 26 Şubat 2020, 23:14:54 »
Scorpionur, muazzam tespitler kardeşim.Adamın 4 senelik toplam istatistiklerini çıkarsak evlere şenliktir.
Abi bunu görmemenin imkanı yok yani.Hayır birde zaman zaman 4 numarayla falan eşleştiriyoruz ters eşleşme yaşamamak adına.Ben bu sıkıntıyı sadece 2015-2016 sezonu real serisinde yaşamadığımızı hatırlıyorum.Onun haricinde kendi pozisyonu dışında kullanıldığı hiçbir bölgede ezilmeme gibi bir ihtimali yok.Çiğ çiğ yiyorlar adamı,hele oyun hızının geçtiğimiz yıllara oranla bu sene iyice uçuşa geçtiğinide düşünürsen yani resmen bile bile lades gibi bir şey oluyor.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #642 : 26 Şubat 2020, 23:19:12 »
Abi bunu görmemenin imkanı yok yani.Hayır birde zaman zaman 4 numarayla falan eşleştiriyoruz ters eşleşme yaşamamak adına.Ben bu sıkıntıyı sadece 2015-2016 sezonu real serisinde yaşamadığımızı hatırlıyorum.Onun haricinde kendi pozisyonu dışında kullanıldığı hiçbir bölgede ezilmeme gibi bir ihtimali yok.Çiğ çiğ yiyorlar adamı,hele oyun hızının geçtiğimiz yıllara oranla bu sene iyice uçuşa geçtiğinide düşünürsen yani resmen bile bile lades gibi bir şey oluyor.
Üstelik Datome gibi bir adam var elinde ama bir bakıyorsun böyle mühim bir maçta Kalinic ve Williams gibi iki çapsız sahada ama Datome tribünde.Ya bu adam daha 10 gün önce kupa kazandırdı sana.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #643 : 26 Şubat 2020, 23:22:43 »
Üstelik Datome gibi bir adam var elinde ama bir bakıyorsun böyle mühim bir maçta Kalinic ve Williams gibi iki çapsız sahada ama Datome tribünde.Ya bu adam daha 10 gün önce kupa kazandırdı sana.
Vallahi bazen koçun ne yaptığını hiç anlayamıyorum

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #644 : 29 Şubat 2020, 01:06:42 »
O son 31'i çekmeyecekti. Beklenti bırakmadı millette.
Kara deryalarda bir FENERsin!