Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976750 defa)

0 Üye ve 32 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #60 : 30 Aralık 2013, 22:58:59 »
murat hocam koçu yollamaya calışıyordu bir ara(ama haklıydı başka) acaba şimdi ne düşünüyor. transfer düşüncelerinizde koç değişikliği yer almıyor mu? buralara yazılmamış da. merak ettim :))

Koç konusunda fikrim sabit..

Krize sokmadan hayallere dalmadan yönetse takımı yeter
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 30 Aralık 2013, 23:22:01 »
Koç konusunda fikrim sabit..

Krize sokmadan hayallere dalmadan yönetse takımı yeter
Ulan murat George u yedin bunu da mi yiyeceksin :)
Ahahaha

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #62 : 30 Aralık 2013, 23:25:33 »
Ulan murat George u yedin bunu da mi yiyeceksin :)
Ahahaha

BEn CORCU yemedim...Onu ABDULLAH abi yedi..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 30 Aralık 2013, 23:47:41 »
BEn CORCU yemedim...Onu ABDULLAH abi yedi..
Ahaha neyse onu kendi gönlü yedi :)
Sana laf yok bu konuda 8)

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
  • Yer: Almanya
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #64 : 01 Ocak 2014, 16:54:27 »
Angel McCoughtry Eurobasket tarafindan Yilin Forveti secilmis.

2011 de yine Fenerbahcemizden Penny Taylor, Yilin Forveti ve Yilin Oyuncusu secilmisdi.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #65 : 03 Ocak 2014, 16:02:24 »

Esmeral Tunçluer röportajı

Bu sezon hedefimiz 4’te 4 yapmak. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı aldık, sırada Türkiye Kupası var. Lig ve EuroLeague’le birlikte 4 kupa istiyoruz. EuroLeugue’i finalde kaybettik bu yıl yarım kalan işi tamamlayacağız.

Akşam Gazetesi’nde yer alan Esmeral Tunçluer röportajı;

Fenerbahçe, son 7-8 yılda başarmadık iş bırakmadı, 13 kupa kazandınız. Başarının sırrı ne?

– Bu başarının sırrı öncelikle başkanımız ve yöneticilerimizin yatırımıyla doğru orantılı diye düşünüyorum. Buna paralel olarak da takımdaki uyumumuz diyebilirim. Doğru yabancı seçimi ile birlikte kemikleşmiş bir kadromuz var. Birlik-beraberliğimiz ve arkadaşlığımız üst düzeyde. İyi bir sinerjimiz var. Bu da sahaya çok olumlu yansıyor.

Bu başarılı takımın Birsel ile birlikte önemli bir parçasının. Başarının anahtarı Esmeral-Birsel ikilisi diyen çok. Senin düşüncen ne?

– Öncelikle iyi bir ekibiz ve uzun yıllardır bir aradayız o yüzden herkesin katkısı büyük. Sonuçta aynı hedef için çalışıyoruz. Hepimizin amacı takımımıza maksimum katkıyı verebilmek.

Son saniyelerde üçlük denemekten kaçmayan, sorumluluğu seven bir basketçisin. Bu cesareti nasıl buluyorsun? Öz güvenden mi kaynaklanıyor?

– Tabii ki sahada her zaman kendime güveniyorum. Çünkü yaptığımız işte başarılı olmanın en önemli faktörü kendine güvendir. Bu öz güvenle beraber işler daha kolay hale gelebiliyor.

Bu sezon çok inişli-çıkışlı bir grafik gösteriyorsunuz. Neye bağlıyorsun?

– Pek inişli-çıkışlı diyemem performansımız için. Sadece istemediğimiz iki yenilgi aldık ama takım olarak çok çabuk toparladık. Yanılmıyorsam da 15 maçtır kazanıyoruz. İyi de bir seri yakaladık ve her geçen gün daha iyiye giden bir grafiğimiz var. Bu başarılı ivmemizi ligin ikinci yarısında da devam ettirmek istiyoruz.

Galatasaray derbisi sonrası, Başkan Aziz Yıldırım’la “çak” yaptınız. Başkanın desteği için ne diyorsunuz?

– Sadece G.Saray maçlarında değil her maçımızda desteğini hissediyoruz. Başkanımız Aziz Yıldırım, bütün branşlarla da ayrı ayrı ilgileniyor ve destek oluyor. Kendisinin bu desteği bize de daima ekstra bir motivasyon sağlıyor.

Hedef kaç kupa?

– Bu sezona Euroleague’i de sayarsak 4 kupa hedefi ile girdik. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı alarak bu hedefimize ulaştık. Sırada Türkiye Kupası var. Tüm kupaları alıp 4’te 4’le bitirmek istiyoruz.

Avrupa’da bu yıl beklentiniz nedir, geçen sezon finalde kaybettiniz, bu sezon şampiyonluk olabilir mi?

– Geçen sene Euroleague’de ilk defa final oynama başarısı göstererek, ikincilik elde ettik. Finalde kaybetmek üzmüştü. O yüzden bu sene şampiyon olup yarım kalan işi tamamlamak istiyoruz.

En büyük bireysel hayalin ne?

– En büyük hayalim F.Bahçe formasıyla Euroleague şampiyonluğu yaşamak. İnşallah bu sene takım olarak bunu gerçekleştirebiliriz. Onun dışında Milli Takım olarak da bu yıl Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız; orada da madalya şansımızın olduğunu düşünüyorum.

Son derbide namağlup 12’de 12 yapmış Galatasaray’ı yendiniz. Maça nasıl duygularla çıktınız, nasıl yendiniz G.Saray’ı?

– O maç bizim için çok önemliydi. Çünkü G.Saray namağluptu. Bu yüzden ekstra motivasyonla çıktık. Tabi taraftarlarımızın da desteği ile takım olarak çok iyi bir oyun sergileyerek, güzel bir galibiyet aldık. Play-Off eşleşmesinde tekrar avantaj sağlamak için kazanmak önemliydi.

Derbilerde rakip seyirci olmaması sizi nasıl etkiliyor? Veya deplasmana gittiğinizde taraftarınızın olmaması

– Tabii ki kendi seyircimiz önünde oynamak büyük avantaj ve müthiş bir duygu. Taraftarlarımız bizim için her zaman itici güç olmuştur. Bence başarımızda taraftarının payı elbette çok büyük.

O Dövme Anne&Babama

Omuzundaki melek dövmesinin sırrı var mı, bir anlamı taşıyor mu?

– Evet bir anlamı var, dövmemi annemle babamı kaybettikten sonra yaptırdım. Annemle babamın adının yazdığı bir melek dövmesi. Onların adına böyle bir şey yapmak istedim. Benim için özel bir anlamı var.

F.Bahçe taraftarları sana “Savaşçı Melek” diyorlar, bu lakabı seviyor musun?

– Seviyorum evet.

2011’de bacağından uzun süreli bir sakatlık geçirmiştin. O günler için neler söylersin? O süreci nasıl atlattın ve bu istikrarı sağladın? Sakatlıktan bir iz kaldı mı?

– 2011 sezonunun final serisinde aşil tendonumdan ciddi bir sakatlık yaşamıştım. Zor bir süreçti benim için. Yaklaşık 3 ay basketbol oynayamadım ama sağlık ekibimizle beraber yaz boyunca çok iyi bir tedavi süreci geçirdim ve sağlığıma kavuştum.

Kendi adını taşıyan “Esmeral Tunçluer spor okulları” açtın sanıyorum, oradan gelen yetenekli basketbolcular var mı? Bu yoğunlukta spor okulu ile ilgilenebiliyor musun?

– Yaklaşık bir sene oldu. Basketbol okulumuza gelen tepkiler çok olumlu. Bu da beni çok mutlu ediyor. Amacımız sporcularımızın gelişimlerine katkı sağlamakla beraber yetenekli oyuncular da çıkarabilmek. Ben de fırsat buldukça gidip, genç sporcularla yakından ilgilenmeye çalışıyorum.

Basketbol okulundan yıldızlar çıkacak mı?

– Öncelikli isteğimiz tüm sporcularımızın iyi birer birey ve iyi birer sporcu olmaları. Yıldız sporcu olmaları tamamen onların çok çalışmaları ile doğru orantılı. Yeni okullar açacağım.

Basketbol ve evlilik bir arada nasıl gidiyor? Eşinden destek alıyor musun?

– Evet 10 yıllık evliyim. Çok iyi ve yolunda gidiyor. Eşim, her zaman benim en büyük destekçimdir. Yanımda olduğunu hissetmek bana güç veriyor. Tabi kendisinin de sporculuktan geliyor olması benim için büyük bir şans.

Senin anemi hastası olduğun söyleniyor, bu hastalık doğru mu?

- Öyle bir hastalığım yok, öyle bir bilgi doğru değil.

Biz büyük bir aileyiz

Başkan Aziz Yıldırım önderliğinde bu sezon “Biz bir aileyiz” sloganı yoğun bir şekilde yaşanıyor. Bu, sizi nasıl motive ediyor, düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

– Fenerbahçe demek, aile demek. Başkanıyla, yönetimiyle, sporcusuyla ve taraftarıyla. Biz de büyük bir aileyiz. Ben de bu ailenin bir ferdi olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Birlik-beraberliğimiz her zaman üst düzeyde camia olarak. Bütün branşlar sık sık bir araya geliyoruz. Bu da bizi tabii ki çok mutlu ediyor.

Takımdaki yabancılar  için neler söylersin?

- Hepsi gerçekten çok iyi ve kariyerli oyuncular. Hem saha içinde hem de saha dışında çok da iyi anlaşıyoruz. Her biri çok değerli. Onlarla oynamak büyük keyif.

Koç Roberto İniguez ile aranız nasıl?

- Antrenörümüzle aramız çok iyi, iyi de bir diyaloğumuz ve iletişimimiz var. Kendisi daha önce Euroleague’de şampiyonluk yaşamış, deneyimli bir antrenör.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #66 : 04 Ocak 2014, 13:10:10 »
Ordu maçında Yacouobu kadroda olduğuna göre demek ki, Matovic'e yer açmak için lig lisansı iptal edilen isim Biba.

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
« Yanıtla #67 : 05 Ocak 2014, 01:30:48 »
Su son 1-2 aydir ben Esmeral Tuncluer'in performansindan cok cok memnunum.
Biraz geri planda kaliyor gibi, kimse bahsetmemis.
Istatistikleride cok iyi bu yil, sut yüzdesi falan.
Umarim bu oyununu sürdürür cünkü cok ihtiyacimiz var bu Esmeral'e.

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #68 : 05 Ocak 2014, 21:49:27 »
Bibaya uzuldum acikcasi tam da takima isinmisken bir anda disarida kaldi. Umarim degecek bir fedakarlik olur.
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
« Yanıtla #69 : 06 Ocak 2014, 18:51:21 »
HAYRI PEKERGIN CANSU KÖKSAL HAKKINDA :

Cansu Koksal 1994 dogumlu forvetler arasinda fizik nitelikleri ve basketbol oyununa yonelik yetenekleri ile en ozel isimlerden biri.
Minik takim yaslarinda yasitlarindan gucu ve surati ile ayrilirken U16 yaslarinda gelistirdigi teknigi ve sutlari ile altyapida kisa forvet poziyonunda en onde gelen oyuncu oldu.
 Bu noktada Cansu'nun ailesinin destegini de burada belirtmek ve minik takimdan bu yana her macini her turnuvasini izleyerek verdikleri destegin altini cizmek gerekiyor. Bu destekler gercekten onemli ve degerli.
U16-18 yillarinda kulup takiminda cok iyi maclarini izlerken milli takimlarda Cansu Koksal'dan yeteri kadar yararlanamadigimizi not aldigimi hatirliyorum.Bu sene U20 Milli takiminda son senesi.Umarim en azindan bu seneMilli Takimsa da iyi maclarini izleyebilecegiz.
Cansu Koksal 2s ve 3s sutunu daha da istikrarli hale getirdigi takdirde, gucu,cabuklugu, 2 yone penetre edebilmesi,ribaunt konusunda dogal avantajlarindan gelen basarisi ile elit seviyede etkili olabilecek bur isim.Tekrar edeyim iyi seviyedeki sutunu cabuklastirip daha etkin hale getirmesi ilk onceligi olmali.
F.Bahce A Takiminin TKB2L takimina cift lisans ile oynamasina imkan vermesi cok olumlu.Umarim takimindaoynadigi maclar ile kendini gelistirmeye devam eder.Gelecek seneleree de surekli oynayacagi ve kaliteli antrenman yapacagi kuluplerde olmasi onem tasiyor.
Kisacasi Turkiye'deki oyuncu stokunun en onemli degerlerinden biri. Gelecekte isminden giderek daha fazla siz ettirecegine cok inandigim bir isim.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #70 : 08 Ocak 2014, 20:31:59 »
Geleneksel Erkan İçsel Kupası ödüllerine layık görülen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın genç yıldızı Kenan Sipahi ve Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın genç yıldızı Olcay Çakır ödüllerini alıyor.

Türk Basketbolunda genç yıldızları motive etmek için başlatılan, basketbol ve iş adamı Erkan İçselin adına konulan kupalara bu yıl Fenerbahçeli iki oyuncumuz layık görülmüştü. Kenan Sipahi, 11 Ocak Cumartesi günü saat 18.00 de Fenerbahçe Ülker Arena’da oynanacak Fenerbahçe-Olin maçından önce; Olcay Çakır ise 18 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te Fenerbahçe Ülker Arena’da oynanacak Fenerbahçe-Tarsus maçından önce düzenlenecek törenlerle kupalarını alacaklar.

Bugüne kadar Erkan İçsel Genç  Basketbol Yıldızı Kupasını sonra Milli Takımın yıldızları da olan Hidayet Türkoğlu, Kaya Peker, Mesut Ademoğlu, Muratcan Güler, Emre Ekim ve Furkan Aldemir kazanmıştı. Yarışmaya bu yıl bayanlar kategorisi de ilave edildi.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
« Yanıtla #71 : 10 Ocak 2014, 21:36:12 »
Hayri Pekergin OLCAY CAKIR Hakkinda : Olcay Cakir yeni jenerasyonun onde gelen oyun kurucularindan biri. Iyi yaptigi konulari (savunma, topu tempolu rakip sahaya ulastirma, sol tarafa penetre, disardan 3s statik sut) Turkiye degil Avrupa capinda iyi yapiyor.
Bu nedenle kulubunde aldigi sure giderek artiyor.
Bununla birlikte gelecekte etkili bir oyun kurucu olmasi icin tehdit konumunda olan ve gelistirmesi gereken 2 onemli teknik var.
Bunlardan ilki sag ve sol el uzerine pull-up yapabilmek.Bunun nedeni bu atisi yapamazsa perde uzerinden ya da 1×1 sayi uretme sansi yalniz penetre (sola yapabiliyor) lere kalacak ki yardimlar ve uzunlarin bloklari burada ona hayati zorlastiracak.Bu durumda oyunu yonlendirme kapasitesi azalip topu hucum sahasina gecirip yabanci oyuncuya teslim eden, ters tarafta bos sut bekleyen vasat bir profil olma riski var.
2. Gelisim alani da sag eli ile penetre edip cembere gidebilmek.Her 2 tarafa da etkili gidebilmek bir guard ivin onemli yoksa rakipler ilerde guclu tarafininda durup onu daha kolay savunabilir.
Olcay Cakir'in bu iki konuda kendini gelistirmesinin TKBL,Milli Takim ya da draft oldugu wnbade basarisi icin on sart oldugu gorusundeyim.
Once bu konularsa gelisimi saglamali.Ondan sonra her seviyede basarili olacagina cok inaniyorum.
Onu bazi ozellikleri ile ispanyol PG LAILA PALAU'ya yakin goruyor hatta gelecekte dengeli yapisi ile ondan daha ust seviye oyuncu olabilecegini dusunuyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 12 Ocak 2014, 13:07:08 »
Yerli havuzu çok dar o yüzden yerli oyuncuları değiştirelim diyemiyorum ama yabancı oyuncularimizda değişiklik yapmak lazım
Avrupa li 2 numara bulabilir isek
E.done ve C.Parker alınabilir.
Hoca konusunda yorumum yok
Ama bi değişik kan lazım.

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
« Yanıtla #73 : 12 Ocak 2014, 13:50:21 »
Yerli havuzu çok dar o yüzden yerli oyuncuları değiştirelim diyemiyorum ama yabancı oyuncularimizda değişiklik yapmak lazım
Avrupa li 2 numara bulabilir isek
E.done ve C.Parker alınabilir.
Hoca konusunda yorumum yok
Ama bi değişik kan lazım.

Abi Avrupali iki numara Prince var. Gectigimiz yillarda Galatasaray da da oynamisdi. Iyi oyuncu combo guard.
Candace Parkeri UMMC den koparmak zor ama Elena Delle Donne olabilir veya Maya Moore.
Angel McCoughtry ise tutulmasi gerek takimda.
Matovic de kendini toparlamazsa yerine iyi bir avrupali oyuncu bakmak lazim.
Kübra disinda da diger oyunculari tutmaliyiz özellikle Verameyenka'yi.
Koc olarak da ben türk olarak Aydin Uguz'u isterim takimin basinda.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #74 : 12 Ocak 2014, 15:11:06 »
Ertuğrul hoca bayan takımının başına getirilse olmaz mıydı? Böyle bir şey mümkün mü ?
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.