Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1972011 defa)

Aglot1907 ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #30 : 16 Aralık 2013, 10:06:50 »
Değil abisi Anthony Parkker'ı, Barış Ermiş'i, hatta Rasim Başak'ı bile yenemez. Zaman zaman çok ama çok değerli kadın basketbolcuları onore etmek için erkekler liginde oynar filan diyoruz ama iş ciddiye binerse böyle bir şeyin hayali bile imkansız. Kadın basketbolu dediğiniz şeyde pivotların boy ortalaması 1:90 ile 1:95 arasında... 2:00'dan uzunu neredeyse yok. Erkek basketbolunda gardların boyu neredeyse 1:90 oldu. İddia ediyorum, şu saydığım iki isim, mesela Barış ya da Rasim ufak bir ameliyatla kestirseler ve kadınlar liginde oynamak için FIBA'dan ve WNBA için David Stern'den izin koparsalar mübalağasız tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyilerinden olurlar. Mesela Barış her maç 30 sayı, 15 ribaunt, 15 asist yapar.

Maç içinde smaç yapan kadın basketbolcu dünyanın en iyileri arasında sayılıyor. Bizim mahallede akşamları gençlerin toplandığı parkın basketbol sahasında şimdiden smaç basan liseli çocuklar var. Siz düşünün erkeklerle kadınlar arasındaki devasa güç farkını. Candace Parker veya başka bir kadının bir zamanlar Avrupa'nın en değerli oyuncusu olan Anthony Parker'ı yenebileceğine inanmak için gerçekten kadın ve erkek basketbolunu çıplak gözle hiç ama hiç izlememiş olmak lazım. İkisi arasında ciddi bir maç olsa ben Anthony Parker lehine 50 sayı avans verir, bu avansın üstüne bire on iddia basarım.

Kadın basketbolu dediğiniz nedir Allah aşkına? (İş, erkeklerle kıyaslamaya kalırsa...)

şaka yapmıştım bende zaten sadece :D
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #31 : 16 Aralık 2013, 14:35:35 »
Kadin erkek kiyaslamasindan bahsetmisken erkek ve kadin takmlarini karsilastirsak sov amacli nasil olur acaba ? Ozellikle voleybol gibi fiziksel temasin olmadigi yerde degisik sonuclar ortaya cikabilir :))
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 14:38:10 Gönderen: erik2929 »
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #32 : 16 Aralık 2013, 15:18:24 »
Kadin erkek kiyaslamasindan bahsetmisken erkek ve kadin takmlarini karsilastirsak sov amacli nasil olur acaba ? Ozellikle voleybol gibi fiziksel temasin olmadigi yerde degisik sonuclar ortaya cikabilir :))

Geçen gün Cem'le bunun sohbetini ettik. Mesela beğenmediğimiz Turgay'ı kadınlar ligine koysak ne olur dedim? Cem bir rakam verdi, Kim'den bilmem kaç santim daha yükseğe sıçrıyormuş. 30 veya 40 cm'lik bir farktı söz ettiği. Bir de smaç şiddetinde topun ne kadar hızlı gittiği ölçülebilirse... Hani futbolda topun hızını ölçüyor ve saatte şu kadar km diyorlar ya... Sanırım bahsettiğiniz maçın sonucuyla ilgili önemli bir veri oluşturabilir.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #33 : 16 Aralık 2013, 15:55:45 »

Kadın ve Erkek takımları arasında maç adil de olmaz zaten. Normalde file yüksekliğinde de fark var. Erkeklerin file yüksekliğinde oynansa Kadınlar için çok zor olur. Kadınların yüksekliğinde oynansa erkekler nerede ise zıplamadan da smaç vurabilirler. ;D

Gerçi Kadın A takımları sık sık genç erkek takımları ile antreman maçları yapıyor ama A erkek takımları ile maç yapsalar aralarında epey fark olur.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #34 : 16 Aralık 2013, 16:11:19 »
Erkeklerin ayağına ağırlık takılabilir :) Siz bayanlarımıza düşman mısınız? anlayamadım ki  :D Allah korusun smaç sonrası top yüzlerine gelse bayılır kızlarımız.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 16 Aralık 2013, 16:15:42 »
hadi basketbolda temas var o yüzden erkekler bayanlara naif davranacağı için bi nebze fark 30 larda filan bitebilir :
ama voleybol gibi temasın olmadığı bir sporda zıplama farkı olacak min 30 cm  max 50 cm , güç farkını da düşündüğümüz zaman
ama mesela Fenerbahçe Grundig ile Eczacıbaşı ve Vakıfbank ın maç yapmasını çok isterim ..
İvan önce bi Neslihan'a o topu gömer sonrada çok iyi manşetçi olan Gözde'yi de parkeye yapıştırır
vallaha benim de içimin yağları erir  8) 8)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #36 : 16 Aralık 2013, 16:25:18 »
Anladım ki bayanlarımızın hepsi Neslihan ve Gözde'yi istiyor :( Neslihan'ı bilmiyorum ama ikizler çok pis Galatasaray taraftarıdır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 16 Aralık 2013, 16:30:41 »
Anladım ki bayanlarımızın hepsi Neslihan ve Gözde'yi istiyor :( Neslihan'ı bilmiyorum ama ikizler çok pis Galatasaray taraftarıdır.

haa bak allah için objektif olayım Gözde ( kendisinden ciddi anlamda nefret ederim - inanılmaz itici bir rakip , her hali ile nefret edilesi bir tip )  kendisi şu anda yerli smaçörler arasında en iyisi en formda olan oyuncu  , manşet hücum hırs vs vs ( şunları yazdığım için kendimden tiksiniyorum :) )

ama gelmesin tabiki orası ayrı mesele , Neslihan ise bu durumda değil , bitik durumda , karakter vs girmiyorum zaten olmayan şeye girilmez ki  8) 8)

bunları bayan basketbol takımına transfer mi etsek :)

Edit : ayrıca Guidetti orada olduğu müddetçe Gözde'yi hayatta bırakmaz..
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 16:32:25 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #38 : 16 Aralık 2013, 16:38:49 »
Gözde'de ki hırs kimsede yok sanırım, iyi oyuncu aslında Neslihan'da ölüsü dirisi iş yapar cinsinden bir oyuncu. İkiside değerli oyuncular ama rakip olunca işler değişiyor.
Babasını da sevmezdim lafı vardır, Gözde için bende abisini de sevmezdim diyorum  ;D ;D ;D

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #39 : 16 Aralık 2013, 17:34:54 »
Gözde'de ki hırs kimsede yok sanırım, iyi oyuncu aslında Neslihan'da ölüsü dirisi iş yapar cinsinden bir oyuncu. İkiside değerli oyuncular ama rakip olunca işler değişiyor.
Babasını da sevmezdim lafı vardır, Gözde için bende abisini de sevmezdim diyorum  ;D ;D ;D

abi konu karışmış galiba. zira kadın voleybol konusunu kadın basketbola yazmışsın :)
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #40 : 16 Aralık 2013, 17:40:18 »

abi konu karışmış galiba. zira kadın voleybol konusunu kadın basketbola yazmışsın :)

Konuyu o kadar dağıtmışız ki :) sen deyince farkettim daha önceki mesajlara bakmanı tavsiye ederim :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 16 Aralık 2013, 17:43:43 »

Konuyu o kadar dağıtmışız ki :) sen deyince farkettim daha önceki mesajlara bakmanı tavsiye ederim :)

ahaha konu konuyu açtı birden buralara geldik :)
sorun yok hakan abinin dediği gibi heryol Fenerbahçe'ye çıkıyor :)
sonradan toparlarız doğru yerden devam ederiz ama muhabbet akıyorken aksın yahu  ;) :) 8)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #42 : 16 Aralık 2013, 22:58:12 »
Onay teyiti gelmedi.Bir de burdan denedim şansımı oldu.

Onay teyiti gelmeyince bende bir iki gün beklemiştim :)
Sırası gelmişken Gürol abi, Cem kardeşim üye olunca e-mail e mesaj gelecek diyor, sadece ben değilmişim bekleyen :)

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #43 : 17 Aralık 2013, 01:31:17 »
Astour Ndour gene dagitmis ortaligi 25 sayi 19 ribaund ve suan takimi Gran Canaria zirveye ortak oldu bu alinan son galibiyetle. Tam aradigimiz pivot atletik, iki yonu de gelismis dort dortluk oyuncu ve suan 19 yasinda. Bu İspanyollar gercekten devsirme isinde ustalar nerden buluyorlarsa boyle oyunculari biz de araip arayip Quanitra'yı bulduk ....
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2013, 07:54:47 Gönderen: Cem Ağrak »
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #44 : 17 Aralık 2013, 04:17:08 »
Astour Ndour gene dagitmis ortaligi 25 sayi 19 ribaund ve suan takimi Gran Canaria zirveye ortak oldu bu alinan son galibiyetle. Tam aradigimiz pivot atletik, iki yonu de gelismis dort dortluk oyuncu ve suan 19 yasinda. Bu İspanyollar gercekten devsirme isinde ustalar nerden buluyorlarsa boyle oyunculari biz de araip arayip Quanitra  yı bulduk ....
Aslında biz arayıp arayıp Quanitra  bulmadık çok daha iyi oyunculara tekliflerde bulunduk ama kabul etmediler bizde Quanitra kadar düştük..
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2013, 07:55:30 Gönderen: Cem Ağrak »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.