Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1972139 defa)

ertuğrul, Scorpionur ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #15 : 04 Aralık 2013, 12:40:10 »
Takımda iyi gitmeyen bir şeylerin olduğu muhakkak. Ancak "ligde kurduğumuz hakimiyet son bulacak" demek için daha çoooook erken. Nisan ayına kadar köprünün altından daha ne sular akar.

Umarım haklı çıkarsınız.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #16 : 04 Aralık 2013, 12:44:14 »
Hakan abiye katılıyorum. Her şey bir yana daha Cappy devreye girecek.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #17 : 04 Aralık 2013, 13:51:56 »
Yani bütün koçlar suçlu bizim kraliçeler kusursuz.... Bence bu mantıkla hayatta başarılı olamazlar. Hadi İniguezi yolladık kaç tane alternatif kalıyor ? Bütün Elyi kazanmis koçlar yeteneksiz, kusurlu vs ::) Bu kafayla işleri zor ama ben yinede kıpırdanma görüyorum belkide uyandılar. Yacoubou konusunda ise tam aksini düşünüyorum herhalde, bence tek adam akıllı transferimiz.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 14:04:13 Gönderen: cemagrak »
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18 : 04 Aralık 2013, 14:57:14 »
Yani bütün koçlar suçlu bizim kraliçeler kusursuz.... Bence bu mantıkla hayatta başarılı olamazlar. Hadi İniguezi yolladık kaç tane alternatif kalıyor ? Bütün Elyi kazanmis koçlar yeteneksiz, kusurlu vs ::) Bu kafayla işleri zor ama ben yinede kıpırdanma görüyorum belkide uyandılar. Yacoubou konusunda ise tam aksini düşünüyorum herhalde, bence tek adam akıllı transferimiz.
Yanlış anlaşıldım galiba,tek suçlu Ingiuez demedim.Birsel-Esmeral çok kötü performans sergiliyorlar,bizim bildiğimiz Birsel-Esmeral değiller,oyunculara da para cezası vs.yaptırımlar uygulanmalı.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #19 : 04 Aralık 2013, 15:43:11 »

Ben de koçu beğenmiyorum. Ne savunmaya etkili bir katkısı var ne de hücumda alternatifli setleri var. Ayrıca maçlarda oyuncu tercihleri de sorunlu geliyor bana.

Bu saatten sonra bir sürü oyuncu değiştirilemeyeceğine göre koç değiştirmek bence daha mantıklı.

Yunan koç Nadezda ile anlaşmadan önce keşke bu değişiklik yapılsa idi.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #20 : 04 Aralık 2013, 17:02:53 »
Takımda iyi gitmeyen bir şeylerin olduğu muhakkak. Ancak "ligde kurduğumuz hakimiyet son bulacak" demek için daha çoooook erken. Nisan ayına kadar köprünün altından daha ne sular akar.

Hakan Abi...

Yazılarını severek okurum özelliklede Nba için analizleri...

Yalnız atladığımız bir taraf var..Koç bizi Avrupa 2. si yaptıktan sonra kendi ve takım üzerindeki Mental sıkıntıyı hala atamadı...

Basketbolsa bu oynanan ben bilemiyorum..Arada bir Cumbaba maçı var..Orada ise takım resmen maç seçti.Ben artık şaşırıyorum...Ne diyeceğimi de bilemiyorum..

Hayrettir ki bizim 2 senedir COMBO eksiğimiz varken PRİNCE de boştayken şu kızı almadık.Begümü kaçırdık...Bahar Çağlar bize gelecekken bir sıkıntıdan ötürü kapıdan döndü...

MALESEF SemİH öZSOY beceremedi bu işi..Herkes kızıyorda..

Çok yakın bir kişinin dediği laf...

Didem Akın ve Aziz Yıldırım olmasa bu sıkıntıların çoğu geçen senede yaşanacaktı..

Dediği laf aynen bu!

Bir sorun var ve bu sorun iyi yada kötü aşılmadıkça bu sene takım asla Potansiyelini koyamaz sahaya.Ha belki gene şampiyon oluruz ama hep KARNIMIZ AĞRIYACAĞA BENZER.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #21 : 04 Aralık 2013, 17:37:01 »
Koc aşmış ama oyuncular hala bulutların üzerinde dolaşıyor .....Burada özellikle en önemli sorun Cappie'de, bir türlü atlatamadı o final performansını gecen sene takımın lideriydi ve ateşleyicisiydi halbuki. Senin liderin bu durumdayken de başarılı olman zor.
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı bödöfff

• Üye
  • Yer: mersin
    • @bodofff
« Yanıtla #22 : 05 Aralık 2013, 17:05:49 »
herhalde tüm branşlarda, ligler başlamadan önce "hangi branştan en çok umutlusunuz" diye sorsalardı tüm taraftarlar kadın basketbol derdi.  8 yıldır üst üste şampiyon olarak ligi domine etmişsin, rakibin galatasaray yıllardır finalde sana şampiyonluğu vererek psikolojik olarak dibe vurmuş, sezona avrupa'nın en dominant 5 numarasını, gelecek vaad eden tuğçe'yi, ortalama üstü diye değerlendirebileceğim bir devşirme olan quanitra'yı alarak lige başlıyorsun. ligi çok rahat götürmen gerekirken; galatasaray resmen lige fırtına gibi giriyor. basketbolda takım olmak önemli. yıllar yılı aynı kadroda, birlikte oynayan oyuncularla iş çok daha rahat olur. bizde de durum böyle iken bu seneki boşvermişliği anlayamıyorum. her şey bizim lehimizeyken işler kötü gidiyor. daha erken. umutsuz olmak istemem ama bir an önce kendimize gelmemiz gerek.
en kötü gün bugünse, bugün de fenerbahçe.

Çevrimdışı tortu

• Üye
« Yanıtla #23 : 06 Aralık 2013, 16:28:57 »
Uye olarak yeni konu acamiyoruz herhalde ya da ben beceremedim.
Bu konu altina yazayim

FIBA, 2013 yılının sporcularını seçmek için oylama yapmaya başladı.

Oylar  Olcay Cakir icin:

http://www.fibaeurope.com/cid_mWahbN-XJOE-z4x6eoYrt1.html

Oylar Birsel Icin

http://www.fibaeurope.com/cid_,6OH0uoEIzYMuLYuh1nq03.q_a.html

Erkekler icin

Kenan Sipahi

http://www.fibaeurope.com/cid_xomKo3xWHM2Kq1C8NQLzi2.html

Bogdanovic

http://www.fibaeurope.com/cid_5FGcSsn0GNQA-Rww79L3b2.html

hayirlsi

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Roberto Iniguez; “Sistem oturuyor”
« Yanıtla #24 : 10 Aralık 2013, 14:29:17 »
Fenerbahçe Antrenörü Roberto Iniguez, sistemi oturtmaya başladıklarını ve herkesin birbiri için, takım için oynadığını söyledi.

Ligde Homend Antakya Belediyesi'ni deplasmanda farklı mağlup eden Fenerbahçe Antrenörü Roberto Iniguez katıldığı basın toplantısında güzel basketbol oynadıklarını, bütün periyotları önde bitirmelerinden ve maçı kazanmalarından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Gün geçtikçe daha iyi basketbol oynadıklarını belirten Iniguez, "Sistemimizi yavaş yavaş oturtmaya başladık. Şu an herkes birbiri için, takım için oynuyor en önemlisi bu. Homend Antakya Belediyesi takımını kutlarım. Bu zamana kadar gerçekten büyük iş yaptılar. Bizim de dinlenecek zamanımız yok. Tek amacımız çarşamba günü oynayacağımız Euroleauge maçı. Oyuncularımın dinlenmesi gibi bir şey söz konusu değil ama biz buna hazırız. Gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi çok mutlu ettiler" dedi.

Homend Antakya Belediyesi'nin Antrenörü Hakan Acer ise Fenerbahçe'yi oynadığı basketboldan dolayı kutladı. Fenerbahçe'nin çok tecrübeli olduğunu ve Euroleauge’in sertliği sahaya iyi yansıttığını belirten Acer, rakibin devamlı maç oynamasının bu maçta diri olmasını sağladığını kaydetti.

Fenerbahçe'nin şut yüzdelerinin ve savunmadaki sertliklerinin maçı kazanmalarında etkili olduğunu ifade eden Acer, "Biz kendi adımıza planladığımız hiç bir şeyi sahada gerçekleştiremedik. Gerçekten sakatlıklar ve aşırı yorgunluklarla uğraşıyoruz. Bu kadar kötü oynayacağımızı ve çalışmalarımızı sahaya yansıtamayacağımızı tahmin etmemiştik. Taraftarımızdan, başkanımızdan ve yönetim kurulumuzdan özür diliyoruz. Bu mağlubiyeti telafi etmek için çabuk şekilde toparlanıp, hatalarımızı analiz edip perşembe günkü EuroCup ve pazar günkü lig maçına odaklanmak istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak:AA

http://www.tbf.org.tr/detay/2013/12/09/roberto-iniguez-sistem-oturuyor-

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #25 : 16 Aralık 2013, 07:12:48 »
Çok ama çok seviyorum ama bu sene sonunda Cappie'yle yolları ayırıp ilk hedef olarak Delle Donne veya Candice Parker'a saldırmak lazım. Olmadı Maya Moore'u ikna edip getirmeliyiz bence.

Ayrıca Penny gibisi gelmedi, gelmez...
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 16 Aralık 2013, 08:00:27 »
Çok ama çok seviyorum ama bu sene sonunda Cappie'yle yolları ayırıp ilk hedef olarak Delle Donne veya Candice Parker'a saldırmak lazım. Olmadı Maya Moore'u ikna edip getirmeliyiz bence.

Penny konusunda kesinlikle hemfikirim :)
Parker'ın da yolu birgün buralara düşerse güzel hemde çok güzel olur. Abisi gelmedi bari kızkardeşini alalım

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #27 : 16 Aralık 2013, 08:54:11 »

Parker'ın da yolu birgün buralara düşerse güzel hemde çok güzel olur. Abisi gelmedi bari kızkardeşini alalım

eşini yener de, abisini de kesin zorlar abi bire bir maçta Candace :D
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 16 Aralık 2013, 09:00:53 »

eşini yener de, abisini de kesin zorlar abi bire bir maçta Candace :D
Ahhhh :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #29 : 16 Aralık 2013, 09:15:41 »
Değil abisi Anthony Parkker'ı, Barış Ermiş'i, hatta Rasim Başak'ı bile yenemez. Zaman zaman çok ama çok değerli kadın basketbolcuları onore etmek için erkekler liginde oynar filan diyoruz ama iş ciddiye binerse böyle bir şeyin hayali bile imkansız. Kadın basketbolu dediğiniz şeyde pivotların boy ortalaması 1:90 ile 1:95 arasında... 2:00'dan uzunu neredeyse yok. Erkek basketbolunda gardların boyu neredeyse 1:90 oldu. İddia ediyorum, şu saydığım iki isim, mesela Barış ya da Rasim ufak bir ameliyatla kestirseler ve kadınlar liginde oynamak için FIBA'dan ve WNBA için David Stern'den izin koparsalar mübalağasız tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyilerinden olurlar. Mesela Barış her maç 30 sayı, 15 ribaunt, 15 asist yapar.

Maç içinde smaç yapan kadın basketbolcu dünyanın en iyileri arasında sayılıyor. Bizim mahallede akşamları gençlerin toplandığı parkın basketbol sahasında şimdiden smaç basan liseli çocuklar var. Siz düşünün erkeklerle kadınlar arasındaki devasa güç farkını. Candace Parker veya başka bir kadının bir zamanlar Avrupa'nın en değerli oyuncusu olan Anthony Parker'ı yenebileceğine inanmak için gerçekten kadın ve erkek basketbolunu çıplak gözle hiç ama hiç izlememiş olmak lazım. İkisi arasında ciddi bir maç olsa ben Anthony Parker lehine 50 sayı avans verir, bu avansın üstüne bire on iddia basarım.

Kadın basketbolu dediğiniz nedir Allah aşkına? (İş, erkeklerle kıyaslamaya kalırsa...)