Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976209 defa)

Umut, Tom Hanks, sinanyucel, hitmen ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
  • Yer: Almanya
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #180 : 26 Ocak 2014, 01:22:55 »
  Verameyenka statik bir oyuncu rotasyonda kullanılabilecek fakat olmazsa olmaz bir oyuncu değil,çoğu maçta Tuğçe Canıtez de o katkıyı veriyor,iyi bir Matovic'in olduğu ortamda Yacobou Matovic ikilisi daha faydalı olur.

Hicbir sekilde katilmiyorum bu konuya. Verameyenka saydigin diger iki oyuncu ya göre cok daha degisik bir oyuncu. Tugce gelecek vaad eden bir oyuncu ama su an icin Verameyenka'nin V'sinde bile degil. Matovic den o performansi görebilirmiyiz ki önce o muamma ama bence Matovic&Verameyenka ikilisi cok iyi olurdu eger Matovic biraz form tutsa. Ayrica Verameyenka olmazsa olmaz oyuncu su an icin takimimizda. Belki cok skorer olmadigindan biraz geri planda görüyor bazilarimiz onu ama onun yaptigi defans, blok + ribaund katkisi olmasa biz ne yapardik muamma. Tugce su an icin dedigim gibi Verameyenka nin verdigi katkinin 10 da 2 sini veriyordur ancak. Matovic ve Yakubu ayrica 5 numara oyuncular Verameyenka ise 4 numara. Quanitra da varken ( 5 Numara kendisi ) , en mantiklisi dedigim gibi ya Yakubu oynasin yada Matovic.

Çevrimdışı pentagram22

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #181 : 26 Ocak 2014, 18:46:22 »
Hicbir sekilde katilmiyorum bu konuya. Verameyenka saydigin diger iki oyuncu ya göre cok daha degisik bir oyuncu. Tugce gelecek vaad eden bir oyuncu ama su an icin Verameyenka'nin V'sinde bile degil. Matovic den o performansi görebilirmiyiz ki önce o muamma ama bence Matovic&Verameyenka ikilisi cok iyi olurdu eger Matovic biraz form tutsa. Ayrica Verameyenka olmazsa olmaz oyuncu su an icin takimimizda. Belki cok skorer olmadigindan biraz geri planda görüyor bazilarimiz onu ama onun yaptigi defans, blok + ribaund katkisi olmasa biz ne yapardik muamma. Tugce su an icin dedigim gibi Verameyenka nin verdigi katkinin 10 da 2 sini veriyordur ancak. Matovic ve Yakubu ayrica 5 numara oyuncular Verameyenka ise 4 numara. Quanitra da varken ( 5 Numara kendisi ) , en mantiklisi dedigim gibi ya Yakubu oynasin yada Matovic.
Matovic ve Yacobou ikilisi hücum zenginliği yaratır,ayrıca Matovic'in hem 4 hem 5 numara oynama özelliği var,sadece biraz form tutmaya ihtiyacı var,Verameyanka kadroda olur ama rotasyonda yani sadece Euroleague de..Tuğçe'nin kolej ligindeki istatistikleri hiç fena değildir,bu ülkede Nevriye den sonra sayabileceğimiz en yetenekli uzundur sadece zamana ihtiyacı var,durum böyleyken Vera bence her maç ilk beş başlayacak ve pozisyonun tamamını işgal edecek seviyede değil bana göre..

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #182 : 26 Ocak 2014, 19:01:38 »
Tuğçe 1. seviye kolej liginde oynamadı. O yüzden de abartmamak lazım.

Ve sene başından beri izlediğimiz Tuğçe'nin kesinlikle bizim seviyemizde olmadığı çok belli. Tuğçe o seviyeye gelecek, o potansiyel var ama bunun için çok daha fazla çalışması ve pişmesi gerekiyor.

Basketbol sadece hucüm değil.  Biz Yacobou ve Matovic ikilisiyle aynı anda sahada kalırsak savunmanın s'nı yapamayız. Hem içeriden hem de dışarıdan bitirir. Hücüm da da ben Matovic'ın şu haliyle sezon sonuna kadar oynatılsa bile havaya gireceğini düşünmüyorum. Sezon öncesi kampı görmesi lazım ona.

Vera'nın basketbol kalitesi benim için şuanki bütün uzunlarımızın üstündedir. Ve ben onun ismini takımda Angel'dan hemen sonra yazarım.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2014, 19:01:54 Gönderen: Carter-Williams »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
« Yanıtla #183 : 26 Ocak 2014, 19:39:04 »
Tuğçe 1. seviye kolej liginde oynamadı. O yüzden de abartmamak lazım.

Ve sene başından beri izlediğimiz Tuğçe'nin kesinlikle bizim seviyemizde olmadığı çok belli. Tuğçe o seviyeye gelecek, o potansiyel var ama bunun için çok daha fazla çalışması ve pişmesi gerekiyor.

Basketbol sadece hucüm değil.  Biz Yacobou ve Matovic ikilisiyle aynı anda sahada kalırsak savunmanın s'nı yapamayız. Hem içeriden hem de dışarıdan bitirir. Hücüm da da ben Matovic'ın şu haliyle sezon sonuna kadar oynatılsa bile havaya gireceğini düşünmüyorum. Sezon öncesi kampı görmesi lazım ona.

Vera'nın basketbol kalitesi benim için şuanki bütün uzunlarımızın üstündedir. Ve ben onun ismini takımda Angel'dan hemen sonra yazarım.

Yazmak istediklerimi yazmissin zaten. Tammami ile katiliyorum. Tugce gelecek vaad ediyor savunmada gayretli ama özellikle hücumda daha coooook calismasi lazim. Özellikle blok tan kacmak icin bazen sacma sapan degisik degisik atislar yapiyor ve kaciriyor orta mesafesi de pek ic acici degil. Su an dedigin gibi tam bizim seviyemizde degil ama gelecek yillarda kendini gelistirmeye devam ederse cok iyi bir yerli oyuncu olur. Verameyenka'yi su an tartistigimiza bile inanamiyorum o ayri mesele .. ayrica Verameyenka gibi bir oyuncuyu hücumda sadec 3 sayi cizgisinin arkasinda kullanilmasi birazda kocun hatasi.

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #184 : 30 Ocak 2014, 01:39:20 »
bugün tekrar canlı canlı izledim de Alexandria Quigley'liyi seneye kaçırmamak lazım, çok temiz bir şutu var ve kendine pozisyon yaratabiliyor. Avrupa pasaportlu böyle bir oyuncu bulmak çok ama çok zor.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #185 : 30 Ocak 2014, 14:26:46 »

"Bu yıl neden şampiyon olmayalım"

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Menajeri Didem Akın, FIBA Avrupa Ligi'nde yollarına emin adımlarla devam ettiklerini, geçen sezon finalde kaybettikleri şampiyonluk kupasını bu yıl Türkiye'ye getirmek istediklerini söyledi.

Akın, B Grubu'nda Polonya'nın Wisla Can-Pack takımını yenerek, 8'de 8 galibiyetle yenilgisiz liderliklerini sürdürdüklerini vurgulayarak, "FIBA Avrupa Ligi'nde 8'de 8 ile yolumuza devam ettiğimiz için mutluyuz. Çok güzel basketbol oynayarak galip geldik. Maç boyunca iyi savunma yaptık. Pondexter'ın önderliğinde tüm takım iyi oynadı" diye konuştu. Geçen yıl şampiyonluğu finalde kaybettiklerini hatırlatan Didem Akın, şöyle devam etti:

"Bizde bütün branşlarda hedef şampiyonluk. Bu takım şampiyonluk için kuruldu. Ekaterinburg da çok ciddi yatırım yaptı. Yine Sekizli Final'in ev sahibi. İnşallah her şey çok iyi gider, sakatlık olmadan oralara gideriz. Geçen yıl final oynayan ilk Türk takımı neden bu yıl şampiyon olmasın. İnşallah sakatlığın olmadığı, herkesin formda olduğu bir finalde bir ilki daha başarıp, bu kez şampiyonluğa ulaşırız."

"Pondexter, Fenerbahçe aşığı bir oyuncu"

Didem Akın, dünkü maçta 10 asist, 12 sayı ile oynayan Cappie Pondexter'dan övgüyle bahsederken, "Pondexter bizden biri" ifadesini kullandı. Pondexter'in Türk oyunculardan bir farkı olmadığını anlatan Akın, şunları kaydetti:

"Pondexter çok özel bir oyuncu. Buranın ailesi, başkan Aziz Yıldırım'ın da babası olduğunu söylüyor. Bunlar çok güzel duygular. Bu duyguları hissettirdiğimiz için mutluyuz. O taraftarı çok seviyor, taraftar da onu seviyor. Takım arkadaşları da onun liderliğini kabul etmiş durumunda. Kişilik ve basketbol olarak dört dörtlük bir insan. Türk oyunculardan bir farkı yok. Fenerbahçe aşığı bir oyuncu. Altyapıdaki oyuncular için de çok iyi bir örnek. Dünkü maçta 10 asist, 12 sayı ile oynaması takım oyuncusu olduğunu gösteriyor. Angel McCoughtry de burayı çok benimsemiş durumda. Tabii ki diğer yabancılarımız ve Türk oyuncularımızla bir aileyiz. Belki de başarı buradan geliyor."

"Başkanımızı çok seviyoruz ve onun arkasındayız"

Didem Akın, dünkü maçı izleyen kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ı çok sevdiklerini, Yargıtay'ın kararına tüm oyuncuları çok üzüldüğünü vurgulayarak, "Bütün oyuncularla biz kocaman bir aileyiz. Bunu başkanımız yarattı. Tabii ki biz onunla varız. Oyuncular Yargıtay'ın kararını duyunca çok üzüldüler. Başkanımızı çok seviyoruz ve onun arkasındayız" ifadelerini kullandı.

Kadın basketbolunun Aziz Yıldırım sayesinde bir ivme kazandığını dile getiren Didem Akın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yeni yeni buralara geldik. Geçen yıl ilk kez Türk takımı Avrupa Ligi'nde final oynadı. Olimpiyatlarda kadın milli takımı 5. oldu. Bunlar hep Fenerbahçe'nin kadın basketboluna yatırım yapmasıyla gerçekleşti. Altyapılara baktığınız zaman lige 60'a yakın oyuncu vermişiz. Ligi domine eden takımız. Başkanımızın inanılmaz bir vizyonu var. İnanılmaz bir spor aşığı. Bu bizim için de büyük bir avantaj. Biz de bunu en iyi şekilde değerliyoruz."

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Ibrahim K.

• Üye
« Yanıtla #186 : 07 Şubat 2014, 14:13:35 »
Birsel Vardarli Fiba Europe'nin yaptigi 2013 en iyi kadin basketbolcusu oylamasinda 7. olmus.
24 bini askin taraftar oyu alan Birsel Vardarli bu alanda rakiplerini farkli gecsede, Uzman oylarinda sadece 38 oy aldi ve 7. oldu.
Birsel Vardarli en az uzman oyu alan 2. oyuncu.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #187 : 14 Şubat 2014, 22:50:26 »
sevgili @maliano abimiz bugğn Cansu Köksal ın  mersin üni - kocaeli maçında moladaki resmini paylaşmış , oyuncuyu tanımam etmem ama bu tripler genelse vay haline :( üzüldüm onun adına . Umarım bugune özgü birşeydir.

https://twitter.com/maliano/status/434428375248408576/photo/1/large

« Son Düzenleme: 14 Şubat 2014, 22:50:35 Gönderen: exex »

Burakcnar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #188 : 14 Şubat 2014, 22:55:06 »
sevgili @maliano abimiz bugğn Cansu Köksal ın  mersin üni - kocaeli maçında moladaki resmini paylaşmış , oyuncuyu tanımam etmem ama bu tripler genelse vay haline :( üzüldüm onun adına . Umarım bugune özgü birşeydir.

https://twitter.com/maliano/status/434428375248408576/photo/1/large

Bende tam paylaşacaktım.Bu neyin havası acaba?Maalesef bu kafayla bu kızdan pek bir halt olmaz.Bazı arkadaşlar kızabilir belki ama bu yaptığı resmen terbiyesizlik.Her şeyi geçtim neredeyse oradaki herkes kendisinden yaşça büyük.Hem taktikler umurunda değil hemde sanki padişah gibi koçun koltuğuna oturmuş.Elle tutulur bir yanı yok.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #189 : 14 Şubat 2014, 23:18:40 »
Bende tam paylaşacaktım.Bu neyin havası acaba?Maalesef bu kafayla bu kızdan pek bir halt olmaz.Bazı arkadaşlar kızabilir belki ama bu yaptığı resmen terbiyesizlik.Her şeyi geçtim neredeyse oradaki herkes kendisinden yaşça büyük.Hem taktikler umurunda değil hemde sanki padişah gibi koçun koltuğuna oturmuş.Elle tutulur bir yanı yok.

Bugün kötü bi gününde olmuş olmasını umalım . Orda oynamasının kendi iyiliğine oldugunu anlamıcak biriyse zaten ,bişey olmaz

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #190 : 15 Şubat 2014, 04:49:17 »
Sonuçta bir bayan bazı dönemlerde aşırı alıngan olabiliyorlar yada duygusal ona verelim.. Eğer bu olaylar devam ederse o zaman bence hiç zorlamanın anlamı yok bu arkadaş üstünde..

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #191 : 15 Şubat 2014, 19:18:28 »
Günlük birşeydir umalım
CANSU dan bir şey olmaz diyorsak kadın basketboldan umudumuzu keselim alt yapılardan gelen en büyük umut
yetenekleri konusunda kimsenin şüphesi yoktur diye düşünüyorum
kafasını kullanır çalışmaktan kaçmaz verilen şansları değerlendirirse dünya çapında bir oyuncu olur
yoksa kontratı bitince FB altyapısından çıkmış 45,  50 arası oyuncu gibi takım takım dolaşanlar kervanına oda katılır
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #192 : 27 Şubat 2014, 18:10:44 »
Fenerbahçe Basketbol Takımı eski kaptanlarından Nalan Ramazanoğlu'nun kızı için İzmir'de B RH (+) kana ihtiyaç var. İrtibat: 0506 262 12 53
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #193 : 19 Mart 2014, 14:40:53 »

Galatasaray odeabank la oynayacağımız lig maçı 29 Martta olacakmış sanırım. O gün voleybolda arka arka 2 Avrupa Kupası kazandığımız gün olacak. Aynı gün Lig liderliğini de aldığımız gün olsun.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #194 : 03 Nisan 2014, 12:18:14 »

Angel Mccoughtry in Fenerbahçe Dergisine verdiği röportajdan satır başları;

• Angel Mccoughtry: “Bu sene 2 kupayı da kazanacağımıza inanıyorum”

3,5 yıldır Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın formasını giyen ve elde edilen başarılarda önemli paya sahip bir isim Angel McCoughtry…

Hırsı, mücadeleci yapısı, kazanma isteği ve olağanüstü yetenekleriyle basketbol severleri kendisine hayran bırakan 27 yaşındaki yıldız, dünyanın en iyi kadın basketbolcuları arasında gösteriliyor.

8 yaşında başladığı basketbol hayatında önemli başarılara imza atan Angel McCoughtry, bu sezonki hedefinin ise Fenerbahçe forması ile Avrupa ve Lig kupasını kazanmak olduğunu söyledi. 

Basketbolcu kimliğinin yanı sıra şarkı da söyleyen Amerikalı yıldızın, sözleri kendisine ait bir de single albümü bulunuyor. Türkçe bir single albümü de çıkarmak istediğini ifade eden Angel ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: İlk zamanlar Türkiye’de zorluk yaşasam da buraya adapte olunca, başarı kendiliğinden geldi. Avrupa’nın en iyi ligi kesinlikle Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi. Burada 3.5 yılı geride bıraktım ve artık kendimi Türk gibi hissediyorum. Ve bu yıl Türkiye’de düzenlenecek 2014 Dünya Kadınlar Şampiyonası’nda kendimi evimde gibi hissedeceğim.

02: Geçen yıl Avrupa’da final oynama başarısı gösterdik. Bu yıl takıma çok güveniyorum. Takımımla gurur duyuyorum. Bu sene lig ve Avrupa Kupası’nı kazanacağımıza inanıyorum.

03: 3.5 sene önce Türkiye’ye geldiğimde beni kimse tanımıyordu ve gün geçtikçe taraftarlar beni tanıyıp, bana güvenmeye başladılar. Desteklerini gösterdiler. Aramızda çok iyi bir bağ var. Bir aile gibiyiz.

04: Çocukluktan itibaren müziğe ilgim vardı. Profesyonel olarak basketbol oynağınca da doğal olarak müziğe zaman ayıramadım. Ama geçtiğimiz yıllarda sözleri de bana ait ''Baby Im A Star'' isimli single albümünü çıkarma fırsatını buldum. İlerisi için de geleneksel Türk müziği motiflerinin yer aldığı ve sözleri Türkçe olan şarkı söylemeyi planlıyorum.
FENERBAHÇE