Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811467 defa)

0 Üye ve 93 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3885 : 26 Mayıs 2015, 14:08:45 »
Hocam arada fark var.Gizem Karadayı kotu oyuncu oldugu icin degil burada Tekirdaglı Hocanın da yazdıgı surtusmelerden dolayı gonderildi.Ozge ise Nilay+ozge bir Naz etmiyor diye gonderildi.Ve rekor paraya Naz alındı.Ve o tarihten itibaren ligin dengesi degisti.Ozge'yi-Nilay'ı Ecz.'da gonderdi.Sizle olmuyor dedi.Aynı Ozge simdi kurtarıcı olarak devamlı gundeme geliyor.
Ben Seyma'dan da,Ergul den de memnunum.Cunku yedek orta ve smacorsuz sezon bitirdik.Sagolsun Gokcen 3 senenin 2 senesi sakattı.Diclenur da rakip olmadıgı icin sonlarda serdi.Simdi o kadar rahat olamayacak.Kenarda bir insan evladının nefes alabilmesi bile bizim icin kardı.Meliha tek yerli smacordu.Blogun gobegine gobegine vuruyordu.Simdi Seyma geldi.Manset,servis var.Abbo ustune hucumda katacak.Belki bu 2 oyuncu ile bazı maclarda pasor/pç/orta yabancılarımızdan birine yer acacagız.
Ama Elif,Seda,Ozge gibi isimleri net istemiyorum.

İstemeyebilirsin. Neticede 100 tane taraftara sorsak 100 farklı kadro çıkar. Özge dediğimiz oyuncu şampiyonlar liginde F4'te en iyi pasör seçildi. Türkiye yerli pasör cenneti değil. Eczacı Nilay ve Asuman ile 2 Avrupa kupası kazanıp gitti yine yabancı pasör aldı. Vakıf'ın avantajı Naz olması. Bu şartlarda Özge bence önemli bir hamledir. Eczacının Vakıfın istemediği oyuncuları ben istemem derken kurduğun mantığı dediğim gibi duygularınla karıştırıyorsun. Aynı şekilde Polen ve Şeyma da istenmeyen isimlerdi ama Şeymadan memnunum diyorsun amaç Özgenin gelip bizi kurtarması, kupalar kazandırması değil. 2.bir yerli pasöre ihtiyaç olması ve gerek tecrübesi gerekse de o kadar yerden yere vurulacak kadar kalitesiz bir oyuncu olmaması nedeniyle kadro derinliği açısından ihtiyacımız olan bir oyuncudur Özge. Gerçi herhalde gelmeyecek. Boşuna çene yoruyoruz.

Çevrimdışı nervous

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3886 : 26 Mayıs 2015, 15:28:04 »
@Besim Kosheleva o 4 isim içinden son tercihim olur dedim çünkü çapraz gibi çapraz istiyorum ve 3 smaçörlü sisteme dönülecekse de herkesin hemen hemen ortalama seviyede manşet aldığı bir 3 smaçörlü sistem istiyorum ama Kosheleva maalesef manşette çok çok kötü. En azındna arada manşete girip Kim'in manşet almamasını sağlayabilmeliyiz ama Kosheleva'yla bu çok zor olur. Ama Kosheleva Kosheleva'dır, hali hazırda Rusya'nın gelecek 5 yıl içindeki en önemli gücüdür ve alırsak büyük transfer yapmış oluruz. @Anka'nın da dediği gibi Kim ve Kosheleva aynı takımda olduklarında çok daha rahat hücum ederler, Eda gibi şampiyonlar liginde alırsak oynatacağımız Harmotto gibi hücum güçleriyle Kosheleva Krasnodar'daki gibi düşük yüzdeli top öldürmez. Krasnodar ortalarından çok az verim alan bir takımdı ve Kosheleva'nın hücumda tek destekçisi garay'dı o da arada bir var bir yok olabiliyordu.Zhu Ting'i alıp 3 yıl imzalatmak çok daha güzel olabilirdi ama Kosheleva'ya da kimse hayır demez diye düşünüyorum. :)

Çevrimiçi myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3887 : 26 Mayıs 2015, 17:59:38 »
Koshe'ye bende hayır demedim, diyemem zaten de. Doğrudur Fener bahsettiğim Krasnodar takımından hücum olarak daha potansiyelli olacağı çok açık, Polen hatta manşetli Lucia ile de kotarılabilir o pozisyon ama ben, 4 numara smaçörlerine hücum anlamında çok yüklenmektense, arka ortadan falan hücum ettireceğimize sürekli (ki son yıllarda pasörler pek kullanmıyorlar fazla bunu) bunun yerine dominant bir çapraz alıp, müthiş bir 3'lü hücum turu daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ha derseniz elde kim kaldı dominant çapraz, Gamova hayalimiz var ama neredeyse imkansız falan deniyor, belki eskisi gibiyse Hooker ama o da büyük ? olacaktır. Çok merak ediyorum bakalım neye karar vereceğiz bu konuda, hayırlısı olur umarım.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3888 : 26 Mayıs 2015, 19:41:18 »
Ben yabancı bir caprazsmacor alınacağına ve yabancı orta alainacagina eminim..bu 2 transfer yapilacak elbet ama kesinlikle takıma 3.bir pasör şart..genç olsun farketmez ama şart....bu isin sakatlığı falan var...boyle bir hata yapılmamalı bence..
Eğer sadece 1 capraz  smaçör alınacaksa bu isim üst düzey olmalı..yani kim kalitesine yakin..eğer ona yakin olmazsa bence hem çapraz hem smaçör alınmalı diyorum..bu da zaten gene acmalik oluyor..o 2 transfere ve kenarda oturacağına hep ;al üst düzey tek bir top öldüren hatun is bitsin..
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 19:41:45 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3889 : 26 Mayıs 2015, 22:27:51 »
@Besim Kosheleva o 4 isim içinden son tercihim olur dedim çünkü çapraz gibi çapraz istiyorum ve 3 smaçörlü sisteme dönülecekse de herkesin hemen hemen ortalama seviyede manşet aldığı bir 3 smaçörlü sistem istiyorum ama Kosheleva maalesef manşette çok çok kötü. En azındna arada manşete girip Kim'in manşet almamasını sağlayabilmeliyiz ama Kosheleva'yla bu çok zor olur. Ama Kosheleva Kosheleva'dır, hali hazırda Rusya'nın gelecek 5 yıl içindeki en önemli gücüdür ve alırsak büyük transfer yapmış oluruz. @Anka'nın da dediği gibi Kim ve Kosheleva aynı takımda olduklarında çok daha rahat hücum ederler, Eda gibi şampiyonlar liginde alırsak oynatacağımız Harmotto gibi hücum güçleriyle Kosheleva Krasnodar'daki gibi düşük yüzdeli top öldürmez. Krasnodar ortalarından çok az verim alan bir takımdı ve Kosheleva'nın hücumda tek destekçisi garay'dı o da arada bir var bir yok olabiliyordu.Zhu Ting'i alıp 3 yıl imzalatmak çok daha güzel olabilirdi ama Kosheleva'ya da kimse hayır demez diye düşünüyorum. :)

Kosheleva'nin manseti cok kotu degil.  Bu yanlis bir izlenim ve siklikla yapilan bir hata.  Oncelikle neye gore kotu?  Yeon Koung Kim ve Bosetti'ye gore mi?  Eger kriter buysa, kesinlikle dogru.  Ama hucum gucuyle dengeledigimizde manseti cok kotu bir smacor degil.  Ben sana su noktada katilmiyorum: eger elinde Kosheleva varsa, mansete sokacagin oyuncu Yeon Koung Kim'dir.  Kim gibi oyunculari, Cem Agrak'in deyimiyle, sonuna kadar somureceksin.  Manset alacak, gerekirse one gecince tum toplar ona gidecek vs. Son kisimda dediklerine katiliyorum :)
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 22:44:32 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3890 : 26 Mayıs 2015, 22:30:46 »
Bütün takım smaçörlerinden liberosuna pasörüne kadar defans kabiliyeti çok yüksek olan isimler..
Kosheleva ise şurdaki topa eğileyim diye dert etmeyen bir tip, defansı kötü, bloktaki avantajıyla kapatabilir ama Eczacıbaşındaki o çok kötü performansından sonra "çok" isteyemiyorum Koshelevayı gelirse de sevinirim.
Hooker içinde sorunlu diyorlar, sakatlanma riski de çok yüksek bir oyuncu bilemedim..

Ama Kosheleva işi doğru olabilir çünkü Hooker yeni bir başlangıç tarzı birşey yazmıştı  2 3 gün önce twittera, onunla anlaşsaydık dün açıklanırdı o da.

Bunu okudum ya, artik gam yemem.  Arkadaslar, voleybolu izleyen, ilgilenen insanlarsiniz.  Yeon Koung Kim bir numara ise Kosheleva bugun dunya voleybolundaki ikinci en buyuk isimdir.  Yapmayin Allah askina!

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3891 : 26 Mayıs 2015, 22:36:47 »
Kosheleva her ne kadar manşet ve savunma olarak stabil bir oyuncu olmasada hücum olarak neredeyse Kim kadar olmasada ona yaklaşabilecek nitelikte ender 4 numara smaçörlerinden biri. DK'da ve bu sene cev kupasında ne kadar mühim bir oyuncu olduğunu ispatladı bence zaten. Koshe'yi herkes ister ama bizim alacağımızı sanmam aksi takdirde bu çaprazda muhtemelen bosettiyi manşetli olarak düşündüğümüz anlamına gelir ve mühim maçlarda onun performansına çok bağımlı kalırız gibi duruyor, rakip çaprazda tehditkar bir hücum silahı göremezse 4'ten kim ve kosheye çok daha rahat blok getirebilir. (Calderon'un olmadığı dakikalarda ecznin kosheyi hücumda 2.maçta bu kadar rahat durdurabilmesinin sebebi de bu biraz) Zaten şeyma alındı ve ne kadar yerli bir isimde olsa şu an takımda 4 smaçör var hali hazırda, bu sebeplerle ben çapraz alacağımızı düşünüyorum açıkçası.

Krasnodar rezalet bir takim.  6 tane oyuncuyu bir araya getirip, takim olabileceklerini sanan zihniyetin bir urunu.  Bazi pozisyonlar arasi kalite farki o kadar buyuk ki...  Super Kupa serisine kadar biz de boyle bir takimdik.  Takim derken yanlis anlamayin; takim olarak islemeyi beceremeyen oyuncular toplulugu idik.

Bu arada dikkatinizi cekiyorum, Eczacıbaşıbasi ile oynadiklari ilk mactaki hakem hatalari ile maci kaybettiler.  Maci tekrar izlerseniz, acikca goreceksiniz.  Hem de Vakifbank lehine yapilan hakem hatalarini aratmayacak duzeydeydi. 
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 22:43:47 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı sarimelekler

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3892 : 27 Mayıs 2015, 01:10:18 »
Bunu okudum ya, artik gam yemem.  Arkadaslar, voleybolu izleyen, ilgilenen insanlarsiniz.  Yeon Koung Kim bir numara ise Kosheleva bugun dunya voleybolundaki ikinci en buyuk isimdir.  Yapmayin Allah askina!
        farklı şeylersen bahsediyoruz.. Ben bizim takımın oyununa, sistemine göre değerlendiriyorum ben yıldız oyuncudan çok takım oyuncusu alma taraftarıyım isimle her iş yürumüyor, kimse Kim kadar fedakar değil.Kosheleva tabiki büyük bir isim ama iki cambaz bir ip bakalım nasıl olacak

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #3893 : 27 Mayıs 2015, 01:14:50 »
İstemeyebilirsin. Neticede 100 tane taraftara sorsak 100 farklı kadro çıkar. Özge dediğimiz oyuncu şampiyonlar liginde F4'te en iyi pasör seçildi. Türkiye yerli pasör cenneti değil. Eczacı Nilay ve Asuman ile 2 Avrupa kupası kazanıp gitti yine yabancı pasör aldı. Vakıf'ın avantajı Naz olması. Bu şartlarda Özge bence önemli bir hamledir. Eczacının Vakıfın istemediği oyuncuları ben istemem derken kurduğun mantığı dediğim gibi duygularınla karıştırıyorsun. Aynı şekilde Polen ve Şeyma da istenmeyen isimlerdi ama Şeymadan memnunum diyorsun amaç Özgenin gelip bizi kurtarması, kupalar kazandırması değil. 2.bir yerli pasöre ihtiyaç olması ve gerek tecrübesi gerekse de o kadar yerden yere vurulacak kadar kalitesiz bir oyuncu olmaması nedeniyle kadro derinliği açısından ihtiyacımız olan bir oyuncudur Özge. Gerçi herhalde gelmeyecek. Boşuna çene yoruyoruz.

Gözde'yle Özge kardeş olarak aynı takımda oynarken hatırlıyorum,yanılıyormuyum.İkisinide çok iyi oyuncu diye hatırlıyorum.Belki yanılıyorumdur ama özde'nin pasor olarak değilde iyi bir oyuncu olarak aklımda kalmı.peki neden Çağla'yı düşünmüyorsunuz.Kübra,Büşra,eczacıbaşılı gözde hakkında düşüncen nedir?

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3894 : 27 Mayıs 2015, 01:18:07 »
Özge 2005'te Seda'yla bize gelmişti diye hatırlıyorum. Bir sene oynayıp gitti. Yerli pasör şart .

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #3895 : 27 Mayıs 2015, 01:25:17 »
Neslihan
Neriman

Bu iki isimde sezon sonu boşa çıkıyor.
Yabancı sınırı 3 olduğu müddetçe yerli oyuncunun iyi olmasına mecburuz.
Seda miladını doldurdu , ben zaten yıllardır umutsuzum ama "işte bu maç onun maçı olacak " diye insanlar umutlanmaktan yoruldular. Bırakın ilerlemeyi geri gidiyor...

Ben Neslihan'ı sevmem yaş ve yaşanmışlıklari düşününce eskisi olması zor gibo geliyor.
Neriman'ı ( kesinlikle çapraz için ) kaçırmamak lazım

2 senedir en çok istediğim oyunculardan 2 sini yazmışın.keşke.ama Hakan Dinçay bu sezon başlamadan bize uymaz diye bir şey söyledi ama bilemem yinede.

Çevrimdışı nervous

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3896 : 27 Mayıs 2015, 02:55:26 »
Kosheleva'nin manseti cok kotu degil.  Bu yanlis bir izlenim ve siklikla yapilan bir hata.  Oncelikle neye gore kotu?  Yeon Koung Kim ve Bosetti'ye gore mi?  Eger kriter buysa, kesinlikle dogru.  Ama hucum gucuyle dengeledigimizde manseti cok kotu bir smacor degil.  Ben sana su noktada katilmiyorum: eger elinde Kosheleva varsa, mansete sokacagin oyuncu Yeon Koung Kim'dir.  Kim gibi oyunculari, Cem Agrak'in deyimiyle, sonuna kadar somureceksin.  Manset alacak, gerekirse one gecince tum toplar ona gidecek vs. Son kisimda dediklerine katiliyorum :)

Kosheleva'nın manşeti konusunda ben de önceden o kadar da kötü değil hatta ortalama seviyede sayılır diye düşünüyordum ama artık öyle düşünmüyorum. Kosheleva bu sezon Dinamo Krasnodar'da çok fazla manşete girmedi. Aldığı manşetlerde de sezon ortalaması mükemmel manşet ligin o haftasına kadar %8 olarak biliyorum, gördüğümde şok olmuştum ama şu an istatistikleri bulamadım. İyi kötü ortalama bir yüzdeyle manşet alır diyordum ama Kosheleva'yı alıyorsak saklamak zorundayız. Kim'in etinden sütünden faydalanma prensibinde ben de okey'im. :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3897 : 27 Mayıs 2015, 09:55:21 »
Kosheleva'nın manşeti konusunda ben de önceden o kadar da kötü değil hatta ortalama seviyede sayılır diye düşünüyordum ama artık öyle düşünmüyorum. Kosheleva bu sezon Dinamo Krasnodar'da çok fazla manşete girmedi. Aldığı manşetlerde de sezon ortalaması mükemmel manşet ligin o haftasına kadar %8 olarak biliyorum, gördüğümde şok olmuştum ama şu an istatistikleri bulamadım. İyi kötü ortalama bir yüzdeyle manşet alır diyordum ama Kosheleva'yı alıyorsak saklamak zorundayız. Kim'in etinden sütünden faydalanma prensibinde ben de okey'im. :)

Biraz ekstrem bir ornek olmus o.  Kosheleva'nin katildigi uluslar arasi turnuvalara bakarsaniz, mansetinin o kadar abartildigi kadar kotu olmadigini gorursunuz.  Hucum gucu o kadar yuksek bir oyuncu ki, bu izlenimi yaratan unsur mansetiyle one cikacak bir isim olmamasi.  Ote yandan, su hususta hemfikiriz: Kosheleva gelirse mutlaka mansetten kacirip, mumkun oldugunca hucumda kullanilmali.  Diri kalmasi onemli.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3898 : 27 Mayıs 2015, 10:45:13 »
Pç'lı mı, 3 smaçörlü sisteme mi döneceğiz bakalım.
Hooker da Koshaleva da 1.sınıf isimler. Açıkçası Kosha'yı daha çok görmek istiyorum takımda.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3899 : 27 Mayıs 2015, 11:48:35 »
peki sizce 6 yabancılı mı yoksa 5 yabancılı mı olacak kadro...