Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811491 defa)

0 Üye ve 73 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4290 : 11 Nisan 2016, 17:34:29 »
@ilutoro Abi Larson'da 1-1.5 m euro gibi bir rakama oynuyor Kim gibi, ikisinin aynı takımda olması bütçe için çok büyük lüks olur, büyük bir sponsor desteği olmazsa ki şu şartlarda zor görünüyor, böyle bir hamle yapacağımızı sanmam.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boşuna çene yoruyoruz. Bir şey olacağı yok zaten. Olsa da artık fazlasıyla soğuttular insanı bu şubeden. Kime değer versek, armanın gururu, melekler, kraliçeler vs desek lafı tıkıyorlar ağzımıza. Bu kadar gamsız bir oyunla alınan 3-0'lık kepaze bir sonuçtan sonra hala kadro konuşmak bile yersiz.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4291 : 11 Nisan 2016, 17:39:51 »
Boşuna çene yoruyoruz. Bir şey olacağı yok zaten. Olsa da artık fazlasıyla soğuttular insanı bu şubeden. Kime değer versek, armanın gururu, melekler, kraliçeler vs desek lafı tıkıyorlar ağzımıza. Bu kadar gamsız bir oyunla alınan 3-0'lık kepaze bir sonuçtan sonra hala kadro konuşmak bile yersiz.
Maalesef işte, umud eden fakat sonunda üzülen hep biz oluyoruz. Kadro için oyuncu isimleri önerileri yapmadan önce bu Keltoş heriften kurtulup bu branştaki otoritelere göre dünyanın en iyisi ve sağlam mentor birisi kimse onu getirmek lazım bence öncelikle ne istiyorsa verip. Artık belli bir sistem oluşturmak ve düzen oturtmak şart, her sene sil baştan olmuyor böyle.. Bilemiyorum Bernardinho olur Karch olur ne Lang Ping olur, Ze olur her ne kadar karakter olarak nefret etsem de Gui bile olabilir yani..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #4292 : 11 Nisan 2016, 21:05:25 »
Başladık yine kadrolara :)

Kimin ne dediği beni ilgilendirmiyor açıkçası. Bizimkiler gidip sene sonu ilk olarak Naz'ı alsınlar. Uzağa gitmeye gerek yok. Bosetti yerine de Larson alınsın. 4 yabancı yeter. Gidişata göre yedek bir smaçör de alınabilir. Bosetti, Skorupa ve Abo'da gönderilsin. Geri kalan kadro aynen kalsın. Gerçi kimi alırsak alalım yine Vakıfla eşleşir, yeniliriz

Avrupadaki tek şampiyonluğumuzda da Vakıf F4 öncesi Cannes'a altın setle elenmişti de kurtulmuştuk onlardan. Yoksa Sokolova, Tom, Kim, Fabiana'lı kadro ile yine yenilirdik onlara.

2012'deki kadroyla bizi yenebilecek bir takim izlemedim daha. 

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4293 : 11 Nisan 2016, 21:56:25 »
2012'deki kadroyla bizi yenebilecek bir takim izlemedim daha.

Ben de öyle diyordum iki gün öncesine kadar ama sözkonusu Vakıf olunca lafımı yedirdiler bana.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #4294 : 11 Nisan 2016, 22:02:10 »
Ağır olacak ama başımızda ki dangalak gitmedikten sonra kim gelirse gelsin cl şampiyonluğunu unutun.
...

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #4295 : 11 Nisan 2016, 23:38:28 »
Ben de öyle diyordum iki gün öncesine kadar ama sözkonusu Vakıf olunca lafımı yedirdiler bana.

Simdiki Vakif ile ne ilgisi var? :)  2012'deki takim bu Vakif'i cig kofte niyetine yerdi. 

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4296 : 11 Nisan 2016, 23:58:25 »
Simdiki Vakif ile ne ilgisi var? :)  2012'deki takim bu Vakif'i cig kofte niyetine yerdi.

Şimdiki Vakıf ile ilgilis var demedim. Karşıdaki Vakıf olunca işler değişiyor. 2011'de istanbulda iken F4 salondaydım. Kat be kat güçlü olduğumuz takıma 7 bin Fenerli önünde yenildik ve tarihin ilk avrupa şampiyonluğunu bizim taraftarımız önünde ligde 5'te 5 yendiğimiz takım almıştı. Ligde bir şekilde yeniyorsun, yeniliyorsun ama avrupada sürekli yeniliyorsun.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4297 : 12 Nisan 2016, 00:51:16 »
yapacağımız en önemli transfer hocayı göndermek. daha iyi bir kadro bile kursak abbo ile başarısızlık kaçınılmaz.

yeon kim den şikayet edenler aldığı parayı yazanlar var. larson, sheila kaç paraya oynuyor koshe yada zhu gibi oyuncuları getirsen daha mı ucuza oynarlar. kim bugün ben ayrılıyorum dese sadece vakıf ve eczacı bile bizden aldığı paranın fazlasını gayet rahatlıkla verir.

olayı biz zaten yeon kim e getirebilsek şampiyonduk şimdi

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #4298 : 12 Nisan 2016, 11:39:12 »
Şimdiki Vakıf ile ilgilis var demedim. Karşıdaki Vakıf olunca işler değişiyor. 2011'de istanbulda iken F4 salondaydım. Kat be kat güçlü olduğumuz takıma 7 bin Fenerli önünde yenildik ve tarihin ilk avrupa şampiyonluğunu bizim taraftarımız önünde ligde 5'te 5 yendiğimiz takım almıştı. Ligde bir şekilde yeniyorsun, yeniliyorsun ama avrupada sürekli yeniliyorsun.

Karşıda Vakıf olunca değişmesinin sebebi gayet açık.  Guidetti, tam bir tilki.  Bizim takımları sene içinde çok iyi gözlemleyip, tanıma şansını yakalıyor.  Adamın iyi takip ettiği takımları analiz edip, zayıflıklarından yararlanma yeteneği had safhada.  Kritik maçlar geldiğinde, adam takımı çok iyi motive ediyor.  Oyunculardan aldığı verimi üst noktaya çekebiliyor. 

Dikkat edersen, forumda F4 öncesinde hemen hemen herkes takımın kazanacağına inanmıştı.  Geçmişe gidip, yorumları görebilirsin.  Eğer yanlışım yoksa, sadece iki kişi Vakıfbank karşısında onların önde olduğunu söylemiş: Serkan (Sisley Volley) ve ben.  Sebebi Vakıfbank'ın çok iyi olması mı?  Hayır.  Ben Eczacıbaşı'na yenildiğimiz lig maçından sonra karamsarlığa bürünmüştüm.  O maçtan sonra dedim ki 'hadi geçmiş olsun'.  Guidetti ise, kritik maçları almasını bildi: Eczacıbaşı, Zurich.  Yani tablo aslında çok açıktı. 

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4299 : 12 Nisan 2016, 12:12:00 »
Karşıda Vakıf olunca değişmesinin sebebi gayet açık.  Guidetti, tam bir tilki.  Bizim takımları sene içinde çok iyi gözlemleyip, tanıma şansını yakalıyor.  Adamın iyi takip ettiği takımları analiz edip, zayıflıklarından yararlanma yeteneği had safhada.  Kritik maçlar geldiğinde, adam takımı çok iyi motive ediyor.  Oyunculardan aldığı verimi üst noktaya çekebiliyor. 

Dikkat edersen, forumda F4 öncesinde hemen hemen herkes takımın kazanacağına inanmıştı.  Geçmişe gidip, yorumları görebilirsin.  Eğer yanlışım yoksa, sadece iki kişi Vakıfbank karşısında onların önde olduğunu söylemiş: Serkan (Sisley Volley) ve ben.  Sebebi Vakıfbank'ın çok iyi olması mı?  Hayır.  Ben Eczacıbaşı'na yenildiğimiz lig maçından sonra karamsarlığa bürünmüştüm.  O maçtan sonra dedim ki 'hadi geçmiş olsun'.  Guidetti ise, kritik maçları almasını bildi: Eczacıbaşı, Zurich.  Yani tablo aslında çok açıktı.

eczacı macı sonrası aynı seyi bende dusunmustum...cunku resmen kimi kullanmayaı bırakan bir takım sinyali vermistik...
bakmayın esasında moskova'da tur da gideiblirdi 1 setligine kimi kullanmasak...
vakıf macında gene aynı ayarlara donunce olan oldu..
geri kafalı poleni capraza cekip, kim ve miha ile oynamayı bile akıl edemedi...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #4300 : 12 Nisan 2016, 14:10:50 »
Yazmayacaktım da tutamıyorum kedimi...

Bu maçın sonucunu Vakıfbank yada Guidetti değil biz belirledik.. Besim..

Neden mi.. Eğer Bu maçı Vakıfbank özeline alırsak anlattığın konu üzeriden gidersek Vakıf ın Pomi yi rahat rahat yenmesi gerekiyordu...

Vakıfbank ile ilgili yazı yazanlar çizenler, Kimseye konuşmamaları hiç reklamlarının yapılmaması zaten maça karşı olan umutlarının yüzde 30 larda olduğunun göstergesiydi..Bu forumdaki Herkesin görüşüne saygım var lakin VAKIF olunca işler değişiyor olayını bence tamamen Abbondanza üzerinden işletmek gerekiyor...

Vakıfa göre çok daha zorlu bir yoldan gittik bence..Hem Chemic hemde Dinamo Handikapları az takımlardı.

Eczacıbaşı handikaplı bir takım Neslihan manşet alıyor yahu. Düşün ne işlediler o serilerde ve Caprara nın da inadı ile geçtiler.

Zürich de Handikaplı takımdı. Ben iki maçı da 3-1 le Vakıf alır diyordum. Neden Zürich 0 defans ve rezil bir manşet ile oralara geldi zaten..

Bizim Oynayıp elediğimiz Moskova ekibi Tam takım KAZAN ın 2 maç ta da içinden geçti Rusyada. Üstelik Rusyanın en iyi Liberosu ve En defansçı en manşetçi 4 NUMARASI Scherban ve Cidden Bosetti nin de 1 model üzeri Garay ve Bence Şu Dünya nın Opposite de tartışmasız 1 numarası Goncharova yı 2 maçta 13 defa bloklayarak eledik...

Zaten Orta oyuncuları da Rus milli takımının ilk 6 sında...Pasörleri de Rus Milli pasör...

Ben iddaa ediyorum Vakıf Moskovayı bu tarz oyunla zor geçerdi...

Bize maçı kaybettiren 2 şey var...

1 Abbondanza...

Ne yaptı... Ne yapmadı...

Abbondanza çok iyi bir trainer. Her oyuncu onunla yükselir. Ama çok rezalet bir Maç içi koçu ve maç stratejisti...

Nedenmi?

Geçen sene Vakıf ı 3 kez üst üste ciddi manada kötü ama savaşçı bir kadro ile alaşa etti lig ve kupada... Onun stratejisi belliydi...İyi servis at rakibi boz. O sene rakip de Libero As Libero Bizim oyuncumuz Gizem idi.. Gizem vasat manşeti olan ama savunması iyi olan bir oyuncu...O da servisi gizem e atıp rakibi bozdu..Bunu 3 maç tada yaptı..

Fakat ne oldu. Rakip Bence Şu anda Dünyanın en iyi manşet alan Liberosunu oraya monte etti.. Abbo bunu göremedi ve ona attı servisi.. Gizem hiç bocalamamasına rağmen ilk sette 17-14 ü yakaladık.. Tam o sırada Guidetti Hill hamlesi yaptı...Biz o esnada Miha ve Kim arkada yakalandık. Ve maalesef Abbondanza 2 li değişiklik yapma cesaretinde bulunamadı.. Ve seti daha 18-18 oluğunda kaybetmişti zaten... 17-15 iken bunu yapmalıydı...

2. SET yine aynı o kadar hatalı strateji ile 17-11 ve 19-15 ü yakalamışken Bağıra bağıra yine MİHA arkada Kim Arkada önde Bosetti varken yapamadığın POLEN ve Ezgi değişikliği ile tekrar yakalandın ve onu da kaybettin...

Son set ise moral bozukluğuna rağmen işin içinde kalıp yine aynı yerde verdiğimiz set oldu nedense...

Bunu yazarken duygusal davranmamaya çalıştım...

Hocanın yapmadıkları ve Gui nin yaptıkları maçı karıştırdı bizim adımıza...

Birde Ben defalarca dedim Bosetti yerine birisi olmalıydı sene başında...SKORUPA asla iyi oyuncu değil diye dinletemedik...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #4301 : 12 Nisan 2016, 17:19:43 »
Yazmayacaktım da tutamıyorum kedimi...

Bu maçın sonucunu Vakıfbank yada Guidetti değil biz belirledik.. Besim..

Neden mi.. Eğer Bu maçı Vakıfbank özeline alırsak anlattığın konu üzeriden gidersek Vakıf ın Pomi yi rahat rahat yenmesi gerekiyordu...

Vakıfbank ile ilgili yazı yazanlar çizenler, Kimseye konuşmamaları hiç reklamlarının yapılmaması zaten maça karşı olan umutlarının yüzde 30 larda olduğunun göstergesiydi..Bu forumdaki Herkesin görüşüne saygım var lakin VAKIF olunca işler değişiyor olayını bence tamamen Abbondanza üzerinden işletmek gerekiyor...

Vakıfa göre çok daha zorlu bir yoldan gittik bence..Hem Chemic hemde Dinamo Handikapları az takımlardı.

Eczacıbaşı handikaplı bir takım Neslihan manşet alıyor yahu. Düşün ne işlediler o serilerde ve Caprara nın da inadı ile geçtiler.

Zürich de Handikaplı takımdı. Ben iki maçı da 3-1 le Vakıf alır diyordum. Neden Zürich 0 defans ve rezil bir manşet ile oralara geldi zaten..

Bizim Oynayıp elediğimiz Moskova ekibi Tam takım KAZAN ın 2 maç ta da içinden geçti Rusyada. Üstelik Rusyanın en iyi Liberosu ve En defansçı en manşetçi 4 NUMARASI Scherban ve Cidden Bosetti nin de 1 model üzeri Garay ve Bence Şu Dünya nın Opposite de tartışmasız 1 numarası Goncharova yı 2 maçta 13 defa bloklayarak eledik...

Zaten Orta oyuncuları da Rus milli takımının ilk 6 sında...Pasörleri de Rus Milli pasör...

Ben iddaa ediyorum Vakıf Moskovayı bu tarz oyunla zor geçerdi...

Bize maçı kaybettiren 2 şey var...

1 Abbondanza...

Ne yaptı... Ne yapmadı...

Abbondanza çok iyi bir trainer. Her oyuncu onunla yükselir. Ama çok rezalet bir Maç içi koçu ve maç stratejisti...

Nedenmi?

Geçen sene Vakıf ı 3 kez üst üste ciddi manada kötü ama savaşçı bir kadro ile alaşa etti lig ve kupada... Onun stratejisi belliydi...İyi servis at rakibi boz. O sene rakip de Libero As Libero Bizim oyuncumuz Gizem idi.. Gizem vasat manşeti olan ama savunması iyi olan bir oyuncu...O da servisi gizem e atıp rakibi bozdu..Bunu 3 maç tada yaptı..

Fakat ne oldu. Rakip Bence Şu anda Dünyanın en iyi manşet alan Liberosunu oraya monte etti.. Abbo bunu göremedi ve ona attı servisi.. Gizem hiç bocalamamasına rağmen ilk sette 17-14 ü yakaladık.. Tam o sırada Guidetti Hill hamlesi yaptı...Biz o esnada Miha ve Kim arkada yakalandık. Ve maalesef Abbondanza 2 li değişiklik yapma cesaretinde bulunamadı.. Ve seti daha 18-18 oluğunda kaybetmişti zaten... 17-15 iken bunu yapmalıydı...

2. SET yine aynı o kadar hatalı strateji ile 17-11 ve 19-15 ü yakalamışken Bağıra bağıra yine MİHA arkada Kim Arkada önde Bosetti varken yapamadığın POLEN ve Ezgi değişikliği ile tekrar yakalandın ve onu da kaybettin...

Son set ise moral bozukluğuna rağmen işin içinde kalıp yine aynı yerde verdiğimiz set oldu nedense...

Bunu yazarken duygusal davranmamaya çalıştım...

Hocanın yapmadıkları ve Gui nin yaptıkları maçı karıştırdı bizim adımıza...

Birde Ben defalarca dedim Bosetti yerine birisi olmalıydı sene başında...SKORUPA asla iyi oyuncu değil diye dinletemedik...

Murat iyi güzel de farklı bir şey demiyoruz ki.  Guidetti'nin iyi olması ve tilkilikle maçı almasına denk gelen unsur bizim Hoca'nın yetersizliğidir.  Bu ikisi arasında korelasyon var.  Vakıfbank'ın bize karşı iyi olup, Pomi'ye karşı kötü oynamasının sebeplerinden biri de yine benim söylediğim şeylerden biri: Guidetti bizi ezbere tanıyor, eksikliklerimizi eminim Abbondanza'dan iyi biliyordur.  Bunları çok iyi kullandı ama maalesef, Abbondanza'nın bunlara maç içindeki reaksiyonu sıfırdı.  Yoksa, Vakıfbank da göklere çıkarılacak bir takım değil.  2013'teki komple Vakıfbank ile alakası yok.  Eskiden Rabıta'nın yaptığı gibi bir araya iyi getirilmemiş parçalardan oluşan bir takım bu sene.  Ama bize ve diğer Türk takımları arasındaki maçlarda takım kalitesinin ötesine geçen unsurlar mevcut.   

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4302 : 13 Nisan 2016, 10:25:15 »

Besim son 7 maçta 6 kez yenerken, geçen sene ligde play offlarda finalde süpürürken, türkiye kupası ve süper kupayı alırken yok muydu bu tilki. Avrupada tamamen psikolojik. Bu takıma karşı olmuyor. Gui oyunculardan aldığı verimi üst noktaya çekiyor demişsin. 3-0 yenildiğimiz maça bir bak istersen istatistiklere. Vakıf'ın hangi oyuncusu performansına yakın oynamış. Son derece vasat oynayıp karşılarında rezalet, ruhsuz bir takım olunca 3-0 kazandılar. Ne Rasiç Rasiç'ti, ne Hollandalılar tam kapasite oynamıştı. Hal böyle olunca karşında hiç de iyi oynamayan bir takıma böyle yenilmek daha da sıkıyor insanı. Gerçi çene yormaya da gerek yok fazla bu takım için. Artık kabak tadı verdiler.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #4303 : 13 Nisan 2016, 13:51:06 »
Besim son 7 maçta 6 kez yenerken, geçen sene ligde play offlarda finalde süpürürken, türkiye kupası ve süper kupayı alırken yok muydu bu tilki. Avrupada tamamen psikolojik. Bu takıma karşı olmuyor. Gui oyunculardan aldığı verimi üst noktaya çekiyor demişsin. 3-0 yenildiğimiz maça bir bak istersen istatistiklere. Vakıf'ın hangi oyuncusu performansına yakın oynamış. Son derece vasat oynayıp karşılarında rezalet, ruhsuz bir takım olunca 3-0 kazandılar. Ne Rasiç Rasiç'ti, ne Hollandalılar tam kapasite oynamıştı. Hal böyle olunca karşında hiç de iyi oynamayan bir takıma böyle yenilmek daha da sıkıyor insanı. Gerçi çene yormaya da gerek yok fazla bu takım için. Artık kabak tadı verdiler.

Tilki tabii ki vardi.  O maclarin kac tanesini net skorla aldin?  Bir de Guidetti ile yaptigimiz maclarin kac tanesini kazanip kac tanesini kaybetmisiz?  Adamin bize karsi iyi olma ve tilki olma sifatlarini alabilmesi icin illa ki her maci mi almasi lazim? 

Bir ikincisi, o maclarin en az yarisi kritik olmayan maclar.  Guidetti ve takimi, sonuca direkt etki edecek maclar geldiginde cok daha farkli oynuyor.  Sene basindaki Vakifbank ile bugunku Vakifbank'a bakmak yeterli olacaktir.  Bir ucuncusu de, Avrupa ile lig maclari arasindaki dinamikler gece ile gunduz kadar farkli.  Bizim acisimizdan da avantaj teskil etse de, yine de rotasyon bizde cok zayif.  Adamin takiminda oyuna giren capraz, smacor ve ortalar bile dunya yildizi. 

Gui oyunculardan aldigi verimi ust noktaya cekiyor derken adamin genel ozelliginden bahsediyorum.  Spesifik macla ne ilgisi var?  Almanya ve Hollanda gibi iki tane ortalama takimi ne noktalara getirdigi acik.  Vakifbank'ta isi daha kolay ama dedigim gibi bu iki senedir kadro muhendisligi acisindan hatalar yapiyor. 

Kusura bakma ama mactan once herkes atip tutuyordu, soyle yeneriz boyle yeneriz diye.  Son donemdeki oyun ile bunun olmayacagi gayet acikken insanlarin neden gaza geldigini ben anlayamadim. 

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #4304 : 13 Nisan 2016, 14:22:39 »
Bu arada Harmotto resmen gitmis. Sozlesmesi SL maclari icinmis galiba. Bence kalsa iyi olurdu, kimi alacagiz acaba yerine

Sent from my iPhone using Tapatalk