Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811399 defa)

0 Üye ve 74 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #5055 : 17 Haziran 2017, 17:32:11 »
Kim Çin ligi bitiminde Fenerbahçe'ye gelemez, Türkiye'de transfer süresi bildiğim kadarıyla ocakta bitiyor.Ancak çok istediği İtalya hayalini gerçekleştirebilir , bu durumda da kendiyle çelişmiş olur,bakalım ne yapacak :)
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2017, 17:32:58 Gönderen: VamosRafa »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #5056 : 17 Haziran 2017, 21:40:16 »
Yeon Kim in ayrılmasında TomKom ayrılığının da etkisi olabilir belki ama birkaç yerde gördüm Jerkov transferi Kim in ayrıldığı açıklanmasından önce belliyimiş Rahimova transferi de keza. Yoksa bizim için yaptıkları ortada Kim in öne sürdüğü söylenen bahaneler yeterli değil.

Çevrimdışı Mrtcn12

• Üye
  • Yer: Kadıköy
« Yanıtla #5057 : 18 Haziran 2017, 01:05:51 »
Ne olursa olsun ister Kim gittikten sonra alınmış olsun ister gitmeden önce karar verilmiş olsun Jerkov'u transfer etmek vizyonsuzluktur, Rahimova iyi diyebileceğimiz bir çapraz oyuncu o transferi bir kenara bırakıp konuşuyorum yapılan transferler son derece kötü Melis'in gönderilmesi gerekirken gönderilmedi, yerine Karadayı'yı biz alabilirdik Bursa aldı. Çok hatalar yapıldı bu sezon, sezon sonunda yapılacak açıklamaları şimdiden görebiliyorum, bahaneler sıralanacak.
İlk olan en zor olanıdır, ikinci olan en kolayı.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5058 : 20 Haziran 2017, 02:55:24 »
Yonetime cok haksızlık edildigini dusunuyorum.Bitik Mari ile dususte Paula Ze'nin tavsiyesi ile alınan,alındıgı soylenen oyunculardı.Onun dısında 2015,2016,2017 hep CL alabilecek kadrolar kuruldu.Eksik bırakıldıgına katılmıyorum.2015 ilk mac Sırp Hakem ciddi hataları ve takım halinde mansetsizlik,2016 yine 19 14 17 13 den takım halinde mansetsizlik,2017 de de 4 2 den kim ve Ezgi nin kotu oyunundan CL den elenildi.1. sorumlu benim icin net oyunculardır.Saha kenarında koc bile olmasa bir takım gidip Naz dan 6 tane ace yemez.
Ayrıca MAA vizyonunu da tartısırım.50 48 yapan Jan ı gonderip Ze yi aldı.Aynı Ze kenarda oturttugu Naz,Eda,Seda yuzunden 2011 CL kaybettik.2012 kazandık.MAA parayı ben veriyorum istedigim gibi yonetirim kafasında bir yoneticiydi.Ze yi de ben cok tutmam.Sonucta hakkını da teslim ederim.Natalia,Gamova transferleri ile bir cıgır actı.

Bu sene ise benim tercihim net Rabadzieva olurdu.Maliyetten mi tercih edilmedi bilmiyorum.Ama Jerkov tercih edildi.Jerkov da o yasında TR de sanırım 2. skorer olmus ,Japonya da oynamıs Hırvatların en onemli 2-3 oyuncusundan biri cok memnun olmamakla birlikte cok kotu de bulmuyorum.Diger transferlerden Damla haric memnunum.Ezgi D. alınması gereken bir riskti.O fizikte bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.Damla yerine Cansu yu tercih ederdim.Hoca konusunda notrum.Daha farklı isimler de dusunulebilirdi.

Ezgi pas atamıyordu,Cagla ile upgrade ettik.Daha iyi oldu.Ergul gitmeliydi 30 yasında yedek bekliyordu.Seyma olmadı.Meliha ise Larson,Hande,Guldeniz,G. Yılmaz'ın oldugu yere 5. smacor olarak gitmeyi tercih etti.Yeterli sansı fazlasıyla verdik.3 yıl top oldurmesini bekledik.Buna ragmen tutmak istememize ragmen daha cok sans bulmak ve Cev Cup kazanmak icin Ecz. yı tercih etti.

Sonuc olarak Jan,Jerkov tartısılabilir,Damla ise kotu Nasreddin Hoca gibi gole maya calacagımız bir transfer oldu.Seneler sonra baskın bir pç olacak.Rahimova dan cok umutluyum.Lloyd da dokturecektir.
Eda,Dicle,Bahar,Natalia,Rahimova,Jerkov hatta Polen 7 tane hucumcumuz var.Ben cok umutluyum.Yine finali oynayacagımıza ve CL de F4 yapacagımıza inancım tam...

Su da unutulmasın gecen sene Zhu lu Vakıf'ı GS 5 0 ile parkeye adeta gomerek finale cıktı.CL finalinde de cok sanslıydılar.Biricio ve Robin'in olmadıgı takımla oynadılar.Tersi olup Rasic olmasaydı orada da husran olabilirdi.GS bizim gibi bir kadro kurdu.Ben ortalarını cok zayıf buluyorum.Ecz. gecen seneki kadro yerli eklemeleri ile aynen devam ediyor.FB-Ecz. finali bekliyorum.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #5059 : 20 Haziran 2017, 03:25:59 »
Yazdiklarinin coguna katilmiyorum
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2017, 03:26:22 Gönderen: Kevin Rankin »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #5060 : 20 Haziran 2017, 12:07:35 »
Yonetime cok haksızlık edildigini dusunuyorum.Bitik Mari ile dususte Paula Ze'nin tavsiyesi ile alınan,alındıgı soylenen oyunculardı.Onun dısında 2015,2016,2017 hep CL alabilecek kadrolar kuruldu.Eksik bırakıldıgına katılmıyorum.2015 ilk mac Sırp Hakem ciddi hataları ve takım halinde mansetsizlik,2016 yine 19 14 17 13 den takım halinde mansetsizlik,2017 de de 4 2 den kim ve Ezgi nin kotu oyunundan CL den elenildi.1. sorumlu benim icin net oyunculardır.Saha kenarında koc bile olmasa bir takım gidip Naz dan 6 tane ace yemez.
Ayrıca MAA vizyonunu da tartısırım.50 48 yapan Jan ı gonderip Ze yi aldı.Aynı Ze kenarda oturttugu Naz,Eda,Seda yuzunden 2011 CL kaybettik.2012 kazandık.MAA parayı ben veriyorum istedigim gibi yonetirim kafasında bir yoneticiydi.Ze yi de ben cok tutmam.Sonucta hakkını da teslim ederim.Natalia,Gamova transferleri ile bir cıgır actı.

Bu sene ise benim tercihim net Rabadzieva olurdu.Maliyetten mi tercih edilmedi bilmiyorum.Ama Jerkov tercih edildi.Jerkov da o yasında TR de sanırım 2. skorer olmus ,Japonya da oynamıs Hırvatların en onemli 2-3 oyuncusundan biri cok memnun olmamakla birlikte cok kotu de bulmuyorum.Diger transferlerden Damla haric memnunum.Ezgi D. alınması gereken bir riskti.O fizikte bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.Damla yerine Cansu yu tercih ederdim.Hoca konusunda notrum.Daha farklı isimler de dusunulebilirdi.

Ezgi pas atamıyordu,Cagla ile upgrade ettik.Daha iyi oldu.Ergul gitmeliydi 30 yasında yedek bekliyordu.Seyma olmadı.Meliha ise Larson,Hande,Guldeniz,G. Yılmaz'ın oldugu yere 5. smacor olarak gitmeyi tercih etti.Yeterli sansı fazlasıyla verdik.3 yıl top oldurmesini bekledik.Buna ragmen tutmak istememize ragmen daha cok sans bulmak ve Cev Cup kazanmak icin Ecz. yı tercih etti.

Sonuc olarak Jan,Jerkov tartısılabilir,Damla ise kotu Nasreddin Hoca gibi gole maya calacagımız bir transfer oldu.Seneler sonra baskın bir pç olacak.Rahimova dan cok umutluyum.Lloyd da dokturecektir.
Eda,Dicle,Bahar,Natalia,Rahimova,Jerkov hatta Polen 7 tane hucumcumuz var.Ben cok umutluyum.Yine finali oynayacagımıza ve CL de F4 yapacagımıza inancım tam...

Su da unutulmasın gecen sene Zhu lu Vakıf'ı GS 5 0 ile parkeye adeta gomerek finale cıktı.CL finalinde de cok sanslıydılar.Biricio ve Robin'in olmadıgı takımla oynadılar.Tersi olup Rasic olmasaydı orada da husran olabilirdi.GS bizim gibi bir kadro kurdu.Ben ortalarını cok zayıf buluyorum.Ecz. gecen seneki kadro yerli eklemeleri ile aynen devam ediyor.FB-Ecz. finali bekliyorum.

MAA, ne olursa olsun, bu kulube tarihinin en basarili donemini yasatmistir.  Parayi veriririm, istedigim gibi yonetirim anlayisindaki sorunu anlamadim.  Nihayetinde sahaya cikip, takima taktik vermedi.  Donemin en iyi oyuncularini transfer etti; muthis bir vizyona sahipti.  Her onemli maca gider, takimi yakindan takip ederdi. 

Ze Roberto'nun Mari ile Paula'yi tavsiye ettigine inanmiyorum.  Etse bile, nihayetinde uzun zaman kendisine hizmet eden oyuncularla ilgili fikir danisildiginda kotu bir sey diyememistir. 

Bahsettigin sezonlarin hicbirinde Sampiyonlar Ligi'ni kazanacak kadroya sahip degildik.  Ite kalka, bir yerlere gelmek ile Sampiyonlar Ligi'ni hak edecek bir kadro kurmak arasinda fark var.  Is tabii ki boyle bir kadroyu kurmakla bitmiyor.  Ancak bu tarz bir kadroyu kurmadan da is biraz sansa kaliyor.  Bu seneki lig sampiyonlugu cok guzel bir ornekti.  Sampiyonlar Ligi sampiyonu oldugumuz seneyi hatirlar misin?  Birbirlerini cok iyi tamamlayan bir takimdi.  Son senelerde ise, ya Kim ya da Eda ortaya cikacak, iman gucu ile anlik bir seyler yapacak diye bekledik.

Kadroyu begenmissin ama soylediklerin bizim 5 senedir husran yasamamiza neden olan sebeplere merhem olan arti ozellikler degil.  Mesela bskin PC geldi ama mansette ne yapacagiz?  Serkan cok guzel bir sey dedi.  Artik iyi servis atip, iyi manset alamayan takimlarin basarili olma sansinin giderek azaldigi bir doneme geldik.

Çevrimdışı Mrtcn12

• Üye
« Yanıtla #5061 : 20 Haziran 2017, 12:59:47 »

Baştan aşağı katılmıyorum, tek tek açıklaya açıklaya gidelim. Kadroların eksik bırakıldığına inanmıyorum dediğim 2015 ve 2016 yıllarında takım halinde manşetlerde kötüydük diyerek çelişmişsin çünkü bir takım bu kadar fazla manşet sorunu yaşıyorsa bu önceden öngörülüp kadro planlaması ona göre kurulmalıydı. Bu dönemki başarı diyebileceğimiz her şeyde Kim'in en kötü yüzde 80 payı vardır.
MAA voleyboldaki vizyonunu tartışmaya açık bulmuyorum onun döneminde voleybol dünyasında dünyanın en iyi koçu ve oyuncusu denilen isimlere imza attırdı, konu tartışmaya kapalı.
Bu sene tercihim Rabadzieva olurdu diyorsun, Gs Rabadzieva'yı 2.smaçör olarak aldı 1.smaçörleri Kosheleva (geçen sezonu dışarıda bırakıyorum çünkü takım halinde rezildiler.) dünyanın en iyi 3 4 smaçöründen biri. Jerkov Rabadzieva yaşındayken ligin 2.skoreri demişsin Jerkov artık 35 yaşında ve bu sezon sihirli değnek kullanarak yaşını 25 yapamayacağız o yüzden anlamsız bir cümle olmuş. Rabadzieva ile bile kıyaslamam Jerkov'u, Jerkov kariyer sezonu bile geçirse geçen seneki Nati'nin yarısı kadar oynayamaz, Jerkov vizyonsuzluktur.
Hem koç hem takımın 2.smaçörü tartışılır diyip bu sezondan çok umutluyum demek nasıl bir çelişki acaba?
7 hücumcumuz var dediğin 7 isimden 3ü orta oyuncular Bahar,Dicle ve Eda bu isimleri hücum opsiyonu olarak görmek bile enteresan(bu isimler haricinde orta oyuncuları hücum silahı olarak görmek enteresan zaten eğer Thaisa veya Rasic'in yoksa)
Natalia'nın geçen sezon dışında böyle bir sezonu yok ama Natalia'dan kesinlikle beklentim yüksek iyi bir ekolden geliyor ve iyi oynamasını bekliyorum, Rahimova da skorer ve bloklarda etkili bir çapraz ama Polen gibi lise takımlarında bile zor oynayacak bir oyuncuyu bu kadar rezalet bir sezon geçirmişken ve hiçbir zaman beklentileri karşılamamasına rağmen 7 hücum oyuncumuz gözüksün diye oraya yazmak da garip. Lisede hoca olup voleybol takımı kursam almam Polen'i %30 civarı top öldürme oranı olan bir çapraz oyuncu olabilir mi?
Vakıf bütün sezon mükemmel oynadı Gs serisi hariç o seride de Gs olağanüstü servis attı ve olağanüstü şeyler oldu tarihte çok nadir görülecek bir seriydi belki bir daha böyle bir sürpriz olmayacak o yüzden o örneği vermek de saçma. Ne yani kötü kadro ile mükemmel kadrolu takımlara yeneceğimize mi inanalım?
Gs yi zayıf buluyorum derken manşetlerde ne yapacaklar yerine ortayı sorunlu görmüşsün bu da garip durumlardan biri.
En sonda da Fb-Eczacıbaşı finali beklemek yazının İ NA NIL MAZ olduğunu gösteriyor :) bu 2 takımın finali oynaması milyonda bir ihtimal falan bu sezon. Gs bizden iyi diyebileceğim bir kadro kurdu, Vakıf'ı konuşmuyorum bile. Eczacının kadro da bizden iyi. Ama Bursa'dan birazcık iyi kadro kurduk. İlk 3'e girmemiz sürpriz olacağı bir sezonda F4 ve şampiyonluk beklemek hayalden öte değil. Bu sezon şampiyon tabi ki olabiliriz ama sezon başında favoriyiz umutluyuz kadromuz iyi vs demek bunlar saçmalık. MAA'nın vizyonunu tartışıp yönetime suç bulmayıp oyunculara bulmak...
%100 kötü yazı kötü açıklamalar olmuş hiç hiç hiç katılmıyorum.
Bizim rakiplere bakmadan iyi bir vizyon ortaya koyup iyi bir yapılanma içine girip iyi bir kadro kurmamız gerekirken Kim'in boşluğunu Jerkov'la doldurmaya çalışıyoruz ama olsun bizim umudumuz var :)

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #5062 : 20 Haziran 2017, 13:36:33 »
Fenerbahçe bayan voleybol takımı yönetim kadrosu transfer listesi oluşturabilecek voleybol bilgisine ve bunun peşinden koşacak yöneticilik becerisine sahip değildir. Bunu görmemek için kör olmak lazım.

Çok basit bir örnek vermek gerekirse , bizim voleyboldan sorumlu yöneticimiz "Zhang düşünülüyor mu acaba ?" şeklindeki bir soruya, "O kim, Vakıftaki kız mı?" şeklinde bir cevap veriyor. Yani olimpiyat şampiyonu Çin milli takımının as oyuncuları hakkında hiçbir bilgiye sahip değil. Bu sebeple bu şubenin yaptığı herhangi bir iyi transfer , transfer başarısı değil olsa olsa tesadüftür.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5063 : 20 Haziran 2017, 14:16:10 »

Ben de çoğuna katılmıyorum ama uzun uzadıya yazamıcam hocam. Sonuçta görüştür bu da ama Fb-Eczacı finali olması çok uzak ihtimal ve aşırı bir iyimserlik olmuş. Polyanna olsa kıskanırdı seni :)

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #5064 : 20 Haziran 2017, 14:44:59 »
Kim'i kaybetmek gerçekten üzücü ama geçen sezon yakaladığımız takım kimyasını ve savunma direncini yakalayabilirsek bence  bu takım yine zirveye oynar. Rakip de kesinlikle hem CL de hem ligde Vakıfbank olur. Takım kimyası ve uyum için yine kaptan Eda Erdem'e büyük iş düşüyor..Bu takım için benim umutsuzluğa düşeceğim an kaptanın olmadığı kadrodur.İnşallah Eda'yı uzunca süre çubuklu forma ile izleriz. Manşet sorunu fazla yaşamazsak ben taraftar faktörüyle her zaman iddaalı olacağımızı düşünüyorum..Bu arada Çin ligi 2 ay önce bitiyor deniyor.Kim'i CL F4 de falan oynatabilir miyiz?

Çevrimdışı Mrtcn12

• Üye
« Yanıtla #5065 : 20 Haziran 2017, 15:07:32 »
Kim'i kaybetmek gerçekten üzücü ama geçen sezon yakaladığımız takım kimyasını ve savunma direncini yakalayabilirsek bence  bu takım yine zirveye oynar. Rakip de kesinlikle hem CL de hem ligde Vakıfbank olur. Takım kimyası ve uyum için yine kaptan Eda Erdem'e büyük iş düşüyor..Bu takım için benim umutsuzluğa düşeceğim an kaptanın olmadığı kadrodur.İnşallah Eda'yı uzunca süre çubuklu forma ile izleriz. Manşet sorunu fazla yaşamazsak ben taraftar faktörüyle her zaman iddaalı olacağımızı düşünüyorum..Bu arada Çin ligi 2 ay önce bitiyor deniyor.Kim'i CL F4 de falan oynatabilir miyiz?
Oynatamayız transfer dönemi o zaman kapalı oluyor.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #5066 : 20 Haziran 2017, 16:38:29 »

Abicim, Kim zaten dedigine gore daha az mac oynamak icin Cin Ligi'ne gitti.  Oraya gidip tekrar bize gelmesi biraz garip olmaz mi?  Obur turlu bizde kalabilirdi zaten :)

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5067 : 20 Haziran 2017, 17:14:42 »
Daha az maç oynamak için gittiğine inanmıyorum. Fenerbahçe geçen sene toplamda 40 resmi maç yaptı. Bu maçlarda kimi zaman Kim kadroda değildi, kimi zaman kenarda oturdu. Totalde baktığımızda 30 maç civarı tam kapasite oynamıştır. Bu da konuşularak çözülürdü. Burada aldığının yarı fiyatına gittiğine de inanmıyorum.
Taraftarın sevgilisi, sembol ismisin ve çok da iyi para alıyorsun ve herşeyi bırakıp yarı fiyatına çine gideceksin
İnandırıcı değil.

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #5068 : 20 Haziran 2017, 18:43:01 »
Daha az maç oynamak değil, aynı zamanda daha az antrenman yapmak ve milli takıma dinlenmiş olarak gitmeyi amaçlıyor sanırım. Çindeki sezonu yaklaşık 2 ay daha kısa sürecek bildiğim kadarıyla.

Ayrıca ailesine de yakın olacak, Shangai-Seul arası 1,5 saat . Çok mantıksız bahaneler değil bence.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2017, 18:43:38 Gönderen: VamosRafa »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5069 : 20 Haziran 2017, 20:12:10 »
Katilmayabilirsiniz belli seviyede olduğu sürece eleştiri sorun yok.
Mertcan Jerkov bu yaşında Tr 2. Skoreri oldu dedim.Yanlis anlamışsın.
Maksat yönetimi gommekse ben gommuyorum.Hatalar olabilir , yanlışlar olabilir totalde ben yönetimi başarılı buluyorum.

Maa 200 alan Kasia ya 650 verip sadece de 1 yıllık anlaşma yapan bir yoneticiydi.Yedek smacorumuz Yağmur idi.2012 de Vakıf bu yatırımı yapıyor olsaydı orada da CL de sıkıntı cekebilirdik.

2015,16 net olarak CL alacak kadro kuruldu.Ama oyuncuların yetersiz performansi yüzünden alamadık.Bu sene Ecz yıl Ezgi yerine düzgün bir pasör olsa CL de de elememize ramak kalmıştı.Herkesin gömdüğü Abbo ya yönetim özverili çalışmasından dolayı teşekkür ederek gönderdi.

Kadroya gelince TR de tek yerli smaçör var.O da Hande Baladin 2. Yok.Kimi alsan kısıtlı katkı alacaksın.Jerkov yerine misal Leys,Maret olsaydı hücumda dem vurulacakti.Jerkov dan hücumda hiçbir tereddutum yok.Mansetine hiç dikkat etmedim.Jana Kullanın olduğu bir takımda manşet alıyordu.iyi kötü birşey diyemem.Zaten +1 olacak.Ama Raba tercih edilebilirdi.Maliyet olduğunu düşünüyorum.

Brezilya MT senelerce Thaisa,Fabiano ciddi hücum ediyordu.Lloyd,Natalia,Ezgi,Eda,Dicle,Rahimova, Melis altısı bekliyorum.Burada da orta oyunculardan da ciddi hücum katkısı alabiliriz.
Ezgi D alınabilir bir risktir.O fizikte bir smaçör ihtiyaç vardı.Jerkov yerine Raba da tercih edilebilirdi.Ben tartışılabilir diyorum.Ama hücumda sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Bunlar benim düşüncem katılırsanız katilmazsiniz.Ama Polyanna vs hoş değil aynı Vakifi GS dümdüz etti.Ustelik kadro daraldi.Tugba ve Zehra ne verir meçhul,Gözde 2 yıldır bitik,Lonneke düşüşte...

Ecz gelince Koshe disinda kadro aynen duruyor.Yerli eklemeler var.Maja,Larson,Hande,Beyza,Büşra,Boskovic +1 Thaisa Adams var.Ben FB Ecz ya da tutturursa FB GS finaline sasirmam.

Geniş ve iyi bir kadromuz olduğunu düşünüyorum.Allah ömür verirse Mayıs ta yine konuşuruz.