Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811532 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #270 : 30 Ocak 2014, 14:23:38 »
Gonca hooker 'ın yanında bayağı bir düzgün kalır bence ,
Hooker inanılmaz atlet bi oyuncu ama beyin terk :)

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #271 : 30 Ocak 2014, 14:40:23 »
ben voleybolu tam anlamıyla bilmediğimi ve takip etmediğimi öncelikle belirtmek istiyorum. ama sıkı bir FB taraftarı ve voleybol severim. buradaki pek çok arkadaşımız bu konularda benden çok daha iyi, ehil ve söz sahibidir. ama her ne kadar eksik bilgilerimden dolayı isabetsiz olma ihtimali de olsa bayan takımımız hakkındaki düşüncelerimi şöyle belirtmek isterim;

1- aneta yerine onun daha iyi versiyonu. kim gelebilir bilemiyorum. ama hedef eskiye dönmek, f4 veya şampiyonluksa bu kesin yapılmalı.

2- bauer in yerine daha dominant bir orta oyuncu. thaisa deniyor ama gelir mi bilemiyorum. ama istenirse ze referansıyla ve garay desteğiyle neden olmasın diye umut etmek istiyorum :)

3- garay noktasında kalsa olur diyebilirim lakin yerine larson gibi biri gelecekse de hayır demem.

4- glass ın kalması taraftarıyım. ben nazın bizde yedek beklediğindeki potansiyelinin glass da da olduğunu düşünüyorum. atletik meziyetleri, hızlı oynatmaya yatkınlığı ve genç olup gelişime açık olması beni ümitlendiriyor. ayrıca başkanın TR ye gelişinde karşılamaya giden takımda yer almıştı. başkanın karşılamasını kişisel blogunda FB lilik perspektifiyle yazdığını biliyorum. bu yüzden de ayrı bir sempatim var kendisine :) biraz subjektif oldu ama neyse.

5- liberoda merveyi yedeklemek veya mervenin yerine geçmek için iyi veya geleceği olan birini bulmalıyız bence. CL de merve+derya yetersiz gelebilir. özellikle gruplardan çıkıldığında... alt yapıda yetenekli bir kardeşimizin olduğu söyleniyor. bilemiyorum. bilen arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim.

6- Abbo hakkında ne desem bilemiyorum. bu seviyede yani cev cup+ligde final belki şampiyonluk için pek sorun olmaz gibi ama... ya seneye CL için yeter mi bilemiyorum.  gerçi abbo geçen yıl CL de final oynamış bildiğim kadarıyla ama...  acaba bizler ze roberto seviyesini gördükten sonra abbo yu yetersiz mi görüyoruz. yoksa gerçekten mi yetersiz bilemiyorum.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #272 : 30 Ocak 2014, 14:49:56 »
Garay - Larson arasında kalsanız gerçekten Larson mu dersiniz ? Herkese soruyorum :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #273 : 30 Ocak 2014, 14:54:38 »
Garay - Larson arasında kalsanız gerçekten Larson mu dersiniz ? Herkese soruyorum :D

ben oy hakkımı  Kosheleva'dan veya Havelkova'dan yana kullanmak istiyorum , sanırım ırksal bir ilgi :)
ikisine karşı özel ilgim var , bana versinler onları eğiteyim :) çok yukarı seviyelerde oyun oynama potansiyeline sahipler ama kafalarına vura vura çalıştırmak lazım
süreyya'da(*) beni eğitir tabi hatta eğitmek ile kalmaz benden kan alır

*benim değerli eşim olur kendisi  8)

Çevrimdışı Gökhan Bulut

• Üye
« Yanıtla #274 : 30 Ocak 2014, 14:55:31 »
Cl seviyesine neden yetersiz görülüyor Aneta anlamıyorum.Cl'de Eczacıbaşıbasi F4 oynayacak.hatta vakıfla eşleşmese final de oynayabilir. O seviyelerin de gayet oyuncusu Aneta.. Tabi ki daha iyisi vardır ,bulunabilir ama yanındaki isimlerle birlikte düşününce kalmasını istiyorum ben Aneta'nın. Eğer kadroda Kim gibi,Garay gibi üst düzey oyuncular olmasa ,bu kez o mevki için yıldız diye tabir edilecek oyunculardan isterdim. Ama bana böyle daha tamamlayıcı gibi geliyor.
biz hayatta en çok Fenerbahçe'yi sevdik....

• Üye
« Yanıtla #275 : 30 Ocak 2014, 15:05:39 »

kardeş benim mesajıma göre yazmışsın galiba. burada şunu tashih etmek isterim;

ben garayın yerine veya garay-larson arasından larson demek istemedim. garay kalsın ama giderse yerine mesela; larson gelirse hayır demem demek istemiştim.

ifade-i meram da eksiklik olmuş.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #276 : 30 Ocak 2014, 15:07:29 »
Aneta ile ilgili söyleyeceklerim umarım yanlış anlaşılmaz ama onunla ilgili büyük algı sorunu var taraftarda. Hatta bunu Aziz Yıldırım'ın Aneta'ya sürekli kızar halinde de gördüm Vakıfbank maçında.
Aneta fizik yapısı gerçekten üst düzey voleybol için yeterli değil ALGISI oluşturuyor. Bunun yanında görüntüsü de sürekli "sıradan" oyuncu algısı oluşturuyor. Aneta daha iyi oynamalı mı evet o potansiyeli de var. Ama şuanki performansını Brako-Goncha-Hooker tarzında görünsütünde bir oyuncu gösterse herkes göklere çıkarmıştı.
Aneta Galatasaray maçında müthiş oynadı. Eczacı ve Vakıf maçlarında normal diyebileceğimiz bir performans sergiledi ama unutmamalı ki kritik anlarda etkili servisleriyle servis turları aldı. Bunun yanında kaprissiz ve takım oyuncusu.
Ha Aneta napsa beğenilmeyecek eminim çünkü herkeste o sıradan oyuncu fikri oluşmuş maalesef
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2014, 15:08:03 Gönderen: UniqueFB »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #277 : 30 Ocak 2014, 15:27:22 »
Eğer Aneta'yı geçen senenin kadrosunu düşünerek değerlendireceksek öpüp başımıza koyalım, sarıp sarmalayalım, nazara gelmesin. Ama 2 sene öncenin kadrosunu ve hedeflerini baz alarak değerlendirirsek elbette şampiyonlar ligi şampiyonluğu hedefinde bir takım için yetersiz.

Bu sezonu ister istemez geçen sene yaşanan kabustan ayrı düşünemediğim için Aneta bana cüssesine rağmen çok sevimli, oldukça cici ve sempatik geliyor.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #278 : 30 Ocak 2014, 15:28:11 »
Gamova ve Sheila henüz voleybol oynamayı bırakmadı dimi ? 8)

Çevrimdışı kraliçe77

• Üye
  • Yer: Kahramanmaraş/Göksun
« Yanıtla #279 : 30 Ocak 2014, 15:36:16 »

Gamova  eskisi gibideğil. Sheila'ya evet derim. :)
Hayatım FENERBAHÇE olmuş

• Üye
« Yanıtla #280 : 30 Ocak 2014, 15:39:30 »

bunu ben anlayamadım. transfer içinse ben de sheila derim. ama dedim ya mesajı anlayamadım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #281 : 30 Ocak 2014, 16:02:49 »
mesajım tabiki İroni amaçlıdır.
günümüzde bayanlarda voleybol kalitesi diplerde geziyorken Gamova halen Gamova'dır.
üst düzey çaprazlar sayılırken he gamova ne de sheila sayılmamasını yadırgadım hemde çok yadırgadım
fenerbasket de 2 sene önce filan sohbet ederken sokolova'yı her zaman oyun tarzı ile Gamova'nın önünde görmüşümdür ve ondan daha çok sevmişimdir.   Sheila yı da oyunun diğer yönlerindeki avantajlarından dolayı yine Gamova'dan daha çok severim ama Hooker gibi oyuncular filan Gamova'nın tırnağı olamazlar . Eleştirirz ama Gamova 'yı da harcamayalım ,

Ayrıca eski günlerinde değil kısmında tam tersine Sheila eski günlerinde hiç değil aslında 3 4 senedir hiç değil ama halen bir marka tabiki
Gamova tabiki 34 yaşına geldi 25 yaşındaki gibi fit olmasını beklemek büyük hata olur ama bu sene kupayı çok istiyor ve inşallah Vakıfbank' a o tokadı atabilir ( vakıfbank kazanması hiç ama hiç iyi olmaz her ne kadar benim favorim olsalarda )

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #282 : 30 Ocak 2014, 16:04:53 »
Besim ;
hooker gonca brako dediğin isimler kaprissizmi zannediyorsun Allah aşklına
hooker dediğin oyuncunun yaptığı sorumsuzlukları biliyorsun zaten ,

ayrıca bana dünya üzerinde ''kapris''ten yoksun '' hanımefendi '' gösterebilir misin ?
yahu yaradan önce kapris olarak yaratıyor sonra detaylara giriyor :) :)

edit : bayan misafirlerimiz çullanabilirler bekliyorum ahahaha

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #283 : 30 Ocak 2014, 16:10:17 »
Orta Thaisa yada Rasic
Pasör'e Antonijevic
Çapraz'a Yeliz Başa yada Neriman (Yabancı istiyorum dersen Goncharova)
Jordan Larson+KİM ile 6 senelik yeni bir sözleşme.

Amin.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2014, 16:11:00 Gönderen: Serdar Şirin »
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Çevrimdışı UniqueFB

• Üye
« Yanıtla #284 : 30 Ocak 2014, 16:25:12 »
Siz burada yazilan cogu seyi yanlis anladiniz bence.  Aneta kotu bir oyuncu degil.  Ancak, ayni oyunu Brakocevic, Goncharova veya Hooker gibi bir oyuncu oynamaz cunku bunlar Aneta'nin bir gomlek ustundeki oyunculardir.  Fiziksel goruntusunun bir onemi yok: aksine, vuruslarinin guclu olmasini sagladigini soylemis (dogru oldugunu sanmiyorum ya, neyse).  Burada, hemfikir olunan gorus: Aneta'nin hirsi ve oyun kalitesi bizi tatmin ediyor.  Cok iyi bir oyuncu.  Ancak gelecek sene Sampiyonlar Ligi'nde muhtemel basariyi arttirmak icin daha ust duzey alternatifler dusunulebilir.

Aslında yazdıklarımız arasında çok fark yok benim mesajımı bir kez daha okursan bu sefer anlarsın ne demek istediğimi. Veya açayım:
Ben diyorum ki genel olarak Aneta sıradan bir oyuncu algısı var. Burada yazılanlar dışında kendi yaşadıklarım gözlemlediklerimden yola çıkıyorum. Aneta first class bir PÇ değil tamam ama elinden gelenin en iyisini yapıyor. Şuan onun yaptıklarını Hooker veya Goncha yapsa herkes tamam budur diyecekti. Aneta iyi de oynasa o sıradan oyuncu algısını kolay değiştiremeyecek bunu söylüyorum.Gelecek sene şampiyonlar ligine bu kadroyla bile gitsek şampiyonlugun en büyük adayıyız. Aneta yeter de artar. Aneta Brakocevic Hooker gibi oynasa bile her maç en az %50 top öldürsün diyelim sıradan oyuncu algısı var maalesef. Bunu söylüyorum ok ?
Hooker Goncha çok kibirliler. En basitinden Kim'e gösterilen ilgi ve sevgiyi bile sorun haline getirirler. Yazın bu söylediğimi bir kenara. Fenerbahçe en büyük başarısını PÇ'siz kazandı. Bence buna çok takılmamak lazım. Kim ve Garay'a alternatif olabilecek bir smaçör dominant bir orta oyuncu bizim takım tamamdır.