Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811448 defa)

altann ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #75 : 06 Aralık 2013, 17:53:39 »
Hoşbuldum Hakan abi.. :)
Böyle renktaşlarımla dolu bir forum kurulduğu için öncelikle çok teşekkür ediyorum. :)
Voleyboldan anlayan arkadaşları da görünce Naz Aydemir'den konuşmak istiyorum biraz. Ben hala Naz'ı Vakıfbank'ta görünce gözlerim doluyor. Neden gittiğini anlayamayan insanlardanım. Kim biliyorsa en doğrusunu yazabilir mi acaba ??

Vallahi bildiğim kadarıyla Naz konusunda biraz geç de olsa girişimde bulunuldu ama kendisi görüşmeye bile gelmeye tenezzül etmedi babasını yolladı...

Üstüne babasının çok yüksek bir miktar telafuz ettiği söylendi...

İpler orda koptu...

Zaten Naz'ın gideceği belli olmadan Nilay alınmıştı...

Naz'ı çok sever(d)im...

Ama şuan da ne sevgim kaldı ne saygım ne yazık ki...

Seneye alınabilecek 2 yerli Neslihan ve Neriman'dan biri ya da Seda- Yeliz olur ötesi yok...

Bende Hakan Dinçay'ın Fb Tv deki konuşmasına kadar para mevzusu var sanıyordum ..

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #76 : 06 Aralık 2013, 18:07:49 »
Magi )
Ben musait bir zamanda tüm ayrıntılarını yazacağım

Çevrimdışı magi

• Üye
« Yanıtla #77 : 06 Aralık 2013, 18:08:57 »
Magi )
Ben musait bir zamanda tüm ayrıntılarını yazacağım

Şimdiden tşk ediyorum ve sabırlaa bekliyorum :)

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #78 : 06 Aralık 2013, 20:48:50 »
YELİZ BAŞA'yı almazsak çok üzülürüz.Seda ile yürümüyor ne yazıkki.
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #79 : 06 Aralık 2013, 23:07:28 »
3 senelik yeni kontrat imzalamamış olsaydı Güldeniz gelsin derdim.

Neriman'ın manşet aldığı takımların başarılı olma şansı düşük
keza Neslihan'ın da 1.yıldız olduğu takımların başarılı olması da zor (bizdeki İbo gibi)

Neriman pasör çaprazına geçecekse veya Neriman 3. veya 4. oyuncu olmayı kabul edecekse olabilir

Seda ise yokuş aşağı freni patlamış gibi gitmeye devam ediyor
Fenerbahçe

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : 06 Aralık 2013, 23:19:28 »

keza Neslihan'ın da 1.yıldız olduğu takımların başarılı olması da zor (bizdeki İbo gibi)

Neriman pasör çaprazına geçecekse veya Neriman 3. veya 4. oyuncu olmayı kabul edecekse olabilir

Neriman aslen çapraz oynar zaten.  Ama galatasaray da mecburen 4 numara oynuyor. Manşet konusu sıkıntılı zaten.
Yabancı yasağı kötü bir kural el kol bağlıyor.  Şapkadan tavşan çıkartmaya çalışıyoruz :)

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #81 : 06 Aralık 2013, 23:34:47 »

Neriman aslen çapraz oynar zaten.  Ama galatasaray da mecburen 4 numara oynuyor. Manşet konusu sıkıntılı zaten.
Yabancı yasağı kötü bir kural el kol bağlıyor.  Şapkadan tavşan çıkartmaya çalışıyoruz :)

Pasör çapraz hakkımı Neriman'dan kullanmam. Gamova, Glinka gibi kesin sonuç alağım yabancılara kullanıp, her özelliği ortalama olan bir yerli tercih ederim.

Bizim mevcut düzende yerli transferi için Güldeniz'e fitim :)
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2013, 23:35:16 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 06 Aralık 2013, 23:44:36 »
Tecessus
Ayni fikirdeyim yabancı yasağı olmaza Naz harici kadroma 1 tane Türk koymam ben zaten ama 3 yabancı kuralı var dostum. Tamam elif 2 3 maçtır iyi ama onun ipi ile sezon gitmez mecburen yerli oyuncu tercihi şart. Smaçör olarak alabileceğin isim yok gibi . Var da yok :) :)
O yüzden pasör çaprazına mecburuz
E seda yıllardır boşuna mi forma giyiyor bizde 8)

Gonca ya gelince ;  bayan takımında görmek istediğim 2 3 çapraz dan birisi ama buralara gelmesi daha doğrusu kocasını bırakıp rusya dışına cikmasi imkansız gibi :(
 Voleyvol değişiyor aslında. Ze nin oynattığı sistem denenebilir ( mevcut libero sorunu üzerinden konuşuyorum)
Mesela Larson/ Kim /Kosheleva (hadi garay da olur )  gibi smaçör ozellikli 3 oyuncu olabilir.
Özetler isek 3 yabancı kuralı varken vasat üstü yerli oyuncu ne yazik ki çok değerli hale geliyor  8)
Kafanı şişırdim kusura bakma :(

Besim @
Dostum ingiltere de fazla kaldığın için algıda seçicilik sıkıntısı oluyor sanırım :)
O isimler ile kastı örneklemedir. O kaliteden bahsediyor
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2013, 23:47:57 Gönderen: cemagrak »

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #83 : 06 Aralık 2013, 23:47:19 »

Pasör çapraz hakkımı Neriman'dan kullanmam. Gamova, Glinka gibi kesin sonuç alağım yabancılara kullanıp, her özelliği ortalama olan bir yerli tercih ederim.

Bizim mevcut düzende yerli transferi için Güldeniz'e fitim :)

Gamova ve Glinka mi?  Yapma :)  Zaman makinesine binip, 4-5 sene oncesine gitsek, ben de razi gelirdim ama olgun bir Gamova ve artik bitmis bir Glinka bizim icin attan inip esege binmek olur.  Gamova kadar kaprisli ve egosu yuksek baska bir oyuncu olamaz.

Gamova ve Glinka ismini ülkemizce bilindikleri için kullandım. Şahıslarını değil, o profildeki oyuncuları kastettim
Fenerbahçe

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #84 : 06 Aralık 2013, 23:54:40 »
Tecessus
Ayni fikirdeyim yabancı yasağı olmaza Naz harici kadroma 1 tane Türk koymam ben zaten ama 3 yabancı kuralı var dostum. Tamam elif 2 3 maçtır iyi ama onun ipi ile sezon gitmez mecburen yerli oyuncu tercihi şart. Smaçör olarak alabileceğin isim yok gibi . Var da yok :) :)
O yüzden pasör çaprazına mecburuz
E seda yıllardır boşuna mi forma giyiyor bizde 8)

Gonca ya gelince ;  bayan takımında görmek istediğim 2 3 çapraz dan birisi ama buralara gelmesi daha doğrusu kocasını bırakıp rusya dışına cikmasi imkansız gibi :(
 Voleyvol değişiyor aslında. Ze nin oynattığı sistem denenebilir ( mevcut libero sorunu üzerinden konuşuyorum)
Mesela Larson/ Kim /Kosheleva (hadi garay da olur )  gibi smaçör ozellikli 3 oyuncu olabilir.
Özetler isek 3 yabancı kuralı varken vasat üstü yerli oyuncu ne yazik ki çok değerli hale geliyor  8)
Kafanı şişırdim kusura bakma :(

Besim @
Dostum ingiltere de fazla kaldığın için algıda seçicilik sıkıntısı oluyor sanırım :)
O isimler ile kastı örneklemedir. O kaliteden bahsediyor

3 smaçör fikri bana da hoş geliyor. Hele Kim gibi pasör çaprazından daha skorer bir smaçöre sahipsen pekala olabilir.

Hücum olarak vasat da olsa servis, manşet ve savunma becerileri ve liderlik özelliği ile Di Iulio da alternatif olabilir. Logan Tom dan izler var hatunda
Geçen sene Bergamo da bayağı maçını seyrettim ve çok beğenmiştim, bu sene Azerrail Bakü'ye gitmiş.
Gerçi Azerrail deki GS ye karşı oynadıkları maçta pek beğenmedim. Forma büyüyünce bol gelmiyordur inşallah
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 00:00:09 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 07 Aralık 2013, 00:14:05 »
Hiç dikkatimi cekmedi yorum yaparsam yalan olur.
Ben zaten erkek voleybolunu doğal olarak dsha çok sever takip ederim. Güce dayalı her sporda erkeklerin oyunu seyir zevki açısından daha iyidir. Neyse :) bayan dostlar çökmesin bana ;).;)
3 smaçör sistemini italya lideri Macerata da uyguluyor (erkek takımı )
Hücum dan ziyade manşet özellikli 3 tane iyi oyuncun olacak ve 1 tane  çok üst düzey orta olacak
Logan tom dedin canımı Yaktın :(
Çok severim . değeri anlaşılmayan kiymeti bilinmeyen ama dünya voleybol camiasında çok saygın oyuncudur...
Bakalım sezon nasıl bitecek sonra transferleri konuşuruz mutlaka

Çevrimdışı magi

• Üye
« Yanıtla #86 : 07 Aralık 2013, 00:30:21 »

Güldeniz mii.. Top öldüremiyor ki Güldeniz hem boyu kısa bu da dezavantaj.

Çevrimdışı Snn

• Üye
« Yanıtla #87 : 07 Aralık 2013, 00:38:25 »
AB kuralı çıkarsa seneye sıkıntımız kalmaz. Tek bir şey pasörü de AB li birini bulmak gerekecek. Çünkü bu sefer kıta dışına kota getirebilirler.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #88 : 07 Aralık 2013, 00:41:12 »

Seda kazık kadar boyuyla da öldüremiyor, üstüne savunmada reaksiyon veremiyor

Güldeniz'in atletizmi yerli oyuncu için iyi (Seda'dan 5+ cm daha fazla sıçrayabiliyor), manşet ve savunması idare eder ve kaprissiz iyi bir takım oyuncusu.
Benim yerli oyuncudan beklentilerim bu kadar.
Topu yabancılar ve Eda öldürür artık
Fenerbahçe

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #89 : 07 Aralık 2013, 02:35:36 »

Seda kazık kadar boyuyla da öldüremiyor, üstüne savunmada reaksiyon veremiyor

Güldeniz'in atletizmi yerli oyuncu için iyi (Seda'dan 5+ cm daha fazla sıçrayabiliyor), manşet ve savunması idare eder ve kaprissiz iyi bir takım oyuncusu.
Benim yerli oyuncudan beklentilerim bu kadar.
Topu yabancılar ve Eda öldürür artık

Veremiyor değil de bence vermiyor. Bu daha önemli bir şey.