Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811548 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2925 : 21 Ağustos 2014, 20:41:59 »
4 gözle gelecek haberleri bekliyoruz. Sevinelim yaaaaaa
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #2926 : 21 Ağustos 2014, 20:49:53 »
Fenerbahçe Grundig hiçbir transfer yapmasa dahi hala dünyanın en güçlü takımları arasında. Ama bu durum, transfer yapılmaması için yeterli bir sebep mi ? Tabii ki değil.

Evet takım hala çok güçlü ama unutulmamalı ki önemli bir parçasını kaybetti. Bu parçanın takımdaki işlevi ne olacaktı?
Öncelikle savunmaya odaklı olacaktı. Manşet ve arka alan savunmasında takımın liderliğini üstlenecekti. Gerektiğinde ise hücumda bir numaralı opsiyon olabilecekti. Lucia Bosetti... İşte tüm bu anlatılanları yapabilecek KAPASİTEDE bir oyuncuydu.

Kim ve Montano gibi oyuncuların yanında birde Bosetti gibi oyun temposunu çok iyi ayarlayan ve mental olarak üstleneceği görevi tam manasıyla sahaya yansıtan bir oyuncuya sahip Fenerbahçe , minimum zaafı olan bir takım olacaktı. Bu da mücadele ettiği her kulvarda diğer rakiplerinden daha önde olmasını sağlayacaktı.

Ama artık öyle bir durum yok. Kim'in çaprazında kullanacağımız oyuncu an itibariyle takımın en zayıf halkası olacak.

Bu durum üst seviye bir oyuncuyla çözülecekse transfer yapılmalıdır. Aksi durumda yapılacak transfer zaafları kapatmayacaktır.

İhtiyacımız olan oyuncu tipi = Mental anlamda güçlü , manşeti iyi, hücumda vasatın altına düşmeyecek yani her maç en az 10 sayı katkısı verebilecek bir oyuncu.

Kim olabilir?
Garay,Jaqueline,Larson,Gözde,Del Core,Costagrande...

Transfer bu oyunculardan birini alabilmektir.Çünkü CL ve ligde şampiyonluğu (gene bir sakatlık olmazsa) riske etmeme durumu bunu gerektirir.

Peki bu oyuncular mevcut durumda transfer edilebilir mi? Bence biri hariç imkansız. Jaqueline Carvalho...
En başta yazdığım gibi... Takım hala çok güçlü ama sezonu sıfır kupayla da kapatabilir.Çünkü rakiplerde güçlü.Önümüzde ki tek seçenek Jaqueline. Avantajımız henüz boşta dezavantajımız eş ve çocuk durumları. Ama her şeye rağmen imkansız değil.

Ya bütçeyi aşmayı göze alıp imkanları zorlayıp Jaque alınacak ya da şuana kadar harcanan paralar heba olacak. Naçizane düşüncelerim bu yönde.

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #2927 : 21 Ağustos 2014, 20:54:13 »
Fenerbahçe Grundig hiçbir transfer yapmasa dahi hala dünyanın en güçlü takımları arasında. Ama bu durum, transfer yapılmaması için yeterli bir sebep mi ? Tabii ki değil.

Evet takım hala çok güçlü ama unutulmamalı ki önemli bir parçasını kaybetti. Bu parçanın takımdaki işlevi ne olacaktı?
Öncelikle savunmaya odaklı olacaktı. Manşet ve arka alan savunmasında takımın liderliğini üstlenecekti. Gerektiğinde ise hücumda bir numaralı opsiyon olabilecekti. Lucia Bosetti... İşte tüm bu anlatılanları yapabilecek KAPASİTEDE bir oyuncuydu.

Kim ve Montano gibi oyuncuların yanında birde Bosetti gibi oyun temposunu çok iyi ayarlayan ve mental olarak üstleneceği görevi tam manasıyla sahaya yansıtan bir oyuncuya sahip Fenerbahçe , minimum zaafı olan bir takım olacaktı. Bu da mücadele ettiği her kulvarda diğer rakiplerinden daha önde olmasını sağlayacaktı.

Ama artık öyle bir durum yok. Kim'in çaprazında kullanacağımız oyuncu an itibariyle takımın en zayıf halkası olacak.

Bu durum üst seviye bir oyuncuyla çözülecekse transfer yapılmalıdır. Aksi durumda yapılacak transfer zaafları kapatmayacaktır.

İhtiyacımız olan oyuncu tipi = Mental anlamda güçlü , manşeti iyi, hücumda vasatın altına düşmeyecek yani her maç en az 10 sayı katkısı verebilecek bir oyuncu.

Kim olabilir?
Garay,Jaqueline,Larson,Gözde,Del Core,Costagrande...

Transfer bu oyunculardan birini alabilmektir.Çünkü CL ve ligde şampiyonluğu (gene bir sakatlık olmazsa) riske etmeme durumu bunu gerektirir.

Peki bu oyuncular mevcut durumda transfer edilebilir mi? Bence biri hariç imkansız. Jaqueline Carvalho...
En başta yazdığım gibi... Takım hala çok güçlü ama sezonu sıfır kupayla da kapatabilir.Çünkü rakiplerde güçlü.Önümüzde ki tek seçenek Jaqueline. Avantajımız henüz boşta dezavantajımız eş ve çocuk durumları. Ama her şeye rağmen imkansız değil.

Ya bütçeyi aşmayı göze alıp imkanları zorlayıp Jaque alınacak ya da şuana kadar harcanan paralar heba olacak. Naçizane düşüncelerim bu yönde.

Jaqe yi gönül ister lakin Jaqe tek başına ordan eşi olmaksızın bebişiyle gelmeyi kabul edecek mi? Bence teklif bile gitmiş olabilir Ze aracılığıyla ama Jaqe yi almak için eşini de erkek takımına transfer etmek lazım.
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #2928 : 21 Ağustos 2014, 23:26:25 »
Gelemsini istemem
Logan i ayrı severim son 10 seneye damga vurmuş Muazzam bi smacordur ama eskisi gibi değil
Lavuklar laf edecek bende küfür edicem ortam gerilecek :)

Voleybolu bırakmamışmıydı Logan Tom, ben yanlış mı okumuştum?

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #2929 : 21 Ağustos 2014, 23:34:07 »
Hildebrand>Logan Tom un şu hali..Bu Hildebranda karşıda acayip bir güvensizlik var..Yahu hatun Amil de hoş bir sene geçirdi..Şu anda sakat ve kasıyor omzu..

Ayrıca çok da rahat 10 sayılar alıp ciddi manada da katkı verecektir..

Güzel bir yazı okudum yukarıda SİSLEY den..Takıldığım nokta Del Core ve Costagrande nin Kristin den ne kadar üstün yanı var?
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2014, 23:36:38 Gönderen: murat kaya »
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2930 : 21 Ağustos 2014, 23:38:34 »
Logan Tom yaşı itibariyle tribündeki yabancı kontenjanını doldurur en fazla diğer türlü bütün sezonu oynaması çok zor hem şu an ne durumda onu bile bilmiyoruz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2931 : 22 Ağustos 2014, 10:10:22 »
Voleybolu bırakmamışmıydı Logan Tom, ben yanlış mı okumuştum?
Evet abi birakma kararı sldi hatta yardımcı hoca olarak devam edecekti amerika da ama ne  bilemiyorum
Çapraz bağları koptuktan sonra eskisi gibi değil
Yoksa logan tom ismi geçenlerin hepsini voleybol topu diye oynar :) ama gelirse çok kufur edilir buraya yazıyorum.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2932 : 22 Ağustos 2014, 11:05:50 »

Bence de en uygun aday Jaque ancak transferi başka etkenlere de bağlı olduğu için epeyce zor.

D.Krosnodar daki smaçör fazlalığından yararlanıp bir oyuncusunu kiralama yoluna gitmeliyiz bence. Pasynkova olabilir mesela...

L.Tom un gelmesi yerine Hildebrant ve Meliha yı daha çok kullanıp transfer yapılacaksa yerli bir alternatif smaçör transferi de düşünülmeli (Cansu Çetin veya Ezgi Dağdelenler)

FENERBAHÇE

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #2933 : 22 Ağustos 2014, 15:01:14 »
Anka nın dediği gibi Bence Scherdan olabilir..Çok beğendim onu
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #2934 : 22 Ağustos 2014, 15:49:05 »
Logan Tom hamlesi belki de bizim düşündüğümüz gibi kısa vadeli düşünülmüyordur. Demek istediğim ; Bosetti gelene kadar idareten oynatacağız onu sonrasında ise teknik ekibe dahil etme gibi bir plan olabilir gibi geliyor bana.

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2935 : 22 Ağustos 2014, 16:14:36 »
bir ara ben de istiyordum ama kabul edelim jaque hayal.logan tom a ise ben sıcak bakıyorum.hildebrand belki iyi iş yapar ama bana göre yetersiz kalır.form durumuna göre de logan ile ikisini değişmeli kullanırız.şu anda alınabilecek kimse yok ki voleybolu bırakma noktasına gelmiş logan tom ile ilgileniyoruz.bir de kendiniz söylüyorsunuz sakat diye.geçen  sene sakatlıklardan başımızın ne kadar ağrıdığını unutmayın.richards a da bir şeyolursa meliha ile mi oynayacağız.logan tom şu anda hem uygun hem de iş yapabilecek bir oyuncu.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 16:15:04 Gönderen: active »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2936 : 22 Ağustos 2014, 17:14:22 »
Ben logan tom a sicak bakiyoorum..
Çünkü jacg gibi biri geince  ; meliha ve sakatlik sonrasi bosetti de dönünce isler karisir..
Şahsen bosetti dönene kadar ligde meliha yada kirsten ve avrupa da kirsten+tom oynamasi iyi olur..ligi montano+kim ve meliha ile idare ederiz..büyük maçlarda Kristen oynar hatta...
Avrupa da ise olasi saatlik ihtimaline karsi Kristen ve meliha ya alternatif şart..kim sakaylanirsa eyvah deriz o ayri...
Ama bosetti dönene kadar avrupada Kristen e savunma ve serviste katli verse bile yeter logan gibi oyuncu...çünkü zaten hücum silahimiz çok...meliha çok şey öğrenir logan dan..
Ayrıca su unutulmasin bence bosetti gene iyi döner sahalara..kiz çok profesyonel ve disiplinli her halinden...üstelik vucutu caki misali..çok rahat toparlanir ..o yüzden 2.yarida gene iyi bir bosetti izleriz diyorum..o vakte kadar logan iyi secim...
Logan olmazsa bence en iyi alternatif werrblinska ..büyük yildizlara gerek yok jacgluine tarzi .

« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 17:15:27 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #2937 : 22 Ağustos 2014, 18:22:41 »
Logan İle alakamızın olduğunu hiç sanmıyorum..Kesine yakın..2 oyuncu ile ilgimiz var napsam isim alamadım
HaBaBaM GüM GüM GüM

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2938 : 22 Ağustos 2014, 21:58:15 »
Logan İle alakamızın olduğunu hiç sanmıyorum..Kesine yakın..2 oyuncu ile ilgimiz var napsam isim alamadım
werblinska jaqueline den biri :)
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 21:58:38 Gönderen: active »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #2939 : 22 Ağustos 2014, 22:45:18 »

Eğer boştaysa Sherdan iyi olur bence
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 22:45:39 Gönderen: akarship »