Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1811503 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3015 : 24 Mart 2015, 14:34:04 »
Gamzenin iyi oyuncu oldugunu falan soylemiyorum. Ama eger eskiye donersek, Gamze hakkinda gecen sene Gsli arkadaslarin olumlu konustuklarini gore biliriz. Gamze gecen sene cok iyi oynuyordu, Leo yerine oynadigindada cok faydali oldu. Dedigim gibi Vakif maclarida buna direkt olarak ornektir.  Ama bu sene rezalet oynuyor inkar etmiyorum. Leo 2 sene gs da ligde surekli olarak oynadi. Ve kesinlikle onyargili konusmuyorum, gs rezil bir takimdi ve lo bianco da dunyanin en iyi pasor(!) sifatina layik bir oyun oynamiyordu fark gosteremoyordu. Siradan bir pasor gibi oynatiyordu. Bu sene bizle de avrupada iyi oynadigi maclar oldu ama vakif maclarinda resmen skandal 2 mac oynadi. Hucum yuzdelerimizde goz onundeydi. Lo biancoyu bu kadar savunmanizi anlayamiyorum.
 Lo bianco buraya yatmaya geldi bu kadar basit

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı yek3

• Üye
« Yanıtla #3016 : 24 Mart 2015, 15:58:02 »
Gamzenin iyi oyuncu oldugunu falan soylemiyorum. Ama eger eskiye donersek, Gamze hakkinda gecen sene Gsli arkadaslarin olumlu konustuklarini gore biliriz. Gamze gecen sene cok iyi oynuyordu, Leo yerine oynadigindada cok faydali oldu. Dedigim gibi Vakif maclarida buna direkt olarak ornektir.  Ama bu sene rezalet oynuyor inkar etmiyorum. Leo 2 sene gs da ligde surekli olarak oynadi. Ve kesinlikle onyargili konusmuyorum, gs rezil bir takimdi ve lo bianco da dunyanin en iyi pasor(!) sifatina layik bir oyun oynamiyordu fark gosteremoyordu. Siradan bir pasor gibi oynatiyordu. Bu sene bizle de avrupada iyi oynadigi maclar oldu ama vakif maclarinda resmen skandal 2 mac oynadi. Hucum yuzdelerimizde goz onundeydi. Lo biancoyu bu kadar savunmanizi anlayamiyorum.

Buraya yatmaya geldi demek ağır bir itham. Çok iyi bir performans sergilemiyor olması onun gibi bir dönem mevkisinin en iyi oyuncusu olmuş bir oyuncuya yakışmayan bir söylem. Unutmayalım ki bu kadın çok önemli bir hastalık geçirmiş ve yaşı epey ilerlemiş
Geçen iki sezonda gs de iyi olmayan bir performans sergilemedi doğru ama çokta kötü bir performans değildi. Bu sadece leoya bağlamak kendisini haksızlık olur. Geçen 2 sezonda gsde manşet alan adam akıllı oyuncu mu vardı. Kadın bir taraflara koşmaktan pestili çıkıyordu o kötü alınan manşetlere atılabilecek en iyi pasları atıyordu.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3017 : 24 Mart 2015, 17:32:26 »

Rufat, somut konusacaksan eyvallah.  Ama spekulasyon yapacaksan, orada dur derim.  Cok ovdugun Vakifbank'in hucum yuzdesi ile bizim hucum yuzdemiz ilk macta ayniydi, farkinda misin?  Vakifbank'in aldigi manseti Lo Bianco'ya verebildin mi?   Veremedin, veremezsin de...  Bitti...  Lo Bianco'nun pas kalitesi ortada.  Ama sapkadan tavsan cikaracak bir pasor olarak mi oynadi?  Hayir ama soruyorum, Venturini gibi isimlerden sonra oyle bir pasor nerede?  Modern voleybolda ben gormedim... 

• Üye
« Yanıtla #3018 : 24 Mart 2015, 17:34:56 »

Rufat, somut konusacaksan eyvallah.  Ama spekulasyon yapacaksan, orada dur derim.  Cok ovdugun Vakifbank'in hucum yuzdesi ile bizim hucum yuzdemiz ilk macta ayniydi, farkinda misin?  Vakifbank'in aldigi manseti Lo Bianco'ya verebildin mi?   Veremedin, veremezsin de...  Bitti...  Lo Bianco'nun pas kalitesi ortada.  Ama sapkadan tavsan cikaracak bir pasor olarak mi oynadi?  Hayir ama soruyorum, Venturini gibi isimlerden sonra oyle bir pasor nerede?  Modern voleybolda ben gormedim...

Ilk mac eyvallahta ikinci mac iyi manset gelmesine ragmen hucum yuzdemiz felaketti. Oyle bir pasor yoksa biz neden pasore yabanci aliyoruz? Abi savunmayin su oyuncuyu Allah askina sirf kariyer icin. Gecen sene ayni sey Kleiza icin de yapiliyordu. Lo bianco iyi bir sezon gecirmistir ama vakif maclarinda kotu oynamistir ve sezonun kaderi o maclarda belli olmustur. Benim icin bu kadar basit.

• Üye
« Yanıtla #3019 : 24 Mart 2015, 17:37:04 »
Bu isler pas kalitesiyle olmuyor. Ikinci macta bir oyuncuyu 5-6 kez ust uste zorladi twitterdada mac icinde yazmistim (2. Sette mac devam edince) bu lo biancoynan isimiz zor diye. Oyle de oldu. 6-7 sene onceki lo biancoyla simdiki lo bianco arasinda buyuk fark var.
Bunun manset yuzdesiyle falan alakasi yok.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3020 : 24 Mart 2015, 17:41:48 »
Bu isler pas kalitesiyle olmuyor. Ikinci macta bir oyuncuyu 5-6 kez ust uste zorladi twitterdada mac icinde yazmistim (2. Sette mac devam edince) bu lo biancoynan isimiz zor diye. Oyle de oldu. 6-7 sene onceki lo biancoyla simdiki lo bianco arasinda buyuk fark var.

Fazla abartmamak lazim bence.  Bu sene Bosetti gecen senekine yakin bir performansla donse, biz Vakifbank'i rahatlikla her macta yenerdik.  Bunun Lo Bianco ile bir ilgisi yok.  Daha once konustugumuz seyleri konusmak istemiyorum tekrar tekrar ama bizim takimdaki sorunun Lo Bianco'nun paslari veya bilmem neye pas atmasi ile ilgili bir sorun yoktu.  Sorun, poposunu kaldirmaktan aciz orta oyuncularin file ustu savunmasi; esas gorevi manset alip, savunma yapmak olan liberonun ve digerlerinin de arka plan savunmasindaki feci derecede kotu performanslari idi.  Eger takim bize sene basinda sikinti veren bu hususlarda, ilerlemek bir yana, daha da geriye gitmisse, burada bahsi gecen orta oyuncu ve liberolarla birlikte en buyuk suc Abbondanza'da. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3021 : 24 Mart 2015, 17:43:09 »

Bu gibi elestiriler bana biraz esas hedeften sapan, tamamen basarisizlik gelince yapilan elestiriler gibi geliyor.  Eger eski yazdiklarimi acip bakarsan (Vakifbank maclarindan once), bizi bu serilerde hangi sorunlarin bekledigini tek tek yazdim.  Pasor filan bizim o serideki sorunlarimizla alakasi yoktu. 

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3022 : 24 Mart 2015, 18:36:44 »
Abbondanza benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Ama transfer isterken de en iyi oyuncuları istemek benim en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Ya başa oynayacaksın amatör branşlarda yada bir ton kösteğin olduğu memlekette buyrun devlet olarak siz oynayın deyip şubeyi kapatacaksın başka çıkış yolu göremiyorum.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3023 : 24 Mart 2015, 18:44:57 »
Abbondanza benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Ama transfer isterken de en iyi oyuncuları istemek benim en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Ya başa oynayacaksın amatör branşlarda yada bir ton kösteğin olduğu memlekette buyrun devlet olarak siz oynayın deyip şubeyi kapatacaksın başka çıkış yolu göremiyorum.

Volkan Abi @Tekirdag, Aziz Yildirim'in Galatasaray ile isbirligine girerek, ciddi bir girisimde bulundugunu soylemisti.  Bence gec kalmis ama cok dogru bir hareket.  Spor zaten basli basina bir rekabet ortami.  Bu rekabet ortami, tipki ekonomik rekabette oldugu gibi haksizlik teskil etmeyecek sartlarda vuku bulmaz ise, elestirilecek cok sey olur.  Muessese kulupleri ile bu hususta esit sartlarda mucadele vermedigimiz acik.  Bu haksizlik ortadan kaldirilmadan, diger detaylarla ugrasmamak lazim.  Aksi takdirde, Sisifos gibi ugrasip dururuz. 

Çevrimdışı yek3

• Üye
« Yanıtla #3024 : 25 Mart 2015, 20:28:15 »
Herkesin içi rahat olsun fabiana seneye bizde.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3025 : 26 Mart 2015, 09:18:57 »
Rufat önyargılı konuşmaya devam et.
Besim abin de anlasınn önyargılı konuşmanın karşı tarafta nasıl bi hissiyat bıraktığını :) ;)

Ahahahaha ya besim güzel adamsın...

Rufat   >Lo Bianco mevzuatı = Besim > Naz mevzuatı
yiyin lan birbirinizi.. 8)
Keyifle okuyorum ahahahah

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3026 : 26 Mart 2015, 09:30:55 »
Ha bu arada konuyla alakasız ama
bu senenin en büyük balonu benimde sevdigim,beğendiğim
Larson dur.. Giydiği formadan mıdır yada Besim in nazarı mi değdi bilemiyorum ama Paula dan hallhallice.bi performans gösteriyor. Tabiki rakipte olduğu müddetçe böyle ooynamaya devam edebilir

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3027 : 26 Mart 2015, 10:13:25 »
Ha bu arada konuyla alakasız ama
bu senenin en büyük balonu benimde sevdigim,beğendiğim
Larson dur.. Giydiği formadan mıdır yada Besim in nazarı mi değdi bilemiyorum ama Paula dan hallhallice.bi performans gösteriyor. Tabiki rakipte olduğu müddetçe böyle ooynamaya devam edebilir
Larsonu biz alalım seneye :)
F4 performansini da beklemek lazim bence. Gecen sene finalde denize dökmüştü vakifbanki.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3028 : 26 Mart 2015, 11:25:03 »
Vallaha bosetti için kararsizim kalsın mi gitsin mi...keza montano...ama Kristin yerine koshelava ve Bauer yerine fabiana bizi bir tik yukarı taşır..
Pasör konusuna gelince bence yerli pasör almamız şart...şahsen   naz alınamıyorsa özge alınabilir...ben yabancı pasörü su aşamada doğru bulmuyorum...zaten 6 yabancı fazla..1 yabancı kisilacaksa pasorden olmalı...5 yabancı yeter..
Montano ve bosetti yerine kim alınabilir diye düşününce ; brakocevic ve werblisnka fena olmaz..ama montano bir sezon daha sans tanınabilir..bosetti ise cidden muamma....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3029 : 26 Mart 2015, 11:27:02 »
Larson u alabiliyorsak alalım aynı fikirdeyim
Garay filan gibi oyuncular bize katkı vermez. hak ettiğinden fazla değer veriliyor kendisine.  Rusya da kalsın.  Votka para iyidir...
Larson /koshelava tarzı oyunculara çökmek lazım. ..
ama başta hoca sorunsali halletmeliyiz be dostum :(
Bu arada montano gitsin kore de oynasin orada istatistik kassin.
tosun geri gelsin en azından yürekli kız, arada sirada topa vururken gözlerini açıyordu.
Montano kalana kadar kendisi ile ayni oyun zekasi kalibresindeki Neriman i alırım. En azindan Türk oyuncu.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2015, 11:28:52 Gönderen: Cem Ağrak »