Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4966738 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #1185 : 24 Ocak 2014, 16:24:46 »
Takımın pivot'u Zoric 3.2 ribaund ortalaması tutturmuş,oyun kurucumuz Bo 3.9 ribaund almış.Rakip uzunlar hücum ribaund alma konusunda pivotlarımız sayesinde rekora gidiyor.Pivot transferine öncelik verilmeli

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #1186 : 24 Ocak 2014, 16:44:13 »
12 numarada bir yorum gördüm, ilk ve son cümlelerden ötürü buraya taşımak istedim...
İbretlik...

---

Uzun zamandir ilk defa FB nin basketbol macini seyrediyorum.

Iki sey dikkatimi cekti.

1) Oyun kurucumuz ya gununde degildi yada gercekten cok kotu. Dogru durust oyun kuramiyor. Kisalardan bazilarinin 3 luk tehdidi de yok. Artik 3luk tehdidi olmayan birakin kisayi , uzun kalmadi. Oyun kuruculari hic begenmedim. Oyun kurucular oyun kuramadigi icin hep bireysel hucum oldu, yada dogaclama hucumlar.

2) Takim hem rebound alamiyor, cok hucum reboundi veriyor, hemde savunmada yavas kaliyor. Ya bir takim eger ayaklari yavassa en azindan uzun olur, rebound alir. Yok reboundlarda iyi degilse, kisa olur ayaklari hizli olur, savunmayi iyi yapar en azindan..Bizde nasil oluyorsa hem ayaklar yavas kaldi hem reboundlar zayif kaldi.

Bize cok iyi bir uzun birde cok iyi bir oyun kurucu lazim. Aksi takdirde son 4 u goremeyiz gibime geliyor.

---

Basketbol zor bir spordur, teknik detaylar çok fazladır, anlayarak izleyebilen baya azdır ama sonuçta atomu parçalamak da değildir.
En temel eksikleri ilk kez izleyen biri dahi görebiliyor...

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1187 : 25 Ocak 2014, 06:27:28 »
12 numarada bir yorum gördüm, ilk ve son cümlelerden ötürü buraya taşımak istedim...
İbretlik...

---

Uzun zamandir ilk defa FB nin basketbol macini seyrediyorum.

Iki sey dikkatimi cekti.

1) Oyun kurucumuz ya gununde degildi yada gercekten cok kotu. Dogru durust oyun kuramiyor. Kisalardan bazilarinin 3 luk tehdidi de yok. Artik 3luk tehdidi olmayan birakin kisayi , uzun kalmadi. Oyun kuruculari hic begenmedim. Oyun kurucular oyun kuramadigi icin hep bireysel hucum oldu, yada dogaclama hucumlar.

2) Takim hem rebound alamiyor, cok hucum reboundi veriyor, hemde savunmada yavas kaliyor. Ya bir takim eger ayaklari yavassa en azindan uzun olur, rebound alir. Yok reboundlarda iyi degilse, kisa olur ayaklari hizli olur, savunmayi iyi yapar en azindan..Bizde nasil oluyorsa hem ayaklar yavas kaldi hem reboundlar zayif kaldi.

Bize cok iyi bir uzun birde cok iyi bir oyun kurucu lazim. Aksi takdirde son 4 u goremeyiz gibime geliyor.

---

Basketbol zor bir spordur, teknik detaylar çok fazladır, anlayarak izleyebilen baya azdır ama sonuçta atomu parçalamak da değildir.
En temel eksikleri ilk kez izleyen biri dahi görebiliyor...
Yalnız ben oyun kurucu kısmına şiddetle katılmıyorum. Dünya basketbolu artık sadece guardların yönettiği bir basketbol değil. Mantıklı bir takım kurgusuyla senin PG'nı öyle bir vasfı yoksa bunu tolere edebilirsin. Bunun en güzel örneklerinden biri Miami Heat'dir. Miami'nın son 2 yıldaki şampiyon olurken guardı Mario Chalmers'dı ama bu onların şampiyon olmalarına engel olmadı.

Bu noktada Bo'nun oyun kurmasında yada kurmamasında değil sıkıntı. İki yıldır ona doğru partner olacak oyuncuyu bulamamızda. Bir kere Bo'yu aldıysak ve onu değerlendirecek isek

- Yedeğini doğru bulmamamız. Oyunun diğer yönlerini bilen bir guardla oynamamız gerekiyor. Barış, Bremer yada Kenan belki tarz olarak öyleler ancak yetenek anlamında o yeterlilikte değiller.

- 2 ve 3 numaralarımızın düzen oyuncuları değil de yaratan oyuncular olması gerekiyor. Emir ile Bojan bu noktada belli bir noktaya kadar iyiler ancak özellikle Top-16 seviyesinde hem mental olarak hemde yetenek olarak zaman zaman çok büyük düşüşler yaşıyor ve takım bunu kaldıramıyor. Bu noktada bu oyuncuların gününde olmadığı zamanlar etkili olacak devreye girecek bir kısaya daha ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz.

- 3. eğer bo ile oynayacak isek bu takım agresif savunma yapıp, top kaptıkça potayı zorlamak zorunda.

Bu saydığım 3 şeyden sadece 1'nden yoksun diğer 2 şeyi zaman zaman yapıyoruz. O zamanlarda zaten Bo'nun nasıl fark yaratan bir oyuncu olduğunu görüyoruz.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1188 : 25 Ocak 2014, 21:42:07 »
Voleybol transferleri bitirdim çalışmaları biraz da basketbol için twitter da yürüyorum.
Partizan a çok güzel bir teklif yaptım cevap bekliyorum :)

Lauvergne & Bogdanoviç (genç ve tecrübesiz olarak belirttim ) istedim yerine ise tecrübeli Zoric ve Yürekli Vidmar teklif ettim. :) :)
Erdenay da gelir 3 5 sirpca laf ederde bu iş olur gibi 8) 8)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1189 : 26 Ocak 2014, 10:07:00 »
Erdenay Sırpçaya çevirdi bende hem ingilizce hemde Sırpçca gönderdim. :)
Şaka bir yana Obradoviç partizan dan oyuncu almayi sever bakalım bu gelenek devam edecek mi ?

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1190 : 26 Ocak 2014, 10:23:18 »
Erdenay Sırpçaya çevirdi bende hem ingilizce hemde Sırpçca gönderdim. :)
Şaka bir yana Obradoviç partizan dan oyuncu almayi sever bakalım bu gelenek devam edecek mi ?
Abi Partizan sene içerisinde bize Bogdanoviçi vermez ama sene sonu olabilir ama:)))
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1191 : 26 Ocak 2014, 10:27:30 »
Muratim ben zaten 2014 2015 yılı için çalışıyorum
Hep anı yaşamak olmaz geleceğimizi düşünmek lazım 8)
Voleybol Şubesi için yapmış olduğum çalışmalarda gelecek sene içindir ;) ;)

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1192 : 26 Ocak 2014, 10:31:27 »
Abicim helal olsun sana bizim şubeler senin kadar çalışmıyor:))))
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #1193 : 27 Ocak 2014, 00:51:48 »
Voleybol ile ilgili olan transfer mesajlarını ilgili konuya taşıdım. Cevap yazmak için girerseniz şaşırmayın :)
http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=22.330

Erkek Basketbol ile ilgili transfer haberlerini konuşmaya buradan devam edelim.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2014, 01:05:20 Gönderen: Eto »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #1194 : 27 Ocak 2014, 01:05:45 »
Hatlar karisti, iyi yapmissin da, onlar kadin voleybolu ile ilgili idi :)

Voleybol ile ne kadar ilgisiz olduğum da bir kez daha tescillenmiş oldu :)

Gerekli yere taşıdım. Linki de düzelttim.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1195 : 27 Ocak 2014, 19:34:52 »

Cem Ağrak'da transfer bitmez :D :D :D

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1196 : 27 Ocak 2014, 20:59:13 »
Oyunu oyun kurucu kuracak diye birşey yok. Zamanında Tanjevic Pozecco'yu kadroya almayınca olay olmuş, ama o Meneghin ve Myers'le 1-2'yi götürüp takımı Avrupa şampiyonu yapmıştı. Mesele oyunu kurmak değil mesele bu yükün fazlasıyla Emir'e binmesinde. Ama o da düzelecektir Bjelica'nın daha istikrarlı oynamasıyla.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #1197 : 28 Ocak 2014, 01:08:27 »
Pota altına takviye yapılacağı söyleniyor.
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1198 : 28 Ocak 2014, 01:40:16 »
@Yefimovich1
Fenerbahçe Ülker İçin Jarvis Varnado Diyorlar .

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #1199 : 28 Ocak 2014, 01:42:01 »