Gönderen Konu: Bobby ''Ali Muhammed'' Dixon  (Okunma sayısı 80426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Damir_Mrsic

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Mrsa
Ynt: Bobby 'Ali Muhammed' Dixon
« Yanıtla #210 : 13 Aralık 2019, 12:30:45 »
Dün de koç ona süre verdi kıvılcımı ortaya çıkarmak , hatta Larkin ile 1v1 yapması için ama yine cömertçe harcadı .

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #211 : 14 Aralık 2019, 19:22:58 »
Son 3 EL maçında attığı toplam sayı 2 ! Bugünkü Efes lig maçında attığı sayı 3 !

Bunun adı formsuzluk falan değil terbiyesizlik ahlaksızlıktır. Yazdığın kitabı önce otur sen oku !

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #212 : 14 Aralık 2019, 19:30:10 »
Kendisine saygım sonsuz ama basketbol onu bırakmış artık boşuna umut beslemeye gerek yok

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #213 : 05 Ocak 2020, 23:09:44 »
Yenisiyle eskisiyle herkes bence bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bence bu sezon Lauvergne'den bile daha az iş ahlakına sahip görüntü veren yegane oyuncu, yazık...

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #214 : 05 Ocak 2020, 23:28:15 »
Yenisiyle eskisiyle herkes bence bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bence bu sezon Lauvergne'den bile daha az iş ahlakına sahip görüntü veren yegane oyuncu, yazık...
Dediğiniz gibi hala istediği formu bulamayan ama mücadele eden Westermann’a bile formayı kaptırdı.Maça kendini hiç vermiyor ve kendisine artık inanmıyor.
Eskiden Bobby en kritik anda en kritik şutları sokan adamdı ama şu an Bursa gibi sıradan takımlara karşı bile tepki koyamayacak hale gelmiş.
Geçmiş yıllarda öyle yapışırdı ki rakibe,rakibi boğardı ve savunma direncimizi zayıflatmazdı.
Şu an hep savunmada hem hücumda sadece zarar.Sanki birisi büyü yapıp Larkin ile Bobby’i değiştirmiş.Larkin 2-3 sene önceki Bobby gibi oynuyor(1-2 tık üstü ve daha üst düzey fundementala sahip hali)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #215 : 10 Ocak 2020, 01:33:00 »
Takımdaki Amerikalıları kontrol ve motive et senden başka hiç bir isteğim yok.
Sahada gördükçe dehşete kapılıyorum.
2 sene önce Udoh-Bobby-Datome en sevdiğim isimlerdi ve en güvendiğim isimlerdi(Bogdandan bile çok güvenirdim)
Datome çok iyi toparladı ama abim sen ne yapıyorsun ya...
Otobiyografine bir şeyler daha eklesen keşke...
FENERBAHÇE

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #216 : 10 Ocak 2020, 15:12:39 »
Bence, ciddi bir sakatlık ya da extreme bir durum olmadığı sürece Bobby nin bu yıl kalan maçlarda ve seneye kalan son yılında takımdaki rolü, Sinan' dan çok farklı olmayacak. Koç, seneye de Wannamaker gitse bile, Guduric ya da başka bir guard' a daha fazla sorumluluk verecek gibi duruyor. Hatta bir tık öteye gidiyorum! Seneye Antic baba gibi, ben Karşıyakaya dönüyorum derse şaşırmam.

Bendeki etkisi o kadar büyük ki, CSKA yı hatırladığım kadar Bobby' i hatırlıyorum. Abuk bir olay olmadığı sürece (Obradovic' e yumruk atmak gibi :) mesela) bu uptown mamba ya olan sevgim ve saygım kolay kolay azalmaz.

Bu satırlar biraz Bobby ' yi gömmek gibi oldu sanki ancak görünen durum bu!

Yukarıdaki satırları Martta yazmıştım, Mayısta bana yazdıklarımı yutturdu. Şimdi bir şey yazmaya çekiniyorum!
Nisan'a kadar hatırı var bende. Fizik olarak kendini koruyor, mücadeleden ehh işte kaçıyor gibi ama Bobby bu yahu, ne yapacağı belli olmaz. Biz birine en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, "yırtık dondan çıkar gibi" :) hep bitiverdi...

31.Hafta Zalgiris, 32.Hafta Cska, 33.Hafta Oly, 34. Hafta Efes maçlarına yazdım kendisini...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #217 : 11 Ocak 2020, 22:26:03 »
Yukarıdaki satırları Martta yazmıştım, Mayısta bana yazdıklarımı yutturdu. Şimdi bir şey yazmaya çekiniyorum!
Nisan'a kadar hatırı var bende. Fizik olarak kendini koruyor, mücadeleden ehh işte kaçıyor gibi ama Bobby bu yahu, ne yapacağı belli olmaz. Biz birine en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, "yırtık dondan çıkar gibi" :) hep bitiverdi...

31.Hafta Zalgiris, 32.Hafta Cska, 33.Hafta Oly, 34. Hafta Efes maçlarına yazdım kendisini...
Abi keşke şu beklentilerin gerçekleşse...
İsterse Mart’a kadar yatabilir ama Marttan sonrada böyle devam ederse elveda deriz.
Enerjisini ve isteğini göremiyorum Bobby’de.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #218 : 12 Ocak 2020, 00:40:51 »
Geçen sene sözleşmesi yenilendiğinde, her iki taraf da rölünün sınırlanacağını biliyordu. Beklenmeyen durum, Bobby nin kısıtlı süredeki rölünü benimseyememiş olması. Belki de EL de süre alamıyor olması, kendini değersiz hissettiriyor olabilir. Takım şimdi rayına girmeye başladı, bakalım bench teki Bobby buna nasıl reaksiyon verecek...

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #219 : 15 Ocak 2020, 10:16:29 »
JL bobby berkay ve ahmet bu sene sonunda takımda yer bulabileceklerini sanmıyorum. en kötü bsl takımına karşı bile bobby süre zor alıyor çok enteresan. 30+ oyuncularla sözleşmeler kesinlikle takım opsiyonlu olması gerekiyor.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #220 : 15 Ocak 2020, 10:36:59 »
Lovern oynuyor, ve tam kadroyken pek de kötü görünmedi bence.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #221 : 15 Ocak 2020, 14:39:38 »
oynamaya başladı dicez ama 1.8M alıyor abi bu paraya euroligde iyi bir yıldız alırsın.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #222 : 15 Ocak 2020, 14:43:59 »
JL bobby berkay ve ahmet bu sene sonunda takımda yer bulabileceklerini sanmıyorum. en kötü bsl takımına karşı bile bobby süre zor alıyor çok enteresan. 30+ oyuncularla sözleşmeler kesinlikle takım opsiyonlu olması gerekiyor.
BSL de Türk oyunculara ihtiyacımız var. Ahmet de, Bobby de, Berkay da bu rotasyonda olacaktır. JL yi bilmiyorum!

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #223 : 15 Ocak 2020, 15:01:45 »
oynamaya başladı dicez ama 1.8M alıyor abi bu paraya euroligde iyi bir yıldız alırsın.

Bobby geldiğinden beri hiç bi sezon 1.8milyona oynamadı en parlak yıllarında bile eğer bahsettiğiniz $-€cinsinden bi maaşsa. O bahsettiğinz para kadrodaki tüm türklerin(bobby dahil) yıllık toplam ücreti neredeyse. Yani Bobby Şuan o telafuz ettiğinizin rakamın 3te biri gibi bi ücrete oynuyo.

Zaten mecburen tbl yi de düşünerek yerli oyunculara ihtiyacımız var kadroyu tamamlamak için. Genç oyuncular için kulupleri fahiş bonservisler istiyo almak kolay değil onları. Bu sene serbest bıraktığımız sinan güler yıllık 850bin$ aldığı için opsiyonu kullanılmadı serbest bırakıldı. Tolga geçime efes bizim önerdiğimizden daha fazlasını önerdi ve efese gitti. Berkan durmaz için bonservis bedeli ve oyuncunun kariyer planlaması konusunda sorun yaşandığı için berkay alındı.

Mecbur öyle yada böyle en az 7yerliye ihtiyacımız var. Bobby de şu an için onlardan biri ama artık fiziksel olarak bu seviyelere çok gücü yetmiyo gibi durduğu da aşikar.

Ek: 1.8alıyo denilen şey sanırım joffrey ile ilgili imiş. Bobby başlığında 1.8alıyo o paraya yıldız bi isim alınır mesajını okuyunca direk bobby ile ilişkilendirdim. :)
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2020, 15:58:29 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı orange

• Üye
  • Yer: Kıbrıs
« Yanıtla #224 : 15 Ocak 2020, 15:13:26 »
Yaşı itibariyle erken form tutarsa sezon sonunu çıkaramaz.

Mart-Haziran arasındaki kritik dönemde bazı değerli maçları kazanmamızda rol oynayacağını düşünüyorum. Sloukas-nando-williams-vesely gibi isimler form tuttuğu ve "takım oldukları" zaman rakipler tüm defansif kozlarını ikili oyunlarımızı bozmak için harcayacak. İşte bunu başardıklarını sandıkları noktada boby oyuna girip fişi çekecektir. Sonra gelsin veselynin alley-oopları, williamsın smaçları, de colunun boş üçlükleri vs. :)
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2020, 15:16:26 Gönderen: orange »