Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Genel Haberler  (Okunma sayısı 84453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Fenerbahçe Grundig Genel Haberler
« Yanıtla #75 : 28 Ocak 2014, 16:39:46 »

Erkekler Gençler Ligi 2. Etap 2. gün

Fenerbahçe 3-0 İnegöl Bld
(25-13, 25-8, 25-14)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #76 : 29 Ocak 2014, 16:54:26 »
1907Ünifeb Aydınlık Gelecek Ödülleri 2013 Yılın Erkek Voleybolcusu: LEONEL MARSHALL
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2014, 16:54:39 Gönderen: Serdar Şirin »
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #77 : 29 Ocak 2014, 16:55:30 »

Erkekler Gençler Ligi 2.Etap 3. Maç

Fenerbahçe 3-1 Maliye Milli Piyango

(23-25, 25-10, 25-11, 25-16)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #78 : 31 Ocak 2014, 17:19:58 »

Erkekler Gençler Ligi 2.Etap 4. Maç

Fenerbahçe 3-1 Ziraat Bankası

(25-18, 25-23, 14-25, 25-20)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #79 : 01 Şubat 2014, 14:01:57 »

Erkekler Gençler Ligi 2.Etap 5. Maç

Fenerbahçe 1 - 3 Halk Bankası

(18-25, 20-25, 25-23, 23-25)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #80 : 02 Şubat 2014, 14:52:50 »

Erkekler Gençler Ligi 2.Etap 6. Maç

Fenerbahçe 3 - 0 İstanbul B.B.

(25-21, 25-23, 25-18)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #81 : 02 Şubat 2014, 14:54:00 »

Fenerbahçe Gençler Liginde 8 galibiyet 3 mağlubiyetle 25 puan topladı.

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 03 Şubat 2014, 12:47:54 »
Castellani belli bir zamandır huzursuz vaziyette.
Halkbank maçından önce irem ile bu konuyu konuştuk hatta salonda maçı beklerken bu durum onun dikkatini çekmişti. 
Arslan & Ivan arası biraz sorun varmış diye duydum. Umarım yanlış duymusumdur.
Ivan 4 5 maçtır iyi oynamıyor , vücut dili iyi değil performansı düştü , garip bir şekilde hakemler ile uğraşıyor.
Arslan için yorum yapmak istemiyorum.
Sorun ne ise en kısa zamanda halledilir umarım. İyi başladığımız sezonu aptalca sebepler yüzünden heba etmeyelim.   challenge Kupası maçı var önümüzde dikkatli olmak lazım.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #83 : 04 Şubat 2014, 15:12:36 »

Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımının oyuncusu Felipe Luiz Fonteles Fenerbahçe Dergisi’ne konuştu.

Sezon başında takıma dahil olan ve kısa zamanda Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımızın favori ismi olan Brezilyalı smaçör Felipe Luiz Fonteles, kazanma isteği, hırsı ve mücadelesi ile voleybolseverlerin gönlünde taht kurmayı başarmış profesyonel bir isim.

Güleryüzlü, samimi kişiliği ve profesyonelliğiyle ile de bizleri kendisine hayran bırakan Felipe Luiz Fonteles, ayrıca sıkı bir motor tutkunu. Saat ustalığına karşı da özel bir ilgilisi olan sporcumuz ile dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik.

Özellikle de sporcu adaylarına kesinlikle okumalarını tavsiye edeceğimiz bu röportajda, “Profesyonel bir sporcu nasıl olmalıdır?” sorusunun en güzel cevabını bulacaksınız. Şimdiden keyifli okumalar.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Profesyonel bir sporcu olarak söyleyebilirim ki, Fenerbahçe Spor Kulübü; bir sporcunun ihtiyacı olabilecek, her türlü imkanı sağlıyor.

02: Bence inandığı ve istediği zaman takımın başaramayacağı hiçbir şey yok. Kendime, hocama ve ekibimize çok güveniyorum. Çalışıp, iyi konsantre olmaya devam edersek; 3 şampiyonluğu da çok rahat kazanabiliriz.

03: Başarıyı düzenli bir sporcu hayatına borçluyum. Çok iyi dinlenmeniz ve ne yediğinize, içtiğinize çok dikkat etmelisiniz. Aldığın protein, karbonhidrat, mineral; bunları dengeleyici bir rejim uygulanman gerekiyor. Bununla beraber, doğru antrenman sistemi ve metodolojisi de çok önemli ama her şeyden önce olay beyinde bitiyor.

04: Motorlara karşı tutkum, İtalya’da başladı. Brezilya’ya döndüğümde ilk işim bir motor ehliyeti almak oldu ve dersler almaya başladım. Daha sonra pist yarışları başladı ve kendimi yarışırken, buldum. Bu yarış, mücadeleyle ilgili. Geçme ve birinci olma isteğimle, aynı tutkuya bağlı. O yüzden bu benim için çok keyifliydi ve bu tutkumu takip ettim. Nerede bir mücadele varsa orada birinci olmak istiyorum.

05: Daniel Castellani benim için sadece bir teknik adam değil. O benim için bir yol gösterici. Benim gelişimimde çok büyük etkisi var. Zeki ve iyi bir teknik adam olabilir ama her şeyden önce kendisinden daha büyük bir kalbi var. Oyuncularıyla bir bir ilgileniyor. Her oyuncunun bireysel olarak neye ihtiyacı olduğunu keşfediyor ve onu takımın bir parçası olmak için ne gerekiyorsa o yönde eğitiyor. Böyle bir antrenörü nereye giderse, siz de takip edersiniz.

06: Bizim için önemli olan, yöneticinin veya başkanın arada bir gelip antrenmanlara katılması; bizi izlemesi, takım menajerinin bizle olması, ihtiyaçlarımızı karşılaması, bizimle aynı havayı soluması; bunlar bizim için çok önemli. Bunu da Fenerbahçe’de görebiliyorum. Maçlarımıza da daha fazla seyirci bekliyoruz.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #84 : 05 Şubat 2014, 11:11:53 »

Voleybol yazarı Alev Anakök ün Fenerbahçe Genç Erkek Takımı ile ilgili görüşleri;

Fenerbahçe: Diğer takımlara oranla yaşları daha küçük bir oyuncu grubuyla mücadele ettiler.

Fizikleri iyi. İnişli- çıkışlı grafikleri ilginç sonuçlara yol açıyor.

4'de görev yapan Mert, ekibin sayı yükünü sırtlıyor. atakları sert. Çapraz ağırlıklı hücum yapıyor. Manşete düzgün.

Batı'nın (eski voleybolcu Hakan Kayhan'ın oğlu) tekniği iyi, servise karşı manşeti iyi. Akıllı ama hücumda sadece teknik vuruşlarla sayı alınmaz. Biraz da toplara sert vurmak gerekiyor.

Orta oyuncu Oğuzhan ile Bertuğ'un fizikleri de, oyunları iyi (gerçi Bertuğ Halkbank karşılaşmasında beklenenden uzaktı).

Buğra görev yüklendiği anlarda iyi işler yaptı.

Antrenör Tunç Tuncel'in en çok libero olarak görev yapan oğlu Fırat'a kızdığını da not olarak düşelim.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #85 : 08 Şubat 2014, 22:21:30 »
Fenerbahçe kendi içerisindeki krizlerden beslenen bir takım.Ben takımın play off lara kadar inişli çıkışlı bir grafik çizeceğini düşünüyorum. Esas vurgunu play off larda yapacaklar. Erkek takımına , bayan takımından daha çok inanıyorum. Halkbank ile kesinlikle başa baş mücadele edeceğiz ve her zaman belirttiğim gibi bu mücadele Türk Voleybol tarihinin en çekişmeli serisi olacak.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #86 : 21 Mart 2014, 11:22:26 »

Basın Duyurusu: Tarihte Bir İlk

Aynı kulübün iki takımının finalde yer alması sebebiyle hem Avrupa hem de ülke tarihinde bir ilke imza atan oyuncularımız basınla buluşuyor!

Erkek Voleybol Takımımız Fenerbahçe Grundig ve Kadın Voleybol Takımımız Avrupa’daki başarılı yürüyüşlerini Final adımına getirdiler; Sarı Melekler CEV Cup Finalinde, Erkek Takımımız ise Challenge Cup’ta kulübümüzü zafere taşımaya hazırlanıyor.

Takımlarımız, 21 Mart 2014 Cuma (Bugün), 15:30’da Burhan Felek Spor Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtlayacak, hedeflerini bir kez daha vurgulayacak...

Finalde, İtalyan takımı Andreoli Latina ile karşılaşacak olan Fenerbahçe Grundig’e ve Rus ekibi Uralochka-NTMK ile karşılaşacak Sarı Melekler’e sonsuz başarılar dileriz!

#ikikupatekarma

Fenerbahçe Spor Kulübü

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #87 : 24 Mart 2014, 15:15:43 »

Voleybolda hem kadın hem de erkek takımıyla Avrupa'da kupa mücadelesi veren Fenerbahçe, "İki kupa tek arma" sloganıyla, iki şampiyonluğu bir arada yaşamak istiyor.

Fenerbahçe Kulübü'nün voleybol şubesinden sorumlu yöneticisi Hakan Dinçay, kadın voleybolcuların CEV Kupası'nda Rusya'nın Uralochka, Fenerbahçe Grundig Erkek Takımı'nın da CEV Challenge Kupası'nda İtalya'nın Andreoli takımlarıyla finalin ilk ayağında 26 Mart Çarşamba günü deplasmanda çıkacakları ilk maçlar öncesi soruları yanıtladı.

İki takımın da başarılı performanslar sergileyerek finale geldiğini kaydeden Dinçay, son maçlarda da aynı başarıyı ortaya koyarak kupalara uzanacaklarına inandığını belirtti.

Sarı-lacivertli kulübün voleyboldaki başarılarını ve ortaya konulan istikrarı Dinçay, başkan Aziz Yıldırım yönetiminde amatör branşlarda gerçekleştirilen yatırımlar doğrultusunda, 12 yıldır yürüttüğü görevini başarıyla sürdürmeye çalıştığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Başarının özel bir sırrı yok. Bunun sırrı Fenerbahçeli olmaktır bana göre. Hem erkeklerde hem bayanlarda Türkiye'de elde ettiğimiz başarıların yanında kadınlarda Avrupa arenasında büyük başarılar elde ettik. Şimdi de dünyada olmayan bir örneği yaşıyoruz ve hem erkek hem kadın takımımız finalde. Bu da bizi mutlu ediyor. Bu mutluluğu takımlarımızla beraber yaşıyoruz. Biz şampiyonluklara alışık bir kulübüz. Oyuncularımızı ve teknik heyetimizi de buna inandırmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar hep çok kaliteli oyuncular ve teknik ekiplerle çalıştık. Başarımızın sırrında bu da önemli yer tutuyor."

- "Erkeklerde de başarı çıtası yükselmeye başladı"

Kadın voleybol takımının Avrupa kulvarında önemli başarılara imza attığını anımsatan Dinçay, erkeklerde de başarı çıtasının yükseldiğini kaydetti.

Erkeklerde uluslararası turnuvalarda başarının çok zor olduğunu, daha sert bir voleybol oynandığını anlatan Fenerbahçeli yönetici, şu ifadeleri kullandı:

"Erkeklerde yıllardır Türkiye şampiyonluklarımız var ama Avrupa şampiyonluğu çok zor. Gerçekten çok güçlü takımlar var. Bayanlara göre çok daha sert bir oyun oynanıyor. Sonuçta bir de Türkiye gerçeği var. Çok oyuncu yetişmiyor. Bayanlarda bizim hem yabancı oyuncularımız hem yerli oyuncularımızın kalitesi Avrupa standartlarını zaten yakaladı. Hatta üstüne çıktı diyebiliriz. Erkeklerde daha o çıtayı henüz yakalayamadık. Ancak artık bu da başladı. Halkbank büyük bir başarı elde etti. Sonuçta yavaş yavaş erkeklerde de başarı çıtası yükselmeye başladı. İnşallah Türk takımları erkeklerde Avrupa kupalarında finaller oynamaya devam edecek."

- "9 branşta yarışan büyük bir spor kulübüyüz"

Fenerbahçe'nin büyük bir spor kulübü olduğunu vurgulayan Dinçay, faaliyet gösterdikleri 9 branşta Türkiye'nin sesini dünyaya duyurduklarını ifade etti.

Sarı-lacivertli kulübün bu konuda önemli bir misyon üstlendiğini anlatan Dinçay, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe, bir spor kulübüdür. Futbol tabii ki bizim göz bebeğimiz, vitrinimiz. Ama geriye baktığımızda 9 branşta yarışan büyük bir spor kulübüyüz. Bin 500 amatör sporcusu olan, bugüne kadar binlerce sporcu yetiştiren, yıllardır hem altyapılarda hem üst yapılarda milli takımlara, olimpiyatlara sporcu veren bir kulübüz. Amatör sporlara yıllardır yatırım yapıyoruz. Özellikle amatör şubelerde de sadece Türkiye'de değil Avrupa'da şampiyonlukları hedeflemeye başladık. Bunun sürekliliği bizi mutlu ediyor. Ne güzeldir ki ülkemizin sesini Fenerbahçe ile duyurabiliyoruz."
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #88 : 31 Mart 2014, 09:18:02 »

Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız Avrupa Kupasını kazanması sebebiyle bugün saat 14.00 de canlı yayınla FBTV deki Gündem programına katılacak.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #89 : 31 Mart 2014, 12:38:18 »
Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız Avrupa Kupasını kazanması sebebiyle bugün saat 14.00 de canlı yayınla FBTV deki Gündem programına katılacak.

Keşke sadece kupa aldığımızda değilde her zaman çıksalar. Futbol takımı için yapılan programları , hem basketbol hem voleybol takımlarımız hakediyor.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.