Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270638 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Ülker Arena
« Yanıtla #2370 : 15 Nisan 2016, 14:19:28 »
Golden State'in salonu sanki. Sapsarı. Mükemmel bir görüntü.

Çevrimdışı gorkemerim

• Üye
  • Yer: Gaziantep
    • @cemal_gorkem
« Yanıtla #2371 : 15 Nisan 2016, 14:35:26 »
hemen saldırayım sana :)

Fenerbahçe'nin de Maccabi'nin de renklerinde sarı var.. bu olabilir
sarı rengi sonuçta Maccabi tekelinde bi renk değil ;)

Full Sarı olacak ilerleyen zamanlarda inşallah
mesela Full sarı olduğu zamanki görsellik Full Lacivert olsa olmaz , Sarı güzel bir renk coşku veren bir renk ..

o yüzden daha da ilerletmemiz lazım bu sarıtiribün işini...

abi ilerleyen yıllardaki olası Maccabi eşleşmelerinde laciverte geçelim bence. Yoksa 2011 batı konferansı finali dallas-okc gibi olur. İki ev sahibi seyirci de masmavi yapmış salonu ama kendi takımları beyaz, rakip takım mavi formayla oynuyordu. Gayet komik görüntüydü.

Çevrimdışı gorkemerim

• Üye
  • Yer: Gaziantep
    • @cemal_gorkem
« Yanıtla #2372 : 15 Nisan 2016, 14:38:50 »
Aha örnekler

Şu, Dallas'taki maç: https://youtu.be/7oKxXFIzYoM

Şu da Oklahoma'daki maç: https://youtu.be/sESvDXEPnps

Çevrimdışı Ahmet A.

• Üye
  • Yer: ripcity
    • @ozundeiyicocuk_
« Yanıtla #2373 : 18 Nisan 2016, 15:54:20 »
İlk maçta ne kadar bağırsak da, salona takım elbiseyle, gömlekle, sarı dışındaki farklı bir renk ile gelen oldu, sırf sarı tişörtüm renk tonunu sağlamıyor diye Dortmund formamla geldim.
Neyse ki ikinci maçta (geç de olsa) Nesine.com devreye girdi ki 1.kattın tamamına ve 3.katın bir kısmına sarı tişört dağıttılar ve sarı giymeyen herkes sarı oldu.Böylece Başar'ın 2.fotoğrafı gerçekleşti.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2016, 15:55:07 Gönderen: Ahmet A. »

Çevrimdışı Ahmet A.

• Üye
    • @ozundeiyicocuk_
Ynt: #SarıTribün Kampanyası
« Yanıtla #2374 : 18 Nisan 2016, 16:03:06 »
Bir şey biliyoruz da konuşuyoruz  8)
Nesine'ye "niye az dağıtıldı" diye sitem etmek gereksiz. Kulübün cimriliği nedeniyle işe el koydular. Teşekkür etmek gerekir.
Yalnız bir de şu var; tişört dağıtılmasına rağmen tişörtü giymeyip stok yapan, tişört almasına rağmen ikinci defa almaya çalışan, sarı giymesine rağmen almaya çalışan bir kitle söz konusu. Kulübe cimri diye kızıyoruz ama 5 liralık tişörtü stok yapıyor adam. Amaç ne? Görsellik.  Bu arkadaşın amacı ise mezarcılık.
Salonda 20 bin tişört dağıtılsa da bu zihniyet olduğu sürece amaca ulaşılamaz.

Yahu zaten tişörtün üstünde kocaman "Nesine.com Euroleague Ana Sponsoru" yazıyor yani dışarıda giyilmez, yatarken bile giyilmez anca ya maç gelirsin yada toz bez olarak kullanırsın, 3-4 tane almaya çalışmak niye?
Maça geciktim, biletsiz girdim bütün tişörtler tükenmişti, bir tane abi baktı üzerimde sarı yok kendi tişörtünü verdi giy dedi mutlu oldum.

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #2375 : 18 Nisan 2016, 16:54:41 »
benim yanımda da bir eleman vardı, yanında kız arkadaşıyla gelmiş maça.. kız allı morlu, bu arkadaşta da siyah bir t-shirt..
birader dedim, kapıda sarı t-shirt dağıtıyorlar, alabilirsiniz.. sağol abi, aldık biz zaten, çantada dedi.. Maç boyunca da üzerine geçirmedi bi zahmet..

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2376 : 18 Nisan 2016, 17:37:33 »
zaten ne kadar sarı tshirt giymeyen varsa maç bitmeden salondan ayrıldııı...bazıları fb li değil davetiye dağıtılıyor nedeni de bu olabilir..

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2377 : 18 Nisan 2016, 19:50:28 »
Yayıncı kuruluş maçtan yaklaşık bir saat önce yayına girdiği için salona gidenler maalesef bazı şeyleri göremiyorlar. Mesela maç öncesi yayında bir kızla bir oğlan vardı, kız sapsarı giyinmiş oğlan sivil... Kız oğlanın suratına doğru salonda çalan şarkılara eşlik ederken tahmin edeceğiniz üzre oğlanın suratında aptalca bir sırıtma... Çok açık ki oğlan Fenerli değil (bunda bir sorun yok!), olmadığı gibi resmen rakibi desteklemeye gelmiş.

Bu sadece ufak bir örnek. Yani demem o ki sarı t-shirt (forma vb.) giymeyene tepki verilmezse bu tür şeylerin önüne asla geçilemez. Ve bir kimse böyle bir maçta dahi sivil geliyorsa, altında mutlaka bir bit yeniği aranmalı. Zira çoğu zaman kodoman diye eleştirdiğimiz, bir bilete yaklaşık 1000 tl verip maça gelenler bile hep sarı giyinmişti o gün. Utanmayacaz, sıkılmayacaz her giymeyene tepki gösterecez. Güvenlik bilmem ne hır-gür çıkarsa, tepki gösteren kişi etrafındaki kişiler tarafından yalnız bırakılmayacak, kollanacak. Bu işler anca böyle olur. Bir daha ki sefere ya o sarı t-shirt giyilir ya da maça gelinmez, gelinemez.

Sen Fenerli renktaş! Ya maça getirdiğin arkadaşını sarı bir şeyler giymeye ikna edeceksin ya da getirmeyeceksin. Sen bukalemun arkadaş! Madem ki maçımızı izlemeye bu kadar heveslisin, ya sarı bir şeyler giyeceksin (siz alışkınsınız bir şey olmaz!) ya da maça gelmeyeceksin. Her şeye rağmen kafana göre takıldın geldin diyelim, tepki görürsen şayet ağlamayacaksın.

Belki benim gibi maçlara gelme imkanı olmayanlar için konuşmak kolay olabilir fakat gelebilseydim şayet, kesinlikle ya tepki verirdim ya da tepki verenin arkasında durur asla yalnız bırakmazdım. Hani olur da seri 5. maça giderse herkesin aklının bir köşesinde bulunsun bunlar. Ayrıca sarı tribün kültürünü her maça yaymak istiyorsak şayet bu tür tepkileri şimdiden koymak şart.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #2378 : 18 Nisan 2016, 20:04:01 »
Ayrıca sarı tribün kültürünü her maça yaymak istiyorsak şayet bu tür tepkileri şimdiden koymak şart.
Hepsine katılıyorum ama sarı tribünü EL maçlarında, TBL play-off larda ve derbilerde kullanırsak, salon dolu olacağı için sanki daha etkili olur gibi.
Çünkü, ligde bazı maçların saatleri taraftara uymadığı için ya da taraftarlar maç seçtiği için derin boşluklar olabiliyor salonda.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2379 : 18 Nisan 2016, 20:20:50 »
Tek renk forma uygulaması NBA'de sadece play-off zamanı uygulanır. Maçın önemini hissettirmek için... Her maça yayılırsa ambiyans sıradanlaşır. Bir süre sonra kanıksanmaz olur. Bence derbiler ve play-off'lar haricinde lüzum yok. Bir de Top 16'nın çok kritik maçlarında... Yani muhakkak kazanmak lazım mesajını oyunculara hissettirecek bir şey olmalı... "Bizim için bu maçı alın" mesajı... Diğer türlü sıradanlaşır.

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2380 : 18 Nisan 2016, 20:33:26 »
Haklısınız tabi ama bu uygulamayı özele indirgemeye çalışırsak şayet, her önemli maç öncesi sarı giyelim diye bir taraflarımızı yırtmak zorunda kalırız ki bu zamanla hem sıkıcı hale gelir, hem de katılım hep hedeflenenin altında kalır. Yani öncelikle bunu bir kültür haline getirmek lazım ki önemsiz maçlar prova için bulunmaz nimet.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2381 : 18 Nisan 2016, 21:32:56 »
Zaten mesele burada... NBA'de kaç koltuk varsa oraya aynı tip tişörtler bırakılır. Bunu kulüp organizasyonu yapar. Taraftar kendisini paralamaz. Koltukta hazır bulur. Ve salon tek renk formaya büründüyse o maçın çok önemli maç olduğu, farklı bir atmosferde oynanacağı hissedilir. Kurumsallık budur aslında. Bizimkiler gibi her fırsatta söğüşlemenin yoluna bakmak değil.

Çevrimdışı Ahmet A.

• Üye
    • @ozundeiyicocuk_
« Yanıtla #2382 : 19 Nisan 2016, 00:45:29 »
En azından ben birinci maç sonrası bir anons bekledim, "Perşembe günkü maça Sarı giyinmenizi bekliyoruz" misali, hadi o olmadı baktım perşembe tişört dağıtımı var millet almış giymiyor bari bununla ilgili anonscu bir duyuru yapsın da çantada heba olmasın tişörtler

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #2383 : 19 Nisan 2016, 14:53:58 »
Arkadaslar bu yaziyi gormemistim ... bir arkadasim yollamis sabah ...

Acikcasi duygularima tercuman olmus ...  burada paylasiyorum...

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ates-bakan_455/uyariyorum-tasiniyoruz_40089851

PS:nerede paylasilmasi lazim bilemedim ama yonetici arkadaslar yanlis yerde ise dogru yere yonlendirirlerse sevinirim
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #2384 : 19 Nisan 2016, 19:15:09 »
Arkadaslar bu yaziyi gormemistim ... bir arkadasim yollamis sabah ...

Acikcasi duygularima tercuman olmus ...  burada paylasiyorum...

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ates-bakan_455/uyariyorum-tasiniyoruz_40089851

PS:nerede paylasilmasi lazim bilemedim ama yonetici arkadaslar yanlis yerde ise dogru yere yonlendirirlerse sevinirim
Baştan sona ciddiyetle irdelenmesi gereken, harika bir yazı.
FENERBAHÇE