Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270787 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #2385 : 20 Nisan 2016, 07:04:12 »
2 yıl üst üste final 4... Çok büyük başarı
Hakkımız olan kupayı alıp bu güzel euroleague senesini taçlandırmak lazım

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #2386 : 20 Nisan 2016, 10:42:42 »
2 yıl üstüste Final 4 yapan takımın seneye herhangi bir bütçe sıkıntısı olmaz artık diye düşünüyorum..
Bir şekilde 25-30m EUR'luk bir bütçe olmalı Obra'nın elinde.. Bu seviyelerde bir bütçeyi kulüp tek başına sağlayamayacağına göre Fenerbahçeli babalar devreye girmeli..
Artık Ülker mi olur, geçen ay gündeme gelenler doğruysa Doğuş mu olur yoksa başka bir sponsor mu çıkar bilemem ama yeter ki bitmesin bu rüya..

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2387 : 20 Nisan 2016, 12:08:17 »
kupayı alırsak sponsorlar akbaba gibi atlarlar zaten

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #2388 : 22 Nisan 2016, 10:55:26 »
Euroleague başlığına yazacaktım ama kilitlenmiş? (http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=1165.0)

F4 öncesinde geçen seneki "güle güle gidin efsane olun dönün" tarzı bir organizasyon olacak mı acaba merak ediyorum?

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2389 : 22 Nisan 2016, 12:46:20 »

Obradovic: "Oyuncu inanınca işiniz hafifliyor"

Fenerbahçe'yi bir kez daha Final-Four'a taşıyan Zeljko Obradovic, başarının sırrını Milliyet'ten Ümit Avcı'ya açıkladı.

Sırp çalıştırıcı, geçtiğimiz yılın ardından bir kez daha aynı başarıya ulaşmanın çok önemli olduğunu söyledi, “Bu seriye çok iyi hazırlanmıştık, istediğimizi aldık. Oyuncularım konuştuklarımıza sadık kalınca her şey yolunda gitti” dedi.

Fenerbahçe’nin başında art arda önemli başarılar kazanan ve taraftarın sevgilisi haline gelen Zeljko Obradovic, Real Madrid’i 3-0 ile geçtikleri çeyrek final serisinin ardından konuştu.

Sırp çalıştırıcı, son şampiyona karşı maç kaybetmeden final-four biletini almanın önemli olduğunu dile getirirken, “Bu seri için çok iyi hazırlandığımıza inanıyorum. Hazırlıklarımıza yaklaşık 4 hafta önce başladık, rakibimizin kim olacağını düşünmeden bunu yaptık. Her antrenmanın bir bölümünde bu maçlar aklımızda vardı” dedi.

Vesely’nin sakatlığının kendilerini etkilediğini dile getiren başarılı coach, “O olmayınca çok farklı bir takımız. Sadece Udoh ve Antic 4-5 pozisyonlarda kalınca ona göre oyun planımızı değişmemiz gerekiyordu, bu çok önemli bir noktaydı bizim için. Real Madrid’e saygımız büyük. Senelerce birlikte oynayan bir takım. Planlarımızı her zaman oynadıkları gibi oynamamaları üzerine yaptık. Genel olarak bütün maçlar çok iyiydi. İlk maçın 3. çeyreği hariç hep üstündük. Son maçta biraz heyecan vardı. O da normaldi. Oyuncularımın konuştuğu konular ve duruşlarından çok memnunum, en önemlisi takım içindeki atmosfer ve kimya. Taraftarların da çok büyük payı var bu sonuçlarda, bu havanın oluşmasında. Onlarla olan bağımız bizi daha da motive ediyor” ifadelerini kullandı.

Üst üste ikinci kez Final Four oynamanın kendilerini ayrıca mutlu ettiğini söyleyen Obradovic, “Geçen yıldan sonra tekrar final-four’a gelmek çok önemliydi. Sezon başından bu yana planladığımız bir şeydi. Euroleague’e çok iyi başladık, hem normal sezonu hem TOP 16’yı lider bitirdik. Sonuçta çeyrek finali de maç kaybetmeden kazandık ve hedefimize ulaştık” diye konuştu.

Real’i iyi analiz ettik

Real Madrid gibi skorer bir takıma karşı 3 maçta, yani 12 periyotta sadece 2 kez 20 sayıyı geçme fırsatı tanıdıklarını hatırlattığımızda tecrübeli çalıştırı, rakibi iyi analiz ettiklerini ve özellikle çok etkili oldukları dış şutlarda onların hızını kesmeyi planladıklarını, oyuncularının konuştuklarına sadık kalmasıyla da her şeyin yolunda gittiğini anlattı.

Vesely tek eksik değildi

Vesely, sakatlandığında, TOP 16 öncesinde uzun takviyesi yapmamalarının tekrar gündeme geldiğini, o dönemde kendisinin de bir tedirginlik hissedip hissetmediğini sorduğumuz Obradovic, şu yanıtı verdi:

“Vesely sakatlanınca en önemli sıkıntıyı antrenmanlarda yaşadık. Sezon başında takımı gençlere şans vereceğimiz şekilde kurmuştuk. Ömer Faruk olayını da biliyorsunuz. Bizimle olmak istemedi, ardından kulüp bir karar aldı. Aslında eksiğimiz sadece Vesely değildi, Ömer de eksikti. Ancak kimyası çok iyi olan bir takıma yeni bir oyuncu alacağınız zaman size gerçekten katkısının olacağına emin olmanız gerekiyor. Öylesine bir imzanın bize katkısı olmazdı. Herkesle iyi anlaşacağına inandığımız, bir şeyleri değiştirecek bir isim olmadıktan sonra, imzalamanın bir anlamı yoktu...

Sonuçta evet, sakatlıklar işimizi zorlaştırdı ama 4 hafta önce çalışmaya başladık derken bunları söylüyorum. Kalinic’in 5 numarada olduğu bir beşi, idmanlarda çok sık denemeye başlamıştık. Takım da buna inandı. Oyuncuları inandırdıktan sonra işiniz hafifliyor.

‘Büyük bir aileyiz’

Final- Four’daki ilk rakipleri Laboral’i henüz detaylı incelemediklerini vurgulayan Obradovic, “Çok iyi bir sezon geçiriyorlar. Panathinaikos’u 3-0 ile geçtiler. Bu önemli bir gösterge. Ancak onları incelemek için vaktimiz var. Yine en iyi şekilde hazırlanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim için taraftarımızı mutlu etmek gibi bir motivasyon var.

Avrupa’nın neresine gidersek gidelim, taraftarımızla karşılaşıyoruz ve onların söylediği tek bir şey var; Berlin’e biletimizi aldık. Bize bu kadar güvenen insanların olması müthiş bir duygu. Bu noktaya topluca geldik. Büyük bir takımız, büyük bir aileyiz, büyük bir kulübüz.

Son maçtan sonra takımı soyunma odasından dışarıya çıkardık. Çünkü orada bir taraftarımız bile olsa ona saygımız çok büyük. Bu başarılara birlikte ulaşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

‘Mutlu bir takımız’

Takımdaki olumlu hava hakkında da konuşan Obradovic, “Tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum. Hepsi çok iyi karakterler. Datome’ye çok daha yüksek ücretler teklif eden Avrupa kulüpleri vardı o bizimle olmak istedi. Bunu da yüksek hedeflere ulaşmak için yaptığını söyledi.

Antic ile sadece 3 dakika konuştum, ‘Ben sizinle oynamak istiyorum, NBA’den çok sıkıldım. Büyük bir hedefin parçası olmak istiyorum’ dedi. Ekpe Udoh da oynamak istiyordu ve onun da hedefi olan bir takım hayali vardı. Zaten herkesin hedefi aynı olunca, herkes başarıya bu kadar istekli olunca, takımın mutlu olmaması için bir neden yok” yorumunu yaptı.

‘Aklımda sadece Efes maçı var’

“Taraftarın gözünde sürekli büyüyen bir Obradovic efsanesi var. Euroleague şampiyonluğu da gelirse, kendisini nasıl bir atmosferin beklediğini düşünüyor mu?” sorumuza da içtenlikle yanıt veren deneyimli çalıştırıcı, “İnanın şu anda kafamda olan tek şey Efes ile oynayacağımız maç.

Geçen yılki gibi olmasını kesinlikle istemiyorum. Çok saygı duyduğum bir takım Anadolu Efes. Adım adım gitmemiz lazım ve dürüst olmalıyız. Evet, Avrupa’da da büyük hedeflerimiz var ama öncelikle Efes maçını düşünmeliyiz. Sonrasını düşünmek için zamanımız olacak” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Afiliadam

• Üye
  • Yer: İstanbul - Adana
  • https://twitter.com/Afiliadam
« Yanıtla #2390 : 22 Nisan 2016, 21:48:42 »
Bilen birileri varsa takimimizin maaş bütçesini oyuncu oyuncu yazabilirmi. Başladılar yine 30m€ luk takim diye ben hesapliyorum tahminimce 15 anca çıkıyor
#IngaOrekhova

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #2391 : 22 Nisan 2016, 22:40:10 »
Bilen birileri varsa takimimizin maaş bütçesini oyuncu oyuncu yazabilirmi. Başladılar yine 30m€ luk takim diye ben hesapliyorum tahminimce 15 anca çıkıyor

sloukas 1,1
dixon   1,2
hickman 1,5
bogdan  1,3
kalinic   0,350
datome  1,7
antic     1,2
vesely   2,1
udoh   0,9
baris   0,3
melih 0,5
berk+egehan+ercan - 0,5

obradovic - 2
staff - 1

oyuncu  ve staff giderleri butce'nin 4'de 3'unu olusturuyor normalde, buna gore hesaplarsak butce 20 milyon civari.

30 diyenler basariyi kucumsemek icin diyorlar, takmayin oyle adamlari, isterse 50 milyon olsun, para bizim f4 bizim, onlara giren cikan ne

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #2392 : 23 Nisan 2016, 23:38:54 »
Bir bilen varsa söyleyebilir mi merak ettim gerçekten de , Euroleague'in maddi getirisi nedir ? Top 16 yapınca Top8 yapınca F4 yapınca yada maç kazanınca ? En önemlisi şampiyon olunca ?

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2393 : 24 Nisan 2016, 14:47:21 »

Sezon başında haber yapılmıştı;

EuroLeague e katılan her takım maç başına 15 bin Euro kazanacak, 10 maç 150 bin Euro.

Top 16 da maç başına 35 bin Euro, toplam 490 bin Euro.

EuroLeague şampiyonu 1 milyon Euro.

Ayrıca her takıma ülkesindeki tv anlaşmasına göre farklı tutarlarda yayın geliri.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2394 : 24 Nisan 2016, 14:51:16 »

EuroLeague e katılan her takım maç başına 15 bin Euro kazanacak, 10 maç 150 bin Euro.

Ayrıca her takıma ülkesindeki tv anlaşmasına göre farklı tutarlarda yayın geliri.

Teşekkür ediyorum şampiyona 2 verilebilirmiş aslında , yani bize  ;D

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2395 : 24 Nisan 2016, 17:30:14 »

Play-off'lar da ?

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #2396 : 25 Nisan 2016, 17:37:19 »
Bu hafta rakiplerin başına dert olduk  :)
İvkoviç kovuldu, Trabzon'a ise nerden baksan 6 ay 1 sene seyircisiz oynama gelir.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2397 : 25 Nisan 2016, 17:48:51 »
Türkiye Basketbol Federasyonu, Trabzonspor Medikal Park-Fenerbahçe maçının 28 Nisan oynanacağını açıkladı.

AÇIKLAMA ŞÖYLE: Trabzonspor Medical Park - Fenerbahçe karşılaşması ile ilgili duyuru
Spor Toto Basketbol Ligi’ni 26. Haftasında 16 Nisan 2016 tarihinde oynanması gereken Trabzonspor Medical Park –Fenerbahçe takımları arasındaki müsabaka Fenerbahçe takımımızın Euroleague çeyrek final müsabakalarının 5 maç üzerinden oynanabileceği düşüncesi ile Lig bitimi sonrası 9 Mayıs 2016 tarihine ertelenmişti. Ancak Fenerbahçe takımımız ilgili Euroleague çeyrek final müsabakaları serisini 3 maç üzerinden tamamlaması münasebeti ile,lig takvimindeki ilk uygun zamanın değerlendirilmesi karar verilmiştir.
 Basketbol Süper Ligi Yönetim esasları yönergesinin 15.6.1 maddesi ne uygun olarak Spor Toto Basketbol Ligi’ni 26. Haftası erteleme müsabakası olan Trabzonspor Medical Park – Fenerbahçe müsabakası 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 17:30 da oynatılacaktır.
 Kamuoyuna duyurulur.

Çevrimdışı RUB

• Üye
  • Yer: Avşa
    • Captain_1907
« Yanıtla #2398 : 05 Mayıs 2016, 22:35:12 »
NtvsporU açalım röpler başladı. İsmail Şenol soruyor bizim çocuklar cevaplıyor.
Hepimiz ölelim FENERBAHÇE yaşasın!!!

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #2399 : 05 Mayıs 2016, 23:16:09 »
Şubenin genel bütçesi 25 milyon civarı , oyuncuların maaş bütçesi 12-13m civarıymış .. ömer onan konusuyor su an