Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270729 defa)

0 Üye ve 39 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fingolfin

• Üye
  • Yer: Dubai
    • imremert
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #3450 : 06 Kasım 2018, 14:30:12 »
İlgilenenler için final4 biletlerinin genel satışı bugun öğlen tr saatiyle 14.00 de başlıyo. Biletler f4tickets.com sitesinden satılacak.

Biletler tukendi. Ben Sector 310'dan iki bilet alabildim :) Bakalim insallah bu sene de orada oluruz.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3451 : 12 Kasım 2018, 14:00:15 »
Sevgili dostlar,
Takip edenlerimiz mutlaka vardır, evvelki gün baskonia maçından sonra FB TV de overtime programında Oly nin hakemlere 20.000 EURO para vermesiyle ilgili birşeyler konuşulacaktı. Araya birşeyler girdi, izleyemedim. Nette sağa sola baktım ama bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Selamlar
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3452 : 12 Kasım 2018, 14:01:25 »
Bu arada, Murat Murathanoğlu nun Obradovic ile ilgili bir anısı da bizim takımın karakterini çok güzel özetliyor...

https://youtu.be/Ptpc23OaHsE
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3453 : 12 Kasım 2018, 18:24:09 »

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3454 : 20 Kasım 2018, 11:50:43 »
kaç gündür foruma giremiyorum, "account suspended" mesajı veriyordu. ilk kez de olmadı. bu sadece benim başıma gelen bi durum mu bilemiyorum. bi fikri olan var mı? (sorunu aşmak için vpn'den bağlandım, sonrasında vpn'i kaldırsam da sorun düzeldi)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #3455 : 20 Kasım 2018, 13:55:20 »
kaç gündür foruma giremiyorum, "account suspended" mesajı veriyordu. ilk kez de olmadı. bu sadece benim başıma gelen bi durum mu bilemiyorum. bi fikri olan var mı? (sorunu aşmak için vpn'den bağlandım, sonrasında vpn'i kaldırsam da sorun düzeldi)
vpn gerektirecek birşey olduğunu sanmıyorum. iş yerinde ingiltere ip si üzerinden, evde de azerbaycan ip si üzerinden bağlanıyorum normalde ama bu sürede ikisinden de giremedim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3456 : 20 Kasım 2018, 14:59:18 »
hosting sorunu vardı hallettik.
sizlik bir durum değil yani :)

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3457 : 23 Kasım 2018, 15:25:29 »
Özlemiştik hayırlı olsun.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #3458 : 02 Aralık 2018, 18:17:12 »
Fbtvde gecen hafta Harun Erdenay konuktu bizim eurolig macini seyretmedim dedi bu hafta da Serdar Apaydin Barca macini seyretmedim dedi. Bu isimlerin maclarimizi seyretmemesini garipsedim, maclarimizi seyretmeyen isimlerin de programda olmasini da garipsedim. Ayrica basketbolda hergun yeni bir tarih yazan takimimizin hem salonda hemde genelde yeterli ilgiyi gorememesine uzuldum acikcasi

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #3459 : 02 Aralık 2018, 22:12:02 »
Fbtvde gecen hafta Harun Erdenay konuktu bizim eurolig macini seyretmedim dedi bu hafta da Serdar Apaydin Barca macini seyretmedim dedi. Bu isimlerin maclarimizi seyretmemesini garipsedim, maclarimizi seyretmeyen isimlerin de programda olmasini da garipsedim. Ayrica basketbolda hergun yeni bir tarih yazan takimimizin hem salonda hemde genelde yeterli ilgiyi gorememesine uzuldum acikcasi

benim askerliğin sonlarında serdar apaydın'da bizim kışlaya gelmişti. ayak üstü bir sohbetimizde basketbol maçı pek seyretmediğini söylemişti.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3460 : 03 Aralık 2018, 08:04:28 »
benim askerliğin sonlarında serdar apaydın'da bizim kışlaya gelmişti. ayak üstü bir sohbetimizde basketbol maçı pek seyretmediğini söylemişti.

Ben de ne zamandır merak ediyorum, bu vesileyle yazayım. Spahjia'nın teknik ekibinde görev aldığı iki sezondan sonra efsane Mrsic'i bir defa bile maçlarda görmedim. Öyle ki, takıma Obradovic gibi bir koç geldi, tarihi maçlar oynandı, final-four'lar, finaller birbirini kovaladı. İstanbul'da Euroleague şampiyonu olduk. Ama Mrsic'i -ki ben dahil çok taraftar için en özel efsanelerden birisi- ne maçlarda göründü, ne televizyonda... Hakikaten merak ediyorum. Nerede yaşıyor, ne yapar ne eder?

Bu arada, bu sezon rastlamadım ama Mirsad Türkcan'a ayrı bir parantez açmak gerek. Özellikle Euroleague maçlarında, saha kenarı koltuğunda tribünün en ateşli taraftarlarından...

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3461 : 05 Aralık 2018, 13:12:32 »
https://www.youtube.com/watch?v=D2hJjk1xrf8

Hoca kontratı bitince gider. Kombine olayı da kendiliğinden ortadan kalkar ya da rağbet azalır. Ondan sonra tribünler dolmaya başlar. Abuk subuk kadrolar on binlere oynar. Devlet kuşu kaçtıktan sonra ne hacet, biz de kahrımızdan gebeririz. Türkiye'nin genel problemidir ama başa kim gelirse gelsin Fenerbahçe kulübü özelinde daha kronik yaşanır bu; plansızlık, vizyonsuzluk, öngörü eksikliği vesaire vesaire. Geçtiğimiz yıldaki deneyimlerden -ki hoca defalarca sitem etti-  belli değil miydi böyle olacağı? Çok mu zordu kombineleri euroleague ve yerel lig kapsamında ayrı ayrı satmak? Yerel lig bağlamında en azından pota arkalarını kombine satış dışında tutmak ya da oraları öğrenci tribünü yapmak, ulaşım zor ise farklı semtlerden otobüs kaldırmak vesaire vesaire. Ama küme düşmemeye oynayan futbol takımı çok daha önemli bu camia için! Bu hoca bu kadro geçtim bizi bu ülkeye fazla! Doymuşluk, şımarıklık, plansızlık, maç seçmeler... Maç seçme Türkiye ligiyle de sınırlı kalmıyor, beyfendiler artık Real Madrid, Cska dışında oynanan maçlara gelmeye de tenezzül etmiyor. Euroleague sıralamasında lider olan takımın seyirci ortalaması 9. sırada geliyormuş. Takımla ne kadar gurur duyuyor isem taraftardan (içine kendimi de katıyorum zamanım olsa da kombine alıp her hafta gidebilsem) bir o kadar utandım...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 13:16:43 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #3462 : 05 Aralık 2018, 15:31:37 »
Taraftarın maça gitmeme konusunda taraftar kadar yönetiminde büyük suçu var.Her sezon alt tarafı kombine ile bitirip yeni taraftarı üst tarafa hapsetmek büyük bir yanlış.Mesafe ve iş dolayısı ile maçlara gitme durumum ayda 1 kez oluyor ondada üst tarafta izlemek artık bıktırıyor.Ya 1000 tl verip saha kenarında izleyeceksin yada 350 tl verip açık locadan.Asgari ücret alan bir insanın bu fiyatla nasıl maç izler acaba?

Bu olay bu sezona özel bir şey değil her sezon aynı şeyler tekrarlanıyor.Biletix'den çıkıp Mobilet'e geçince belki kombine devir olayı olur diye düşünmüştüm fakat yine aynı tas aynı hamam devam ediyor olaylar.Bu taraftar gazıyla 3-4 maç dolar stat sonra yine eski haline döner.Devir ile hem kombine sahibi hem takım para kazanabilecekken bu işi kimse umursamıyor.Yeni yönetimden bu konularda çok umutluydum fakat bir icraat göremedik henüz.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3463 : 05 Aralık 2018, 15:40:51 »
https://www.youtube.com/watch?v=D2hJjk1xrf8

Hoca kontratı bitince gider. Kombine olayı da kendiliğinden ortadan kalkar ya da rağbet azalır. Ondan sonra tribünler dolmaya başlar. Abuk subuk kadrolar on binlere oynar. Devlet kuşu kaçtıktan sonra ne hacet, biz de kahrımızdan gebeririz. Türkiye'nin genel problemidir ama başa kim gelirse gelsin Fenerbahçe kulübü özelinde daha kronik yaşanır bu; plansızlık, vizyonsuzluk, öngörü eksikliği vesaire vesaire. Geçtiğimiz yıldaki deneyimlerden -ki hoca defalarca sitem etti-  belli değil miydi böyle olacağı? Çok mu zordu kombineleri euroleague ve yerel lig kapsamında ayrı ayrı satmak? Yerel lig bağlamında en azından pota arkalarını kombine satış dışında tutmak ya da oraları öğrenci tribünü yapmak, ulaşım zor ise farklı semtlerden otobüs kaldırmak vesaire vesaire. Ama küme düşmemeye oynayan futbol takımı çok daha önemli bu camia için! Bu hoca bu kadro geçtim bizi bu ülkeye fazla! Doymuşluk, şımarıklık, plansızlık, maç seçmeler... Maç seçme Türkiye ligiyle de sınırlı kalmıyor, beyfendiler artık Real Madrid, Cska dışında oynanan maçlara gelmeye de tenezzül etmiyor. Euroleague sıralamasında lider olan takımın seyirci ortalaması 9. sırada geliyormuş. Takımla ne kadar gurur duyuyor isem taraftardan (içine kendimi de katıyorum zamanım olsa da kombine alıp her hafta gidebilsem) bir o kadar utandım...

Fazla kuruntu yapmaya da abartmaya da gerek yok. Zaman zaman koçun çektiği ayarlardan birisi olarak düşünüyorum. Açıkcası koç da biraz haksızlık etti. Federasyonun sitesinde taraftar sayısı 7 bin olarak görünüyor. Rakam doğruysa hafta içi lig maçına gelen taraftar sayısı hiç de az değil. Sanki diğer eurolig takımları liglerinde sürekli 10 bin kişiye oynuyorlar. Kendi liginde en iyi seyirci ortalamasına sahip takım Real Madrid ki onların da rakamı 8000. Hiçbir maçı da hafta içi değilken üstelik. Salı günü lig maçında bu havada bu İstanbul trafiğinde, ligdeki rakiplerle arayı bu kadar açmışken 7 bin hiç de az bir rakam değil.

Eurolig özelinde konuşacak olursak koç istatistiklerin sadece bir noktasını alıp taraftara haksızlık etmiş. Seyirci ortalamasında bu sezon 9. olsak da  içeride oynadığımız takımlar G. Canaria - Khimki - Bayern ve Daçka , hepsi tıraş takımlar. Altta bu takımlara karşı diğer taraftar gücü yüksek takımların taraftar sayılarını yazdım. Zalgiris  ve Baskonia haricinde her takımın taraftarı maç seçiyor. Biz bu sene daha Cska Real Oly Pao gibi maçları evimizde oynamadık. Bu maçlar geldiğinde ortalamamız da yükselecek.

Gran Canaria karşısında bizim 8100 , Realin 7300 Pao'nun 7500
Dacka Karşısında bizim 7400 Realin 8200
Khimki karşısında bizim 8100 Realin 8500
Buducnost karşısında Realin 7800 Oly'nin 5000
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 15:41:25 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #3464 : 05 Aralık 2018, 16:12:05 »
Dediğiniz doğru aslında ama koç gözünden bakınca da haklı aslında 2 ay oldu sezon başlayalı hiç bir maçta salonun dolu olduğunu görmeyince doğal olarak sitem ediyor.Kendisi maç ayırt etmezken taraftarında bunu yapmasını istiyordur sadece.Her maç üst taraflarda en kötü 2000-3000 biletli taraftar oluyor sorun alt tarafın kombine olup dolmaması bence.