Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270643 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #3555 : 30 Nisan 2019, 15:44:47 »
Yaklaşık 7-8 yıl sonra Fenerbahçe-Galatasaray futbol derbisi izledim, izlemez olaydım. 42 yaşındayım Galatasaray karşısında bir derbide bu kadar utandığımı hatırlamıyorum. 5 tane yediğimiz kupa finalinde dahi sahada oyun olarak ezmiştik onları. Hatta Johnson'ın golüyle kazanılan maçta dahi en azından formayı giyen bir kısım oyuncuda bir dik duruş vardı. Geçtim yeteneği nerede oynadığının farkında olmayan yerli ve yabancılardan oluşan bir güruh, vakit geçirmek için aynı anda sahaya atılan  toplar, 90'lı yılların çirkef Galatasaray kadrosunu hatırlatan isimler vesaire vesaire... Maçın skoru da kimseyi aldatmasın herifler bu son maçta yendiler bizi. Galatasaray'ın geçmiş günahlarını hatırlatacak arkadaşlara  yazmaya değil burası 5 10 forum yetmez cevabını vereceğim ve hiç o toplara girmeyeceğim. Bunları neden mi yazıyorum. Dış etkenler ve bence daha yoğun bir şekilde iç dinamikler sayesinde bugünkü haline getirilen bu koca kulübün -belki de kulüp tarihinde- en karakterli oyuncu kadrosunu beş yıl üst üste final foura kalmayı başaran Fenerbahçe erkek basketbol takımı oluşturmaktadır. Ben bu süreçte katkısı olan vefasız Bjelica'dan ebleh Udoh'a, loser ve aynı zamanda zerzek olan Sloukas'tan bir boka yaramayan Louvergne'e, verilen transfer ücretleriyle daha atletik yıldız siyahi oyuncuların alınabileceği Kalinic ve Guduric'ten çerçöp olan Antiç'e, yaşlı ve kısa boyundan dolayı basketbol adına büyük eksikleri olan Bobby'den enkaz Sinan'a, Nunnaly'den Wanamaker'a, dingil Ahmet'ten verimsiz Melih'e kadar bu yapının içinde bir şekilde rol almış herkese teşekkürü bir borç bilirim. Bu yıl özelinde yolun sonu çok ama çok zor gözüküyor; fakat söz konusu olan Fenerbahçe erkek basketbol takımı ise orada karakter ve umut her zaman vardır, işin sonunda zafer yoksa bile gurur vardır. Saygılarımla...
Eline koluna sağlık.. Her kelimesine katılıyorum. ve teşekkür ediyorum benim ve benim gibi kişilerin duygularına tercüman olduğun için
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3556 : 30 Nisan 2019, 19:08:41 »
Yaklaşık 7-8 yıl sonra Fenerbahçe-Galatasaray futbol derbisi izledim, izlemez olaydım. 42 yaşındayım Galatasaray karşısında bir derbide bu kadar utandığımı hatırlamıyorum. 5 tane yediğimiz kupa finalinde dahi sahada oyun olarak ezmiştik onları. Hatta Johnson'ın golüyle kazanılan maçta dahi en azından formayı giyen bir kısım oyuncuda bir dik duruş vardı. Geçtim yeteneği nerede oynadığının farkında olmayan yerli ve yabancılardan oluşan bir güruh, vakit geçirmek için aynı anda sahaya atılan  toplar, 90'lı yılların çirkef Galatasaray kadrosunu hatırlatan isimler vesaire vesaire... Maçın skoru da kimseyi aldatmasın herifler bu son maçta yendiler bizi. Galatasaray'ın geçmiş günahlarını hatırlatacak arkadaşlara  yazmaya değil burası 5 10 forum yetmez cevabını vereceğim ve hiç o toplara girmeyeceğim. Bunları neden mi yazıyorum. Dış etkenler ve bence daha yoğun bir şekilde iç dinamikler sayesinde bugünkü haline getirilen bu koca kulübün -belki de kulüp tarihinde- en karakterli oyuncu kadrosunu beş yıl üst üste final foura kalmayı başaran Fenerbahçe erkek basketbol takımı oluşturmaktadır. Ben bu süreçte katkısı olan vefasız Bjelica'dan ebleh Udoh'a, loser ve aynı zamanda zerzek olan Sloukas'tan bir boka yaramayan Louvergne'e, verilen transfer ücretleriyle daha atletik yıldız siyahi oyuncuların alınabileceği Kalinic ve Guduric'ten çerçöp olan Antiç'e, yaşlı ve kısa boyundan dolayı basketbol adına büyük eksikleri olan Bobby'den enkaz Sinan'a, Nunnaly'den Wanamaker'a, dingil Ahmet'ten verimsiz Melih'e kadar bu yapının içinde bir şekilde rol almış herkese teşekkürü bir borç bilirim. Bu yıl özelinde yolun sonu çok ama çok zor gözüküyor; fakat söz konusu olan Fenerbahçe erkek basketbol takımı ise orada karakter ve umut her zaman vardır, işin sonunda zafer yoksa bile gurur vardır. Saygılarımla...

imza.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3557 : 12 Mayıs 2019, 11:15:58 »
FBTV'de Pete Williams ve Larry Richard, Murat Murathanoğlu'nun konuğu, efsane program oluyor.

Çevrimdışı underdogemre

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #3558 : 17 Mayıs 2019, 01:55:30 »
Fenerbahçe'nin Euroleague'de nasıl bir süper güç olduğunu ve gelecekte bu durumu nasıl koruyup geliştirebileceğini (Euroleague'in geleceği ile birlikte) dilim döndüğünce yazmaya çalıştım.

http://bit.ly/2JpQvcu

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2019, 01:57:04 Gönderen: underdogemre »

Çevrimdışı tunamoto

• Üye
« Yanıtla #3559 : 17 Mayıs 2019, 10:58:32 »
Keşke türkçe yazsaydınız da. Tam anlamıyla anlayabilseydik.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3560 : 17 Mayıs 2019, 11:34:24 »
Fenerbahçe'nin Euroleague'de nasıl bir süper güç olduğunu ve gelecekte bu durumu nasıl koruyup geliştirebileceğini (Euroleague'in geleceği ile birlikte) dilim döndüğünce yazmaya çalıştım.

http://bit.ly/2JpQvcu

Saygılarımla

eline saglik
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #3561 : 17 Mayıs 2019, 16:28:16 »
eurohoops.net'in haberine göre 2020 EuroLeague Final Four ev sahipliği için Paris şehri favori konumdaymış. Eğer böyle olursa yenilenen AccorHotels Arena ev sahipliği yapacak. Yunanistan’da seçim yılı olması sebebiyle Yunan otoritelerin garanti etmesi gereken finansal taahhütler gelmeyince durum değişmiş. 2020 Paris'e giderse, çok yüksek ihtimalle 2021 F4 Atina'da olur.
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3562 : 17 Mayıs 2019, 16:46:03 »
Paris olsun çoğunluk bizden olur.
Son iki f4'da salondaydım, ama ekonomik durumlar yüzüden(euro ebesinin nikahı olduğundan) vitoria'da olamadım.
Paris olursa kesinlikle gitmeyi düşünüyorum(hoş Atina ya da Moskova'da da olsa gideceğim).
...

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
    • @anadol_mert
« Yanıtla #3563 : 17 Mayıs 2019, 17:16:25 »
Paris olsun çoğunluk bizden olur.
Son iki f4'da salondaydım, ama ekonomik durumlar yüzüden(euro ebesinin nikahı olduğundan) vitoria'da olamadım.
Paris olursa kesinlikle gitmeyi düşünüyorum(hoş Atina ya da Moskova'da da olsa gideceğim).
Bizim ekonomik gidişat hiç iyi değil hocam. Önümüzdeki sene bu dönemlerde veya bilet satışı başladığı dönemde bugüne kıyasla döviz kuru daha göz korkutucu olabilir. Pao gelmediği sürece Atina bizim için büyük avantaj olabilirdi.
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3564 : 22 Mayıs 2019, 05:12:06 »
Bizim ekonomik gidişat hiç iyi değil hocam. Önümüzdeki sene bu dönemlerde veya bilet satışı başladığı dönemde bugüne kıyasla döviz kuru daha göz korkutucu olabilir. Pao gelmediği sürece Atina bizim için büyük avantaj olabilirdi.

Resmen açıklandı mı bilmiyorum ama Paris oldu gibisinden twitler gördüm hafta sonu.
Atina'da olması ulaşım konusunda bizi mutlu eder ama diğer türlü euro bölgesi olduğundan maliyet yine az olmazdı.
Paris gerçekleşirse gurbetçiler kimseye bilet bırakmaz, çoğunluk bizden olur.
Mevcut ekonomik durum ve çok sevdiğim başkanım Ali Koç'un hemen her mecrada basketbolda 20 milyon euro açık var diyerek küçülmenin yolunu yaptığını düşündüğümden mümkün mertebe eldeki kadroyu koruyabilirsek iyi diyorum.
Barca'nın konuşulan De Colo, Higgins hamlesi, Efes'in başarının tadını alıp yatırımı arttıracak söylemleri, hali hazırda iyi durumda olan Real Madrid'in B.Davies'i alması, Cska'nın ekonomik gücü derken gelecek sezon bizim adımıza biraz daha sıkıntılı geçebilir.
Bu sebeple gelecek sezon tribüne her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olabilir.
Bizim için en iyi seçenekte f4'un Paris'te oynanması olur.
...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3565 : 22 Mayıs 2019, 08:25:22 »
Mevcut ekonomik durum ve çok sevdiğim başkanım Ali Koç'un hemen her mecrada basketbolda 20 milyon euro açık var diyerek küçülmenin yolunu yaptığını düşündüğümden mümkün mertebe eldeki kadroyu koruyabilirsek iyi diyorum.
Barca'nın konuşulan De Colo, Higgins hamlesi, Efes'in başarının tadını alıp yatırımı arttıracak söylemleri, hali hazırda iyi durumda olan Real Madrid'in B.Davies'i alması, Cska'nın ekonomik gücü derken gelecek sezon bizim adımıza biraz daha sıkıntılı geçebilir.
Bu sebeple gelecek sezon tribüne her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olabilir.
Bizim için en iyi seçenekte f4'un Paris'te oynanması olur.

Final four Atina da olur ise iki tane de Yunan takımını ekleyin, değil şampiyonluk, final oynamak, final four a kalmak aslanın ağzında...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3566 : 24 Mayıs 2019, 12:33:08 »
Kusura Bakmayın! En son yazmam gerekeni en başında yazmam gerekiyor!

Her birinizi seviyorum! Lafım kimseye değil ama her biriniz belki bir parça bulursunuz...

İnsan psikolojisi, en temelinde insanı sevmekle ayakta kalırmış ya, ben her birinizi Fenerbahçe taraftarı olduğunuz için bile sevebilirim. Bir Fenerbahçe taraftarı bana saygısızlık yapsa, diğerlerine göre daha fazla müsamaha gösterebilirim. Yaşına göre; belki sırtını sıvazlarım, belki hürmetimi ifade edebilirim, belki de şakalaşıp konuyu/olayı kapatabilirim. Bana göre bu olgu, insana saygıyı ve empatiyi tetiklediği gibi, iletişimi de kuvvetlendirir. Eminim, aramızdaki birçoğumuz, bu ya da buna benzer düşünüyordur da... Söz konusu Fenerbahçe olunca, hepimize ne oluyor! Her birimiz nasıl da DNA larımızdaki sarmalı bir anda kırı-veriyoruz ve başkalaşabiliyoruz!...

Tüm bir sezon boyunca, günahıyla sevabıyla rekorlar kırarak başarı çıtasını bir "tık" daha yukarıya çıkarmış takımın taraftarı, F4 sonrası "biricik" takımını acımasızca eleştirir olmuş! Şu takımı sorgulamadan önce, bireysel olarak sorgulanması gereken şey; gündelik hayatında ve / veya profesyonel kariyerinde kendi hayat çizgisi üstünde hiç bu takım kadar başarılı olabilen var mı? Bu soruyu kendime sorduğumda, evet başardığım çok anlar oldu, ama bu takımın geldiği noktayı düşününce hiç "FENERBAHÇE BASKETBOL TAKIMI" kadar başardığımı hatırlamıyorum!!!

Alaattin Metin gibi biri FB TV de yalakalık yaparken, rahmetli Can Bartu bu takımı en acımasız bir şekilde eleştirebilecek iken, beyefendiliğiyle birleştirip eleştirirdi. Çünkü o da başaranlardan biriydi...! Elbette eleştireceğiz, hem takımı hem de birbirimizi... Ama hangimizin Can Bartu kadar eleştiri hakkımız var ki?

Gerçek taraftarları tenzih ediyorum, kusura bakmayın, çünkü; bu takımı acımasızca eleştirebilecek hangi başarıyı elde ettik ki, hangi başarıda kan ve göz yaşımız var ki, hangi başarıda elimizi taşın altına koyduk ki, hepsini geçtim hangi başarısızlıkta köstek olmadık ki!!!

Bu biraz da enerji işi! En basitinden, inanırsınız ya da inanmazsınız, kuantum düşüncede şöyle der; "Kişiler arası iletişimin bir boyutu var. İnsanlığın ortak alanında gerçekleşen bu iletişim, etkili bir uzlaşmaya olanak sağlar. Beden dili ve sözel iletişimden daha da öte Kuantum, salt iletişimle düşüncelerimizin direkt muhataba ulaştığı bir yöntem oluşturur." Yani, ben zaten başarısızlığı kabullenmiş isem, bunu kendime ve hücrelerime kodlamışım demektir. Bütün hücrelerimde enerjimin düşmesine neden olmuşum demektir. Bu durumda inanç da kırılır, çünkü artık sen enerjini verdin, ne attığın şut girer, ne de ettiğin mücadele etkindir. Koç' un taraftara mesajlarını hep bu yönden okuyorum ve değerlendiriyorum. Adam bas bas bağırıyor, enerjinizi verin diye...

Bütün bir sezona bakın, şut yüzdemiz neydi, F4 ve sonrası ne oldu! Bunu piyaslardaki hisse senetlerindeki oynamalara benzetiyorum. Şöyle ifade edeyim, bir Finans uzmanı dostum der ki; "hisse senetleri beklentiyle doğru orantılı olarak artar." Yani, Fenerbahçe nin şampiyonluk beklentisi varken hisseleri yükselir. Şampiyonluğu elde etmesi ile hisselerde düşüş beklenir! Beklenti yoksa, hisse yükselmez, enerji yükselmez, basketler girmez, mücadele etkin değildir...

Çoğunuzdan özür dileyerek yazıyorum, ama hepinizi seviyorum...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
    • @anadol_mert
« Yanıtla #3567 : 26 Mayıs 2019, 01:52:13 »
Final four Atina da olur ise iki tane de Yunan takımını ekleyin, değil şampiyonluk, final oynamak, final four a kalmak aslanın ağzında...
zaten F4'ü Atina'ya verme fikri birazda Yunan takımlarını aksiyon içerisinde geri döndürmek.
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3568 : 01 Haziran 2019, 18:34:49 »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3569 : 11 Haziran 2019, 07:04:15 »
Güzel bir yazı:

https://trendbasket.net/fenerbahcenin-butce-tartismalari-bitmeyen-cahillik-ve-olmayan-toplum-hafizasi-kose-yazisi/

Bunlar da Aziz Nesin haklı diye bas bas bağıran güruha ait numuneler:

https://twitter.com/TrendBasket/status/1134519915166093312

Benim şaşırdığım... Yani bütün bu zırvaların deli saçması değil de, kasıt ve sabotaj niyetli oluşunu sanmama sebep... Niye kimse takım sporuyla ilgisi olmayan, sadece devletin yerine olimpiyatlara sporcu hazırlamaya yarayıp, bir de bunun için ödül (!) olarak devlete vergi verdiğimiz ve gerçekten maliyeti yüksek, kürek gibi, yelken gibi, daha düşük maliyetli masa tenisi ve boks gibi şubelerin kapanmasını istemiyor da; basketbol takımına kafayı taktılar? Yani dediğim şubeler, Gençlik Spor Müdürlüklerinin işi... Kulüpler, takım oyunlarıyla kulüp olur; bireysel yarışmalarla değil.

Daha ekonomik kriz yok iken, fenerbasket'te de bunu yazıyordum. Futbol, Basketbol, Voleybol. Bu üçü dışında ise binlerce maaşlı sporcu... Atlet, gülleci, yelken ve sandalların bakım masrafı vs...

Dediğim gibi... Futbol, Basketbol, Voleybol yeterli olur.