Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270699 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #150 : 21 Ocak 2014, 19:15:02 »
İlkan'ın dönüşü daha da uzayacak gibi geliyor bana, Oğuz için yapılan açıklama İlkan'ın açıklamasından daha kapsamlı olduğu için böyle düşünüyorum.

Aynen ben de aynı intibaya kapıldım, kaldı ki sezon başında hepimiz İlkan'ın Oğuz'dan daha önce takıma döneceğini düşünüyorduk. Var birşeyler.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #151 : 31 Ocak 2014, 08:47:14 »
Zoric ve Vidmar sakatlığı ile ilgili haber varmı ?
Vidmar'ın dizinde (bağlar ) sorun yoktur umarım adam yeni düzeldi 2 nci kez aynı yerden sakatlanmaz umarım.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #152 : 31 Ocak 2014, 11:42:40 »
sayın Özokur un twitterına ulaşan var mı? Yine kapatıp kaçan bir basketbol şube sorumlumuz mu var yoksa  :)

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2014, 11:42:56 Gönderen: exex »

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #153 : 31 Ocak 2014, 14:42:06 »
Zoric'in uzun süre oynayamayacağı söyleniyor twitter'da.

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
  • Yer: Samsun
« Yanıtla #154 : 31 Ocak 2014, 14:43:44 »
sayın Özokur un twitterına ulaşan var mı? Yine kapatıp kaçan bir basketbol şube sorumlumuz mu var yoksa  :)

Kapattı bi' ay önce :)
"Kendim için bir söz veriyorum,burası benim evim olacak."

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #155 : 31 Ocak 2014, 15:42:27 »
Obradovic, oyunculara fena patlamış...

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Milano  karşısında alınan yenilgiye, oyunun başlarında yaşanan 2 sakatlığın bahane olmadığını belirterek oyuncularına, "Bu kulübe layık olmanız gerekiyor" uyarısında bulundu.

Milano maçı sonrası FB TV’ye açıklamalar yapan Obradovic şunları söyledi:

"Özellikle maça çok iyi başladığımızı düşünüyorum. Takım maça iyi konsantre olmuş ve maç boyunca savaşacağını gösteriyordu. Ancak ilk dakikalarda Zoric, sonrasında Vidmar, sakatlıklarından dolayı oyuna devam edemediler. Fakat maç içindeki ana sorunun bu olduğunu düşünmüyorum. Özellikle 2. çeyrekten itibaren, birçok maçta, rakiplerimize öne geçme şansı tanıyoruz. Yaptığım tüm uyarılara rağmen bu sorunun çözülemediğini görüyorum. Soyunma odasında oyuncularıma, genel hatlarıyla nerelerde hata yaptıklarını bir kez daha söyledim. Benim fikrim, başarılı olmak için sadece profesyonel olmanın yetmeyeceği. Tüm oyuncularım, basketbol için yaşamaları gerektiğini bilmek zorundular. Türkiye’nin en iyi basketbol salonuna sahip ve çoğu oyuncunun hayallerinde yer alan Fenerbahçe forması giyiyor olmalarının değerini anlamaları gerekiyor. Bunu yaptıkları takdirde işler yolunda gider, yapmadıkları takdirde ise işimiz zorlaşır ve birçok oyuncunun bu bilinçten uzak olduğunu görüyorum. Hepsinin kısa süre içinde bu anlayışlarını değiştirmeleri gerekiyor. Önümüzde oynayacağımız birçok maç var. Önce Anadolu Efes, sonrasında ise Türkiye Kupası, Euroleague’de de 9 maçımız daha var. Hepinizin bildiği gibi, ben hayatım boyunca hep son ana kadar savaştım. Bunu bir kez daha yapacağımı oyuncularıma söyledim. Yeterli seviyede savaşmıyoruz. Milano karşısında 2 oyuncumun sakatlandığı bahanesine sığınmıyorum. Daha önceki maçlarda onlarla birlikte oynamamıza rağmen benzer yenilgiler aldık. Daha önce de söylediğim gibi, kim olduğunuzu, milyonlarca taraftarı olan ve gittiğimiz her yerde bizi destekleyen taraftarlara sahip olan bu kulübe layık olmanız gerekiyor. Bu durumu çevirmek tamamen bizim elimizde. Kendimize olan güveni yeniden yerine getirmek adına savaşmalıyız. Çünkü şu anki oyunumuzla başarılı olmamız zor görünüyor. Yeniden Milano maçına dönecek olursak, sadece 2. çeyrekte 10 top kaybı yapmamız inanılmaz. Diğer 3 çeyrekte iyi oynadık. Fakat bu bölümde yani 2. çeyrekte oyunu sakinleştirecek, sorumluluk alacak bir oyuncunun öne çıkması gerekirdi. Saha içinde daha fazla kalmak adına, iddiamızı sürdürebilmek için dürüst olmalıyız. Bazı oyuncuların fazla yorulduğu fikrinden uzaklaşıp, oyun bilincimizi değiştirmemiz gerekiyor"
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #156 : 01 Şubat 2014, 12:36:24 »
zoriç sezonu kapatmış sanırım
Vidmar dış menisküs gitmiş , min 2 ay olmaz ...

Çevrimdışı fbarena

• Üye
  • Yer: İstanbul-Adana
« Yanıtla #157 : 01 Şubat 2014, 14:33:47 »
Ntvspor alt yazı olarak geçiyor sol diz ön çapraz bağları kopmuş Vidmar'ın ,  sezonu kapatmış.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #158 : 01 Şubat 2014, 15:33:03 »
Çapraz bağlar gittiyse 1 yıl yok.
Yollar ayrılmalı
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #159 : 01 Şubat 2014, 15:33:33 »
Vidmar 2010-2011 yılında euroleague fırtına gibi başladığımız sezona mükemmel başlamıştı ve savunmanın temel taşıydı,aynı sakatlığı yaşamış ve sezonu kapatmıştı.Geçmiş olsun.5 numara transferi şart oldu.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #160 : 01 Şubat 2014, 15:36:32 »
zoriç sezonu kapatmış sanırım
Vidmar dış menisküs gitmiş , min 2 ay olmaz ...

İçim şişti..

Ben bizim böyle durumlarda HAMLE yapamadığımızı daha önceden görmüş biri olarak..Sezon bitti bizim için..Hayırlısı olsun
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #161 : 01 Şubat 2014, 16:11:38 »
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın doktoru Koray Tarımcı, EA7 Milano maçında sakatlanan oyuncularımız Luka Zoric ve Gaspar Vidmar’ın durumlarına ilişkin Resmi İnternet Sitemize şu açıklamalarda bulundu.

“Luka Zoric: Almış olduğu şiddetli travma nedeniyle sol transvers kasında şiddetli ödem ve kanama meydana gelen oyuncumuzun tedavisine hemen başlanmış olup 4-5 gün sonra takım ile çalışmaya başlayarak oynayabileceğini düşünüyoruz.”

“Gaspar Vidmar: Oyuncumuzun almış olduğu darbe sonrasında ön çapraz bağında kopuk ve iç menüsküsünde yırtık meydana gelmiş olup, basketbolcumuzun operasyon geçirmesi gerekmektedir. Sporcumuz maalesef sezonu kapatmıştır.”

Çevrimdışı Sekiz

• Üye
« Yanıtla #162 : 01 Şubat 2014, 16:21:19 »
90-85 kaybedilen Olimpia Milano maçı sonrası FB TV’ye konuşan Obradovic, “Benim fikrim, başarılı olmak için sadece profesyonel olmanın yetmeyeceği. Oyuncuların Fenerbahçe forması giyiyor olmalarının değerini anlamaları gerekiyor. Bunu yapmadıkları takdirde işimiz zorlaşır ve birçok oyuncunun bu bilinçten uzak olduğunu görüyorum. Hepsinin kısa sürede bu anlayışlarını değiştirmesi lazım.Yeterli seviyede savaşmıyoruz. Bazı oyuncuların fazla yorulduğu fikrinden uzaklaşması gerekiyor” şeklinde konuştu.

koçun bu açıklamasında yorgunluk kısmını okuyunca aklıma bojan ve emir geldi lig maçlarında kleizayı dinlendiriyor çoğu zaman bojan dinlenmek istiyorda obra mı izin vermiyor acaba ne oldu da bu bojana birden kralken takımda şuan yaver statüsünde bile değil

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #163 : 06 Şubat 2014, 00:35:24 »
Kenan Sipahi kardeşim benim kolu kırıldı
12 hafta kadar parkelerden uzak kalacak

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #164 : 06 Şubat 2014, 17:14:39 »
Kenan, FIBA'nın, yılın en iyi genç oyuncusu oylamasında 2. sırada yer almış. İlk sırayı ise Dario Saric almış. Bana pek adil bir sonuç gibi gelmedi. Kenan Avrupa şampiyon olan takımın MVP'si olmuş ve çok iyi bir yıl geçirmişti. 1.lik gelseydi bu sakatlık sonrası Kenan'a da iyi bir moral olacaktı. Yine de tebrikler.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic