Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270719 defa)

0 Üye ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #180 : 18 Şubat 2014, 18:12:09 »
Fenerbahçe Basketbol şube koordinatörü Nedim Karakaş, takımın son durumu, transferler ve sakatlar hakkında Hürriyet’e açıklamalarda bulundu.

MEDYADA ÇIKAN İSİMLER DOĞRU

Karakaş, medyada çıkan isimlerin doğru olduğunu söylerken kolu kırılan Kenan’ın ise sezonu kapattığını belirtti. İşte Karakaş’tan Fenerbahçe Ülker’de son durum Medyada çıkan bütün isimleri teklif ediliyor. Bizim ilgilendiğimiz oyuncular da var içerisidne. Durumları ile ilgili araştırmalar yapıyoruz. Oyun kurucu arıyoruz. Piyasada çok önemli adam yok…Anadolu Efes maçı gruptaki iki Türk takımının Avrupa’da karşı karşıya getiren bir karşılaşma. Hem bizim hem Anadolu Efes’in şu ana kadar oynadıkları maçta 2’şer galibyeti var. Burada galip gelmek her iki takım açısından da çok önemli. İleriye dönük maç kaybetme lüksümüz yok. Son derece çekişmeli ve mücadeleci bir karşılaşma olacak. Bizim amacımız koymuş olduğumuz hedefler doğrultusunda karşılaşmayı lehimize çevirmek. Mutlaka ki basketbol severler güzel bir karşılaşma izleyecekler. Her iki takımın da ilerideki hedefleri doğrultusunda büyük önem sarf ediyor Sakatlıkların durumu ise şöyle… Vidmar ve Kenan sezonu kapattı. Oğuz ise düz koşulara başladı. Olympiakos maçına kadar yetişeceğini düşünüyoruz. İlkan de fizyoterapistler ile çalışmalarını sürdürüyor. 2-3 haftaya takım ile çalışmalara başlayacak.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #181 : 18 Şubat 2014, 18:12:45 »
sanırım röportajın tam hali bu şekilde

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #182 : 18 Şubat 2014, 18:21:00 »
Nedim Karakaş hürriyete verdiği demeçte; tahmin edildiği üzere guard aradığımızı ve ortaya atılan isimlerin menajerler tarafından bize teklif edildiğini, sakatlıklar içinde Kenan ve Vidmar'ın sezonu kapattığını, Oğuz'un düz koşulara başladığını ve Oly maçında sahada olmasını beklediğini, İlkan'ın da 2-3 hafta sonra takımla çalışmalara başlayacağını söylemiş.

Özellikle şu sakatlıklarla ilgili güncellemeleri resmi siteden bilgilendirme olarak yayınlasalar iyi olacak, Nedim Karakaş söyleyince insan inanıp inanmamak arasında gidip geliyor :)

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #183 : 18 Şubat 2014, 18:36:28 »
Link verip, forum yönetiminin başı ağrımasın diye kaynak belirterek haberin önemli bölümlerini yazmıştım.

Tam metnin paylaşılması daha iyi olmuş. :)

Yine bizle alakalı olan basketfaul sitesine ait yorum-haberi de paylaşayım;

Alıntı
TBF Disiplin Kurulu ceza vermekten, Mirsad Türkcan ise yönergelere uymamaktan vazgeçmedi.

Türkcan yönergelerin aksine staffla farklı elbise giydiği ve kravat takmadığı için daha önce iki kez 1.000'er TL para cezası yemişti. Israrını Spor-Toto Türkiye Kupası maçlarında da sürdüren Mirsad Türkcan'a Trabzonspor karşılaşmasından dolayı 2.500 TL ceza geldi. Ceza bir sonraki Pınar Karşıyaka maçında katlandı ve 5.000 TL oldu.

Yani Mirsad'ın kıyafetinden dolayı aldığı cezaların toplamı şimdilik 9.500 TL'yi buldu. Yani o parayla ondan fazla takım elbise alabilirdi.

Bu parayı kulübün mü, kendisinin mi ödeyeceği bizi ilgilendirmez ama çok iyi bir takım oyuncusu olarak bildiğimiz Mirsad Türkcan'ın bu davranışına şaştığımızı da belirtmeliyiz. Eğer uğur yaptıysa, uğrun tuttuğunu söylemek de mümkün değil.

Öte yandan yaka kartını takmayan Fenerbahçe Ülker Antrenörü Zeljko Obradovic'e de iki maçtan dolayı 2.000 TL toplam ceza verildi.

Kural kitabında yer alıyor olsa bile hala farklı renkte takım giydi diye ceza verilmesi bana zorlama bir cezaymış gibi geliyor.

@ Solamnus

İşimize geldiğinde spor kulübüyüz ama resmi sitemizin amatör olarak nitelendirilen branşlara bakış açısı; maçtan bir kaç gün önce rakip hakkında bilgi, bilet fiyatları, maç gününde ise sonuca göre koçun ve oyuncuların açıklamalarını zar zor vermekten ibaretken, bence oyuncuların sakatlıklarıyla ilgili güncel bilgilendirmeleri beklememek lazım.
...

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #184 : 18 Şubat 2014, 19:26:43 »
@beshem

Guidetti mevzusuyla ilgili bir yorumum olduğunu hatırlamıyorum.
Tabi bu söylediğinizde haklı olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. :)
...

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #185 : 22 Şubat 2014, 08:12:06 »
http://www.sportando.net/eng/europe/croatia/74475/neven-spahija-to-visit-spurs-also-talks-cibona-fenerbahce.html
Following a sensational season with Fenerbahce winning the Turkish-League Championship and Cup, Spahija revealed that during the 2011 offseason, Pargo was his prime recruit.

"Before (Jeremy) left Maccabi for the NBA we were very close to signing him. He was my first choice at point guard. I spoke with him on the phone but when the NBA calls players go in a heartbeat," Spahija said. He eventually finished the 2011-12 season without hardwood and believed his "Biggest mistake was letting (Lithuania playmaker) Sarunas Jasikevicius go."

Spahija, San Antonio'yu ziyarete gitmiş. 2011 sezonuyla ilgili de konuşmuş. Söylediğine göre NBA'e gitmeseydi Pargo bize gelecekmiş. En büyük hatam, Saras'ı bırakmak oldu demiş
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #186 : 22 Şubat 2014, 13:19:25 »
Pargo'yu kaçırıp Jerrels'ı almak, Ferrari'den inip kartala binmek gibi bir şey. Spahija her ne kadar 2 sene kalmış olsa da iyi adamdır. Severdim kendisini. Umarım hak ettiği saygıyı ve ilgiyi kariyerinin geri kalanında çalıştıracağı takımlarda görür.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #187 : 22 Şubat 2014, 13:57:58 »
Yalnız o zamanın şartlarında düşünmek lazım. Jerrels potansiyeli yüksek bir oyuncu olarak geldi ki Aydın Örs bile ileride Avrupa'nın sayılı guardlarından olabilir diyordu.

Şu an bile yetenek anlamında konuşursak bence aralarında çok fark yok. Ama biri kendini basketbola adapte etmiş durumda. Diğeri olgunlaşamadı.

Yoksa yetenek anlamında benim düşüncem fark yok.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #188 : 22 Şubat 2014, 18:09:58 »
Bojan kendi menajerlerini kovup Raskovic Dayı'yla anlaşmış.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #189 : 24 Şubat 2014, 14:42:38 »
Aliağa Petkim maçını tvden naklen izledim.  Oğuzun dönüşüne, Metecanın artık iyiden iyiye kendini hissettirmesine hele de Kenanın yokluğunda 4 sayı, 8 asist, 3 top çalma ve 3 ribaund ile maçı tamamlayan Berkin katkısına çok sevindim. Hocayla birkez daha gurur duydum.

Kalathi kai faul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #190 : 25 Şubat 2014, 23:43:25 »
Pierre Jackson 5 numarayı giyecekmiş. Hatta Twitter'da 55 doluydu 5'i aldım yazdı bir arkadaşına.

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #191 : 26 Şubat 2014, 10:17:18 »
İlker Üçer(Marko'nun yeri) sanırım resmi site de ve sosyal medya da basketboldan sorumlu adam olmuş ya da buna benzer bir şey. Eğer doğruysa çok güzel haber.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #192 : 26 Şubat 2014, 10:53:18 »
İlker Üçer(Marko'nun yeri) sanırım resmi site de ve sosyal medya da basketboldan sorumlu adam olmuş ya da buna benzer bir şey. Eğer doğruysa çok güzel haber.

İlker twitter da "sosyal medya ve iletişim tarafı" olarak tarif etti görevini, güzel haber olduğu muhakkak.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #193 : 26 Şubat 2014, 11:37:39 »

çok çok güzel
ayrıca Fenerbahçe basketbol tarihinde ilk defa tribünden birisi (sporcu, yönetim üyesi veya sponsor yetkilisi olmayan) organizasyonda görev alıyor. Bir yerde hepimizin temsilcisi, destek olmak adına elimden ne gelirse yaparım
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #194 : 26 Şubat 2014, 16:42:50 »
henüz çok detaylı olarak İlker hakkında bilgi alamadık ama Klüpte ve bu şubede bundan sonra profosyonel olarak çalışacak ..
çok sevindim bu habere. Obradoviç etkileri kendisini göstermeye başladı :) 8)

hayırlı ve uğurlu olsun diyelim kendisine ...taraftarın dertlerinden anlayacak sıkıntılarını ve beklentilerini çok iyi bilen dertlerimizi oraya aktarıp çözüm sürecinde elinden geleni yapacağına inandığım bilgi birikimine çok güvendiğim bir dost kendisi...