Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270772 defa)

0 Üye ve 37 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Genel Haberler
« Yanıtla #4410 : 18 Eylül 2021, 19:30:17 »
Sorun kadrodan ziyade direk koçun kendisi,bu en başından belliydi zaten,eleştirilebilecek noktaları da olmasına rağmen tertemiz bir kadro verildi,barthel ve bir oyun kurucu eksiği haricinde gayet net bir kadro var,ama bu kadroyu gidip sasha djordjevic in eline teslim ediyorsan basit tabirle “basketbolla uzaktan yakından alakam yok” demek gibi bir şey oluyor bu,elindeki erdem can bile çok çok daha iyi bir seçenekti bu koç bozuntusundan,ayrıca boşta schiller ve reneses gibi iki çok net aday varken ne diye şu güzelim takımın başına gidip bu herifi getiriyorsun,sezonun 8.haftasına kadar epey zor bir fikstürümüz var rakipler bazında,ya bir an önce tazminatını verip yollayacaklar bunu,ya da o 8.haftaya kadar yaşamadığımız rezillik kalmayacak,çok kolay bir şekilde bu takımı sezon başından çok net bir f4 adayı yapabilirlerdi ama durumu buna çevirmeyi kendileri istediler,uzun vadeli bir planlama için schiller gibi tertemiz bir aday vardı,kaçırmakla yüzyılın hatasını yaptılar
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2021, 19:31:38 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #4411 : 18 Eylül 2021, 20:19:32 »
Dünkü rezalet + Gs'ye karşı şu skoru gördükten sonra Kokoskov'a öyle katmerli sövüyorum ki duyanın ufku açılır.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4412 : 18 Eylül 2021, 20:38:26 »
Booker gibi ayıya onca para verip bilmem kaç yıllık sözleşme yapan camiadan  çok fazla birşey beklememek lazim. Oyleki eurolague tarihinin gelmiş gecmis en kotu takimindan gelen bir isim. Kokoskovun gider ayak kazığı iste.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4413 : 18 Eylül 2021, 20:51:35 »
Booker gibi ayıya onca para verip bilmem kaç yıllık sözleşme yapan camiadan  çok fazla birşey beklememek lazim. Oyleki eurolague tarihinin gelmiş gecmis en kotu takimindan gelen bir isim. Kokoskovun gider ayak kazığı iste.

Bende booker a hic meraklilardan degilim... Ama klasik planlama facialarindan biri... Adam hizli oyunda is cikarir...

Tum transferleri cabuk saha gecip oyunu hizlandiracak oyunculardan kurup, basina oyunu yavaslatarak oynatmaya calisan bir hoca getirirsen dogal olarak cop olur hem transferler hem de planlama ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #4414 : 19 Eylül 2021, 13:40:59 »
Bu sene salonda dolmaz bu gidişle inşallah Sertaç'a tepki gösterecek bir kitle çıkar

İnşallah ilk cümleyi mi işaret ediyor, ikincisini mi?

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #4415 : 19 Eylül 2021, 13:44:14 »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #4416 : 19 Eylül 2021, 14:07:03 »
İnşallah ilk cümleyi mi işaret ediyor, ikincisini mi?
İkinciyi

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #4417 : 19 Eylül 2021, 19:56:55 »
Ki o takımdan Mickey gibi bir adam da alınabilirdi..

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4418 : 19 Eylül 2021, 19:59:32 »
Ki o takımdan Mickey gibi bir adam da alınabilirdi..
Mickey bizi bozar abi. Küfür edeceğimiz, kabız olacağımız adamlar lazım takımda.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4419 : 19 Eylül 2021, 20:05:34 »
Mickey bizi bozar abi. Küfür edeceğimiz, kabız olacağımız adamlar lazım takımda.

:D :D :D :D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4420 : 19 Eylül 2021, 21:50:51 »
Kimin oynatılıp oynatılmadığından çok, biz niye Euroleague takımlarıyla hiç hazırlık maçı yapmadık buna kuruluyorum ben. Milano, CSKA, Yunan ve İspanyol takımlarıyla hazırlık turnuvasına katılmamak gerçeklerden kaçmak gibi bir şey.

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #4421 : 19 Eylül 2021, 22:01:15 »
Kimin oynatılıp oynatılmadığından çok, biz niye Euroleague takımlarıyla hiç hazırlık maçı yapmadık buna kuruluyorum ben. Milano, CSKA, Yunan ve İspanyol takımlarıyla hazırlık turnuvasına katılmamak gerçeklerden kaçmak gibi bir şey.
Abi beceriksizler akılları sıra kolay rakiplerle oynayıp günü kurtaracaklardı. O kadar beceriksiz bir yönetim var ki onu bile beceremediler.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4422 : 19 Eylül 2021, 22:11:09 »
Ben Euroligdeki rakiplerle hazırlık maçlarında karşılaşmamayı doğru buluyorum.Gerek yok.Ne yani hazırlık dönemini süper geçirip 15-20 farkla yensek bu iş tamamı diyeceğiz.

Fenerbahçe taraftarı kadar hazırlıkı maçlarına anlam yükleyen kesim yok.Er meydanı resmi maçlardır.Artı pandemi var çok doğru karar içerde kalmak yıl özelinde.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2021, 22:15:36 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #4423 : 20 Eylül 2021, 11:48:21 »
Fenerbahçe basketbolunda yine bir kaos ve yine sindirim sistemimizi zorlayan günler kapımızı çalmışa benziyor. Bu konuya koç-yönetim-gm gibi paydaşların üzerinden değil de başka bir yönden bakmak istiyorum! Oyuncular...

Obradovic'in gitmesi başlı başına bir travma yaratmış iken, üstüne Igor gibi NBA basketbolu temelli bir oyun yapısıyla, başka bir şeyler üretmeye çalıştılar. Onu kabullenmeleri ve sistemine ayak uydurmaları bile aylar aldı. Tam bitti derken biraz kıpırdanıp top-8 deneyimi yaşadık. Igor'un gidişi de bir travma yaratmadı diyemem. Herkes geçen seneden alışmaya başladığı bir sistem üzerinden oynanacağını düşünürken, adamın çekip gitmesinin yaşattığı stres ve yerine gelenin yeniden kartları dizeceğini belli etmesi ile bu oyuncu topluluğunun kafası ne kadar rahat olabilir ki?

Oyuncularımız takıma katılmadan önce çeşitli turnuvalarda boy gösterdiler. Mental olarak zaten forma girmeleri zaman alacaktı. Üstüne yukarıda saydığım stres ile birlikte Nando gibi, Vesely gibi oyuncularımıza her sene sil baştan hedef vermek, yani yeni bir projenin parçası olacaklarını anlatmak biraz zor olacak, zaman alacak...

Bununla birlikte, bu saatten sonra koç değişikliğine inanmıyorum. Ama içimi acıtan daha derin konu; Seneye özellikle Jan'ın ve De Colo'nun sözleşmelerinin bitiyor oluşudur. Biz bu adamlara uzun vadeli bir hedef veremezsek bu adamlar için gelecek sene/seneler diye bir kavram olmayabilir.

Bence 2023 hedefi söylemlerinin başarılı olabilmesinin en elzem tarafı, 2021-2022 sezonunda sağlıklı bir dönem geçirmektir. Temelini iyi kuracaksın ki, kurduğun yapı bir sonraki yıl sağlam yükselsin. Bu nedenle yine oyuncu odaklı bakıp, onuncu yabancı hakkımızı hemen şimdi kullanıp bir PG almamızın öncelik sıralamasında en tepede olduğunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2021, 14:27:12 Gönderen: friend-chip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4424 : 20 Eylül 2021, 12:23:40 »
Basketbolda 3 sene sonrasına hedef koyulacak donemleri biz geride bıraktık. Zirveye çıktıktan sonra hedef oralarda kalabilmektir. 3 sene sonrasına hedef koymak taraftari oyalamaktan baska bir şey degil.