Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270649 defa)

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı psychokiller

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #225 : 05 Mart 2014, 11:23:28 »
O senin güzelliğin Cem Abi!
Vahiy geldiğince,şaka :D,elimden geldiğince buralarda olmaya çalışacagım. ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #226 : 05 Mart 2014, 12:55:41 »
mehmet kardeşim ile telefonda sohbet ederken emiliano'nun paylaştığı bir yazıdan bahsetmişti sağolsun linkini bana attı
yunan bir gazeteciden ''obradoviç bilir '' hani hepimizin devamlı dediği '' Ovradoviç'in vardır bir bildiği '' tarzında bir yazı olmuş
okumak isteyenler
için

By Aris Barkas/ barkas@eurohoops.net

When Obradovic was dominating Greece as the coach of Panathinaikos, in defeats, specially his sworn fans, tried to find an explanation. “Obradovic knows” was the mantra and in some cases it was used to disguise even real issues of his teams. “He lost in order to wake up his players”, “he created a crisis in order to bring the team together” were the versions presented as the cause almost behind every defeat.

This time, in Fenerbahce/ Ulker, after the three defeats of the team in the last four games – two in TBL and one by Barcelona in Euroleague – the situation is similar, but the answer is that Obradovic really knows and things go according to the plan.

After last season with the new Top16 format of 14 games, things have changed in the preparation of top teams aiming for the top of Euroleague. Obradovic did his best in order to avoid any early failures, despite not having the core players of his roster available during the preparation period because of the Eurobasket. Bo McCalebb, Nemanja Bjelica, Linas Kleiza, Luka Zoric, Bojan Bogdanovic, Emir Preldzic and Oguz Savas were absent during a crucial period of time and came in the team having already gaming rhythm due to their national teams obligations.

Fenerbahce used that momentum and after getting the Top16 ticket the team can take the foot off the pedal, train vigorously – in the way most key players didn’t before the start of the season – and prepare for the second phase of Euroleague. We are now at this point and you can expect to see Fenerbahce again at full speed after the start of Top16.

« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 12:57:45 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #227 : 05 Mart 2014, 14:18:04 »
o muhteşem ingilizceniz ve türkçeniz ile bi çevirsen iyi olur değerli dostum

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #228 : 05 Mart 2014, 14:56:36 »
Vardır Obradoviç S.A.V.'ın bir bildiği!
Nemanja Radiyallahü anh. da yarın iki denizin birleştiği yerde Navarroyu secdeye yatıracak inşallah

hoşgeldin

anladığım böyle bir yazım tarzın var lakin bilhassa peygambere ve sahabeye atfedilen bazı ifadeleri bu işe karıştırmamanı rica etsem kendi adıma?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #229 : 05 Mart 2014, 21:09:07 »
Cem, maalesef ikisi de muhtesem degil ama elimden geldigi kadar cevirdim bir seyler.

gayet güzel çevirmişsiniz bence :) teşekkürler.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 21:09:19 Gönderen: Solamnus »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #230 : 05 Mart 2014, 22:10:22 »
Besim sen muhteşem sin yahu çevirin olmasın (biraz inatçı ve bazende uyuzsun ama 8) )

Çevrimdışı carltonmyers

• Üye
  • Yer: Bursa
  • mehmet
« Yanıtla #231 : 05 Mart 2014, 22:47:37 »
çeviri için teşekkürler Besim Hocam.

Son zamanlarda Bo çok olgun oynuyordu. Savunmada liderdi zaten ama hücumda da takımın oyunundan kendini sorumlu hissediyor. Nemanja'yı uyarması bence bir DD, bir VS liderliği gibiydi.  Bo'nun liderliğinin pekişmesi , takımın oyun disiplinini bir üst seviyeye çıkarması açısından hayırlı bir kriz oldu diye düşünüyorum.  Koç basın toplantısında durumu baskı unsuru olarak kullandı.

Yalnız Obradovic'in  Bojan Projesi, Bo'yu geliştirmesi, Melih'i çalıştırması, Kenan, Berk.. bunlar tamamen bu yılı düşünerek yaptığı işler değil. Oly-Pao gibi kültürümüz yok diye kaybettiysek, bunu kazanmak için elbet bir bedel ödeyeceğiz. Pankartta yazdığı gibi Obrakadabra kadar kolay değil herşey. Adam orada bir alışkanlık kazandırmak için mücadele ediyor. Daha çok çalışılacak, başka Nemanja olayları yaşayacağız, belki de top16'da eleneceğiz. Olumsuz bir sonuçta koçun ve oyuncuların arkasında duracak taraftar gelecek yıllardaki sürekli F4'lerin kapısını aralar. Biz taraftar olarak bu işin bir unsuruyuz unutmamalı.

Teknik anlamda eleştiriler yazılsın, yanlış tercihler yazılsın ama gerçekçi olalım, kim olduğumuzu bilelim. Top16'dan öteye gidemediğimizi, henüz bu  sezon başı toplama bir oyuncu grubu olduğumuzu, yabancı sınırı ve düşük seviye yerlilerle oynadığımızı  unutmayalım. Türkiye'de kalıcı bir değer üretmek gerçekten çok zor, Avrupa'nın 1 numarası gelmiş mücadele ediyor, ona göre konuşalım. Böyle düşünüyorum, üslubum fazla bilmiş gibi olduysa affola.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2014, 22:49:46 Gönderen: carltonmyers »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #232 : 05 Mart 2014, 22:56:33 »
Calathes in ilk yıllarında bi pozsiyda saha içine girip ona daldığı bir video izlemiştim bulan olursa paylaşır ise güzel olur.
C.m yani mehmet ile telefonda sohbet ettik.  Burada bir basketbol devrimi yapilmaya çalışıyor hoca umarım başarılı olur , hoca ve kulübün karşılıklı uzun vadeli projesi olduğunu biliyorum umarım min 5 6 sene max sınır yok beraber oluruz.
Etkisinin bu kadar olacağını düşünmemistim sezon başında ama benim de bakış açımi çok değiştirdi. ..

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #233 : 05 Mart 2014, 23:07:11 »

Son zamanlarda Bo çok olgun oynuyordu. Savunmada liderdi zaten ama hücumda da takımın oyunundan kendini sorumlu hissediyor. Nemanja'yı uyarması bence bir DD, bir VS liderliği gibiydi.  Bo'nun liderliğinin pekişmesi , takımın oyun disiplinini bir üst seviyeye çıkarması açısından hayırlı bir kriz oldu diye düşünüyorum.  Koç basın toplantısında durumu baskı unsuru olarak kullandı.

Yalnız Obradovic'in  Bojan Projesi, Bo'yu geliştirmesi, Melih'i çalıştırması, Kenan, Berk.. bunlar tamamen bu yılı düşünerek yaptığı işler değil. Oly-Pao gibi kültürümüz yok diye kaybettiysek, bunu kazanmak için elbet bir bedel ödeyeceğiz. Pankartta yazdığı gibi Obrakadabra kadar kolay değil herşey. Adam orada bir alışkanlık kazandırmak için mücadele ediyor. Daha çok çalışılacak, başka Nemanja olayları yaşayacağız, belki de top16'da eleneceğiz. Olumsuz bir sonuçta koçun ve oyuncuların arkasında duracak taraftar gelecek yıllardaki sürekli F4'lerin kapısını aralar. Biz taraftar olarak bu işin bir unsuruyuz unutmamalı.

Teknik anlamda eleştiriler yazılsın, yanlış tercihler yazılsın ama gerçekçi olalım, kim olduğumuzu bilelim. Top16'dan öteye gidemediğimizi, henüz bu  sezon başı toplama bir oyuncu grubu olduğumuzu, yabancı sınırı ve düşük seviye yerlilerle oynadığımızı  unutmayalım. Türkiye'de kalıcı bir değer üretmek gerçekten çok zor, Avrupa'nın 1 numarası gelmiş mücadele ediyor, ona göre konuşalım. Böyle düşünüyorum, üslubum fazla bilmiş gibi olduysa affola.

okurken "ah keşke bunu ben yazabilseydim" dediğim bir yazı olmuş
her kelimesine katılıyorum
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #234 : 05 Mart 2014, 23:10:45 »

Haşa bilmiş ne kelime taşı gediğine oturtmuşsunuz :) Mevcut durum ancak böyle özetlenebilirdi.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #235 : 05 Mart 2014, 23:14:45 »
Calathes in ilk yıllarında bi pozsiyda saha içine girip ona daldığı bir video izlemiştim bulan olursa paylaşır ise güzel olur.
C.m yani mehmet ile telefonda sohbet ettik.  Burada bir basketbol devrimi yapilmaya çalışıyor hoca umarım başarılı olur , hoca ve kulübün karşılıklı uzun vadeli projesi olduğunu biliyorum umarım min 5 6 sene max sınır yok beraber oluruz.
Etkisinin bu kadar olacağını düşünmemistim sezon başında ama benim de bakış açımi çok değiştirdi. ..

SentraGoal.gr on Palau San Jordi
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #236 : 05 Mart 2014, 23:20:47 »
Çok saol okan bu videoyu söylemiştim

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #237 : 05 Mart 2014, 23:30:10 »
Hahahhaha Obradovic topu resmen monte edecekmiş Calathese  ;D
Görmek istediğim hareketler bunlar özellikle belli başlı oyunculara karşı Fenerbahce de :)

Çevrimdışı psychokiller

• Üye
« Yanıtla #238 : 06 Mart 2014, 17:27:37 »
Milano 6 maçlık yenilgi serisine bugün bismillah diyecek hayırlısıyla. Hiç haz etmiyorum öyle böyle değil Banchi-Jerrels-Hacket üçlemesi katliam sebebi.

Scariola'nın çocukları Atina'yı yerle bir eder.

Planinic de Endülüs'ü fetheder gibi gibi.

Yunus'un dediği gibi cennet cennet dedikleri bir kaç köşkle bir kaç huri,Navarroyu ağlarken göreyim yeter.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #239 : 06 Mart 2014, 17:53:49 »
Oly'de Spanoulis yine yokmuş ama ilk maçtaki ağır hezimet sonrası döve döve galip geleceklerdir.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2014, 17:54:11 Gönderen: Bülent »
...