Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270715 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #285 : 24 Mart 2014, 13:08:04 »
Devre arasi transferde gec kalinma disinda bir hata oldugunu dusunmuyorum. Piyasadaki en iyi adamlar alindi: oyle alinabilecek, bunlardan iyi oyuncu zaten yoktu.

bu söylediğinize inanıyor musunuz?

not: inandığınızı düşümüyorum...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #286 : 24 Mart 2014, 13:49:32 »
iskender Hackett dan bahsediyor Besim aslında :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #287 : 24 Mart 2014, 15:31:46 »
Anladim.  Onun icin iceriden bilgi geldi.  Hoca'nin Hackett'i begenmedigine dair bir gorus hakim imis.

Aahah ulan besim ne adamsın , Obradoviç televizyonda kendisi söyledi yahu '' Bahsedilen oyuncuyu tanımıyorum takip etmedim diye :)
senin içerdeki bilgilerini yerler
ama sen ne dersen doğrudur yanlış anlama ben sadece teyit etmek için söyledim 8) :)

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #288 : 24 Mart 2014, 15:37:32 »
Bende onu anlamıyorum.. Bence Obradovic'ın Hackett'ı tanımama gibi bir durumu olamaz..

Yani yoldan geçen azcık takip eden birisi bile Hackett'i izlemiştir, Obradovic mı izlemeyecek? 

Pek mantıklı gelmiyor açıkçası..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #289 : 24 Mart 2014, 16:46:08 »
hackett zaten sezonun en büyük hatasıydı.

diğer yandan "finansal sınırlamalar" diye bir şey benim gözümde söz konusu dahi olamaz.
25 milyon euro harcayan bir takımın 1 milyon euro tasarruf etmek gibi bir lüksü yoktur.
25 milyon euro'nun üzerine gerekirse 1-2 milyon euro daha harcayıp, eksik noktaları tam anlamıyla giderme mecburiyeti vardır.
aksi durumda 1 milyon euro tasarruf edeyim derken 25 milyon euro çöpe gitmiş oluyor çünkü.

kim ne derse desin, bu şubede saras'tan bu yana katkı yapması amacıyla sezon ortası transferi yapılmadı.
alınan adamların hepsi taraftar küfür etmesin diye fasülyeden alınan oyuncular.
sekulic ve jackson da dahil...

top 16 öncesi kadro kalitemiz çok üst düzey, hiç transfer yapmasak dahi en kötü 3. oluruz diyordum.
lakin yanılmışım, kadro kalitemiz tahmin ettiğimden daha da yüksekmiş,
zaten dar olan rotasyondan 2 oyuncu kaybetmiş olmamıza rağmen kalan 3 maçı kazanırsak en kötü ihtimalle 3. oluyoruz.

uzun lafın kısası böyle bir kadronun hakkını vereceksin, gerekirse 1-2 milyon euro daha harcayacaksın ama eksik-gedik bırakmayacaksın.

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #290 : 24 Mart 2014, 17:03:49 »
Hackett gelseydi de durum şu ankinden çok daha farklı olmayacakt, kendi adıma bundan eminim.

Zira durumun oyunculardan ziyade, sahadaki akılla alakası var. Bizim ihtiyacımız olan sahada aklını kaybetmeyecek adamdı. Öyle bir adam da zaten Avrupa basketbolunda sınırlı. Hackett da oyuncu olarak, izlediğim kadarıyla iyi bir oyuncu ama fark yaratacak akıllı oyuncu tipi değil.

En keskin yerden örnek vereyim, kastettiğim oyuncu, örneğin Carlos Arroyo'dur. İyi oynar, kötü oynar, şutu girer girmez ayrı mesele, lakin, oyun zekası olarak ortalama üstüdür ki bu sayede Galatasaray'a ciddi anlamda maç kazandırdığı oldu. Ha,s ene başında ben de dahil Arroyo dense burun kıvırırdık ki o da ayrı mesele.

Biz o vasıfda adamı bulsak Emir de Bojan da bu kadar sırıtmayacak.

Şu konuda iddiaya girebilirim, görürüz görmeyiz ayrı mesele, seneye Bojan,Emir,Zoric ve hatta Kleiza'dan hangisi bu tarz bir oyuncuya sahip takıma giderse, o takımda 14-15 sayıdan az ortalama tutturmayacaktır.

Bizim açımızdan çare 2 sezon Milos Teodosic, sonraki sezonlar için de Partizan'daki Bogdanovic. Eldekilerden bu karizmaya sahip yegane oyuncu Bjelica ama özünde 4 numara bir adam şu andakinden fazlasını yapamaz oyuna.

Bu arada bu 25 milyon rakamı bana afaki gözüktü, basket takımları için bu tarz bir değerleme olan kaynak var mı?

selamlar
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #291 : 24 Mart 2014, 17:15:14 »
Bütçe 26 milyon usd.
Tapelerden biliyoruz :)

Yapılan iki transferinde 6 aylık olduğu unutulmasın.. !!

Sezon Sonu transfer planı diye bir durum var tabi.
Bende hackett i severim beğenirim şayet katkı verebilir idi ama müsade edelim de hocanın istememe hakkı olsun
« Son Düzenleme: 24 Mart 2014, 17:21:56 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #292 : 24 Mart 2014, 18:58:07 »
derdim hackett neden alınmadıyı sorgulamak değil yahu, isimlere takılmayın. :)
neden 3 senedir sadece taraftar küfür etmesin diye fasülyeden sezon ortası takviyeleri yaptığımızı sorguluyorum.

geçen yıl oleson ve hendrix'i istemediler.
şu kadroda jackson ve sekulic yerine oleson-hendrix olsa farkı düşünün en basitinden...

bu yıl da ciddi takviye yapmak isteyen adam bir yerlerden üst düzey oyuncu bulurdu.
hackett olmazdı da başkası olurdu ama takıma katkı yapacak isimler bulunurdu paraya kıyılsa...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #293 : 24 Mart 2014, 19:00:18 »
Oleson dedin iskender aklıma milletin tepkileri geldi
Gecen sene kaukenas ve oleson isimleri ortaya atılinca her iki oyuncu da itin bir tarafina sokulmuştu

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #294 : 24 Mart 2014, 20:16:58 »
Besim sen içeriden bilgi alıyorum diyorsan benim için yeterlsenin sözün bana senet.
Açıklama yapmana hiç gerek yok dostum ;)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #295 : 24 Mart 2014, 20:36:08 »
Ahahahah Özür dilerim :)
Sen ne diyorsan öyle olsun

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #296 : 24 Mart 2014, 21:46:08 »
Ahahahah Özür dilerim :)
Sen ne diyorsan öyle olsun
AH BE cem abim bir forma için mi bunlar :))

bu arada Obradovic'in Hackett'i izlememiş olması komik..
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #297 : 25 Mart 2014, 08:39:01 »
AH BE cem abim bir forma için mi bunlar :))

bu arada Obradovic'in Hackett'i izlememiş olması komik..
Bi forma için evet :) :) :)
Ahahaha

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #298 : 25 Mart 2014, 16:50:01 »
http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/26082451.asp ne kadar doğru bilmiyorum ama önemli bi haber.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #299 : 25 Mart 2014, 16:58:27 »
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Takımımızın THY Euroleague TOP 16 E Grubu’nda 28 Mart Cuma akşamı İtalyan Takımı  Emporio Armani Milano ile Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynayacağı maçı, kalan 3 final maçından ilki olarak nitelendirdi.

Takımımızın başarılı oyuncularından Melih Mahmutoğlu ise Milano karşısında öncelikli hedeflerinin galibiyet, sonrasında da 5 sayı ve üzeri bir fark olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Melih Mahmutoğlu, Emporio Armani Milano maçı öncesi görüşlerini Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi aracılığıyla paylaştı.
Zeljko Obradovic: “Bizim için çok önemli bir karşılaşma”

Obradovic ”Bizim için çok kritik bir karşılaşma olacak. Konsantre olmalı ve onları mağlup etmeye çalışmalıyız. Galibiyet kadar, 5 sayının üstünde bir fark elde etmek de önemli. Şu anda Milano ile aramızda 3 galibiyet fark var gibi gözükse de, önümüzde oynanacak 3 karşılaşma daha var. Bu da bizim için, kalan maçlar içerisinde ilk final karşılaşması olacak. Elbette taraftarlarımıza da, salona gelip bizi desteklemeleri için çağrıda bulunmak istiyorum. Bu karşılaşma bizim için çok önemli”şeklinde konuştu.

Melih Mahmutoğlu: “Taraftarımız bizim için büyük güç”

Melih “Grupta her şey bizim elimizde. 3 maçı da kazanmamız durumunda grubu 2. bitirme şansımız da var. İyi bir ekibe karşı oynayacağız. Özellikle dış oyuncuları çok etkili ve skor yönleri kuvvetli. Bizim için çok önemli bir maç. Öncelikle iyi oynayıp bu karşılaşmayı kazanmak, sonra da önümüzdeki iki maçı kazanıp, çıkabiliyorsak 2. olarak gruptan çıkmak hedefimiz. Galibiyet kadar, beş sayı üzeri bir farkla galip bitirmek de önemli. Rakibimizin, olası ikili averaj durumunda üstüne çıkmamız gerekiyor. Öncelikli hedefimiz galibiyet ama bu farkı yakalamak için de çabalayacağız. Taraftarımızın, her maçta olduğu gibi bu karşılaşmada da arkamızda olacağını biliyoruz. Onlar bizim için çok büyük güç. Bize inanmaya devam etsinler çünkü biz çok iyi bir takımız. 3’te 3 yapıp Top 8’e kalacağız” dedi.

Fenerbahçe Ülker-Emporio Armani Milano maçının bilet satışları ise sürüyor. Takımımız, bu önemli karşılaşmada, taraftarının desteğini bekliyor.

Kaynak: FBhaber
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.