Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270787 defa)

0 Üye ve 32 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #375 : 07 Nisan 2014, 08:52:13 »
EL'nin Lig TV'ye geçmesi iyi olmuş en azından cebimizden daha az para çıkar diye düşünüyorum.

Bu arada Top16 için elbette Obradovic'in de hatası var ama koçun dediği gibi o savaşmaya devam edecek. Ya gamsız oyuncular?

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #376 : 07 Nisan 2014, 13:01:43 »
Obradovıc'e 30 bin euro ceza verilmiş.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #377 : 07 Nisan 2014, 13:04:51 »
Obradovıc'e 30 bin euro ceza verilmiş.

çok geriden geliyorsun Özcan'cım :)

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #378 : 07 Nisan 2014, 13:13:48 »
Doğrudur burada göremeyince :) Bende alt yazıda gördüm, kanalın suçu , benim değil :)
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #379 : 07 Nisan 2014, 15:35:26 »
Kenan bu seneyi komple mi kapattı acaba ?

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #380 : 08 Nisan 2014, 09:11:25 »
beyler seneye yeni yapılanmada Pleiss in alınma ihtimali varmı bilen varmı? veya en azından Semih olmazmı hazır biracılarda kadro dışıyken?
bizdeki 5 lerin hepsinden yine de daha iyi Semih bence

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #381 : 08 Nisan 2014, 10:25:12 »
basketdergisi'nden alıntıdır.

İnternet gazetesi Santra Lig’e konuşan Fenerbahçe Ülker’in başarılı koçu Obradoviç, sarı lacivertli kulüp ve Başkan Aziz Yıldırım için çok önemli ifadeler kullandı.

İşte o röportaj:

Türkiye’de basketbola olan ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de basketbol ilgi çeken bir spor haline geldi. Başarılar kazanıldıkça daha da üst seviyeye çıkacak bir konuma geleceğine inanıyorum. Şu gerçeği unutmamak lazım ama futbol bu ülkede her zaman daha çok sevilecek. Son birkaç senede özellikle Fenerbahçe Ülker’in basketbola inanılmaz bir yatırım yaptığını düşünüyorum. Umarım bu giderek artan ilgi başarılarla süslenir ve Türk basketbolu daha iyi yerlere gelir.

Neden Fenerbahçe Ülker’i tercih ettiniz?

Fenerbahçe Ülker transfer döneminde bana en fazla değeri veren takımdı. Ayrıca diğer takımlarda kendimi gösterebileceğime inanmıyordum. Fenerbahçe Ülker’de ise özellikle Başkan Aziz Yıldırım başta olmak üzere inanılmaz bir destek verdiler ve başarı için sadece tek yetkilinin benim olduğu söylenince hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Genç basketbolcuları yetiştirmek ve Avrupa basketboluna yetiştirme isteği de beni ayrıca cezbeden taraf oldu. Bu fırsatı bana verdikleri için Fenerbahçe camiasına teşekkür ederim. Aziz Yıldırım her maça gelmesi ve bizi takip etmesi de diğer kulüplerde görmediğim bir yakınlıktı. Kendisine de bunu her defasında dile getiriyorum.

Fenerbahçe Ülker’in performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Takım olarak sezona fırtına gibi başlasak da sakatlıklar belimizi büktü. Eurolig’te zorlu bir gruba düştük. Grubumuzda 3 şampiyonluğu bulunan takım vardı. Sonuna kadar gitmeyi isterdik ama motivasyon olarak da kendimizi hazırlayamadık. Şimdi ise elimizde kazanmamız gereken bir lig şampiyonluğu var ve bizi destekleyenlere bunu armağan edeceğiz. Takımımızda çok iyi isimler yer alıyor. Özellikle genç ve yetenekli isimler almayı tercih ediyorum ki benden sonrada bu takım ilerlemeye devam etsin. Pota altı kısmında çok sorun yaşadık. Alternatifleri iyi değerlendiremedik. Şampiyonluğu istiyoruz ve oyun disiplinimizi ona göre koruyup play off’larda gerçek gücümüzü göstereceğiz.

Türkiye’de en çok hangi oyuncuları beğeniyorsunuz?

Hidayet’i çok beğeniyorum ve artık onun için veteran basketbolcu diyebiliriz. Türkiye’ye kazandırdıkları ve NBA’de senelerce oynadığı oyun ortada. Mirsad Türkcan zaten yardımcım olarak görev yapıyoruz ve sahada ki oyunu kadar kenarda basketbolu okuma özelliği fazla bulunan bir adamdır. Kendisiyle çalışmaktan dolayı zevk alıyorum. Mirsad Türkcan yakında Fenerbahçe’nin başına geçebilecek kapasiteye de gelecektir. Cenk Akyol’u özellikle şutlarını ve zor zamanda ortaya çıkmasını seviyorum. Gerçekten ender bulunan kadife bir şut bileği var. Hem Türk basketbolunun da önemli ismi olarak yer alıyor. Arroyo zaten kalitesi tartışılmaz bir guard olarak görev yapıyor. Gerektiği zaman orkestra şefi gibi takımını yönetebiliyor

Panathinaikos mu yoksa Fenerbahçe Ülker mi?

Tabiî ki de Panathinaikos. Bunun nedeni de beni ben yapan takımdır. Senelerce sayısız başarılar elde ettim. Orayı nasıl unutabilirim bir anda. Eğer bu kadar başarılı bir koç olarak anılıyorsam orada kazandığım başarılar sayesindedir. Fenerbahçe Ülker’de ise yapmam gereken kazanmam gereken daha çok başarılar var. Buna öncelikle lig şampiyonluğuyla başlayıp daha sonra diğer kupaları da önümüzdeki seneler kazanmak istiyorum. Yeter ki taraftarlarımız bize desteklerini sürdürmeye devam etsinler. Bize güvensinler.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #382 : 08 Nisan 2014, 10:26:11 »
Pana mı Fener mi diye soru soran cidden salakmış hocanın verdiği cevap güzel ve samimi...

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #383 : 08 Nisan 2014, 10:41:54 »
''Genç ve yetenekli oyuncular alıyorum. Takımın benden sonra da başarılı olması lazım'' cümlesine bile üzüldüm. Koç en az on sene kalmalı burada.

Neyse ki daha alınacak çok kupa var demiş.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2014, 10:51:51 Gönderen: Eto »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #384 : 08 Nisan 2014, 10:50:36 »
''Genç ve yetenekli oyuncular alıyorum. Takımın benden sonra da başarılı olması lazım'' cümlesine bile üzüldüm. Koç en az on sene kalmalı burada.

Neyse ki daha alınacak çok kupa var demiş  8)

oraya bende çok üzüldüm ama sonraki cümle

'' Fenerbahçe Ülker’de ise yapmam gereken kazanmam gereken daha çok başarılar var. Buna öncelikle lig şampiyonluğuyla başlayıp daha sonra diğer kupaları da önümüzdeki seneler kazanmak istiyorum''

ayrıca Eren pota altı için alternatifleri değerlendiremedik demiş  farkındaysan , Sekulic transferi konusunda acele edildiğini bir dostumuz bize söylemişti :) :(
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2014, 10:51:30 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #385 : 08 Nisan 2014, 10:52:39 »
Ya hoca salak bir adam değil ki abi, O da farkında yanlışların. O dönem çok kritikti ve hamle yapılması gerekiyordu. Ne yazık ki acele oldu..

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #386 : 08 Nisan 2014, 10:55:41 »
Hocanın kendini eleştirebilmesi çok önemli bence, dediği gibi bu sene ligi kazanıp seneye daha iyi bir takım kuracaktır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #387 : 08 Nisan 2014, 12:08:57 »
Obradoviç'in özeleştiri yapma sebebi bu forumu takip etmesidir.
Gürol abinin kendisini ağır şekilde eleştireceğini hissettiği için biraz Gürol abiyi frenlemek adına açıklamalarda bulunmuş :) 8)
birde geçen hafta 25 sayı fark ile yenince galatasaray'ı bu da Gürol abimin görece yumuşamasında etkili oldu ,
şimdi eleştirileri erteliyor , şayet cuma akşamı Galatasaray top 8 e kalırsa ( ki % 90 kalacak ) o sinirle gürol abim buralarda bi esip gürler :(
sonrasında ligdeki durumlara göre bekleyip göreceğiz durumları :) :)

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #388 : 08 Nisan 2014, 12:58:08 »
Fenerbahçe Ülker'in, sahasında oynadığı EA7 Emporio Armani maçının tekrar edilmesine ilişkin itirazı reddedildi"tribün dergi

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #389 : 08 Nisan 2014, 23:59:41 »
pierre jacksonun abdye geri döndüğü söyleniyor.