Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270747 defa)

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #435 : 11 Nisan 2014, 11:18:10 »
Fenerbahçe NBA'e Doymuyor

Son 2 senedir NBA ekiplerinin İstanbul'da ağırlayan Fenerbahçe Ülker, bu geleneğine önümüzdeki yaz da devam ettirecek.

NBA tarafından bugün yapılan açıklamada Fenerbahçe Ülker''ın, 11 Ekim'de son yıllarda NBA damgasını vurmuş olan San Antonio Spurs'u Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da konuk edeceği duyuruldu.

Daha önce Türkiye'de Boston Celtics ve OKC Thunder'ı ağırlayan Fenerbahçe Ülker, Celtics mağlup etmiş, Thunder'a mağlup olmuştu.

Fenerbahçe-Spurs maçıyla birlikte NBA Global Games 2014 kapsamında Amerika dışında oynanacak 4 hazırlık maçını daha açıkladı.

İşte tüm program;

08 Ekim Alba Berlin-SA Spurs / O2 World Berlin (Almanya)
11 Ekim Fenerbahçe Ülker-SA Spurs / Fenerbahçe Ülker Sports Arena (Türkiye)
11 Ekim Cleveland Cavaliers-Miami Heat / HSBC Arena (Brezilya)
12 Ekim Brooklyn Nets-Sacramento Kings /Mercedes-Benz Arena (Çin)
15 Ekim Brooklyn Nets-Sacramento Kings / Mastercard Center (Çin)

Parkede Fener-utkan
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #436 : 11 Nisan 2014, 13:52:58 »
Adamlar gösterilen ilgiden memnun olacak ki 3.sefer geliyorlar buraya  8)
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #437 : 11 Nisan 2014, 14:21:51 »
Değerli dostum İskoç ( iskender ) ile sohbet ettik
Güzel bir noktaya değindi.2 3 sene sabredebilirsek
Çok sağlam Türk rotasyonumuz olacak.
Berk Kenan Melih Göksenin &Furkan (olası tranfer ihtimaliyle) ilkan Oğuz metecan berkay...
Bu adamların hiçbirisi nba e de gidemezler
Bunlardan 5 6 temel oyuncu.olursa Obradovic ile beraber Panathinaikos un Yunanistan'daki domine ettiği tarz bizde ligi/avrupa yi domine ederiz

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #438 : 11 Nisan 2014, 14:33:31 »
Popovich vs. Obradovic de ilginç olacak

NBAin en iyi koçuyla EL nin en iyi koçu karşılaşıyor diyebilir miyiz sayın NBA cemaati?
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #439 : 11 Nisan 2014, 14:53:49 »
Yani benim kişisel görüşüm yada kişisel tercihim en iyisi olmadığı yönünde..

Çok iyi bir koç kendisi.. Duncan lige geldiği günden beri yaklaşık 18 yıldır her sezon takımına 50 galibiyet barajına aştırdı ki bu inanılmaz bir seri. Her oyuncusundan verim almayı başaran, potansiyellerinin çok fazlasıyla geliştiren bir koç ancak Duncan olmasıydı bu kadar başarılı olur muydu onu pek kestiremiyorum.

Kendisi de pek kestiremiyor ki zaten Duncan emekli olduktan 20 dakika sonra bende emekliliğimi isterim tarzında bir açıklamada bulundu kendisi..

Sistemi, çarkı döndüğünde kendisinden iyisi yok ancak maç içerisinde hamle yapması gerektiğinde pek o kadar iyi değil. Hatta kritik maçlarda maç içerisinde yaptığı hamlelerin çoğu tutmadı..

Yine de şuan NBA kamuoyu ve diğer herkes tarafından şuanda koçluk yapan koçlar arasında en iyisi gösteriliyor..

Benim kişisel fikrim ve tercihim Rick Carlisle'nın şuanda en iyi koç olduğu yönünde..
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2014, 14:54:03 Gönderen: Carter-Williams »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #440 : 11 Nisan 2014, 15:15:45 »
Yani benim kişisel görüşüm yada kişisel tercihim en iyisi olmadığı yönünde..

Çok iyi bir koç kendisi.. Duncan lige geldiği günden beri yaklaşık 18 yıldır her sezon takımına 50 galibiyet barajına aştırdı ki bu inanılmaz bir seri. Her oyuncusundan verim almayı başaran, potansiyellerinin çok fazlasıyla geliştiren bir koç ancak Duncan olmasıydı bu kadar başarılı olur muydu onu pek kestiremiyorum.

Kendisi de pek kestiremiyor ki zaten Duncan emekli olduktan 20 dakika sonra bende emekliliğimi isterim tarzında bir açıklamada bulundu kendisi..

Sistemi, çarkı döndüğünde kendisinden iyisi yok ancak maç içerisinde hamle yapması gerektiğinde pek o kadar iyi değil. Hatta kritik maçlarda maç içerisinde yaptığı hamlelerin çoğu tutmadı..

Yine de şuan NBA kamuoyu ve diğer herkes tarafından şuanda koçluk yapan koçlar arasında en iyisi gösteriliyor..

Benim kişisel fikrim ve tercihim Rick Carlisle'nın şuanda en iyi koç olduğu yönünde..
bence olayı tek oyuncuya indirgeme Gregg Popovich 'e haksızlık edersin daha çok taza geçen sene lakers kadrosu ve mıke brown ve d'antonie'yaptıkları ortada tamam duncan nba'in gelmiş geçmiş en iyilerinden ama Gregg Popovich nba'in Pat Riley ve Phil Jackson efsane koçlarından ve aktifler içinde en iyisi elindeki yaşlı ve diğer şampiyonluk adaylarına kısıtlım kadtoyla yaptığı şey ortada.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #441 : 11 Nisan 2014, 15:49:02 »
 resim Efes maçına ait. Fenerbahçe Euroleague'den elenmiş, kazan kaynıyor, Emir kadrodışı kalmış. Kalanıyla ilgili yorum yapmıyorum. Allah neşenizi arttırsın

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #442 : 11 Nisan 2014, 15:58:33 »
resim Efes maçına ait. Fenerbahçe Euroleague'den elenmiş, kazan kaynıyor, Emir kadrodışı kalmış. Kalanıyla ilgili yorum yapmıyorum. Allah neşenizi arttırsın

Nedim Karakaş'ı kadro dışı bırakma şansımız yok mu?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #443 : 11 Nisan 2014, 16:00:17 »
Ahahahahahahah bak bu güzeldi Abdullah ;)

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #444 : 11 Nisan 2014, 17:56:17 »
Ben Popovich'ı sadece Duncan'ı indirgemedim zaten.. Orada da dediğim gibi elindeki oyunculardan verim alma konusunda çok başarılı bir koç.

Ancak Duncan bu ligin bana göre son 10 yıldaki en dominant oyuncudur.. Kader onu Duncan ile karşılaştırmasa bu kadar başarılı olur muydu bu çok büyük bir soru..

Çünkü NBA'de bir çok önemli koçun performansı şampiyonluk kazandıktan sonra pozitif yönde değişmiştir. Kariyerinin ilk yıllarında şampiyonluğu tadan Popovich'de bundan etkilendi tabii.

Ben popovich'e kötü koç demiyorum yanlış anlama sadece Popovich düşünüldüğü kadar iyi bir koç olmadığı görüşündeyim. Kişisel olarak kaybettirdiği bir çok play--off serisi var kendisinin.

Şunu da söyleyeyim. NBA'de bir Spurs fanı olmasam da Bülent abi ve Kemal abi bilir ben Spurs'u de oynadığı oyunu da seven birisiyim.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2014, 18:00:11 Gönderen: Carter-Williams »

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #445 : 11 Nisan 2014, 18:09:05 »
Ben Popovich'ı sadece Duncan'ı indirgemedim zaten.. Orada da dediğim gibi elindeki oyunculardan verim alma konusunda çok başarılı bir koç.

Ancak Duncan bu ligin bana göre son 10 yıldaki en dominant oyuncudur.. Kader onu Duncan ile karşılaştırmasa bu kadar başarılı olur muydu bu çok büyük bir soru..

Çünkü NBA'de bir çok önemli koçun performansı şampiyonluk kazandıktan sonra pozitif yönde değişmiştir. Kariyerinin ilk yıllarında şampiyonluğu tadan Popovich'de bundan etkilendi tabii.

Ben popovich'e kötü koç demiyorum yanlış anlama sadece Popovich düşünüldüğü kadar iyi bir koç olmadığı görüşündeyim. Kişisel olarak kaybettirdiği bir çok play--off serisi var kendisinin.

Şunu da söyleyeyim. NBA'de bir Spurs fanı olmasam da Bülent abi ve Kemal abi bilir ben Spurs'u de oynadığı oyunu da seven birisiyim.
duncan olmasada ona göre bi oyun oynatılırdı.Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz buda senin görüşün saygım sonsuz.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #446 : 11 Nisan 2014, 18:10:10 »
Popovic'in kariyeri tartışılırken sanırım 2013 NBA finali 6. maçı hep omuzunda bir yük olarak kalacaktır. Daha bir kaç hafta önce aynı hatayı Indiana yapıp Miami'ye maç vermişken, son 30 saniye Duncan'ı kenara alarak verilen hücum ribauntlarıyla elindeki şampiyonluğu teslim etmesi onun kariyerinde hep negatif bir not olarak hatırlanacaktır. Şüphesiz dünya tarihinin en iyi SİSTEM KOÇLARINDAN... Uzun vadeli plan yapan takımlar için bulunmaz nimet... Ama oyuna anında müdahale, bir taktikle maçın akışını değiştirme, kafasının içinde kuyruğu birbirine değmeden kırk tilki dolaştırma konusunda Pat Rilley ve Phil Jackson gibi isimlerin çok gerisinde... Koçluğu sağlam yerden öğrendi. Eski NBA maçlarına ilgi duyanlar onu Larry Brown'ın ardında bit pazarından satın alındığı düşüncesini uyandıran hafif buruşuk ceketiyle asistanlık yaparken görmüştür. Larry Brown ekolünden takım oyunu ve uzun vadeli sistem inşa etme konusunda üstat bir koçtur kendisi. Ama maç içinde taktik tahtasını ne kadar verimli kullandığı tartışılır.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #447 : 11 Nisan 2014, 18:15:43 »
Popovic'in kariyeri tartışılırken sanırım 2013 NBA finali 6. maçı hep omuzunda bir yük olarak kalacaktır. Daha bir kaç hafta önce aynı hatayı Indiana yapıp Miami'ye maç vermişken, son 30 saniye Duncan'ı kenara alarak verilen hücum ribauntlarıyla elindeki şampiyonluğu teslim etmesi onun kariyerinde hep negatif bir not olarak hatırlanacaktır. Şüphesiz dünya tarihinin en iyi SİSTEM KOÇLARINDAN... Uzun vadeli plan yapan takımlar için bulunmaz nimet... Ama oyuna anında müdahale, bir taktikle maçın akışını değiştirme, kafasının içinde kuyruğu birbirine değmeden kırk tilki dolaştırma konusunda Pat Rilley ve Phil Jackson gibi isimlerin çok gerisinde... Koçluğu sağlam yerden öğrendi. Eski NBA maçlarına ilgi duyanlar onu Larry Brown'ın ardında bit pazarından satın alındığı düşüncesini uyandıran hafif buruşuk ceketiyle asistanlık yaparken görmüştür. Larry Brown ekolünden takım oyunu ve uzun vadeli sistem inşa etme konusunda üstat bir koçtur kendisi. Ama maç içinde taktik tahtasını ne kadar verimli kullandığı tartışılır.
bu dedeiklerinde bana göre haklı olduğun yerler fazla abi bede 2-3 seneye kadar fazla beğenmezdim ama ne zaman duncan ginobili yaşlandı elindeki değerli parçalar basketbolu bıtaktı elindeki kısıtlı kadro ile yaptıkları bence ne kadar önemli bi koç olduğunun ispatı.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #448 : 11 Nisan 2014, 18:19:53 »
Burada önemsiz koç diyen yok zaten. Makiana gibi bir düzen kuruyor, sürekli ayakta kalmayı başarıyor. Sinekten yağ çıkarıyor. Bunlar hep artıları. Şu anda NBA'in en iyi koçuysa NBA'de kötü koçların çokluğundandır. Fakat ben o mola alıp takımını kenara çağırdığında "şimdi bir set çizecek ve oyunu açacak" diyemem. Bana o güveni vermez.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #449 : 11 Nisan 2014, 18:21:23 »
Burada önemsiz koç diyen yok zaten. Makiana gibi bir düzen kuruyor, sürekli ayakta kalmayı başarıyor. Sinekten yağ çıkarıyor. Bunlar hep artıları. Şu anda NBA'in en iyi koçuysa NBA'de kötü koçların çokluğundandır. Fakat ben o mola alıp takımını kenara çağırdığında "şimdi bir set çizecek ve oyunu açacak" diyemem. Bana o güveni vermez.
yanlış anladın abi ben size önemsemiyosunuz demedim sadece sizin önemsediğinizde dahada önemli bi koç olduğunu düşünüyorum.
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter