Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270639 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1050 : 24 Eylül 2014, 20:38:54 »
Ilk ceyrekte Zoric ve Vesely'nin performanslari sevindirici, ozellikle Zoric'in. Kendini cok yormadan iyi yaptigi seyleri yapmaya firsat bulunca hucumda/savunmada degerli bir oyuncu, gereginden fazla elestiriliyor.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1051 : 24 Eylül 2014, 21:05:00 »
Fenerbahçe Ülker'ın skor dağılımı; Vesely 11, Goudelock 7, Semih 6, Zoric 6, Bjelica 4, Melih 3, Hickman 2, Kenan 2
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı hercumerc

• Üye
  • Yer: Tampa,FL
« Yanıtla #1052 : 24 Eylül 2014, 21:08:14 »
Melih her sene uzerine koyarak devam ediyor. Allah nazardan saklasin...

EDIT 1: Bu Zoric bir harika dostum :)
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2014, 21:58:47 Gönderen: hercumerc »

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #1053 : 24 Eylül 2014, 22:32:48 »
Takım İstatistikleri (Fenerbahçe Ülker-Kızılyıldız):
İki Sayı Yüzdesi: 24/45 (%53) – 14/39 (%36)
Üç Sayı Yüzdesi:  4/15 /%27) – 7/18 (%39)
Faul Yüzdesi: 15/16 (%94) – 17/23 (%74)
Ribaund: 31-37
Asist: 22-12
Top Çalma: 10-4
Top Kaybı: 9-15

Fenerbahçe Ülker İstatistikleri:
Ricky Hickman: Süre: 22:03, 6 sayı (1/2 iki sayı, 0/1 üç sayı, 4/4 SA), 3 ribaund, 5 asist, 1 top çalma
Kenan Sipahi: Süre: 11:05, 2 sayı (1/2 iki sayı), 3 asist
Melih Mahmutoğlu: Süre: 04:29, 3 sayı (1/2 üç sayı), 1 asist
Andrew Goudelock: Süre: 25:09, 9 sayı (2/9 iki sayı, 1/3 üç sayı, 2/2 SA), 3 ribaund, 2 top çalma, 1 top kaybı
Serhat Çetin: Süre: 12:48, 2  ribaund, 1 top çalma, 1 top kaybı, 2 asist
Bogdan Bogdanovic: Süre:  16:13, 3 sayı (1/2 üç sayı), 2 ribaund, 4 top çalma, 1 top kaybı, 1 asist
Jan Vesely: Süre: 21:09, 13 sayı (4710 iki sayı, 1/2 üç sayı, 2/2 SA), 4 ribaund, 1 top çalma, 1 asist, 2 blok
Nemanja Bjelica: Süre: 18:23, 10 sayı (5/6 iki sayı, 0/4 üç sayı), 2 ribaund, 1 asist
Semih Erden: Süre:  10:39, 10 sayı (5/7 iki sayı), 1 ribaund
Luka Zoric: Süre: 23:24, 13 sayı (4/6 iki sayı, 6/6 SA), 4 ribaund, 1 top çalma, 1 top kaybı, 2 asist
Emir Preldzic: Süre: 28:53, 5 sayı (2/3 iki sayı, 0/1 üç sayı, 1/2 SA), 8 ribaund, 2 top kaybı, 6 asist
Oğuz Savaş: Süre: 05:34, 1 blok, 1 top kaybı
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1054 : 24 Eylül 2014, 22:54:06 »
Takımın hücumunu genel olarak çok beğendim yine,bazen top öyle dönüyor ki potayı unutuyoruz,içeriye müthiş top indiriyoruz,içeriden dışarı çıkan topları da bugün yüzdeli sokamadık ama soktuğumuz gün,savunmayı da biraz daha oturttuğumuzda her takımı rahatlıkla yenebiliriz,gerçekten çok büyük umut vadediyor bu takım.Savunmada da ilk yarı 2-3 defa baskı yapacağız diye dış adamları boş bıraktık ama şu evrede bunlar olur,savunmayı da bazı bölümler dışında çok beğendim.Özellikle doğru 5le ve Vesely oyundayken mükemmel savunma yapabilir bu takım,rakip çok iyi top çevirip boştaki dış oyuncuyu bulsa bile Vesely şut atan adama inanılmaz uçuyor,5 metre uzakta olsa bile şutu bozabiliyor.

Oyuncu performansları olaraksa bazı oyuncular çok iyiydi bugün ama ben Hickman'ı inanılmaz beğendim.Müthiş asistler yaptı,3-4 asisti de heba oldu.Zoric'i sanırım benden fazla eleştiren yoktur ama bugün o da mükemmeldi,hakkını vermek lazım.Semih gayretli,hücumda iyi ama savunmada sorunluydu.Goeudelock bugün biraz fazla zorladı,asiste hiç yönelmedi,şut performansı olarak gününde olmamasına rağmen yine de 9 sayı sıkıştırdı.Vesely de mükemmeldi gerçekten,adamın yapmadığı iş yok,ayrıca çok da yürekten oynuyor.Bogdanovic de daha takıma yeni katılmasına ve kısa süre almasına rağmen sezon boyunca neler yapacağını hemen belli etti,Semih'e müthiş 1 asist yapıp,bir de çok uzaklardan 3lük soktu,çok da iyi savunma yaptı.

Son olarak da maçtan sonra Obradovic ile röportaj yapan kadına birşeyler söylemek lazım.Adama önce Obrobovic dedi,sonra da heralde 1 gün boyunca ezberlediği bir soruyu sordu,Obradovic'in söylediğini tamamen salladı çünkü,ayıptır ya!

« Son Düzenleme: 24 Eylül 2014, 23:21:32 Gönderen: fbkolik »

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1055 : 24 Eylül 2014, 22:54:31 »
Hahah bu suskunluk takım ve Zoric iyi oynadı diye herhalde :F
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1056 : 24 Eylül 2014, 22:54:59 »
Takımın hücumunu genel olarak çok beğendim yine,bazen top öyle dönüyor ki potayı unutuyoruz,içeriye müthiş top indiriyoruz,içeriden dışarı çıkan topları da bugün yüzdeli sokamadık ama soktuğumuz gün,savunmayı da biraz daha oturttuğumuzda her takımı rahatlıkla yenebiliriz,gerçekten çok büyük umut vadediyor bu takım.Savunmada da ilk yarı 2-3 defa baskı yapacağız siye dış adamları boş bıraktık ama şu evrede bunlar olur,savunmayı da bazı bölümler dışında çok beğendim.Özellikle doğru 5le ve Vesely oyundayken mükemmel savunma yapabilir bu takım,rakip çok iyi top çevirip boştaki dış oyuncuyu bulsa bile Vesely şut atan adama inanılmaz uçuyor,5 metre uzakta olsa bile şutu bozabiliyor.

Oyuncu performansları olaraksa bazı oyuncular çok iyiydi bugün ama ben Hickman'ı inanılmaz beğendim.Müthiş asistler yaptı,3-4 asisti de heba oldu.Zoric'i sanırım benden fazla eleştiren yoktur ama bugün o da mükemmeldi,hakkını vermek lazım.Semih gayretli,hücumda iyi ama savunmada sorunluydu.Goeudelock bugün biraz fazla zorladı,asiste hiç yönelmedi,şut performansı olarak gününde olmamasına rağmen yine de 9 sayı sıkıştırdı.Vesely de mükemmeldi gerçekten,adamın yapmadığı iş yok,ayrıca çok da yürekten oynuyor.Bogdanovic de daha takıma yeni katılmasına ve kısa süre almasına rağmen kalitesini hemen belli etti,Semih'e müthiş 1 asist yapıp,bir de çok uzaklardan 3lük soktu,çok da iyi savunma yaptı.

Son olarak da maçtan sonra Obradovic ile röportaj yapan kadına birşeyler söylemek lazım.Adama önde Obrobovic dedi,sonra da heralde 1 gün boyunca ezberlediği bir soruyu sordu,Obradovic'in söylediğini tamamen salladı çünkü,ayıptır ya!

Takım 22 asist yaptı beğenmem normal :D

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1057 : 24 Eylül 2014, 23:02:47 »
maçı güzel bir ekiple izledik
(ben ,cem ,kuga, bohannon ,irem esen, serdar şirin, furkan ve ismini unuttuğum diğer arkadaşlar:( )

öncelikle GFBnin protestosu söylendiği gibi bayrak yakmalı falan olmadı, isabet de oldu. arada fuck you sırbıstan vardı ama o kadar da olur

Bjelica ve Bogdan gelince İzzet ve Can kadrodışı kalmışlar.

Maçla ilgili açıkkanaldan yayınlandığı için herkesin gördüğü şeyleri tekrar yazmaya gerek yok

şu anki durumda bilhassa savunma için Zoric vazgeçilmez, adamın kayırdığı, uyuduğu tek saniye yok ve her topa el sokuyor. Pickn Roll savunmasında Semihden de Oğuzdan da daha iyi. Hücumda da ortalama üstü bir performans verdi. Beğenmemek haktır ama sürekli ve düzenli hakaret etmek, alay etmek, küfür etmek kişinin acizliğidir.

Vesely de hem savunma hem hücumda gayretli. Hücumda gözü sürekli potada. Spektaküler hareketlerin yanında  oyun disiplini içinde de faydalı bir adam.

Semih iyi niyetli ama şu an için Semihle adam adama oynarsak savunma kevgire döner. Koordinasyon eksikliği var, show upa çıktıktan sonra doğru şekilde yerine dönemiyor.buna ELde cezayı fazla fazla keserler. Bence Semih'le oynamak zorunda olduğumuz dakikalarda 2-1-2 zone oynamak savunma açısından daha sağlıklı olabilir.

Dışarıda Goudelock bugün iyi değildi, ama yanlış anlaşılmasın, iyi olmaması savruk ve dikkatsiz oynaması değil. doğru pozisyonlarda şutları girmedi. Hickman bence tam ihtiyacımız olan adam. bir maç 9luk bir maç 3lük basket oynamıyor. 7yi standart olarak veriyor. Bogdan henüz kendini göstermedi ama daha takımla yeni idman yapmasına rağmen pek garipsemiş görünmüyor. iyi olacağına eminim.

Emir Serhat Kenan Bjelica Oğuz Melih bu maç için fazla göze çarpmadılar. Sadece Emir'in bir kaç asisti enfesti. Melih de az ve öz basketbola devam ediyor. Obradan fırça yemeye devam ama helal olsun hiç bozulmuyor maç içinde

Tabii negatif bazı noktalar da vardı.

Bunların en büyüğü maç içinde aynı basketi hatırladığım 4 pozisyonda yememizdi. Picknroll de devrilen oyuncuya switch yapan 4 numaranın adamı dışarıya çıkıp da forvetten veya tepeden adam kaymadığı an rakip 4 numaradan 3lük basketi 4 kere yedik. 3ünü Mitrovic attı. Bu pozisyonlarda  arka arkaya geldi.

Bunun dışında şu ana dek hep güç olarak bizden daha zayıf rakiplerle oynadık. Esas takımın sınavı yarın olacak. 1 numarada da 3 numarada da bütün eksikler/zaaflar yarın görünür

selamlar

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1058 : 24 Eylül 2014, 23:05:16 »
Bugün halı saha günümüz... Bu sebeple sadece ilk devreyi izleyebildim. Oyunun kontrolü genel olarak bizdeydi. Takım iyi yolda... Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Veseley ise Denver'ın yüksek ve karlı dağlarında Kenneth Faried'le aynı sulardan içtiğini ve aynı oksijeni teneffüs ettiğini gösterir heyecan verici işler yaptı. Onun havada yaptıklarını da Zoric ayakları yerdeyken yapınca mükemmel bir ikili görüntüsü verdiler.

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
« Yanıtla #1059 : 24 Eylül 2014, 23:07:13 »
Bu maçta koçun verdiği süreleri görünce kafamdaki bütün soru işaretleri ortadan kalktı.
Vesely kesinlikle 4 oynayacak 5'ten süre verme gibi bir düşüncesi yok gibi duruyor Zoc'un.
1 numarada Hickman ve Kenan'ın dışında Emir'e yine oyun kurma rolu veriyor. Hickman 20 Emir 10 Kenan 10 gibi gözüküyor dakikalar.
Emir'in PG oynadığı zaman diliminde Bogdan 3 numaraya geçiyor. Serhat da 10-15 dakika arası süre alır gibi bu sene.

Bunların dışında, ben takımı sezonun başı ve hazırlık evresi için çok iyi buldum maşallah diyorum. Ancak yine bu sene ribaund konusunda sıkıntı çekmemiz olası gibi geldi. Şuan için tek olumsuz gördüğüm durum bu.

Yarın CSKA'yı yenip finalde de OLY'i yenip şampiyon olmak takıma bu dönemde, özgüven ve moral anlamında inanilmaz iyi olacaktır. Umarım başarırız.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1060 : 24 Eylül 2014, 23:14:39 »
Takım 22 asist yaptı beğenmem normal :D
Aynen :) Takım yüksek sayıda asist yapınca gerçekten mutlu oluyorum :) Bazı kolay pozisyonları kaçırmasak 30'u bile bulabilirdik bugün,takım gerçekten müthiş çalışmış,Obradovic'in bütün isteklerini en iyi niyetleriyle yerine getirmeye çalışıyor hepsi,Allah kaza bela vermesin,iyi yoldayız.Bir de Obradovic ile 5 senelik sözleşme imzalasak daha da mutlu olacağız :)

Cska maçını da açıkçası çok daha merak etmeye başladım.Kızılyıldız-Cska maçını seyrettim,vidaları sıktıkları zaman inanılmaz savunma yapıyorlar,Cska maçından sonra takım hakkında daha net fikir sahibi olabiliriz.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #1061 : 24 Eylül 2014, 23:16:28 »
Bugün halı saha günümüz... Bu sebeple sadece ilk devreyi izleyebildim. Oyunun kontrolü genel olarak bizdeydi. Takım iyi yolda... Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Veseley ise Denver'ın yüksek ve karlı dağlarında Kenneth Faried'le aynı sulardan içtiğini ve aynı oksijeni teneffüs ettiğini gösterir heyecan verici işler yaptı. Onun havada yaptıklarını da Zoric ayakları yerdeyken yapınca mükemmel bir ikili görüntüsü verdiler.

Evet çok gözel yazmışın abi..Bencede..Takımda bir iştah var..Olucak bu iş ama sabır.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #1062 : 24 Eylül 2014, 23:17:24 »
Tek kızdığım Nokta Bjelica ve Vesely nin Ribauntlarda çok zaman sadece izlemeleri oldu..Bu sorunu çözersek vurup geçeriz.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1063 : 24 Eylül 2014, 23:55:42 »
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic,  Kızılyıldız’ın güçlü oyuncularına karşı oyuncularının savunma performansından çok memnun olduğunu dile getirdi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic,   “Bizim için bu turnuvada olmak büyük bir fırsat çünkü Euroleague takımları ile oynama şansımız var. Zadar Turnuvası’ndan sonra ikinci bir şans yakalamış olduk. Zadar Turnuvası’ndan önce Emir Preldzic ve Oğuz Savaş tek antrenmanla maça çıkabilmişti; bugün de Bjelica ve Bogdanovic aynı şekilde oynadı. Her zamanki gibi olumlu ve olumsuz işlere imza attığımız bir maç oldu. Bugünün en olumlu noktalarından bir tanesi, Zadar’da yaptığımız kadar top kaybı yapmadık. Savunma açısından da Kızılyıldız’ın güçlü oyuncularına karşı performansımızdan çok memnunum. Ne kadar fazla hazırlık maçı yapabilirsek bizim için en iyisi bu. Ayrıca bize destek veren taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Geçen seneden daha farklı bir takıma sahip olduklarına vurgu yapan deneyimli koç, “Geçen seneye göre daha hızlı ve atletik bir takımımız var. Farklı özellikleri olan oyuncularımız var. O nedenle geçen seneden farklı bir takım olacağız. En önemlisi de oyuncularımızın, taraftarımızın büyük beklentisinden haberdar olması” ifadelerini kullandı.

Kombinelerde elde edilen rekor satışa da değinen Obradovic, “Kombine satışlarında büyük rekorlar kırıyoruz. Konuşmak kolay; bu desteğin karşılığını parkede vermek gerekiyor” şeklinde konuştu

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1064 : 24 Eylül 2014, 23:58:42 »
Hickman ve Semih'in oynadığı ikili oyun smaç kaçmasına rağmen çok güzeldi..
Emir'in bazı asistleri muaazam güzeldi..
başka yorum yapmak istemiyorum Allah nazardan saklasın :) :)