Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270704 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1155 : 26 Eylül 2014, 14:40:55 »
Ha ha benim ilk maçım tv'dendi..1985 yanılmıyorsam...Calvinli Efeli takım Eczacıbaşı'nı dağıtmıştı...O zaman üç sayı kuralı da yeni gelmişti. Calvin 5-6 tane üçlük atmıştı millet ayağa kalkmıştı..Ayrıca Calvin çok özel bir oyuncuydu...Hani şimdi aradığımız pota altı canavarı var ya o tarz işte..İçerden dışardan atardı...Ama play-off finalinde sadece Efe ile ikisi GS'ye karşı yetmemişti...
Bende Aliço ve Hüsnü ile şampiyon olduğumuz maçı seyretmiştim hatırladığım kadarıyla. Hüsnü ne atıyordu ama üçlükleri.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1156 : 26 Eylül 2014, 14:54:41 »
Hadi Yarışma yapalim
En erken spor izleyeme kim başladı
En çok mac kim izledi
En eski basketbol maçı izleyen kim
yarışmanin galibi fenerbahçe ülkere pg olarak transfer olacak...

Zeki abi kusura bakma seni yarışmaya alamıyorum. :)

Valla hatirladigim ilk mac sanirim Eczacıbaşıbasi'nin bir maciydi.  Diger takimi hatirlayamadigima gore, kotu oynamis (Galatasaray olabilir).  1980'lerin sonu olmasi lazim.  Larry Richards ve Tamer Oyguc vardi.  Tamer'in sirti o zamanlar da killiydi galiba :)

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1157 : 26 Eylül 2014, 14:59:19 »
Bende Aliço ve Hüsnü ile şampiyon olduğumuz maçı seyretmiştim hatırladığım kadarıyla. Hüsnü ne atıyordu ama üçlükleri.

Galatasaray'a bir maçta 9 üçlük atmıştı..9/13 veya 12 idi galiba

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1158 : 26 Eylül 2014, 15:39:46 »
Mantıgımla duygularım arasında kalıyorum.Evet bu bir hazırlık turnuvası evet eksikler var.Evet burada berbat ama EL de fırtına gibi oynayalım.Diger yandan da cok guclu gormedigim CSKA'yı yenip FB Ulker Arena'da o kupayı kaldırmak ve moral kazanmak da istiyordum.Hazırlık turnuvaları,oyuncular hazır degil dogru ama bir takım emareler de var.Elimizde bir Dragic,Spanulis,Teodosic,Calathes maalesef yok.Hickman kafamda soru isaretleri bıraktı.Yine 90-100 sayı yemek gucume gitti,canımı sıktı.Savunmada ozellikle kısaların yaptıgı hatalar ve cok sayıda pas hatası üzdü.Tek istegim artık bu seneye defosuz girmek ve F4 yapmak, su yanlıstı keske bu olsaydı gibi konusalım ve yorumlar olsun istemiyorum.Artık ne pivotta ne de guardda eksigimiz var diyelim.Cıkalım ve takır takır oynayalım.Oyuncular da beklentileri karsılasın.
Rahmetli Vedat Okyar "mantık favorim su ama gonul tarafım hep BJK" derdi.Hem gonul hem de mantık olarak parkede ustun oynayalım.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1159 : 26 Eylül 2014, 18:10:46 »
Oly maçının yayını var mı?
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1160 : 26 Eylül 2014, 18:44:35 »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #1161 : 26 Eylül 2014, 19:01:16 »
Takım Guard Guard diye bas bas bağırıyor...20 milyon dolar harcadık boşa gitmemesi için şart oğlu şart olan şey bence Guard.
HaBaBaM GüM GüM GüM

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1162 : 26 Eylül 2014, 19:03:25 »
İlk yarı itibariyle dünden kalma oyunumuz devam ediyor.Saçma sapan top kayıpları,çok kötü 4 numara savunması,oyun kurmada yaşanan büyük sıkıntı vb...1 numaralarımızın oyun kurmalarını falan geçtim,topu dahi getiremiyorlar.Hücumdaki bu görüntüyle yine oyun kurma işi Emir'e kalacak gibi,o zaman da yine bizi büyük sıkıntılar bekleyebilir.Evet Emir iyi oyun kuruyor,evet iyi asistler yapıyor ama savunmada yine bütün defoları başlatan bence kendisi,şutu konusunda da Emir aynı Emir.Bu takım Emir'e kalmamalı,Emir başrol değil,yardımcı oyuncu olmalı ama nasıl olacak orası da ayrı bir soru işareti çünkü takım içinde oyunu kurabilecek,organize edebilecek oyuncumuz bence yok.

Goudelock 3 maçtır Kazan'daki bireysel oyununa geri döndü,zadar turnuvasında yaptığı asistler ve topu paylaşması Obradovic etkisidir kesinlikle,ama bir insanın 15 senedir oynadığı oyunu 2 ayda değiştirmesi de kolay değil,Zadar da pasları iğne deliğinden geçirirken bugün dışta bekleyen bomboş oyuncuyu 2 kere görmeyip çok zor şutlar denedi.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1163 : 26 Eylül 2014, 19:17:02 »
Sanki her sene aynı şeylerle kendimizi avutuyoruz gibi geliyo bana artık :( ( henüz sezon başı, oyuncular birbirini tanıdıkça takımın performansı artacaktır, düzen sağlanacaktır vs vs) ama hala çok top kaybediyoruz hala çok az asist yapıyoruz hala rakibe çok fazla 3sayılık atışlardan skor imkanı veriyoruz hala bi net saha içi liderimiz bi oyun kurucumuz yok, hala belli bi düzende değil çok fazla bire bire dayalı zorlama hucumlar yapıyoruz. Umarım bu durum bi şekilde tersine döner nasıl olacağı çokta mühim değil, çünkü çok özel bi coach a çok özel oyunculara çok özel imkanlara sahip bi takımız...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1164 : 26 Eylül 2014, 19:25:35 »
Aslında oyuncu bazında fena savunma yapmayan oyunculara sahibiz ama takım yerleşmesi çok kötü durumda,takım bu kadar kötü yerleşirse isterse dünyanın en iyi savunmacılarını getir,yine de fayda etmez.Futboldaki tabirle oyuncu bazındaki savunmadan ziyade takım savunmasında çok büyük sorun var,geçen sene de bu böyleydi,rakip birazcık iyi oyun aklına sahip oyunculara sahipse hep boş 3lük fırsatı buluyor,hep boş  3lük atıyor,sürekli çalışmak lazım.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2014, 19:27:12 Gönderen: fbkolik »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1165 : 26 Eylül 2014, 19:37:10 »
Hadi hepsine uyum dedik.Peki verilen ribauntlara ne diyecegiz?

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1166 : 26 Eylül 2014, 19:58:09 »
Gloria cup hakikaten ilaç gibi geldi,Zadar turnuvasında ayaklarımız yerden kesilmişti.Hickman öyle asistler yapmıştı ki sürekli oyun kurucu,oyun kurucu lazım hatta Omar Cook'a bile razıyım diyen ben bile acaba demiştim ama çok sükür erkenden,daha hiçbir şey kaybetmeden gerçekleri gördük.Hala bunlara rağmen oyun kurucu alınmayacaksa yine 1 numarada sıkıntı dolu günlerimiz bekler bizi.Zira bu oyun kurucular top sürmede bile zorlanıyorlar,inanılmaz tembel pas atıyorlar ama hiç kolay değil bu seviyede sürekli 2 numara oynayan birisinin bir anda 1 numaraya geçmesi.Öyle olunca da Maccabi'nin el şampiyonluğundaki en büyük pay sahibi oyunculardan birisi Hickman Jr Bremer'i bile aratıyor 1 numarada.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2014, 19:58:20 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1167 : 26 Eylül 2014, 19:58:54 »
Sanki her sene aynı şeylerle kendimizi avutuyoruz gibi geliyo bana artık :( ( henüz sezon başı, oyuncular birbirini tanıdıkça takımın performansı artacaktır, düzen sağlanacaktır vs vs) ama hala çok top kaybediyoruz hala çok az asist yapıyoruz hala rakibe çok fazla 3sayılık atışlardan skor imkanı veriyoruz hala bi net saha içi liderimiz bi oyun kurucumuz yok, hala belli bi düzende değil çok fazla bire bire dayalı zorlama hucumlar yapıyoruz. Umarım bu durum bi şekilde tersine döner nasıl olacağı çokta mühim değil, çünkü çok özel bi coach a çok özel oyunculara çok özel imkanlara sahip bi takımız...

Turnuvayı izleyen yabancı gazeteciler de aynı şeyi söylüyor...Obra'nın takım içinde rolleri yeniden belirlemesi ve saha içi liderini seçmesi gerektiğini söylediler

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #1168 : 26 Eylül 2014, 20:37:09 »
40 kere "1 ve 5 numarada yetersiziz" yazınca Chris Paul ile Pekovic gelecekmiş, kesin bilgi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kuşandık sarı laciyi

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1169 : 26 Eylül 2014, 20:53:33 »
Hadi Yarışma yapalim
En erken spor izleyeme kim başladı
En çok mac kim izledi
En eski basketbol maçı izleyen kim
yarışmanin galibi fenerbahçe ülkere pg olarak transfer olacak...

Zeki abi kusura bakma seni yarışmaya alamıyorum. :)

Tito abi var kesin o kazanır ondan sonra Süleyman abi var sonra kesin benimdir :)