Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270773 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1350 : 02 Ekim 2014, 23:01:15 »
Vesely'nin yardım savunmasını ben de hazırlık maçları ve bu maça bakarak beğenmediğimi söylemek istiyorum.Şutör 4 numaralar çok boş şut kullanıp etkili oluyor.

Nba'de yaşadığı törpülenmelerden kurtulmasını beklemekten başka yapacağımız bir şey yok.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1351 : 02 Ekim 2014, 23:36:06 »
birde beyler veysel kardeşim fazla iyi niyetli. her yere yetişmeye çalışıyor. fazla yardımda iyi değil

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1352 : 03 Ekim 2014, 16:37:13 »

Fenerbahçe Dergisinin Ricky Hickman ile yaptığı röportajdan başlıklar;

• Ricky Hickman: "Fenerbahçe Ülker çok büyük hedefleri olan bir takım"

Bu ay, son Euroleague Şampiyonu Maccabi Tel Aviv'den Fenerbahçe Ülker'e transferi gerçekleşen yıldız oyuncu Ricky Hickman'la bir araya geldik.

29 yaşındaki Birleşik Amerikalı oyun kurucu, topu yönlendirebilmesi, çabukluğu, enerjisi, istikrarlı yapısı ve çembere çok güçlü bir şekilde giden yönüyle dikkatleri çekiyor.

Her iki guard pozisyonunda da başarıyla forma giyebilen deneyimli oyuncu, Maccabi Tel Aviv'in geçtiğimiz sezon elde Euroleague Şampiyonluğu'nda da önemli pay sahip.

Avrupa şampiyonu bir takımdan Fenerbahçe Ülker'e gelen Ricky Hickman, transferi ile ilgili, "Fenerbahçe Ülker gelişim içinde ve çok büyük hedefleri olan bir takım. Bu kararımda önemli bir etken oldu. Avrupa'nın en iyi koçlarından belki de en iyisi olan Obradovic'in de burada olması kararımı etkiledi. Fikirler örtüşünce böyle bir karar almak çok da zor olmadı" dedi.

Kariyeri, hedefleri ve birçok konuyu konuştuğumuz Birleşik Amerikalı oyun kurucu ile keyifli bir röportaj;

Röportajdan derlenen başlıklar:

01: Kariyerimin çıkış bölümünde Obradovic gibi bir isimle çalışmak çok önemli. Maccabi Tel Aviv'de de David Blatt gibi önemli bir isimle çalıştım. Bu transferimde önemli noktaydı. Onunla birlikte çok şey öğreneceğimi düşünüyorum. Çünkü kariyerim hep bir şeyler öğrenerek geçti.

02: Birçok yetenekli oyuncuya sahip bir takımız ve güçlü yanlarımız var. Sıkı çalışıyoruz ve sert bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Yapılan çalışmalar neticesinde iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

03: Basketbolu çok seviyorum. Sadece maç zamanlarında değil, izinli ve arada olan dönemlerde de çalışıyorum. Antrenmanlardan sonra ekstra çalışmalar yapıyorum. Eve gittiğimde bile her zaman basketbolu düşünüyorum. Basketbol benim hayatımın çok önemli bir parçası. Bu da gelişimimin en önemli faktörlerinden biri.

04: Eurolegue sezonu uzun bir süreç aynı şekilde lig de öyle. Uzun bir sezon bizi bekliyor. Adım adım ilerlemekte fayda var. Maç maç ilerleyip, hedefleri gerçekleştirdikten sonra geriye bakıp değerlendirmek gerekiyor. Bütün kulvarlarda başarıyı hedefliyoruz.

05: ABD'li basketbolcunun eşi April Hickman'a Ricky Hickman'ın nasıl bir baba olduğunu sorduk. April, "Ricky, sorumluk sahibi iyi bir baba. Yoğun geçen sezon öncesi çalışmalarına rağmen bebeğimizin bakımında bana çok yardımcı oluyor" diye cevap verdi.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1353 : 05 Ekim 2014, 13:04:08 »
Obradovic'ın Euroleague röportajı;
Pre-season interviews: Coach Zeljko Obradovic, Fenerbahce Ulker Istanbul

Emir Preldzic'ın Euroleague röportajı;
Pre-season interviews: Emir Preldzic, Fenerbahce Ulker Istanbul
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1354 : 05 Ekim 2014, 20:43:13 »
Goudelock AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıfır numaralı forma tercihinin altında hayat felsefesinin yattığını belirtti.

Amerikan Ulusal Basketbol (NBA) Ligi’nde Los Angeles Lakers’da da sıfır numarayı sırtına geçiren sarı-lacivertli basketbolcu, tercihinin sebebini şu ifadelerle anlattı: “Hayatımızda yaptığımız her şey için çok çalışmamız gerekiyor. Hepimiz hayata sıfırdan başlıyoruz. Belli noktalara ancak iyi çalışarak geliyoruz. Hayata sıfırdan başladım. Çok zorluklar çekerek bir şeyler elde ettim ve hiçbir zaman geldiğim yeri unutmamak için sıfır numaralı formayı giyiyorum. Hayatım boyunca elde ettiklerim için çok çalışmam gerekti. Hiçbir zaman burnumun havalara çıkmaması, egomun yükselmemesi için nereden geldiğimi hatırlamak istiyorum. Bu yüzden bu numarayı giyiyorum. İnsanlar emeğimi görüyor ve bana destek veriyor. Bunun karşılığında başarılar kazandım. Geldiğim yeri hiçbir zaman unutmam.”

- “Obradovic, yaşayan bir efsane”
ABD’li şutör oyuncu, Fenerbahçe Ülker’de efsane bir başantrenörle çalışacağı için büyük heyecan duyduğunu dile getirdi.

Goudelock, Fenerbahçe Ülker başantrenörü Zeljko Obradovic’ten övgü dolu sözlerle bahsederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa’nın en iyi koçuna sahibiz. Obradovic, bizim için yaşayan bir efsane ve onunla çalışmak büyük bir şans. Burada, onunla çalışacağım için gurur duyuyorum. Kişisel olarak daha yeni yeni tanıyorum. O da beni yeni tanıyor. Oyunculuğumu görmüş oluyor. Birbirimizi tanıyoruz. İletişimimiz şu anda çok iyi. Ona layık olmak için elimden geleni yapacağım. Çalışma stiline hayranım. Herkesin en iyi özelliğini ortaya çıkarmaya çalışıyor. Bu oyuncular için çok büyük avantaj.”

- “Zamana ihtiyacımız var”
Geçen sezon Rusya’nın Unics Kazan takımıyla önemli başarılar yakalayan ve ULEB Avrupa Kupası’nın en iyi 5′ine seçilerek, sarı-lacivertli takıma transfer olan ABD’li oyuncu, çok iyi karakterde bir ekibe sahip olduklarını anlattı.

Fenerbahçe Ülker forması giydiği için çok mutlu olduğunu aktaran Goudelock, “Yeni bir takımız ve birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Çok iyi karakterlere sahip ve dostluğun üst seviyede olduğu bir takımız. Ancak, birbirimize alışmak için süreye ihtiyacımız var. Zaman içerisinde çok daha iyi olacağız” dedi.

Takım içinde çok fazla şutör oyuncunun olmasının, top paylaşımında sıkıntı oluşturmayacağını savunan ABD’li oyuncu, “Bence çok sorun olmayacak. Aksine daha iyi olacak. Antrenörümüz, herkese iyi çalıştığı sürece şans veren biri. Sadece şutör de değilim, diğer alanlarda da takıma fayda sağlamaya çalışacağım” diye konuştu.

- “Avrupa Ligi’nde başarılı olacağız”
Türkiye Basketbol Ligi hakkına çok fazla bilgi sahibi olmadığını dile getiren sarı-lacivertli oyuncu, THY Avrupa Ligi konusunda ise “Kesinlikle çok iyi takımlar var. Çok çekişmeli bir lig bizi bekliyor. Burada bizim göstereceğimiz performans çok önemli. Takım kimyasını oluşturup kendimize güvenimizi sağlarsak, alamayacağımız başarı yok. Avrupa Ligi’nde başarılı olacağımıza inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

- “Taraftarı görmek için sabırsızlanıyorum”
Fenerbahçe taraftarının Ülker Sports Arena’yı doldurduğu bir atmosferde sahaya çıkmak için sabırsızlandığını vurgulayan Goudelock, “Bana buranın muhteşem atmosferi anlatıldı. NBA tarzında, muhteşem bir salona sahibiz. Fenerbahçe, taraftarını görmek ve onların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum. Onların bize desteği çok önemli. Bizler, onlar için varız. Onların desteğiyle bir şeyler yapabiliriz. Onlar bizim 6. adamımız” ifadelerini kullandı.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1355 : 07 Ekim 2014, 13:33:12 »
Bu aralar Aziz başkan ile değerlimiz Obradovic çok fazla yanyana geliyolar pek bi samimiler. Önce Fenerbahçe Kolejinin açılış töreninde beraberlerdi bugunde bayram pastasını beraber kesmişler biçok yönetici oyuncu ve hoca da ordayken. Bu durum da beni korkutmuyo değil :) aziz başkan ne zaman biriyle çok samimi olsa işler biyerden sonra b.ka sarıyo,tarihte örnekleri çoktur :) ben ki yılların Aziz Başkancısıyım(artık soğusamda biraz) ama bu samimiyet basketbola da el atar mı diye düşündürüyo korkutuyo beni. Allah muhafaza euroleague de ve tbl de alınacak bikaç körü sonuç Aziz Yıldırım-Obradovic ilişkisini şubenin yönetimini etkiler mi? Sadece kuruntu yapıyorum diye ümit ediyorum, bu klube hizmet eden herkese saygım sonsuzdur  :))
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

bartu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1356 : 07 Ekim 2014, 18:50:33 »
Bu aralar Aziz başkan ile değerlimiz Obradovic çok fazla yanyana geliyolar pek bi samimiler. Önce Fenerbahçe Kolejinin açılış töreninde beraberlerdi bugunde bayram pastasını beraber kesmişler biçok yönetici oyuncu ve hoca da ordayken. Bu durum da beni korkutmuyo değil :) aziz başkan ne zaman biriyle çok samimi olsa işler biyerden sonra b.ka sarıyo,tarihte örnekleri çoktur :) ben ki yılların Aziz Başkancısıyım(artık soğusamda biraz) ama bu samimiyet basketbola da el atar mı diye düşündürüyo korkutuyo beni. Allah muhafaza euroleague de ve tbl de alınacak bikaç körü sonuç Aziz Yıldırım-Obradovic ilişkisini şubenin yönetimini etkiler mi? Sadece kuruntu yapıyorum diye ümit ediyorum, bu klube hizmet eden herkese saygım sonsuzdur  :))

Bugün resimleri görünce aynısını düşündüm bende geçen senede başkan ersun hocayla çok sıkı fıkıydı EL maçlarında falan ayırmıyordu yanından, bunları hatırlayınca korktum bende açıkçası.D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1357 : 08 Ekim 2014, 00:35:43 »
Andrew Goudelock 19 points and Game Winner Buzzer Beater / Fenerbahçe Ülker vs Tofaş 03.10.2014

tofaş maçı 73-76 gerideyken Goudelock'ın attığı son 2 3lüğe dikkat çekelim.
özellikle maçı 76 76 a getiren basket öncesi Gou'nun topu BJelica'dan istemesi muazzam.
Allah nazardan saklasın,  performansı daha da yükselecektir. inanıyorum

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1358 : 08 Ekim 2014, 01:00:13 »
Andrew Goudelock 19 points and Game Winner Buzzer Beater / Fenerbahçe Ülker vs Tofaş 03.10.2014

tofaş maçı 73-76 gerideyken Goudelock'ın attığı son 2 3lüğe dikkat çekelim.
özellikle maçı 76 76 a getiren basket öncesi Gou'nun topu BJelica'dan istemesi muazzam.
Allah nazardan saklasın,  performansı daha da yükselecektir. inanıyorum

Adamim, Goudelock.  Iyi oynadiginda takdiri ona, hatalarindan dolayi yakinmalari ise bana iletin.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2014, 01:00:28 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1359 : 08 Ekim 2014, 01:13:23 »
Adamim, Goudelock.  Iyi oynadiginda takdiri ona, hatalarindan dolayi yakinmalari ise bana iletin.

Spiker resmen gedlak diyor, gudlak bile dese ben razıyım da, Besim bu sanki gaudlak gibi söylenmeli değil mi?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1360 : 08 Ekim 2014, 01:15:49 »
adam değil besim.
bir kere euroleague seviyesinde değil , oraları bi görmek lazım şimdi hemen adamın götünü kaldırmaya gerek yok
Kazan da 20 sayı ortalama tutturmuş olması beni ilgilendirmiyor
LAkers da iken 20 sayı ortalaması tuttursaydı tamam derdim belki ..
neyse bekleyip göreceğiz ben yattım soteye bekliyorum ona göre hazır ol....

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1361 : 08 Ekim 2014, 01:47:40 »
Spiker resmen gedlak diyor, gudlak bile dese ben razıyım da, Besim bu sanki gaudlak gibi söylenmeli değil mi?
Macta ben de sasirmistim, spiker de tepkileri duymus olacak ki ikinci yari basinda aciklama yapti "emin olmak icin Goudelock'la devre arasinda dogruladim boyle soylendigini" diye. Amerikan spikerlerin Guudılak gibi soyledigini hatirliyorum ama spikerin dedigi dogru herhalde.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1362 : 08 Ekim 2014, 02:34:15 »

Abi, iyi geceler!  Ingilizcede bazen okunuslarda istisnalar olabiliyor.  Mesela bizim universitedeki bir kolejin ismi Magdalene ve magdilin diye okunmasi gerekirken, moudlin diye okunuyor.  Goudelock da bu tarz bir soyadi sanirim.  Normalde, Kutay'in bahsettigi gibi goudlak (o ve u'yu neredeyse birlikte) diye okunmasi lazim.  Hatta Amerikali esime de teyit ettirtim.  Ama spiker "gedlak" demis.  Olabilir, zira dedigim gibi Ingilizce'de telafuz hususunda duzensizlikler oluyor. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1363 : 08 Ekim 2014, 02:35:01 »
adam değil besim.
bir kere euroleague seviyesinde değil , oraları bi görmek lazım şimdi hemen adamın götünü kaldırmaya gerek yok
Kazan da 20 sayı ortalama tutturmuş olması beni ilgilendirmiyor
LAkers da iken 20 sayı ortalaması tuttursaydı tamam derdim belki ..
neyse bekleyip göreceğiz ben yattım soteye bekliyorum ona göre hazır ol....

:)  Biraz bekleseydin be, hemso.  1 sezonluk mermiyi iki dakikada bosaltmissin.

Çevrimdışı bohannon_1907

• Üye
  • Yer: Çekmeköy
« Yanıtla #1364 : 08 Ekim 2014, 07:32:56 »

Goudelock'ın kendi ağzından nasıl telaffuz edileceği aşağıdaki videonun 16.saniyesinde. Abi belirttiğin gibi "Gaudlak", ama Amerikalı olduğu için "Geaudlak" gibi çıkıyor ağzından, bizim spiker de muhtemelen Gedlak diye anlamış.

ESPNLA.com: Andrew Goudelock on his name, getting more PT

Kuşandık sarı laciyi