Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270772 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1620 : 28 Aralık 2014, 10:35:22 »
 600 bin dolar 490 bin euro ediyor , bazi yerlerde 600 bin euro yazilmis onun icin dedim.
490 bin euro'ya Zisis gibi bir oyuncuyu bitirmeyi Querejeta bile yapamazdi ..Gherardini'ye helal olsun.
sozlesmenin 6 aylik olmasi da onumuzdeki sene daha yuksek profilli bir oyun kurucu alacagimiza isaret ..Delaney ve ya Calathes'den biri olabilir.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1621 : 28 Aralık 2014, 15:34:27 »
Gherardini adam mıdır? :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1622 : 28 Aralık 2014, 16:05:34 »
Kemal'in yolladigi link'in altina yazdim, buraya da yazacagim:

"Gherardini, ne is yapar?" "Gherardini'nin tek vasfi Can Altintig'a ederinin ustunde para verip transfer etmek" diyen gencler vardi burada.  Allah'tan degerli moderatorlerin duzenli operasyonlari sayesinde artik bu forumun bir parcasi degiller ve bu sacmaliklari okumak zorunda kalmiyoruz. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1623 : 28 Aralık 2014, 19:08:13 »
Her yapılan herkese gore dogru olmayabilir.Tek bir kurus verginin olmadıgı buna ragmen Avrupa'da %53-56 lara varan yerde sporculara cok ucuk rakamlar verilmesini ben dogru bulmuyorum.Can KSK da 200 mu alıyor orada EL,TL,TK oynayamıyor.Hadi daha buyk klube geldi dedin 300 verdin.Gidip 500-700 verirsen bana gore yanlıstır.Alper orada 700 alırken sen de 1m alır.Ama misal 3m alıyorsa orada da sıkıntı vardır.Bizim kluplerin bol keseden dagıtması dogru yaptıklarını gostermez.Avrupa'da 15-20 Real,Barca,Bayern bir de Arap Sermayesi M. City,PSG gibi veriyor karsılıgını da alıyor.Senin 4m verdigin futbolcunun aslında sana maliyeti 8.5m avro ve bu parayı verdigin oyuncunun benim mantıgıma gore beni her sene CL ceyrek final,yarı final tasıması lazım onu gec ligde bile yuruyorlar.

Bir arkadas yorum yapmıstı.Hedef uzerine FB SK benim icin saygı duyulan takımlardan biri olmustur.20m butce ile de 4-5 butceli takımdan biridir.Bu takımın F8 banko,F4 lere de abone olması lazım,sampiyonluk gelir gelmez gunluk perf. baglı olur.Ama F4 artık rutin hale gelmeli
X oyuncu 3 lira alıyorsa 4 lira teklif edilebilir ama 7 lira teklif ediyorsan bana gore bu dogru yaptıgını gostermez.Ayrıca oyuncunun ucretinin %70 ini odeyip kiralamak da mantıklı degildir.Ama FBU cok fazla hata yapmıyor.Bu sene yabancılardan istenilen verim alınamayan bir Hickman var.Belki daha sonra o da istenen verimi verir.Yerli oyuncuların da cogu genc ve maliyet olarak uygun oyunculardır zaten

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1624 : 28 Aralık 2014, 21:31:53 »
Her yapılan herkese gore dogru olmayabilir.Tek bir kurus verginin olmadıgı buna ragmen Avrupa'da %53-56 lara varan yerde sporculara cok ucuk rakamlar verilmesini ben dogru bulmuyorum.Can KSK da 200 mu alıyor orada EL,TL,TK oynayamıyor.Hadi daha buyk klube geldi dedin 300 verdin.Gidip 500-700 verirsen bana gore yanlıstır.Alper orada 700 alırken sen de 1m alır.Ama misal 3m alıyorsa orada da sıkıntı vardır.Bizim kluplerin bol keseden dagıtması dogru yaptıklarını gostermez.Avrupa'da 15-20 Real,Barca,Bayern bir de Arap Sermayesi M. City,PSG gibi veriyor karsılıgını da alıyor.Senin 4m verdigin futbolcunun aslında sana maliyeti 8.5m avro ve bu parayı verdigin oyuncunun benim mantıgıma gore beni her sene CL ceyrek final,yarı final tasıması lazım onu gec ligde bile yuruyorlar.

Bir arkadas yorum yapmıstı.Hedef uzerine FB SK benim icin saygı duyulan takımlardan biri olmustur.20m butce ile de 4-5 butceli takımdan biridir.Bu takımın F8 banko,F4 lere de abone olması lazım,sampiyonluk gelir gelmez gunluk perf. baglı olur.Ama F4 artık rutin hale gelmeli
X oyuncu 3 lira alıyorsa 4 lira teklif edilebilir ama 7 lira teklif ediyorsan bana gore bu dogru yaptıgını gostermez.Ayrıca oyuncunun ucretinin %70 ini odeyip kiralamak da mantıklı degildir.Ama FBU cok fazla hata yapmıyor.Bu sene yabancılardan istenilen verim alınamayan bir Hickman var.Belki daha sonra o da istenen verimi verir.Yerli oyuncuların da cogu genc ve maliyet olarak uygun oyunculardır zaten

Bir oyuncunun hangi fiyata gelecegini belirleyen tonla kriter var.  Bunlari sadece X takiminda 200 aliyor, Y takiminda tas patlasa 300 almali diye degerlendiremeyiz.  Bu hususu en guzel izah eden ayirim kontrollu piyasa ile serbest piyasa arasindaki ayirimdir. 

X takiminda 200 lira alan A oyuncusuna, Y ve Z takimlari talip olur.  X takimi da onu takimda tutmak ister ve bu baglamda, A'ya 400 lira teklif eder.  Y ve Z takimlari bu durumda daha yuksek bir ucret onermeleri gerekir.  Diyelim ki Y takimi 600, Z takimi da 700 lira versin.  Bu iliskilerin ne kadar kompleks oldugunu gostermek icin, A'nin o sehirde mutlu oldugunu ve 400 liraya fedakarlik yapip orada kalacagini varsayalim.  Bu durumda Y takimi, teklifini 200 lira daha arttirir.  A, o sehri cok sevse de, maddi olarak reddedilmesi zor bir teklif ile karsi karsiya gelir. 

Bunlar sadece hemen aklima gelen birkac basit ornek...

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1625 : 29 Aralık 2014, 14:30:31 »
Ki Beşiktaş'ın teklifi yüzünden Can'a o kadar para verildi.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #1626 : 29 Aralık 2014, 16:49:40 »
Iki bogdanovic ayni takimda olsaydi nasil olurdu acaba? Birbirlerini baltalarlar miydi yoksa sinerji mi olurdu?

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1627 : 29 Aralık 2014, 17:19:55 »
Bu Can Altıntığ üzerinden sallayanların hiçbiri, bu sezon transfer döneminde alınabilecek iyi yerli kim vardı da almadık, onu yazmadılar.

Efes ve GS bize oyuncu satmaz -en azından işe yarayacakları-

U21 oyuncuların ikisine bile zor tahammül ediyoruz. NBAden de adam kopartamadığımıza göre, mevcutlar arasından ooptimumu seçmek lazım. Büyük takımlar ancak iyi domestik oyuncularla kurulur.

Diğer bir soru da şu

Can Altıntığ, Oğuz Savaş, Melih Mahmutoğlu, Serhat Çetin yerinde olduğunuzu düşünün 8-10 sezondur profesyonelsiniz ve FB kulübü size Genç oyuncularla aynı seviyede kontrat veriyor. Ne düşünmek lazım? Fenerbahçe'de oynayacak kadar iyi ama bir genç oyuncudan hallice maaş alacak kadar tecrübesiz mi?

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #1628 : 29 Aralık 2014, 18:55:49 »
Iki bogdanovic ayni takimda olsaydi nasil olurdu acaba? Birbirlerini baltalarlar miydi yoksa sinerji mi olurdu?
abi ikisi birbirine ayar olurdu heralde

Çevrimdışı Undisclosed Desires

• Üye
  • Yer: İstanbul-İzmir
« Yanıtla #1629 : 30 Aralık 2014, 17:02:43 »
Bilgi | Fenerbahçe Ülker’in Ocak ayı paket bilet satışı, tüm biletlerin tükenmesi nedeniyle noktalanmıştır. Taraftarlarımıza teşekkürler...

Harika haber kapalı gişe oynanacak maçlar gözüken o.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #1630 : 31 Aralık 2014, 00:05:39 »

valla keske oynasalardı. acıkcası benim için Bojan İceman den de önce gelirdi ki hala keske kalsaydı diye düşünüyorum. ha böyle bişey olma sansı yoktu diye biliyorum zira Bogdan ın alınması için Bojan ın gidişinin kesinleşmesi beklendi. bojan benim için hep farklı bi yere sahip olacak. bence eger kalmış olsaydı bu yıl Gou gibi bi skorer ile birlikte hem daha rahat hem daha da verimli olacaktı tüm rakipler direk ona konsantre olmayacaktı. neyse hayırlısı olsun yolu acık olsun
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

• Üye
« Yanıtla #1631 : 31 Aralık 2014, 00:11:24 »
valla keske oynasalardı. acıkcası benim için Bojan İceman den de önce gelirdi ki hala keske kalsaydı diye düşünüyorum. ha böyle bişey olma sansı yoktu diye biliyorum zira Bogdan ın alınması için Bojan ın gidişinin kesinleşmesi beklendi. bojan benim için hep farklı bi yere sahip olacak. bence eger kalmış olsaydı bu yıl Gou gibi bi skorer ile birlikte hem daha rahat hem daha da verimli olacaktı tüm rakipler direk ona konsantre olmayacaktı. neyse hayırlısı olsun yolu acık olsun

Bojanı ben de çok istiyordum kalmasını.Obradovic de istemiştir eminim.Güzel adamdı biraz kötü zamanda oynadı tam organizasyona kavuşuyoruz derken kendisinin gitme vakti geldi.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1632 : 31 Aralık 2014, 00:19:25 »
Bojanı ben de çok istiyordum kalmasını.Obradovic de istemiştir eminim.Güzel adamdı biraz kötü zamanda oynadı tam organizasyona kavuşuyoruz derken kendisinin gitme vakti geldi.

Bojan'in gittigine o kadar sevinmistim ki...   Bu sevinc citasini da hayli yukseltti.  Hayatta baska neler beni bu kadar sevindirebilir, bilmiyorum acikcasi. 

• Üye
« Yanıtla #1633 : 31 Aralık 2014, 00:56:17 »
Bojan'in gittigine o kadar sevinmistim ki...   Bu sevinc citasini da hayli yukseltti.  Hayatta baska neler beni bu kadar sevindirebilir, bilmiyorum acikcasi.

Vay be abi.Senin ilk kez bizim oyunculardan birine soğuk baktığını görüyorum,şaşırdım :D

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1634 : 31 Aralık 2014, 00:58:27 »
Vay be abi.Senin ilk kez bizim oyunculardan birine soğuk baktığını görüyorum,şaşırdım :D

Seda?
Kızcağız Besim hocanın dilinden kurtulabilmek için adını bile telafuz edemediği bir Çin takımına transfer oldu. :D
...