Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322658 defa)

0 Üye ve 52 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tataryus

• Üye
  • Yer: İzmir
    • tataryus
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2790 : 15 Temmuz 2016, 17:58:55 »
Bjelica'yı tanıyoruz para sevdası olan bir oyuncu değil. Sessiz aile adamı kendisi. Nba'e gitme sebebim çocukluk hayalim olduğu için demişti. Başka 4 numara almayıp beklersek Bjelica'ya uygun bir rakam verebiliriz diye düşünüyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2791 : 15 Temmuz 2016, 18:11:08 »
Bjelica AVrupa'ya dönerse min 2.5 milyon euro dan kontrat alır. hatta 3 bile olur.. biraz gerçekçi olalım arkadaşlar.
adamın 2 senelik daha garanti kontratı var.
hayal kuruyorsunuz sonra üzüleceksiniz

Çevrimdışı uozker

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • karinca_ezer
« Yanıtla #2792 : 15 Temmuz 2016, 18:15:59 »
Bütçede yer açılırsa bir transfer daha olabilir, yeni sponsor inşallah gerekli meblağı gözden çıkarmıştır.

Çevrimdışı Tataryus

• Üye
    • tataryus
« Yanıtla #2793 : 15 Temmuz 2016, 18:23:55 »
Bjelica AVrupa'ya dönerse min 2.5 milyon euro dan kontrat alır. hatta 3 bile olur.. biraz gerçekçi olalım arkadaşlar.
adamın 2 senelik daha garanti kontratı var.
hayal kuruyorsunuz sonra üzüleceksiniz

olsun be abi üzüleyim alıştık zaten. hem bjelica bu :(

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #2794 : 15 Temmuz 2016, 18:24:58 »
Dixon + Sloukas = 45 dakika
Bogdan + Datome = 50 dakika
Vesely + Udoh = 50 dakika
Antic + Kalinic = 35 dakika

Yukarıdaki dakikalardan daha azını bu oyunculara verirsek mutsuz olacaklar. Geriye kalıyor 20 dakika ? O 20 dakikaya talip olan oyuncular ise Nunnally, Melih ve diğerleri olacak. Açıkçası beklenmedik bir sakatlık veya formsuzluk olmadığı sürece transfer yapmak takım dinamikleri açısından son derece anlamsız...

Bende senin gibi düşünüyorum. herkese 8 10 dk verilen takımları sevmiyorum. daha çekirdek kadrolarla daha uzun daha konsantre oynamalarından yanayım. Tabiki udoh gibi 35 dk fazla. 25dk civari oynamasından yanayım ilk 5in. Ve bence bu performansında bi kaynağıda eksik olup sadece mücadeleyle kazabilceğimiz bilinciydi.
Birde yedek cok olmadığından basketbol ligi maçlarıda antrenman gibi oldu.  Bu süreleri oyuncular kaldırır sadece biraz ara ara dinlenirlerse atışları daha iyi olur.

Sezon ortasında Kaliniç i bize itelediler diye düşündümki çoğumuz böle düşünmüşüzdür. Ama adam uyum sürecini atlattı. son 10 maça bakın sayılarda hep ilk 3 de , savunması ve takip sımaçları ne kadar yüksek konsantrasyonu olduğunu gösteriyor. uzun kısa demeden güzel savunma yaptı. milli takımdada performansı yükseldi. Bence en büyük transferimiz kalinic.
sezon ortasına kadar kalinic ve hickman verim vermediği için çok az süre aldılar , ömer karaktersizide gitti, kostas , antic ve vesely de sakatlandıda anca bu kadar dar rotasyona düştük.. bu sene bu kadar bahtsız olcağımızı sanmıyorum. bu kadro euroliği gayet rahat kaldırır. sadece Türkiyedeki lig maçlarında oyuncuları dinlendircek türk oyuncu olursa yeterli.

Unutmayalım geçen sene daha geniş ve daha kaliteli bir takımımız vardı ama bu seneki hazzın yarısını veremediler.

Bjelica'da da bi aidiyet hissetmedim ben. Vesely ve Udoh a iyi kontratlar verilmediğine inanmiyorum. saçma sapan adamlar ne paralar aldı. Bjelica beni NBA istedi dedi gitti. Udoh ve Vesely ise çok karakterli oyuncular, sadece kendilerine değer vercek NBA takımına giderlerdi. Oradaki teklifleri Beğenmediler(parasal olarak değil) ama cska ve daçka vampirlerinede en ufak fırsat vermeyip ben fenerde oynarım dediler.  Heleki cska ve daçka gibi bizim ilgilendiğimiz oyuncuları almayı başarı olarak gören takımlar varken.
Bjelica cok zeki ve yetenekli biri ama Udoh,Vesely Boby , Kostas, Kalinic, Antic in sahaya koyduğu karakteri koymadı.

Bayadır yazamadım içimde çok sey birikmiş kusura bakmayın :)

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #2795 : 15 Temmuz 2016, 18:46:35 »
gelecek oyuncunun bjelica gibi çok yüksek profilli olmasına gerek yok zaten. antic geçen sene malum yaşı gereği normal sezonda çok fazla sakatlık yaşadı top8 ve f4 maçlarında vitesi arttırdı. bu sezon bazen haftada 3-4 maça çıkacağımız düşünülürse ligde de uzunları dinlendirecek, sakatlık ihtimaline karşı da elimizin altında bulunacak bir isim hiç fena olmaz. udoh kaç hafta sakat sakat oynadı, ayağını yerden kaldıramadı. nba'de 15 oyuncuyu geçen takımlar var şu an. oradan düşecekler veya yine summer league sonunda takım bulamayan oyuncular olacaktır. sezonun başlamasına 2 aya yakın zaman var daha. kadromuzu koruduk, hickman yerine takviyemizi yaptık ve beklemeye geçtik. acelemiz yok, piyasa bu kadar kızışmışken hamle yapıp fahiş fiyata oyuncu kovalamak da zaten anlamsız. koçun geçen seneki serzenişini de düşünürsek bence kesin bir takviye olacak uzun rotasyonuna ama dediğim gibi acelesi yok. bir fırsat transferi illaki bulacağız. gherardini ve obradovic'in olduğu yerde panik yapmak yerine izlemeyi tercih ediyorum ben :)
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2016, 18:47:55 Gönderen: KhaN »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2796 : 15 Temmuz 2016, 20:47:16 »
En bi ey ciler daha iyi bilir ama Pekoviç sakatlıktan kurtulamıyor, elden çıkartmaya çalışıyorlarmış   
Yeni koçları Bjelica'ya şans filan vermez bence 1 senesi daha çöpe gidecek
O zaman şöyle yapalım: Kontratının 1/3'ünü biz karşılayalım, gelsin bu seneyi bizde geçirsin. 8)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2797 : 15 Temmuz 2016, 22:21:10 »
Wolvesin koçu hazır oyuncuları daha çok oynatmayı seven çaylaklarla pek işi olmayan adam.
Bjelica konusunda gelmesini istemiyorum o hayalinde takılsın Obranın eline gelen potansiyeli olan zaten NBA yapıyor bu yüzden transfer konusunda en ufak endişem yok.
Ama 1 uzun daha şart Udoh Veysel kaldıramayabilir 1 uzun alınsın ve keyfimize bakalım 😄
FENERBAHÇE

Çevrimdışı truant

• Üye
  • Yer: İstanbul/Antalya
    • Truant10
« Yanıtla #2798 : 15 Temmuz 2016, 23:01:38 »
Bu sene Eurolig'de başka bir takımda oynayan oyuncular yine bir Eurolig takımında oynayamayacak (sadece ilk yarı ve ikinci yarı arasındaki periyotta yeni bir kayıt dönemi var, yani 3.haftada serbest bırakılan oyuncu 16.haftaya kadar oynayamayacak). Bu yüzden transfer olursa nba'den ya da eurocup'dan olur onlar da 1 mart'a kadar kayıt edilebilir.

kaynak: http://www.eurohoops.net/euroleague/270049/euroleagues-new-transfer-policy

Real'in kıta dışı olayından Thompkins'den çıkabileceğini düşünüyorum yeni Bodiroga Preldziç'i onlara gönderip Thompkins'i alalım bence. Gerçi bunu yazarken bir araştırayım dedim şu haberi (http://www.eurohoops.net/featured/281872/madrid-created-a-mighty-frontline-with-three-non-eu-players) gördüm buraya göre de Thompkins sadece EL'de oynar gibi. Real'in uzun rotasyonu da Randolph-Thompkins-Reyes-Ayon-Hunter-Nocioni oldu, Udoh'a çare bulmak için rotasyonu 6 kişiye çıkarttılar.

Uzun rotasyonunda sayısal olarak eksiğiz bence Antiç sezon finallerini seven kurt oyuncu ama bu yoğun tempoda sıkıntı çıkmaz inşallah. Okaro White-Olympiakos söylentileri vardı ama sonra bir ses çıkmadı bence eldeki pazarda en iyi ekleme olur. Summer league'de özetlere bakıyorum ara sıra Chris Mccoulough Avrupa'ya adapte olabilecek bir oyuncu geçen sene Nets'de baya süre almış gerçi. Bir de Galatasaray Austin Daye'i 500 bin dolara mı ne almış her ne kadar karakteri soru işareti olsa da geçen sezon baya iyiydi İtalya'da, onu da görmek isterdim baya ucuz maliyetli de olurdu.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2799 : 16 Temmuz 2016, 02:13:50 »
Dixon + Sloukas = 45 dakika
Bogdan + Datome = 50 dakika
Vesely + Udoh = 50 dakika
Antic + Kalinic = 35 dakika

Yukarıdaki dakikalardan daha azını bu oyunculara verirsek mutsuz olacaklar. Geriye kalıyor 20 dakika ? O 20 dakikaya talip olan oyuncular ise Nunnally, Melih ve diğerleri olacak. Açıkçası beklenmedik bir sakatlık veya formsuzluk olmadığı sürece transfer yapmak takım dinamikleri açısından son derece anlamsız...
Yalnız şöyle de bir şey var, bu süreleri alırlar ama 40-50 maçta alırlar, geriye kalan 30 küsür maç daha var, o maçlarda da başka isimlere yer açılabilir.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2800 : 16 Temmuz 2016, 02:18:04 »
Bence de dakika olarak düşünmemek lazım. Elbette Vesely ve Udoh ikilisi uzun süre oynayacak ama Antic'in yaşını ve yorucu maratonu düşününce kesinlikle maliyeti çok olmayan bir 4 numara gerekiyor. Tabi ki Real Madrid gibi 89 kişi yığamayız ama en azından 4 kişi olmalı. Bunun sakatlığı var, faul problemi var, yorgunluğu var.

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #2801 : 16 Temmuz 2016, 11:50:52 »
Basketbol aski bu herhalde,darbe girisiminin ortasinda fenerbahce:) insallah maclar sorunsuz yapilir,takim korunur

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2802 : 16 Temmuz 2016, 22:51:42 »
Bu sene Eurolig'de başka bir takımda oynayan oyuncular yine bir Eurolig takımında oynayamayacak (sadece ilk yarı ve ikinci yarı arasındaki periyotta yeni bir kayıt dönemi var, yani 3.haftada serbest bırakılan oyuncu 16.haftaya kadar oynayamayacak). Bu yüzden transfer olursa nba'den ya da eurocup'dan olur onlar da 1 mart'a kadar kayıt edilebilir.

kaynak: http://www.eurohoops.net/euroleague/270049/euroleagues-new-transfer-policy

Real'in kıta dışı olayından Thompkins'den çıkabileceğini düşünüyorum yeni Bodiroga Preldziç'i onlara gönderip Thompkins'i alalım bence. Gerçi bunu yazarken bir araştırayım dedim şu haberi (http://www.eurohoops.net/featured/281872/madrid-created-a-mighty-frontline-with-three-non-eu-players) gördüm buraya göre de Thompkins sadece EL'de oynar gibi. Real'in uzun rotasyonu da Randolph-Thompkins-Reyes-Ayon-Hunter-Nocioni oldu, Udoh'a çare bulmak için rotasyonu 6 kişiye çıkarttılar.

Uzun rotasyonunda sayısal olarak eksiğiz bence Antiç sezon finallerini seven kurt oyuncu ama bu yoğun tempoda sıkıntı çıkmaz inşallah. Okaro White-Olympiakos söylentileri vardı ama sonra bir ses çıkmadı bence eldeki pazarda en iyi ekleme olur. Summer league'de özetlere bakıyorum ara sıra Chris Mccoulough Avrupa'ya adapte olabilecek bir oyuncu geçen sene Nets'de baya süre almış gerçi. Bir de Galatasaray Austin Daye'i 500 bin dolara mı ne almış her ne kadar karakteri soru işareti olsa da geçen sezon baya iyiydi İtalya'da, onu da görmek isterdim baya ucuz maliyetli de olurdu.

Darbe içi basketbol
Lan dana sen akıllı adamsın
Emiri alıp Trey mi verecekler salak mı bunlar
Trey ile de sözleşme imzaladılar bu arada
Hepsini tutacaklar. 1 tanesi sadece Acb de oynayacak

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #2803 : 17 Temmuz 2016, 11:53:14 »
Realin uzun rotasyonu ne kadar kalabalık olmuş öyle ya bir tırsma geldi hafiften

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #2804 : 17 Temmuz 2016, 12:42:33 »
Şimdi olmasa bile sene içi bence kesin bir uzun alacağız bence...önce Ahmet ve barış bu sezon ne verecek gorecegiz herhalde..ayrıca kalinic bence iyice 4 numaraya kayacak.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi