Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Aralık 2015 - Mayıs 2017)  (Okunma sayısı 1322880 defa)

0 Üye ve 52 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3120 : 01 Kasım 2016, 00:42:06 »
Neye ilaç olur Atahan?
Tavares'e ilaç olur diyorsan haklısın
Bizim ihtiyacımız yok ilaç olsun
abi kötü mü olur udohu dinlendiririz en azından ligde

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3121 : 01 Kasım 2016, 00:45:46 »
Udohu ligde bile 30 dk oynatmak zorunda kalıyoruz neredeyse yükleme yapıldı falan ama kolay değil bu kadar maç 30+ oynamak lig de türk oyuncular katkı verse keşke de adam dinlense

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3122 : 01 Kasım 2016, 00:55:26 »
abi kötü mü olur udohu dinlendiririz en azından ligde
Fm oynar gibi düşünüyorsun ve büyük hata ediyorsun. 8 yabancı lisans çıkartma ı hakkın var mevcut 8 yabancı var.  Tavares aldın 9 ettin. Ne yapacaksın 1tane lisans lig iptal edeceksin hangisi?
Ligde Udoh oynamasın Tavares oynasın mı diyeceksin
Teodosiç ve De colo hem euroleague hem de Rusya liginde sakatlık olmadığı sürece min 25/30 dak arası oynuyorlar.
Takım olgusunu sistemi ile düşünmeden sadece Fm mantığı ile bakılıyor ve Zeljko ile 4. Senemiz hala aynı düşünce değişmiyor
Ben bazen şaşırıyorum ya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3123 : 01 Kasım 2016, 01:00:12 »
Udohu ligde bile 30 dk oynatmak zorunda kalıyoruz neredeyse yükleme yapıldı falan ama kolay değil bu kadar maç 30+ oynamak lig de türk oyuncular katkı verse keşke de adam dinlense
4 tane lig maçı yapmışız 2 tanesininde( 1 iç saha 1 deplasman)  Ekpe Udoh oynatılmamış
Uygun görüldüğü maçlarda hoca oynatmamış ve dinlendirmek istemiş. İleride yine görece kolay maçlarda oynatmaz 
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 01:00:38 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #3124 : 01 Kasım 2016, 01:58:15 »
Oyuncuları olabildiğince dinlendirmek gerektiğine katılıyorum daha önce de yazdım zaten. Ama NBA'de oyuncuların hatrı sayılır bir kısmının her maç 30dk oynayarak yılda 82 maç (playoff varsa 90+ maç) yaptığını unutmamak gerek. Her oyuncumuz NBA'de oynayacak seviyede değil bundan bahsetmiyorum, bazı oyuncuların yaş/sakatlık gibi ekstra dinlenme sebepleri de olabilir, ama 80 maç 30+ dakika oynamak standart bir basketbolcu fizyolojisine bu kadar ters olsa NBA'de yapılmazdı. Sene başında hazırlık iyi yapılmış olması önemli tabii burada. Ayrıca bu yıl takıma tahsis edilmiş bir uçak olduğunu unutmayalım. Geçtiğimiz yıl tarifeli uçak bekleniyordu. Bu da dinlenme sürelerini optimize etmekte faydalı olacaktır.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3125 : 01 Kasım 2016, 08:22:32 »
Euroleague de 3 rakibimiz İstanbuldan.
Tbl de ise 6 İstanbul, 1 Bursa, 2 Balıkesir, 1 İzmşr, 1 Ankara takımı var, sadece  Giresun, Trabzon, Antep ve Uşak uzak kabul edilebilecek deplasmanlar. Yani seyehat sürelerinde de bir avantajımız var.
Udoh, Bogdanovic, Datome dinlendirmemiz gereken oyuncular gibi görünüyor şimdilik fakat, Datomenin form tutması için oynaması lazım, Udoh da Vesely formunu yakaladıktan sonra zaten 30 dakikalara daha az çıkmaya başlar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3126 : 01 Kasım 2016, 08:39:53 »
abi bu dinlendirmeler icin herseyden once Baris-Berk-Ahmet sure alacak duruma gelmeli... hatta egehan

Acikcasi Berk geliyor gibi.... son zamanda her girdigi macta az da sure alsa hakkini verdi....

Nunnaly ve Berk diye dusununce, hatta egehan .....  kisa rotasyonu dinlendirmeye daha acik.... ama uzun rotasyonu 2 senedir ayni konu ....

-Baris a lafim yok 9-10 mac katki verdi yine verir ....
-Ama Ahmetin de sure almaya baslamasi lazim .... (tabi bunda hocanin yapacagi birsey yok formayi almak onlarin isi)
Sonucta oraya korkmadan alinacak bir iki isim var onlarda baska takimda sozlesmeli oyuncu ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3127 : 01 Kasım 2016, 08:54:02 »
http://www.euroleague.net/main/statistics?mode=Leaders&entity=Players&seasonmode=Single&seasoncode=E2016&cat=TimePlayed&agg=Accumulated
Yukarıdaki linkte euroleague'te oyuncuların maç başına aldığı süreleri yazıyor
ilk 50 sıralama var
birinci Langford 35.5 dk
 ikinci Rice 33.10
  üçüncü Udoh 33.05
  dördüncü Hanga  33.02
ilk 50 oyuncu içinde sadece 3 oyuncumuz var
Kostas 26
Datpme 25
....  Vs Vs Vs veysel süreleri artıyor o da 27 28 dakikaları görecektir 

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3128 : 01 Kasım 2016, 09:07:14 »
abi bu dinlendirmeler icin herseyden once Baris-Berk-Ahmet sure alacak duruma gelmeli... hatta egehan

Acikcasi Berk geliyor gibi.... son zamanda her girdigi macta az da sure alsa hakkini verdi....

Nunnaly ve Berk diye dusununce, hatta egehan .....  kisa rotasyonu dinlendirmeye daha acik.... ama uzun rotasyonu 2 senedir ayni konu ....

-Baris a lafim yok 9-10 mac katki verdi yine verir ....
-Ama Ahmetin de sure almaya baslamasi lazim .... (tabi bunda hocanin yapacagi birsey yok formayi almak onlarin isi)
Sonucta oraya korkmadan alinacak bir iki isim var onlarda baska takimda sozlesmeli oyuncu ....

Bu sene rahat maçımız olmadı hiç. Ve mesela giresun maçındaki gibi Udoh ve Bogdan ı kadrıoya almayınca diğerlerine ister istemez biraz daha yük biniyor.
Bende senin gibi bu sene Berkte bir gelişme görüyorum. Herşey istatistik değil bu dönemlerde, Barcelona maçında oynadığı 2 dakika çok önemliydi mesela

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #3129 : 01 Kasım 2016, 09:18:20 »
Bu sene rahat maçımız olmadı hiç. Ve mesela giresun maçındaki gibi Udoh ve Bogdan ı kadrıoya almayınca diğerlerine ister istemez biraz daha yük biniyor.
Bende senin gibi bu sene Berkte bir gelişme görüyorum. Herşey istatistik değil bu dönemlerde, Barcelona maçında oynadığı 2 dakika çok önemliydi mesela

Aynen ustelik dikkat cekeni, onemli anda giriyor .... oyle artik mac skoru belli oldugu sirada degil... ve isini yapiyor ...

Hatta bir macta Obra ustu kapali az sure alsa da oyuncularin hazir olmasi cok iyi gibi bir sey soylemisti... o laf tahminen berk e idi ...

Bizi bozan ismi lazim degil uzunun attigi kazik oldu ... ona guvenmese sirf onu bir iki seneye takima monte edeyim demese Oguz en azindan kadroda kalirdi tahminen ... Ha cok mu katki verirdi ... hayir... yine cok kufrederdik ama TR liginde en azindan biraz sure alirdi ....

Hala umudum var Ahmet ten ... umarim bosa cikmaz ...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #3130 : 01 Kasım 2016, 09:26:04 »
bu arada buraya da yazayim .... Cem kardesimle anlasamasak ta ben Berkay Candan in ilk 3 mactaki performansini begendim...

Fener BJK ve TED maclari ki ... FB ve BJK zor maclar Usak gibi bir takim icin ....

Mac basina 21 dakika ortalama oynadi 9 sayi 4 rebound 1 asist yapti ortalama ... (gerci ted maci biraz sisirdi bu rakamlari)
Ama yine de takip etmeye deger ...

23 yasinda oldugu dusunulurse, 3-4 sene daha kalinlasmasi ve oyunu gelistirmesi beklenir....

Bu sene gecen seneye gore kalinlanmis ama hizi azalmamis, birde savunmasini biraz gelistirmis.... bunlara sevindim ... ustelik iyi de sure aliyor Usak'ta....

Umarim kendini gelistirir... ve sakatliksiz bir sezon gecirir ... bizde gelisimini izleriz ... Ve umarim Cem haksiz cikar, cunki altyapidan oldugundan Berkay a ayri bir sempatim var ....  :)

PS:yildiz olacak demiyorum, (diyemem goz var nizam var) ama gelisimi boyle giderse iyi bir rol oyuncusu olur.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 09:41:30 Gönderen: ETIRYAK »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3131 : 01 Kasım 2016, 10:08:08 »
abi Barış  Herkes bize karşı oynadığı her maçı 20 sayı 8 rib ile bitiriyordu, sonuçta Milli takım oyuncusu
bizim seviye farklı ben hep onu demek istiyorum , belki burada koçun da tavırları önemli olur

Berkay'a duyduğun sempatiye saygım var ,dostum seviyorsan git konuş :)

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #3132 : 01 Kasım 2016, 10:30:43 »
abi Barış  Herkes bize karşı oynadığı her maçı 20 sayı 8 rib ile bitiriyordu, sonuçta Milli takım oyuncusu
bizim seviye farklı ben hep onu demek istiyorum , belki burada koçun da tavırları önemli olur

Berkay'a duyduğun sempatiye saygım var ,dostum seviyorsan git konuş :)

umut iste cem ... her tasin altina bakar olduk ... bir turk uzun cikmiyor iste .... kahrolsun bagzi seyler :)

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #3133 : 01 Kasım 2016, 15:01:34 »
gsbaskette biri yazmis fener-kazana karsi farkli kazansada sonunculuktan kurtulsak diye

bakin bu bir dramdir :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3134 : 01 Kasım 2016, 15:22:58 »
Brandon Paul'u Trabzon istiyormuş , anlaşma ihtimalleri yüksek deniyor :)