Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969225 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #16380 : 18 Haziran 2015, 10:36:58 »
abi sahsen ksk'dan kim ne dersin bizde gormek isteyecegim oyuncu barıs hersek...4 numaraya sertlık katar...her turlu sure alır bizde..

Çevrimdışı mrsic12

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16381 : 18 Haziran 2015, 11:10:58 »
Barış Hersek mi ?? 20 yıllık basketbol izleyicisiyim gördüğüm oyun IQ su en düşük oyuncu olabilir. Değilse de en ön sıralarda koşuyor.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #16382 : 18 Haziran 2015, 11:18:23 »
İyi niyetli çalışkan bi oyuncu barış ama oyun  zekası ve fundementali bayağı kıt bi oyuncu bencede. Yerli 4 numara bence bi samet bi de belki hido düşünülebilir. Bu arada barbaros çıdal az önce twittera fenerbahçe ülker müthiş bi transferi bitirdi ama isim veremem, 1hafta sonra yazabilirim o ismi yazdı. Şovmu yapıyo yoksa kastettiği isim kimdir bilemedim :)
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #16383 : 18 Haziran 2015, 11:44:27 »
Bir hafta sonra açıklamak ne ya..

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #16384 : 18 Haziran 2015, 11:46:23 »
Şu yorumuna hicbir sey diyemem abi saygı duyarım cunku tamamen oyuncu yorumu bu herkes aynı düşünecek diye bir şey yok.
Yalnız küçük takımı taşıyan Dixon'u ben de gelelim ana gardımız yapalım demiyorum. Ama iyi bir pasor savunmacı gardın yanındaki skorer, zıpır Amerikalı yapmakta bir sakınca görmüyorum.
Sanırım sen o rolde de patlayacağını düşünüyorsun.
Bense o haliyle bile yerli olduğu takdirde Emirden cok daha suya sabuna dokunur işler yapacağını düşünüyorum.

:D Şu cümleyi kimin yazdığına bakmadan tahmin et deseler seni en son sıralarda söylerdim sanırım.
Seni daha çok şu cümleye 3-5 paragraflık uzun biraz da hukuki(:D) dilde güzel bir cevap hazırlayan biri olarak hayal ederdim. Gerçekten şaşırdım.

Etkili olamazdan derken kastim su: simdilerde aliskin oldugumuz oyununu ortaya koyamaz.  Bu bariz bence.  Belki dedigin Emir konteksinde degerlendirmek gerekirse, hak verebilirim.  Senede birkac mac iyi oynayacak diye, Emir'e tahammul etmek artik sikmaya basladi. 

Ikinci alinti icin biraz daha detay vermem lazim.  Final Four ertesi hemen her macta soyledim.  Bu tur ust duzey turnuvalarin akabinde, cogu takim ve oyuncular mental olarak dususe gecerler.  Bu cok normal.  O yuzden, Karsiyaka'nin sampiyonlugu onundeki en buyuk engel biz; bizim onumuzdeki en buyuk engel ise bahsettigim mental handikap idi.  Bunun en guzel orneklerini neredeyse 4 kisi kalan Galatasaray'a karsi gorduk.  O halleriyle bile bize ciddi zorluk cikardilar.  Persembe'nin gelisi Carsamba'dan belliydi.  Kisacasi demek istedigim sey su: alelade bir takim dahi (Galatasaray) bizi neredeyse elenmenin esigine getiriyordu.  Bu hayli kotu performansa ragmen, bir iki ufak detay lehimize olsaydi, biz Karsiyaka'yi supurme dahi supurebilirdik aslinda.  Tum bu faktorler isiginda bakinca, Karsiyaka'nin sampiyonlugu tabii ki buyuk bir basari olur ama detaya girince, anlamini yitiriyor. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #16385 : 18 Haziran 2015, 11:50:22 »
bir oyuncuyu beğenip beğenmemeye sonuna kadar saygı duyarım . sonuçta herkesin farklı zevkleri var, farklı beklentileri var.
ama  '' Obradovic ile Ivkovic'in arasından Turkiye Ligi'ni kazandirmak da bence pek bir şey ifade etmiyor.  '' lafını kullanmayı ben hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Hakkaniyet sahibi herhangi bir insanında bu tarz bir cümle kurmasını da cidden anlamıyorum.
ben çok aşırı Dixon hayranı değilim, Karşıyaka ve Ufuk u hiç sevmem
ama adamların yaptıklarını değersiz kılmaktan da imtina ederim.
bizi elemeleri büyük olaydır, Efes serisi bitmesi 3*1 önde olmaları büyük olaydır,
olurda şampiyon olurlarsa Zoc ve Duda gibi 2 tane önemli hocanın takımlarını geçip şampiyon olurlarsa çok çok büyük iş yapmış olurlar.
o takımdaki ana oyuncular da çok değerli işler yaparlar.

yine o oyuncuları sevmemeye devam edebiliriz ama Allah rızası için yaptıklarını küçük görmeye değersizleştirmeye çalışmayalım.

Yukarida ne demek istedigimi izah ettim.  Sizin o cumleden anladiginiz sey ile benim izah etmek istedigim sey cok farkli.  Orada hakem hatalarina deginmedim ama eger hakkaniyet yanli hakem hatalari ile sampiyon olmak ise, senin hakkaniyet anlayisin bayagi farkliymis. 

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #16386 : 18 Haziran 2015, 12:28:58 »
Dixon iyii oyuncu..2 guard dan biri olarak görmeyi cok isterim,  hele de yerli sayılacak emiri kapının önüne koyarım acıkcası

Bir kere inanılmaz yürekli bir oyuncu
ve de  1sn boş bırakmaya gelmiyor anında cezayı kesiyor.. Sadece sut da değil pası bulabilen de bir adam

Goudelock gittiğine göre bize cok iyi bir skorer lazım..
Gentile weems ayarında bir adam...

Belicanın gitmesi durumunda da alacağımız kısanın cok yaratıcı olması gerekiyor

Granger dixon kenan
bogdanovic melih
gentile
Radolph vesely
Patrick young semih

Petway tarzı bir 3_4 numara da 7.yabancı olur
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2015, 12:30:08 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16387 : 18 Haziran 2015, 12:33:07 »
abi sahsen ksk'dan kim ne dersin bizde gormek isteyecegim oyuncu barıs hersek...4 numaraya sertlık katar...her turlu sure alır bizde..

Aman abi KSK'de kalsın...büyük göl balığı değil..

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #16388 : 18 Haziran 2015, 12:34:44 »
Dixon iyii oyuncu..2 guard dan biri olarak görmeyi cok isterim,  hele de yerli sayılacak emiri kapının önüne koyarım acıkcası

Bir kere inanılmaz yürekli bir oyuncu
ve de  1sn boş bırakmaya gelmiyor anında cezayı kesiyor.. Sadece sut da değil pası bulabilen de bir adam

Goudelock gittiğine göre bize cok iyi bir skorer lazım..
Gentile weems ayarında bir adam...

Belicanın gitmesi durumunda da alacağımız kısanın cok yaratıcı olması gerekiyor

Granger dixon kenan
bogdanovic melih
gentile
Radolph vesely
Patrick young semih

Petway tarzı bir 3_4 numara da 7.yabancı olur

gentile'yi cska alacak weems yerine , weems de nba'den kontrat bekliyorum ama avrupaya da kapıları kapatmadım demiş, weems nba'den kontrat alır rahat, ama 4-5 mln civarı olur fazlası olmaz.
james anderson var weems tarzı , 1 gömlek aşağı ama başka yok o tarz.
uzunlardan biri sırtı dönük oynaybilen olsun bari , young yerine radu ve ya baynes tercih ederdim ben olsam.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16389 : 18 Haziran 2015, 12:38:15 »
uzun işi NBA'den olacak belli ama kim gelecek bakalım..

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16390 : 18 Haziran 2015, 12:39:46 »
bence teletovic'i getirecegiz...

bjleica gitmeyecek...
vesely 5 e kayacak...

bjelica-teletovic
vesely-semih- oguz giderse yerine belki baska uzun alınır...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16391 : 18 Haziran 2015, 12:42:27 »
bence teletovic'i getirecegiz...

bjleica gitmeyecek...
vesely 5 e kayacak...

bjelica-teletovic
vesely-semih- oguz giderse yerine belki baska uzun alınır...

abi teletoviç baya baya kalınlaşmış nba'de ayı gibi olmuş , o fizikle 4'de yanından fişek gibi uçar avrupadakı 4 numaralar..5'de oynar eğer gelirse mirza.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #16392 : 18 Haziran 2015, 12:42:49 »
uzun işi NBA'den olacak belli ama kim gelecek bakalım..

freeland olabilir.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #16393 : 18 Haziran 2015, 12:49:50 »
bu arada hatırlayın obradovic Diixon'ı geçen sezon da çok istedi ama KSK vermemişti. Ben de El seviyesinde ne yapar diyenlerdenim ama Asvel'deki istatistikleri fena değil..Obra'nın rotasyonunda da maksimum performans vereceği kesin..En azından top kaybı yapan biri değil ve savunmada da topa iyi baskı yapıyor..Denenebilecek bir kumar diye düşünüyorum ama 2-3 numaralara da bayağı sağlam savunmacılar koymamız lazım..Mesela Strawberry'nin transferindeki amaç savunmasıyla Dixon'ı rahatlatmasıydı ki adam zamanında leBron'a sıfır çektirmiş...O hücumda da atıp ekstra katkı yaptı...

NOT: Kesinleştiremedim ama Gherardini Minnesota'daymış..Nemanja'nın buy out'u için görüşüyor herhalde
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2015, 12:50:43 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #16394 : 18 Haziran 2015, 12:51:41 »
bu arada hatırlayın obradovic Diixon'ı geçen sezon da çok istedi ama KSK vermemişti. Ben de El seviyesinde ne yapar diyenlerdenim ama Asvel'deki istatistikleri fena değil..Obra'nın rotasyonunda da maksimum performans vereceği kesin..En azından top kaybı yapan biri değil ve savunmada da topa iyi baskı yapıyor..Denenebilecek bir kumar diye düşünüyorum ama 2-3 numaralara da bayağı sağlam savunmacılar koymamız lazım..Mesela Strawberry'nin transferindeki amaç savunmasıyla Dixon'ı rahatlatmasıydı ki adam zamanında leBron'a sıfır çektirmiş...O hücumda da atıp ekstra katkı yaptı...

NOT: Kesinleştiremedim ama Gherardini Minnesota'daymış..Nemanja'nın buy out'u için görüşüyor herhalde

Aksine top kaybi yapiyor.  Belki direkt top kaybi degil ama baski altinda kotu paslar veriyor.  Pasi alan oyuncu hemen kaybediyor topu.