Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969255 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17790 : 13 Temmuz 2015, 15:27:09 »
iki haber daha;

1-Nick Calathes has agreed to a three-year $7 million deal to come back to Panathinaikos
           2-Nicolò Melli announced on Instagram he parted ways with Olimpia Milano.

Eger Melli bostaysa dusunulebilir bence tam Obra nin sevdigi tip oyuncu .........

ama yine 5 numarada sert uzunumuz olmadigindan pota altimiz cok hafif kalir .........

bla bla bla bla.......... Allahim ne transfer sezonu geciriyoruz su hale bak........

Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #17791 : 13 Temmuz 2015, 15:41:03 »
Merhabalar. Uzun süre oldu yazmayalı, artık hafiften aktif olmaya başlarım umarım.

Bayağı takıldığım şey var da birisi için acil bir şeyler yazıp çıkmak istiyorum çünkü hakikaten gördükçe sinirim bozuluyor.

Goudelock'ın gidişi konusunda net olan bir şey var ve taraftar hakikaten bunu anlamak istemiyor. Bu tercih değil, hamle değil, yapılması zorunlu olan bir şeydi. O'nun yerine birisini almadığımız için yahut planlama için bir sürü şey yazabilirsiniz. Gelin birlikte tartışalım ama ''Keşke Goudelock gitmseydi'' demek koçu tanımamak demek. Adam senelerdir bu. Bir sene de birlikte çalışmışsın ve ne kadar kılı kırk yaran bir adam olduğunu biliyorsun. Seri o haldeyken gidip o işi yapıyorsan -ki basına sızmamış çok garip videoların da olduğunu duydum- bu sonuca katlanacaksın.

Dediğim gibi, sonrası için tartışalım ama bu bir hamle değildi. Bu Obradovic'in takımı. Bu kadar yani.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #17792 : 13 Temmuz 2015, 15:53:22 »
ETO senin ozelinde soylemiyorum ama burada yazan herkeze soyluyorum; bence bu Goudelock tartismasi cok uzadi.

Hakliydi hasizdi, giderdi gitmezdi ..... olan oldu artik gitti bitti..... Herkez fikrini soyledi .......

Su anda asil konu eldeki kadro bir anda cok zayifladi. Gidenlerin yerinin dolmasi hatta takimin bir seviye daha atlamasi gerekirdi, su an icin alakasi yok....

Bence gitmesi konusunun tartisilmasinin da tek nedeni bu; sonrasinda gelenlerin olmamasi .... evet sloukas, dixon ve kalinic iyi oyuncular ama ....

Gidenler= Goudelock-Bjelica-Oguz (iyi kotu ilk 5 baslayan bir oyuncuydu)-Zoric (ayni sey onun icinde gecerli)-Zizis- Belki Emir
Gelenler= Dixon-Sloukas-Antic-Baris-Kalinic

Ve daha kotusu de bunca senedir takip ettigim basket piyasasinin ilk kez bu kadar kotu olmasi .... Yok, cidden su alinsin niye alinmiyor diye ortaligi inletecek adam yok .....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #17793 : 13 Temmuz 2015, 15:54:49 »
Bana kalırsa bu Goudelock meselesi çok uzadı. Eren'in de belirttiği gibi net bir şekilde, koçun prensipleri uyarınca gönderildi. Üzerine bu kadar dil dökmeye gerek yok.

Öte yandan bana kalırsa Bogdan için o yıl bu yıl olmak durumunda ve koç da böyle düşünüyor. Eğer Kalinic alınırsa geçen sene Bogdan'a biçilen rolü üstlenebilir. Yeri gelir  numaradan da süre alır. Bogdan da hem savunmadan sırıtmaz hem de geçen sene Goudelock'un üstlendiği vazifeyi üstlenerek 2 numarada skor opsiyonu olur. Mesele koçun ona güvenini boşa çıkarmamasında gizli. Kısacası ben üzülmem Kalinic transferine, bilakis sevinirim. Hatta o takımdan Mitrovic de 'e opsiyon olabilir.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #17794 : 13 Temmuz 2015, 15:56:07 »
ETO senin ozelinde soylemiyorum ama burada yazan herkeze soyluyorum; bence bu Goudelock tartismasi cok uzadi.

Hakliydi hasizdi, giderdi gitmezdi ..... olan oldu artik gitti bitti..... Herkez fikrini soyledi .......

Su anda asil konu eldeki kadro bir anda cok zayifladi. Gidenlerin yerinin dolmasi hatta takimin bir seviye daha atlamasi gerekirdi, su an icin alakasi yok....

Bence gitmesi konusunun tartisilmasinin da tek nedeni bu; sonrasinda gelenlerin olmamasi .... evet sloukas, dixon ve kalinic iyi oyuncular ama ....

Gidenler= Goudelock-Bjelica-Oguz (iyi kotu ilk 5 baslayan bir oyuncuydu)-Zoric (ayni sey onun icinde gecerli)-Zizis- Belki Emir
Gelenler= Dixon-Sloukas-Antic-Baris-Kalinic

Ve daha kotusu de bunca senedir takip ettigim basket piyasasinin ilk kez bu kadar kotu olmasi .... Yok, cidden su alinsin niye alinmiyor diye ortaligi inletecek adam yok .....

Abicim sonrası için istenildiği gibi tartışılsın zaten ben de tartışıyorum ama şu bakış açısı öldürüyor beni. Koçu anlamamak demek bu. Vallahi kapanması da açılması da bize bir şey katmaz bu noktadan sonra. Ben görüşümü bildirdim o kadar.

Kadronun son halini görelim. Karalar bağlamak için çok erken. Henüz rollerin ne olduğu bile belli değil.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 15:56:37 Gönderen: Eto »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #17795 : 13 Temmuz 2015, 16:08:38 »
Ben son hamleler gelmeden önce de kadronun şu an, çok zayıfladığını düşünmüyorum. Nemanja büyük kayıp ancak kendisi Top8 ve F4 döneminde de normal sezon ve Top16'dakine eş değer katkı vermedi. Dolayısıyla takım o süreçte Bjelica'dan ciddi katkı alamasa da yürüdü. Şimdi Goudelock için yukarıda yadım. Son iki 4-5 hamlesi beklediğimiz seviyede ve artı olarak Kalinic olursa geçen seneye nazaran daha iyi bir takım bile olabiliriz zira 1 numara pozisyonu daha iyi durumda olacak bu sene.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17796 : 13 Temmuz 2015, 16:12:22 »
radulija henuz hic bir takimla anlasmadi.
bogdan-kalinic-radulija.. sirp milli takiminin ilk 5'den 3 oyuncu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #17797 : 13 Temmuz 2015, 16:13:29 »
Valla kadronun son halini bende merak ediyorum .... Ama sunu da biliyorum su hali cok defolu....

Bak gelsin Dublijevic (ona satinalma parasi odensin) laf etmem
Furkan gelsin laf etmem .....

Neden cunki ihtiyacimiz var. Bu kadro ile ayni hucumu 10 kere yaparlar bir rebound alamayiz.... Icerisi yol gecen hanina doner ....

Alinmazsa ne olur .... Bence kotu olur ama yillar oncesinin bir dallas takimi vardi ... Magic Johnson li Lakers i izlerken izlerdik TRT-1 de .... O takimda defoluydu ama takim oyunuyla kapatiyordu aciklarini ..... Belki bizde oyle oluruz diye umut ederiz ancak .....

Sonucta umut fakirin ekmegi, ye ye bitmez .....

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17798 : 13 Temmuz 2015, 16:28:26 »
sezon basinda Moerman'i ister misin deseler hassiktir ordan derdim ama simdi alabilecegimiz (avrupadan) en iyi pf opsiyonu Moerman gibi geliyor bana.
savunmasi iyi , dis sutu da normal seviyede.

edit : oha banvit almis lan adami net iyi transfer banvit icin , chuck davis'den 2 gomlek iyi oyuncu.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 16:31:28 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #17799 : 13 Temmuz 2015, 16:56:03 »
Ben son hamleler gelmeden önce de kadronun şu an, çok zayıfladığını düşünmüyorum. Nemanja büyük kayıp ancak kendisi Top8 ve F4 döneminde de normal sezon ve Top16'dakine eş değer katkı vermedi. Dolayısıyla takım o süreçte Bjelica'dan ciddi katkı alamasa da yürüdü. Şimdi Goudelock için yukarıda yadım. Son iki 4-5 hamlesi beklediğimiz seviyede ve artı olarak Kalinic olursa geçen seneye nazaran daha iyi bir takım bile olabiliriz zira 1 numara pozisyonu daha iyi durumda olacak bu sene.

Umut evet bjalica olmayınca takım yürüdü ama sıfır çektik f4 ve ligde kafası dağınık işimize gelmedi ayrı konu ama bizim için kilit oyuncuydu.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #17800 : 13 Temmuz 2015, 17:00:42 »
Umut evet bjalica olmayınca takım yürüdü ama sıfır çektik f4 ve ligde kafası dağınık işimize gelmedi ayrı konu ama bizim için kilit oyuncuydu.
Abi hiçbir oyuncu için yeri doldurulamaz gözüyle bakmıyorum kendi adıma. Doğruya birkaç farklı yoldan ulaşılabilir. Nemanja bize geldiğinde o beklenen seviyesine asla çıkamamış ve savunmada da öyle ciddi sert bir oyuncu değildi. 2 senede geldiği nokta belli. Önümüze bakalım, bakarken de enseyi çok fazla karartmayalım.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17801 : 13 Temmuz 2015, 18:22:16 »
nemanja bize geldiğinde hiçti bizde mi yıldız oldu öyle birşey yok.

gou ve nemanja seviyesinde değil gelenler. ayrıca 32 yaşında ve iki senelik garanti kontrat veriliyor dixon ve antic memnun kalamazsan gönderme imkanın da yok daha önce başımıza geldiği gibi

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #17802 : 13 Temmuz 2015, 18:23:50 »
semih vesely zoric antic barış rotasyonu gözküyor gibi

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17803 : 13 Temmuz 2015, 18:27:44 »
Melli broseye gitcek deniliyordu bize gelsin isterim.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17804 : 13 Temmuz 2015, 18:52:03 »
Fenerbahçe klübünün genel yapısını birazcık biliyorsam , şu anki görüntüyle sene sonunda Obradovic istifa eder gibi duruyor.

Kadro şu an zayıf. Alınması düşünülen dedikodusu geçen oyuncuların da çoğu vasat. Değişen bir şey olmazsa ve bu sezon ,buna rağmen F4 veya şampiyonluk gelirse , gerçekten büyük koç olduğunu bir kez daha ispatlar Obradovic.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 18:52:53 Gönderen: (EREN) »