Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201707 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Bayan Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #405 : 24 Eylül 2014, 12:44:08 »

Milli takım 3. seti 25-17, maçı 3-0 kazandı .
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #406 : 24 Eylül 2014, 14:42:33 »
Barbolini nin milli takımda oyuncu tercihleri ve Grand Prix sonrası kesinlikle kötü geçirilmiş şampiyonaya hazırlık dönemi, sonunu getirecek gözüküyor. Bunu bir mağlubiyet sonrası değil oyuncuların genel durumuna göre söylüyorum. Dün hiç bir oyuncumuzun ayakları parkeden fazlaca havalanmadı. Ya aşırı bir yükleme yapıldı ya da doğru düzgün antreman ve hazırlık yapılmamış.

Bu ülkede Bahar dan başka orta oyuncu yokmuş gibi oyuncuya gereğinden fazla paye biçliyor. Madem Özge Nur'a  şans vermeyi düşünmüyorsun neden kadroya alıyorsun. Gökçen , Dicle Nur veya sakaklıkdan dönmüş Eda yı kadroya almamak Milli takıma yapılmış bir ihanettir. Bu takımın hocası Guidetti olsa bile bu kadar Vakıfbank menşeli oyunculardan kadro kurmazdı.

Tüm yükün Gözde ye bindirildiği bir milli takımın  mesafesi fazla soluklu olmayacak gözüküyor. Naz bu ülkenin en iyi pasörü fakat iyi gelen paslarda bile köşelere yüksek atılan paslar Sırbistanın çok işine geldi. Bence  Naz'ın bir ünvanı daha var. Orta oyunculara en kötü pas atan pasör malesef. Vasat bir pasör olduğunu düşündüğüm  Asuman'ın ortaları iyi kullanmaya başlamışken kenara alınması takımın ritim bulmasını engelledi. Pek sevmesem de ikizlerden Özge veya sakatlanana kadar genel olarak iyi bir sezon geçiren Elif kadroya alınabilirdi. Gizem kötü oynadığında bile parkede kalıp bolca sırıtıyorsa takımda hocaya gerek yok ki. Dün eksiklerine rağmen Kübra'yı ayrı tutuyorum diğer oyuncular malesef milli formaya layık bir mücadele gösteremediler. Bu arada Boskoviç de performansıyla bir yıldız doğuyor dedirtti.

Naz'in Turkiye'nin en iyi pasoru oldugu bir yerde zaten, pasor pozisyonundan cok sey beklememek lazim. 

Kanada macinda Seda'nin hucum yuzdesini goren var mi?  Terminator is back!  :)

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #407 : 25 Eylül 2014, 10:58:16 »

Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası

24 Eylül

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #408 : 25 Eylül 2014, 11:06:25 »

Bugün tv den canlı yayınlanacak maçlar;

18:00 KÜBA – JAPONYA

21:00 TÜRKİYE – BULGARİSTAN
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #409 : 25 Eylül 2014, 23:28:51 »
Bulgaristan, Vakifbank'tan bozma takimi 3-2 yendi.  Barbolini gercekten cok ilginc biri: oyun icinde aldigi kararlar ile bu takimi sabote etmeye calisan birine benziyor daha cok. 

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #410 : 25 Eylül 2014, 23:37:20 »
Çok alakasız olacak ama milli takım neden siyah forma giyiyor?
...

Çevrimdışı hathat

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #411 : 26 Eylül 2014, 00:58:54 »
Çok alakasız olacak ama milli takım neden siyah forma giyiyor?

Milli takımın siyah forma giyme durumu bir tek bana tuhaf geliyor sanmaya başlamıştım
Gerçekten nedir bu siyah forma giymenin mantığı
Zaten üzerinde vakıfbank reklamı yeterince düşündürüyor. Bir de alakasız renk seçimi ile milli takım olgusundan uzaklaştırılmış bir hava var
Dünden Daha SARI, Yarından Daha LACİ...

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #412 : 26 Eylül 2014, 05:45:49 »
Milli takımın siyah forma giyme durumu bir tek bana tuhaf geliyor sanmaya başlamıştım
Gerçekten nedir bu siyah forma giymenin mantığı
Zaten üzerinde vakıfbank reklamı yeterince düşündürüyor. Bir de alakasız renk seçimi ile milli takım olgusundan uzaklaştırılmış bir hava var

Formanın renginden önce takımdaki oyuncu-kulüp dağılımını sorgulamak lazım. Bu maçta oynama şansı bulan 9 oyuncudan altısı vakıfbank oyuncusu asıl tartışılması gereken bu bence.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2014, 05:46:42 Gönderen: otuzbeşbuçuk »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #413 : 26 Eylül 2014, 10:45:24 »
Bulgaristan, Vakifbank'tan bozma takimi 3-2 yendi.  Barbolini gercekten cok ilginc biri: oyun icinde aldigi kararlar ile bu takimi sabote etmeye calisan birine benziyor daha cok. 
Yahu besim hem şu takim için hemde barbo için niye parmaklarını yoruyorsun ki ? 8)

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #414 : 26 Eylül 2014, 11:34:35 »

25 Eylül

GER-TUN 3-0,
CAN-BRA 0-3,
THA-MEX 3-0,
PUR-AZE 2-3,
CRO-DOM 2-3,
CMR-SRB 0-3,
KAZ-RUS 0-3,
CUB-JPN 0-3,
ARG-ITA 0-3,
TUR-BUL 2-3,
NED-USA 0-3,
BEL-CHN 0-3
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2014, 10:56:05 Gönderen: Anka »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #415 : 26 Eylül 2014, 14:46:45 »
Yahu besim hem şu takim için hemde barbo için niye parmaklarını yoruyorsun ki ? 8)

Dogru diyorsun :)

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #416 : 26 Eylül 2014, 15:59:26 »
Macı izlemedim.Ama daha tunuva baslamadan once Bulgaristan macı icin 3-1 yada 3-2 kazanırlar diyordum.3-2 kaybetmisiz.Ben olayın Barbolini ile oldugunu dusunmuyorum.Sacmasapan oyuncu secimleri ve sinirli,afresif yapısı ile Terzic varken Sırplar oynarken bugun Boskovic yarın baskası cıkarken bizim oyuncuların vurdumduymaz ve eksiklikleri hep koca baglanıyor.
Takıma bakıyorum kotu de oynasa,iyi de oynasa mucadele eden bir Gozde,Neriman'ı goruyorum.Naz kesinlikle Vakıf'taki gibi oynamıyor.Bahar'ın bazen yaptıgı hataları gordukce bu mu bizim as Milli ortamız demekten kendimi alamıyorum.Neslihan'ın yeri bos,Kubra'da umut var,Asuman-Bahar-Polen-Ozgenur hepsinin kapasitesi belli takımda eksiksiz diyebilecegin bir Gozde bir de kotu de oynasa Naz var.Digerleri hep eksigi olan oyuncular mesela Neriman Allah ne verdiyse vuruyor,mucadele ediyor ama hem mansette sıkıntılı hem de bazen topları dumduz cakıyor dısarı,Gizem'e yuklendiginde mansette sıkıntılı,Bahar bu fazlası olmaz,Asuman oyle yani bu oyuncularla kim gelirse gelsin fark eden birsey olacagını sanmıyorum.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #417 : 26 Eylül 2014, 22:05:06 »
Macı izlemedim.Ama daha tunuva baslamadan once Bulgaristan macı icin 3-1 yada 3-2 kazanırlar diyordum.3-2 kaybetmisiz.Ben olayın Barbolini ile oldugunu dusunmuyorum.Sacmasapan oyuncu secimleri ve sinirli,afresif yapısı ile Terzic varken Sırplar oynarken bugun Boskovic yarın baskası cıkarken bizim oyuncuların vurdumduymaz ve eksiklikleri hep koca baglanıyor.
Takıma bakıyorum kotu de oynasa,iyi de oynasa mucadele eden bir Gozde,Neriman'ı goruyorum.Naz kesinlikle Vakıf'taki gibi oynamıyor.Bahar'ın bazen yaptıgı hataları gordukce bu mu bizim as Milli ortamız demekten kendimi alamıyorum.Neslihan'ın yeri bos,Kubra'da umut var,Asuman-Bahar-Polen-Ozgenur hepsinin kapasitesi belli takımda eksiksiz diyebilecegin bir Gozde bir de kotu de oynasa Naz var.Digerleri hep eksigi olan oyuncular mesela Neriman Allah ne verdiyse vuruyor,mucadele ediyor ama hem mansette sıkıntılı hem de bazen topları dumduz cakıyor dısarı,Gizem'e yuklendiginde mansette sıkıntılı,Bahar bu fazlası olmaz,Asuman oyle yani bu oyuncularla kim gelirse gelsin fark eden birsey olacagını sanmıyorum.

Yer yer katildigim yerler var ama sunu da belirtmek lazim ki, Barbolini geldigi gunden beri bu takimin en zayif halkasi oldu.  Bahsettigin kadroda, surekli hata yapan oyunculari kadroda muhafaza eden de kendisi.  Turnuvaya getirdigi kadro ise basli basina bir facia zaten.  Yaptigi kumardan bir tek Seda, ilginc bicimde, bekledigim kadar kotu degil ama sicramaktan bile aciz; kendi takiminin bile tutmadigi bir oyuncunun ne isi var? 

Eksiksiz diyebilecegin oyuncular arasinda Naz'i saymissin.  Bence Naz'in cok eksikleri var.  Yine de Turkiye'nin en iyi pasoru mu?  Maalesef oyle.  Durumumuz o kadar kritik diyecegim ama ilginc bicimde dunyada da ciddi bir pasor sikintisi var. 

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #418 : 26 Eylül 2014, 22:37:03 »
Siyah forma önünde sarı logolu vakıfbank yazısı. Kadro zaten full vakıflılarla dolu.
Vakıfbank mı oynuyor milli takım mı belli değil.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #419 : 26 Eylül 2014, 22:39:36 »
Siyah forma önünde sarı logolu vakıfbank yazısı. Kadro zaten full vakıflılarla dolu.
Vakıfbank mı oynuyor milli takım mı belli değil.

Vakifbank da tam Vakifbank olsa neyse: is yapan zaten yabancilari ile iki Turk oyuncu idi.  O iki Turk oyuncunun birinin (Naz) zaten milli maclarda iyi performans sergiledigi gorulmus sey degildi.  Digeri de (Gozde) sakatlik nedeniyle performans sikintisi yasiyor.