Gönderen Konu: Fenerbahçe | Avrupa Konferans Ligi (2023-24)  (Okunma sayısı 11891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Fenerbahçe | Avrupa Konferans Ligi (2023-24)
« : 26 Temmuz 2023, 21:05:36 »
An itibarıyla başladık;

Fenerbahçemiz, 2023-24 sezonunun ilk resmi maçına UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme turunda çıkıyor.

Futbol A Takımımız, 26 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00’da Moldova'nın Zimbru Chisinau takımını ağırlayacak. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak karşılaşmayı Sırbistan Futbol Federasyonu’ndan Nenad Minakovic yönetecek ve mücadele S Sport Plus’tan yayınlanacak.

Fenerbahçemiz, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön eleme turunda Moldova ekibi Zimbru Chisinau’yu elemesi durumunda 3. ön eleme turunda FC Differdange 03 (Lüksemburg)–NK Maribor (Slovenya) maçının galibiyle karşılaşacak.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2023, 21:09:00 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Avrupa Konferans Ligi (2023-24)
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2023, 21:13:01 »
Haydi hayırlısı bakalım. Sonu şampiyonluklar olsun inşallah.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2023, 21:31:13 »
Güzel başladık.... Ferdi turk olsa da olmasa da 11 i hep hakediyor. Tadic ise izlemesi tam bir keyif
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2023, 21:46:37 »
şöyle bi rakibe karşı bile en az 2 üst düzey orta saha almamız gerektiği bariz belli oluyor.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2023, 21:59:42 »
2014 mehmet topal lazım bu takıma.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2023, 22:29:31 »
4-0 oldu. İyi bir antrenman oluyor.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2023, 23:25:31 »
Ferdi ve Osayi oldukça enerjikti. Rakip her ne kadar zayıf olsa da öz güven ve moral açısından 5-0 la başlamak güzel oldu.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2023, 00:07:07 »
Takımın kenetlenmesi ve takım olabilmek açısından iyi bir maç oldu, tabii ki ciddiye alınacak bir maç değil.

Tadic için sevindim, oynamaya gelmiş buraya. Ajaxtaki son senesinde gevşemişti biraz, yeni bir heyecan arıyormuş meğer.

Bu arada geçen sezon Valencia ve Bats penaltı atarken yusuf yusuf oluyordum, kaçacak diye ödüm kopuyordu ki zâten BJK maçı patladı bu yüzden. Bu sene öyle bir korkum yok çünkü Tadic Alex gibi muhteşem penaltı atar, bu yönden sezonu rahat geçiricez emin olun.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2023, 01:31:19 »
2014 mehmet topal lazım bu takıma.

Apiah yada johnson..

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2023, 11:24:04 »
Apiah yada johnson..
mehmet topal’ın yanına da appiah müthiş olurdu. bize direkt bahsettiğimiz profillerde 2 ayrı kaliteli orta saha lazım. öyle oyuncular almalıyız ki ilk 11’de savunma zaafı bulunan oyuncuları düşünmemize gerek bile kalmamalı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2023, 12:02:27 »
mehmet topal’ın yanına da appiah müthiş olurdu. bize direkt bahsettiğimiz profillerde 2 ayrı kaliteli orta saha lazım. öyle oyuncular almalıyız ki ilk 11’de savunma zaafı bulunan oyuncuları düşünmemize gerek bile kalmamalı.

Efe, ben Mehmet i severdim ama o da Appiah, Johnson, Meireles ve hatta Kemalettin kadar katki vermiyordu hucuma katki anlaminda. Cok guzel sut atiyordu ama seviye olarak sanki bir tik alti idi hep. Johson ve Appiah in bir ekstrasi da, sahada karsi takimi fiziksel olarak eziyorlardi.

Bu modern futbol vs den bagimsiz kisisel goz zevkimle de ilgili. Sahada iki capa izlemekten biktim Fenerbahce ortasahasinda. Dun oldugu gibi 1 DM olsa (ki oda Appiah gibi iki yonlu faydali olsa harika olur) yetmeli 34 macin 20 sinde.

MHY ilk yarida cok aksadi, ikinci yarida daha faydaliydi. Ama onun yerinde Zajc olsa ne guzel olurdu demekten kendimi alamiyorum. O nedenle sanki Suat icin biraz zorlanabilir....

Crespo yerine de Appiah/Meireles gibi pas yapan, sut atan bir oyuncu olsa; hem hucum/defans gecisleri daha akici olurdu, hem de hucumda opsiyon artardi. Biraz sut atabilse gelecek ortasaha (mac basina 3-4 tane kaleyi bulan sert sut), ceza sahasi icine de daha az kapanir rakip.

Bir de @efe benim dun macta duran toplarda pek efektif olamadigimiz dikkatimi cekti. Ne kornerler ne de serbest vurusta. Uzun vadede oyuncular birbirine alisinca cozulur umarim.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #11 : 27 Temmuz 2023, 12:31:09 »

Efe, ben Mehmet i severdim ama o da Appiah, Johnson, Meireles ve hatta Kemalettin kadar katki vermiyordu hucuma katki anlaminda. Cok guzel sut atiyordu ama seviye olarak sanki bir tik alti idi hep. Johson ve Appiah in bir ekstrasi da, sahada karsi takimi fiziksel olarak eziyorlardi.

Bu modern futbol vs den bagimsiz kisisel goz zevkimle de ilgili. Sahada iki capa izlemekten biktim Fenerbahce ortasahasinda. Dun oldugu gibi 1 DM olsa (ki oda Appiah gibi iki yonlu faydali olsa harika olur) yetmeli 34 macin 20 sinde.

MHY ilk yarida cok aksadi, ikinci yarida daha faydaliydi. Ama onun yerinde Zajc olsa ne guzel olurdu demekten kendimi alamiyorum. O nedenle sanki Suat icin biraz zorlanabilir....

Crespo yerine de Appiah/Meireles gibi pas yapan, sut atan bir oyuncu olsa; hem hucum/defans gecisleri daha akici olurdu, hem de hucumda opsiyon artardi. Biraz sut atabilse gelecek ortasaha (mac basina 3-4 tane kaleyi bulan sert sut), ceza sahasi icine de daha az kapanir rakip.

Bir de @efe benim dun macta duran toplarda pek efektif olamadigimiz dikkatimi cekti. Ne kornerler ne de serbest vurusta. Uzun vadede oyuncular birbirine alisinca cozulur umarim.
abi bizim hücum hattında tadic, cengiz, dzeko, kent gibi oyuncuların hepsini bir arada oynatabilmemiz için tek yönlü defansif bir orta sahaya ihtiyacımız var. evet o mevkinin iki yönlü oyuncuları dediğin gibi seyir zevki açısından çok daha lezzetli bir oyun vadediyor ama takımın öncelikli ihtiyacı o değil bence. hücum hattında sahip olduğumuz oyuncular ve bekten gelen ferdi gerekirse iki orta sahamızın da savunma ağırlıklı oyuncular olmasını kaldırabilecek durumdalar. mesela josef-topal ikilisi bu takımda oynamış olsa, takım birbirini çok iyi tamamlayan bir takım olurdu. yanlış anlaşılmasın ben 2 defansif orta saha oyuncusuyla oynayalım demiyorum, sadece parçaların birbirine uyduğu bir takım oluşmasını sağlayabilir. çok iyi bir 6 numara ve iki yönlü orta saha bu takımın en büyük ihtiyaçları bence. mehmet topal dediğin gibi hücuma hiç katkı vermezdi ama onun sayesinde caner ve gökhan bek değil kanat oyuncusu gibi oynuyordu. onun biraz daha teknik ve oyun kurabilen versiyonu tam aradığımız oyuncu. o tarz bir oyuncunun yanına da zajc’dan daha tempolu ve yırtıcı ama onun gibi de zaman zaman skora katkı sağlayacak bir oyuncu tercih ederim. ama zajc’ın kendisini tercih etmem, o da ayrı.

duran top konusunda bizim türk hocalar böyle şeylerde çok fark yaratmıyor zaten, aykut kocaman dışında. gerçi jesus da baya çalıştırıp farklı varyasyonlar deniyordu da denediğiyle kalıyordu. sezonun sonunda arda’nın ortaları olmasa nerdeyse 1 golümüz falan vardı kornerlerden.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12 : 27 Temmuz 2023, 13:43:04 »
Bence profil konusunda hemfikiriz. Sadece sen Mehmet Topal a bile raziyim diyorsun :D

Mudehale ettiginde (vurdumu) adamin ayagini yerden kesen, iki cigerli ama pas yapabilen, hizli 1 ortasaha...

Zaten bu profili bulursak, hucumda defans hattini da rahat orta sahaya cekeriz.

Not; Duran top icin cozum bulmak zorundayiz... nasil veya kim olur bilmiyorum ama bulmak zorundayiz. Dun Tadic, Syz, MHY, hepsi kullandi. Coguna hava topunda birak kafa vurmayi, bir fenerbahceli oyuncu bile dokunamadi.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #13 : 27 Temmuz 2023, 14:39:37 »
Aradığınız oyuncu Wilfred Ndidi.

İddia ediyorum Ali Koç döneminin en iyi transferi olur. Ndidi 6 numarada olursa bütün hücumcuları gönül rahatlığıyla sürebiliriz sahaya. Ndidi tek başına toparlar, tüm yükü çeker. Bakalım o zaman Torreira'nın adını anacak birisi olacak mı.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #14 : 27 Temmuz 2023, 14:47:01 »
Aradığınız oyuncu Wilfred Ndidi.

İddia ediyorum Ali Koç döneminin en iyi transferi olur. Ndidi 6 numarada olursa bütün hücumcuları gönül rahatlığıyla sürebiliriz sahaya. Ndidi tek başına toparlar, tüm yükü çeker. Bakalım o zaman Torreira'nın adını anacak birisi olacak mı.
ndidi top kapma anlamında inanılmaz bir oyuncu, leicester’ın çok iyi olduğu dönemlerde kante’yle kıyaslanıyordu. ama pas yeteneği biraz sınırlı, yanına istediğimiz iki yönlü oyuncunun çok iyi bir pasör olması gerekir.