Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970293 defa)

0 Üye ve 76 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #15705 : 18 Mayıs 2015, 10:06:39 »
Aaron Jackson Sloukas'dan daha iyi oyuncu , Sloukas bir tek saha gorusu acisindan daha iyi ama Calathes gelecekse ihtiyacimiz olan oyuncu Aaron Jackson.  Jackson Hickman'in rolunu alacak, cuk oturur, o olmazsa Jayson Granger.

Ersan'in Turkiye'ye donme ihtimali yok , Hidayet de mumkunse gelmesin , Obradovic'in oldugu yerde sikinti olmaz ama konu maddi manevi Hido olunca insan iki kez dusunmeli.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15706 : 18 Mayıs 2015, 10:40:20 »
Aaron Jackson Sloukas'dan daha iyi oyuncu , Sloukas bir tek saha gorusu acisindan daha iyi ama Calathes gelecekse ihtiyacimiz olan oyuncu Aaron Jackson.  Jackson Hickman'in rolunu alacak, cuk oturur, o olmazsa Jayson Granger.

Ersan'in Turkiye'ye donme ihtimali yok , Hidayet de mumkunse gelmesin , Obradovic'in oldugu yerde sikinti olmaz ama konu maddi manevi Hido olunca insan iki kez dusunmeli.

Kabul konu Hido olunca insan iki kez düşünmeli ama bence maddi-manevi olayını da insan iki kez düşünmeli. Hido'nun yaptığı o konuşmadan sonra bütün takımın laylaylay diye tezahürata başlaması olayın daha önceden konuşulduğunu ve bütün oyuncuların işi olduğunu belli ediyor. Sadece kaptan olduğu için konuşma işi Hidayet'e düştü diye mi bu kadar üzerine gidiliyor? O zaman o kadrodaki bütün oyunculara aynı tavrı gösterelim.

Hepsi bir yana o takımda maddi desteğe en az ihtiyacı olan isim de ortada zaten.

Hido iyi profesyoneldir. Kaç yıldır nba seviyesinde büyük ya da küçük rollerde bi şekilde tercih edilmiş. Avrupa'da 4 numara oynamak için de iyi fiziği var. Topu yere vurabilen, şut atabilen, penetre edebilen, yaratabilen 4 numaranın da ne kadar avantaj sağladığını bu yıl hepimiz Bjelica ile gördük sanırım. Yerli olması, uluslararası tecrübesi, iyi kötü milli takımda yıllarca liderlik yapmış olmasını düşünürsek Hido'ya sırtımızı dönme lüksümüz yok bence.

Hem hangi takım Nba'deki bir oyuncusuna sırtını dönüyor ki biz dönelim?

Not:Fiziksel olarak çok kötü durumda olmadığını düşünerek yazdım.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 10:41:43 Gönderen: finkployd »

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15707 : 18 Mayıs 2015, 10:42:17 »
Sloukas Oly de çok sınırlı rakamlara oynuyor.Oly de ondan faydalanmayı hiç bilmiyor Lafayette daha uzun süreler alıyor artık siz düşünün.Ama yine de ben ayrılacağını düşünmüyorum Emin Abimin de dediği gibi Aaron Jackson cuk oturur takıma savunma topa baskı açısından muhteşem.Ceza şutlarını iyi atar penetre saha görüşü de iyi.Seneye için Calathes Jackson harika bir guard rotasyonu olur ama bakalım bu final fourdan sonra Cska bırakacak mı
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 10:43:54 Gönderen: active »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15708 : 18 Mayıs 2015, 10:50:08 »
Kabul konu Hido olunca insan iki kez düşünmeli ama bence maddi-manevi olayını da insan iki kez düşünmeli. Hido'nun yaptığı o konuşmadan sonra bütün takımın laylaylay diye tezahürata başlaması olayın daha önceden konuşulduğunu ve bütün oyuncuların işi olduğunu belli ediyor. Sadece kaptan olduğu için konuşma işi Hidayet'e düştü diye mi bu kadar üzerine gidiliyor? O zaman o kadrodaki bütün oyunculara aynı tavrı gösterelim.

Hepsi bir yana o takımda maddi desteğe en az ihtiyacı olan isim de ortada zaten.

Hido iyi profesyoneldir. Kaç yıldır nba seviyesinde büyük ya da küçük rollerde bi şekilde tercih edilmiş. Avrupa'da 4 numara oynamak için de iyi fiziği var. Topu yere vurabilen, şut atabilen, penetre edebilen, yaratabilen 4 numaranın da ne kadar avantaj sağladığını bu yıl hepimiz Bjelica ile gördük sanırım. Yerli olması, uluslararası tecrübesi, iyi kötü milli takımda yıllarca liderlik yapmış olmasını düşünürsek Hido'ya sırtımızı dönme lüksümüz yok bence.

Hem hangi takım Nba'deki bir oyuncusuna sırtını dönüyor ki biz dönelim?

Not:Fiziksel olarak çok kötü durumda olmadığını düşünerek yazdım.

ilk kez yazacagim bunu , hakkina da girmek istemiyorum belki de yanlis dusunuyorum ama Hidayet'in bize negatif etki edecegini dusunuyorum, sportif olarak degil baska tarafi var olayin.
fiziksel olarak durumu en son oynadigi milli takimda berbatdi , bildigimiz gobegi vardi adamin.
clippers'de 3 dk falan oynuyor bu playoff'larda ama normal sezonda 30 dk civari oynadigi bir mac vardi hangi mac hatirlamiyorum ama fizik durumu kotu degildi iyi de degildi.  Nba'de 4 numara oynayan adam avrupada cok rahat oynar 4'de..yine de tekrarliyorum ben sportif olarak bakmiyorum olaya.

Çevrimdışı sarimelekler

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #15709 : 18 Mayıs 2015, 10:50:52 »
Yine klasik Teodosic dedikoduları çıkmış nedense gelmesini hiç istemiyorum üzerindeki looserlığı bize bulaştırmasın Calathes gelsin dertler bitsin

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15710 : 18 Mayıs 2015, 10:56:01 »
bu arada Jakcosn vergiler haric 1,2 mln net aliyor CSKA'dan.

Çevrimdışı ObiCanKimobi

• Üye
  • Yer: İzmir
    • @ObiCanKimobi
« Yanıtla #15711 : 18 Mayıs 2015, 10:57:29 »
Hickman artık olmayacak galiba?

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15712 : 18 Mayıs 2015, 11:02:41 »
o degil de rotasyon'u guclendirmek adina bile alinacak turk oyuncu olmamasi (nba'dekiler haric) ne kadar komik degil mi ? ana rotasyonu gecdim derinlik acisindan bile oyle turk oyuncu yok.
sinan guler var bir tek onu da birakmaz gs

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #15713 : 18 Mayıs 2015, 11:02:56 »
ilk kez yazacagim bunu , hakkina da girmek istemiyorum belki de yanlis dusunuyorum ama Hidayet'in bize negatif etki edecegini dusunuyorum, sportif olarak degil baska tarafi var olayin.
fiziksel olarak durumu en son oynadigi milli takimda berbatdi , bildigimiz gobegi vardi adamin.
clippers'de 3 dk falan oynuyor bu playoff'larda ama normal sezonda 30 dk civari oynadigi bir mac vardi hangi mac hatirlamiyorum ama fizik durumu kotu degildi iyi de degildi.  Nba'de 4 numara oynayan adam avrupada cok rahat oynar 4'de..yine de tekrarliyorum ben sportif olarak bakmiyorum olaya.

Başka olaylar varsa bilmiyorum, iyi olur kötü olur da diyemem, malum olmuyor. Bizim yaptığımız kağıt üstünde değerlemdirme yapmak sadece. Fiziksel olarak çok kötü değilse bana tercih edilmesi gerekiyor gibi geliyor. En iyisini muhakkak koç bilir ama Hido'ya biraz haksızlık yapılıyor gibi.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #15714 : 18 Mayıs 2015, 11:41:31 »
Hidayet, futbol takımındaki Volkan, Emre gibi bir konuma gelmeyecekse, gelmesinin zararı olmaz diye düşünüyorum Sonuçta yukarıda Emin in de bahsettiği gibi piyasada alınabilecek 5 tane yerli oyuncu var, Sinan Güler, Furkan Aldemir, Enes Kanter, Ömer Aşık, Ersan İlyasova :). Sportif açıdan, ne beklendiğine de bağlı olarak faydalı olabilir. Gerisi de zaten koçun kontrolünde.
Kariyeri ortada, sonuçta nba de yıllardır oynayan bir isim, nba de heralde 14-15 senedir oynuyor. Orlando da  değer görüyor (kuzenin orada yaşıyor ve ailece görüşüyorlar, oradan biliyorum) kariyer olarak zirve yapmış, 15 sayı civarlarında ortalama ile oynamış yıllarca. Wikiden kontrol ettim, nba de kariyer ortalaması da 11 sayı, playoff ortalaması da 10,7. 997 maça çıkmış.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #15715 : 18 Mayıs 2015, 13:06:03 »

Bu kadroya alınacak ilave edilecek iki oyuncu geliyor aklıma benim.

1. Datome. hem üç hem dört oynuyor hemde çok keskin bir şutu var. Nba'de  şu ana kadar tutunamadı. Ayırca İtalyan olması da transfer için avantaj. 3-4 kullanılabileceği için hem Emirden kaynaklanan aksaklıklar giderilir hemde Vesely 5 olarak kullanılınca 4-5 rotasyonu dengeli olur.

2. Bu isim guard olacak. Benim aklıma gelen Calathes. Ama Obra Teo kumarını oynayabilir. Bence oynamalı da.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #15716 : 18 Mayıs 2015, 13:19:40 »
f4'deki basarisizligi rusya medyasi Teodosic'e baglamis tamamen , taraftarlari da ayni dusuncede.
bizim zoric icin yaptigimiz yorumlara benzer yorumlari onlar teo ve markoishvili icin yapiyorlar.
bence artik kalmaz Teo CSKA'da ..istikamet biz ve ya barca olabilir duruma gore.  nba diyorlar ama zor.

teodosic, granger, calathes, jackson, rodriguez ..bu yaz senlik var
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 13:22:59 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #15717 : 18 Mayıs 2015, 14:11:57 »
kiralık oyuncularımızdan gelişme gösterip en azından rotasyonda olabilcek oyuncu varmı?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #15718 : 18 Mayıs 2015, 14:22:26 »
Obra Teo'yu adam eder. Calathes ile müthiş bir ikili olurlar. İmkan varsa hiç düşünmeden alınmalı bence.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #15719 : 18 Mayıs 2015, 15:17:25 »
Obra Teo'yu adam eder. Calathes ile müthiş bir ikili olurlar. İmkan varsa hiç düşünmeden alınmalı bence.
Teo Calathes ikisi aynı anda olursa öyle böyle değil süper iş olur. Birde iyi bir uzun alırlarsa o zaman f4lerde seri yaparız.