Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970331 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #17385 : 01 Temmuz 2015, 15:01:16 »
Bir oyuncunun doğru transfer olup olmadığı bir önceki sezonun istatistiklerinden ve geçmiş performanslarından bağımsızdır. Öyle olmasaydı Hickman Romanya Finlandiya liglerinden EL şampiyonluğuna giden yola ulaşamazdı.

Misal CSKA Antepli Higgins'i transfer etmiş. Bunu biz yapmış olsaydık şu forum yerle bir olurdu. Para yok demek ki bittik böyle transfer mi olur muhabbetleri sakız gibi uzardı. Ama belki seneye bu forumda "vay be şu burnumuzun dibindeki Higgins'i göremedik" muhabbeti yapacağız.

O yüzden bekleyelim görelim bir zahmet...

Benim söyleyeceklerim de aynen bu olurdu.
Yazmayı becerebilseydim net bir şekilde.
Eyvallah abi.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #17386 : 01 Temmuz 2015, 15:03:41 »
Şöyle bir bakıyorum da Vesely-Antic-Tavares-Teletovic uzun rotasyonu muazzam olur. Ama çok gerçekçi durmuyor sanki böyle bir rotasyon :(

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17387 : 01 Temmuz 2015, 15:04:35 »
Iskender, umutlarini kirmak istemem ama Emir gonderilir bu durumda...
Emirle ara dönemde sözleşme imzalamıştık . Yanılmıyorsam 3 yıllık idi şimdi serhatlar can lar yetmezmiş gibi emir i nasıl kontrattan çıkartacağız ??
 2 sene sonra dixondan sonra emir gibi devşirmeyi çok ararız.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #17388 : 01 Temmuz 2015, 15:06:24 »
Abi profesyonellerin isi de o zaten
Ben hickmanı fillandiye ligindeyken bilmek zorun olsam bu işten para kazanıyor olmam gerekiyor :)

Cory higgins de iyi oyuncu. CKSAda tutunca sasııyorsanız izlememişsiniz bilmiyorsunuz  demektir. Olabilir tabi.

Rotasyona takılmazsa yürür gider higgins.. Maccabi ile de adı geçiyordu oraya gitseydi kesin estirirdi buna eminim.
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Erdem2295

• Üye
« Yanıtla #17389 : 01 Temmuz 2015, 15:07:50 »
Cenk Akyol Efes'ten ayrılmış sanırım.Düşünülür mü?

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #17390 : 01 Temmuz 2015, 15:10:07 »
Bir oyuncunun doğru transfer olup olmadığı bir önceki sezonun istatistiklerinden ve geçmiş performanslarından bağımsızdır. Öyle olmasaydı Hickman Romanya Finlandiya liglerinden EL şampiyonluğuna giden yola ulaşamazdı.

Misal CSKA Antepli Higgins'i transfer etmiş. Bunu biz yapmış olsaydık şu forum yerle bir olurdu. Para yok demek ki bittik böyle transfer mi olur muhabbetleri sakız gibi uzardı. Ama belki seneye bu forumda "vay be şu burnumuzun dibindeki Higgins'i göremedik" muhabbeti yapacağız.

O yüzden bekleyelim görelim bir zahmet...

cok yanlis bir akis acisi bu.
cska'nin elinde de colo, jackson, teodosic var, back up olarak higgins'i aliyorlar.
higgins'in cok iyi bir VTB gecmisi var ayrica, cok da iyi oyuncu bence.
biz mesela Hickman'in kontratindan cikip Higgins'i alsaydik cok sevinirdim ben.
mesela kimi aldigin degil mesele aldigin adamin takim icindeki rolu.
oly mesela strawberry'i aldi , biz alsaydik olur muydu ? olmazdi.
onlarda lojeski var , strawberry'i darden yerine aliyorlar , yani darden rolunu veriyorlar.
sen mesela james anderson'un arkasina strawberry ve ya o seviyede birini alsan kimse birsey demez.
yani kisaca cska sunu aldi biz alsaydik forum yikilirdi demek dogru degil.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17391 : 01 Temmuz 2015, 15:11:44 »

Cory higgins de iyi oyuncu. CKSAda tutunca sasııyorsanız izlememişsiniz bilmiyorsunuz  demektir. Olabilir tabi.

Rotasyona takılmazsa yürür gider higgins.. Maccabi ile de adı geçiyordu oraya gitseydi kesin estirirdi buna eminim.

Ben Higgins'i çok iyi biliyorum. Biz transfer etmiş olsaydık bu forumda iyi transfer diyecek adam sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #17392 : 01 Temmuz 2015, 15:13:48 »
Ben Higgins'i çok iyi biliyorum. Biz transfer etmiş olsaydık bu forumda iyi transfer diyecek adam sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi.

popülist bir yorum bu
kimin neyi ne kadar izledigini nerden biliyorsunuz

Ben higginse kötü demeyecek 5 adam sayarım kafadan bu forumda.. Baslıga da max 15 farklı kişi yazıyor zaten

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17393 : 01 Temmuz 2015, 15:15:46 »

yani kisaca cska sunu aldi biz alsaydik forum yikilirdi demek dogru degil.

Kime göre doğru değil yahu ? Ben bu forumda Bargnani'yi istemem diyen kaç tane adam okudum. Dixon'a edilmeyen laf kalmadı. Itoudis alsa "vay be adam ligimizi tanıyor tabi burnumuzun dibinden adamı geldi aldı tüh tüh" denmeyecek miydi ?

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17394 : 01 Temmuz 2015, 15:19:28 »
popülist bir yorum bu
kimin neyi ne kadar izledigini nerden biliyorsunuz

Ben higginse kötü demeyecek 5 adam sayarım kafadan bu forumda.. Baslıga da max 15 farklı kişi yazıyor zaten

Varsayımlarıma laf ederken varsayımda bulunman olayı kişiselleştime çabasından başka bir şey değildir. Ben konuyu kapatıyorum, sen de öyle yaparsan sevinirim.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17395 : 01 Temmuz 2015, 15:19:56 »
Kime göre doğru değil yahu ? Ben bu forumda Bargnani'yi istemem diyen kaç tane adam okudum. Dixon'a edilmeyen laf kalmadı. Itoudis alsa "vay be adam ligimizi tanıyor tabi burnumuzun dibinden adamı geldi aldı tüh tüh" denmeyecek miydi ?

cory higgins iyi oyuncu , biz alsaydik forum yikilmazdi , tekrar ediyorum hickman'in kontratindan cikip higgins'i alsaydik ben cok sevinirdim.
bukefalos + ben'i yaz bu transfere iyi diyecek, bu transfere iyi diyecek adam sayisi kotu diyeceklerden daha fazla olur buna emin olabilirsiniz.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #17396 : 01 Temmuz 2015, 15:20:14 »
Bargnaniyi bahsi gecen fiyatlara istemem evet..
Aynı paranın yarısını jarebko denilen adama veririm, 2 kat fazla verim alırım.

Gecen yaz krstic denilen adamı da istemedim ben. onun yerine vesely istedim..
aynı hesap
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 15:21:19 Gönderen: Bukefalos »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17397 : 01 Temmuz 2015, 15:24:49 »

tekrar ediyorum hickman'in kontratindan cikip higgins'i alsaydik ben cok sevinirdim.
bukefalos + ben'i yaz bu transfere iyi diyecek, bu transfere iyi diyecek adam sayisi kotu diyeceklerden daha fazla olur buna emin olabilirsiniz.

Okuduklarımdan sonra emin olamam, kusura bakma. Hickman gibi EL şampiyonu yaşamış tecrübeli bir oyuncudan çıkıp Higgins'e sevinmenin de bence iler tutar bir yanı yoktur. Ama görüşünüze saygım var. Beni ikna etmek zorunda değilsiniz

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #17398 : 01 Temmuz 2015, 15:27:40 »
Ben varsayımda bulunmuyorum ki 5 kişi bulurum diyorum :)
bulayım istersen

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #17399 : 01 Temmuz 2015, 15:30:23 »
Okuduklarımdan sonra emin olamam, kusura bakma. Hickman gibi EL şampiyonu yaşamış tecrübeli bir oyuncudan çıkıp Higgins'e sevinmenin de bence iler tutar bir yanı yoktur. Ama görüşünüze saygım var. Beni ikna etmek zorunda değilsiniz

ikna etmek gibi bir amacim da yok zaten.
sadece "bu forum yikilirdi" lafini uzerime alindim , ben de bu forumun uyesiyim cevap verme hakki dogdu cevap verdim.
EL sampiyonlugu oyuncu degerlendirmekde kistas olamaz , Rice da EL sampiyonu , ben Rice'i istemiyorum mesela , Sloukas'i ve ya hic EL sampiyonlugu olmayan hatta f8'i bile olmayan Delaney'i tercih ederim Rice'a.
Hickman'a gelirsek Hickman iyi oyuncu , Higgins'den de iyi , saglikli bir Hickman'i elbette higgins'e degismem, ama asil sakatligindan geri donus konusunda subhelerim var.