Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970818 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18030 : 20 Temmuz 2015, 12:19:32 »
Farklı birşey sormuyoruz ki...ayni kulağı sen başka turlu ben başka turlu gosteriyorim..yerliler takımın iskeleti sayılmıyor mu...bu yerliler iskeleti olustursin diye alindi..ama tutmadı demek isi basite indirgemek..
Ben semihin hala daha iskeletin bir parçası olabileceğini düşünüyorum..ama ne yazık ki koç çok on yargili..ksk serisinde belli etti..
Üstelik Semih f4 de çok çok iyi oynamasına rağmen..
Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semih mi F4 de çok iyi oynadı.
real maçında ağzımıza sıçtı abi emir Bjelica ile beraber , gözümüzün önünde oldu

haa adam Semih i sevmiyor önyargılı ise kadroda tutmasının bi anlamı yok bende onu diyorum zaten

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18031 : 20 Temmuz 2015, 12:20:51 »
Emirin 9. Yabanci olarak düşünmek 8. Yabancı olarak dusunmekden daha az tutarlı..çünkü emir t.c vatandaşı olduğundan 8/ yabancı olduğunda oynama şansı var..yani lige bildirilen 7 nin dışında olabilecek.22.4 maddesinden anladığım bu benim.

dixon ile aynı anda kadroda olamaz abi . mantıken 9ncu yabancı gibi işte. lisans hakkını yemez ama kadroda türkiye de oynatamazsın

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #18032 : 20 Temmuz 2015, 12:23:02 »
22.4 u oku istersen yönergenin ..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18033 : 20 Temmuz 2015, 12:26:45 »
geçen sene uzun rotasyonu sözde 5 ama gerçekte 2 kişiydi
tüm yük Bjelica ve VEsely üzerindeydi. yabancı tercihimiz olan Zoriç ( uymadı olmadı tutmadı ) 10 dak ya süre alıyor yada almıyordu. şimdi oraya alacağın 5 numara ile ( antic harici ) ligde zaten sorun yaşamayacaksın ki , neyin korkusu - BArış da 4 numaradan bi 10 15 dakika süre alıp -oğuz ve semih kadar katkı yapmayacak yani aynı onlar gibi olacak daha ucuz olacak - bu kadar basit yahu mevzu.
Barış *DAtome
VEysel - xxxx burdaki x 20 dakika süre aldığı sürece sorun yok katkı da verecek tabiki - onun yanında ha semih olmuş ha Ömer olmuş . tutmak istiyorsa Semihi koç tutsun , olması da olmamasıda çok fark ettirmeyecektir.
yeterki yabancı tercihinden 20 dakika verim alıp katkı almak...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18034 : 20 Temmuz 2015, 12:32:03 »
22.4 u oku istersen yönergenin ..

abi istediğini okuyalım
Dixon ve EMir aynı anda kadroda olamaz.
türkiye ligi için diyorum

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18035 : 20 Temmuz 2015, 12:32:23 »
Bence 5 konusunda haksizsin ....

Macabi serisini bize getiren Semih ti.... Cok ozel birsey yapmadi ama pota altini iyi savundu.

Bu sene de gecen seneki Maccabi macindaki gibi rakipler ve oyuncular olacak. Oyunu degistirecek fark yaratacak iri adam olmali ....

Antic Baris Datome Vesely .... evet yine butun yuku bu adamlar alsin. Ama o gereken zamanda Safo tarzi oyuncuyu tutacak, yada farkli oyun duzeni saglayabilecek oyucu olmali takimda....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18036 : 20 Temmuz 2015, 12:38:19 »
Semih'in hala kalması isteyenleri şok geçirerek izliyorum Adam'ı o leş efes performansından sonra turne bile almazdı biz gittik güvendik 600 bin dolar verdik hala sene sonu utanmadan trip atan naz yapan o Semih Galatasaray'a gitsin layığını bulmuş olur

• Üye
« Yanıtla #18037 : 20 Temmuz 2015, 12:44:46 »
abi istediğini okuyalım
Dixon ve EMir aynı anda kadroda olamaz.
türkiye ligi için diyorum
Emir yabancı olarak sayilacaksa neden olmasın abi..adamın saf yabancı bile olarak oynamasına engel olacak bir kanun;yönetmelik vb. Olamaz..insan haklarına aykırı...

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #18038 : 20 Temmuz 2015, 12:48:23 »
Ben NBA'de yaz ligi oynayacam diyip kendi kafasına gore kulupten ayrılan ama yaptığı artistliğe rağmen Amerika'ya vize almayı unuttugu için yaz ligine gidemeyen bi adamın kalmasını istemek hakkaten inanılmaz.Kendi adıma Gou haric kimsenin gidişini sorgulamam.Cunku ya faydaları olmadı yada kendileri gitmek istedi.
Yapılan hamlelerde ise Sloukas'ın yada Dixon'ın tartışılmasını da cok anlamıyorum.Calathes ısrarla gelmek istemedi.Teo'yu Cska bırakmadı.Yapılabilecek en iyi hamle yapıldı.Kafasını verdiğinde alt model Tyus Edney etkisi yaratan yerli bi Dixon'ın transferini aşağılamak da mantığımla örtüşmüyor.
Koç yada Gherardini'yi eleştirebileceğim tek konu duzen dışına cıkıp kendi skorunu yaratabilen bi oyuncuyu kadroda bulundurmayışları olabilir.Belki Hickman'a belki Bogi'ye cok guveniliyor ama nereden bakarsan bak büyük kumar oynanıyor o konuda.
Tüm bunların yanında hala 3numara ve pivot ekleyeceğiz takıma.Yapılan hamlelere göre gecen senenin cok daha üstüne cımka ihtimalimiz de var.Enseyi şimdiden karartmaya gerek yok.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18039 : 20 Temmuz 2015, 13:16:06 »
Burada surekli umutsuzluk ve karamasarlik pompalayan surekli dedikodular uzerinden yazan arkadaslar var.Elestri yapin bu normal ama dedikodular uzerinden kriz cikacak gibi tahminler ve  ongorulerden vazgecin. Kadroyu transferleri begenmemek elestirmek olabilir bende baris transferine ayar oldum.Bu isin detaylaeini bizim 10 katimiz dusunen biri var orada.
Obra gitmez 2 yil daha burada.

tamamen aynı şekilde düşünüyorumm..evet doğrudur emir katkı vermiştir ama bu adam yıllık 1.6 milyon euro alıyorr..200-300 bin euroluk katkkı tabi ki vermiştir..

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #18040 : 20 Temmuz 2015, 13:23:39 »
bu arada kombine satışlarının nasıl gittiğinden haberi olan var mı?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18041 : 20 Temmuz 2015, 13:33:31 »
Bence 5 konusunda haksizsin ....

Macabi serisini bize getiren Semih ti.... Cok ozel birsey yapmadi ama pota altini iyi savundu.

Bu sene de gecen seneki Maccabi macindaki gibi rakipler ve oyuncular olacak. Oyunu degistirecek fark yaratacak iri adam olmali ....

Antic Baris Datome Vesely .... evet yine butun yuku bu adamlar alsin. Ama o gereken zamanda Safo tarzi oyuncuyu tutacak, yada farkli oyun duzeni saglayabilecek oyucu olmali takimda....

Maccabi 2 nci maçında muhteşemdi , 3ncü maçında da iyiydi .. hakkını yersem bana yazıklar olsun
ama ben diyorum ki geçen seneki 3 5 numaramız 1 5 numara etmiyordu.
şimdi oraya yapılacak yabancı uzuna göre kadroda olmayabilir haa olursa da olsun ,
bunu demek istiyorum sadece

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #18042 : 20 Temmuz 2015, 14:01:55 »
3 numaradan ziyade 5 numaraya yapılacak transfer kritik olacak. Verilecek paralar beni ilgilendirmiyor bu hususta. En uygunu kimse o olsun.

Bu arada Metecan da epeyce iyi bir turnuva oynadı. 3 numara için alternatif olabilir belki.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #18043 : 20 Temmuz 2015, 14:50:17 »
geçen sene sezona başlayan kadro:

kenan- berk - hickman
gou- melih- can
bogdan- emir -serhat
nemanja- vesely
oğuz- semih- zoric
yanlışım varsa arkadaşlar düzeltin. Bu kadroya sonradan Zisis eklendi.

bu sene şu ana kadar şekillenen kadro:

sloukas- dixon- kenan- berk
hickman- melih
bogdan- kalinic (geldiğini varsayıyoruz)- metecan
vesely- datome- barış
antic- xxxx- ömer faruk
(Emir, Semih ve Serhat'ın gittiğini varsayıyoruz.)

Geçen sene kadroya baktığınız zaman;
Herkes kabul ediyor ki takımın guard eksiği vardı. Vesely, Gou ve Bogdan ne katkı verecek soru işareti idi. Pivot sorunumuz vardı. Çoğumuz F8 başarı olur diyordu. Takım kendine alıştı ve uyum süreci geçti ve bence başarılı bir sezon geride bırakıldı.

Gou oyle yada boyle takımdan ayrıldı. Çok fazla konuşmaya gerek yok. Çok iyi bir skorerdi. Ama bazen top eline çok yapışıyordu ve takım oyununu bozuyordu. Ama oyun sıkışınca çilingir vazifesi görüyordu.

Zisis de ayırldı. Bence beklenenden iyi bir katkı verdi ve görevini tamamladı.

Serhat ve Can'ın gitmesi kimseyi üzmemiştir sanırım. Bazılarımız kalsın yerli üç numara ihtiyacımızı görür diyor ama onun vereceği katkıyı Metecan fazlasıyla verir. Ciddi maçlarda süre almıyordu sadece fark açılınca oynuyordu. Bu görevi bence Metecan fazlasıyla yerine getirir.

Oğuz ve Semih konusunda ise hoca verim alamadığı oyuncuyu kadroda görmek istemiyor diye yorumlamak lazım. Oğuz iyi niyetiyle çabalıyordu, bence kısıtlı da olsa katkı veriyordu ama savunmada aksıyordu. Semih ise ayrı bir ders konusu. Hoca da kabul ediyor. Kafasını verse Avrupa'nın sayılı pivotlarından olur diye. Ama sorun da burda. Elle tutulur bi Maccabi maçı var. Kalsa katkı verirdi ama koç ile araları pek iyi değil ve bu nedenle oynamayacak olduktan sonra istediği yere gidebilir.

Zoric için yoruma gerek bile yok sanırım, tutmadı desek yeterli sanırım.

Emir konusunda ise bir insan bu kadar mı yeteneklerine ihanet eder. İzmir'de düzenlenen gençler şampiyonasından beri seyrediyoruz. Bodiroga'yı TVden de olsa seyretmiş biri olarak hep onu hayal ettim. Ama o yanına bile yaklaşamadı. Sadece geçen sene ilk tur grup maçlarında iyiydi. Ne şutu gelişti ne savunması ne de fiziği. Bence kesinlikle bu takımda yeri yok artık. Bi bakıyorsunuz maçı domine ediyor, oyunu yönlediriyor sonra savunmada aksamaya başlıyor, öyle can alıcı hatalar yapıyor ki yaptığı artılar koca bi eksiye dönüyor.

Ben tek acı kaybımız olarak Nemanja'yı görüyorum ama onu da zaten Mvp olduğu gün kaybettik biz. yolu açık olsun.

Ben bu yüzden Nemanja harici gidenlerin (Gou dahil ) hiçbirine üzülmüyorum.

Dixon' a laf ediliyor. Tamam savunmada aksayabilir ama enazından mücadele eder baskı yapar. Ayrıca bu adamı biz 30 dk kullanmayacağız zaten. Ben 10 -15 dk için max vereceğine inanıyorum.

Kenan'ı da yeni transfer olarak yazmak. F8 Maccabi serisi sonrası özgüven de kazandı. Şutu her geçen gün istikrar kazanıyor. Bu sene daha iyi olacaktır.
Sloukas konusu da bence tam isabet. Calathes'i beklemektense hazır , ona göre daha iyi şutu olan bir oyuncu.

Datome'yi ben daha sezon bitmeden istemiştim. Hatta imkan olsa da Belinelli ile beraber gelse demiştim. Savunma konusunda sıkıntı yaşayabilir deniyor ama Vesely ile beraber kullanılırsa bence sıkıntı olmaz.

Herkes geçen sene sert ve savunmacı ceza şutu sokan bir oyuncu istiyordu üç numarada. Sanırım Kalinic bu açığı kapatacaktır.

Benim içime sinmeyen tek transfer Antiç. Sanırım koç ondan beş numarada dış şutundan yararlanacak. Ayrıca oyuna hırs ve karakter koyacak oyuncu eksikliğini kapatacak. Eurolig ve Nba final Mvpleri bu tarz oyuncular olduğunu da unutmamak lazım.

Ben karşılaştırma yapınca geçen senenin gerisinde olduğumuzu düşünmüyorum kadro olarak. Hatta sağlam bir pivot ile daha komple takım olacağız.

Obra başarıyı hepimizden çok istiyor. Başarıya ulaşmak içinde sadece iyi bütçe ve iyi kadro gerekmiyor. Takım olmak da önemli. Rakipler yurtiçi ve yurtdışında geçen seneye göre daha da güçlendi, kabul. Ama Obra Pana ile kupayı hem çok iyi kadrolarla hemde normal ama makine düzeninde çalışan stratejik kadrolarla da kazandı. Başarı için tek doğru yok. Ama en önemlisi bu adamın işine karışılmasın.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2015, 14:55:26 Gönderen: erhanay »

• Üye
« Yanıtla #18044 : 20 Temmuz 2015, 15:25:25 »
en gec 3 ay sonra ilk uzun sakatlıgında ahh keske bir uzun daha olsaydı; yada su neden gonderildi dursaydı diyenleri gorecegim...
transfer lazım diyecek herkes...benden soylemesi...
yerli uzunda bulamayıp kısalardan feragat edecegiz; sonrada kısa mı alsaydık diye muamma baslayacak..

butun senaryolar kimse sakatlanmayacka uzerine kurulu...rotasyon dar muhabbetleri baslayacak ilk 1-2 sakatlık sonrası..sonra neden transfer yapmadık...

gecen sene sanslıydık hickman haric buyuk sakatlık olmadı; o da sezon sonu..sonunda nasıl aradık ahlar vahlar la gorduk..

seneye bu kadar sanslı olacagımızı kesinlikle sanmıyorum...eger sanslı olursak ne ala...o zaman bu dar kadro yetecektir genclerle takviyeli..

ama sakatlık olursa o gencler olmadı; bu kadar para veriyoruz genclere mi kaldık laflarını soyleyecek insanlar var...