Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970416 defa)

0 Üye ve 88 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18045 : 20 Temmuz 2015, 15:35:03 »
genis kadron butcen varsa iyidir..zararı olmaz..
ozellikle senede 70 civarı mac yapacaksan...
sanırsam 10+14+5+2: min 31 el macı
6 turkiye kupası macı
30+2+3+4:min 39 lig macı..

sanırsam 76 mac etti...

76 mac buyuk rakam...ozellikle sen bu macların hepsini iddialı olarka sona kadar igtmek icin oynayacaksın...gs'nin gecen seneki hali gibi idareten degil....ozellikle sert bir el ve zorlu bir ligi dusunursek kalite acısından bu 2 platformu 11-12 kisi ile zor bitiririz..min 14-15 tecrubeli oyuncu lazım..

sloukas- dixon- kenan- berk
bogdan - melih - hickman
datome - kalinic
vesely - barış
dubljevic- antic - ömer faruk

14 kisilik kadro olacak..1 tanesi zaten sakat ocak sonrası...2 tanesi genc...kaldı 11 oyuncu..esasen tecrubeli 12 oyuncun bile yok...
semih-serhat ve emir'den en az 1; bana gore 2'si o yuzden bırakılmamalı diyorum..

mesele ne verdi ne vermedi degil...o veya bu degil...bu kadro da 2 kilit isim 2-3 maclık kilit maclarda sakatlanırsa alenen patlarız...

mesela maciluis ne verdi tum sezon real'e...ama gitti f4'de adam resmen 2 mac oynadı isi bitirdi..
fernandez sakattı ama yerine koyacak rivers ve maciluis ile resmen domine ettiler f4u...

simdi rivers'i tutmuyorlar bile...

mesela slaughter sene sonu kotu oynadı ama oyle veya boyle hep kadroda oldu ;gerektiginde katkı verdi..tum sezonu 13 kisi ile oynadılar tecrubeli...

rivers-maculius-slaughter bizd eolsa resmen taraftar daragacına sar bu oyuncuları...neden bahsediyoruz...sonra yerli olarak emir ve semih'e gerek yok diyoruz...

bence kendimizi kandırıyoruz...8-10 dakika oynasa da bu adamlar lazım olacak..cunku ilk sakatlıkta veya ana rotasyonun dinlenirken bu adamlara 15-20 dk ihtiyac duycaskın..

bizde saydıgım 11 kisinin icinde birde cogu kisini burun kıvırdıgı barıs-kenan ve melih olacak...sallamaya hazır sekilde bekleyecek herkes...

cok ama cok sallarız sonra oyunculara ve obra'ya...kendimizi kandırmayalım..cok kızarız sonra millete neden bu lafları ediyorsunuz diye...sımdıden uyaralım..ne yazık ki ulkemizde ve ozellikle fb taraftarında duzen boyle...

« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2015, 15:50:42 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18046 : 20 Temmuz 2015, 15:46:25 »
genis kadron butcen varsa iyidir..zararı olmaz..
ozellikle senede 70 civarı mac yapacaksan...
sanırsam 10+14+5+2: min 31 el macı
6 turkiye kupası macı
30+2+3+4:min 39 lig macı..

sanırsam 76 mac etti...

76 mac buyuk rakam...ozellikle sen bu macların hepsini iddialı olarka sona kadar igtmek icin oynayacaksın...gs'nin gecen seneki hali gibi idareten degil....ozellikle sert bir el ve zorlu bir ligi dusunursek kalite acısından bu 2 platformu 11-12 kisi ile zor bitiririz..min 14-15 tecrubeli oyuncu lazım..

sloukas- dixon- kenan- berk
bogdan - melih - hickman
datome - kalinic
vesely - barış
dubljevic- antic - ömer faruk

14 kisilik kadro olacak..1 tanesi zaten sakat ocak sonrası...2 tanesi genc...kaldı 11 oyuncu..esasen tecrubeli 12 oyuncun bile yok...
semih-serhat ve emir'den en az 1; bana gore 2'si o yuzden bırakılmamalı diyorum..

mesele ne verdi ne vermedi degil...o veya bu degil...bu kadro da 2 kilit isim 2-3 maclık kilit maclarda sakatlanırsa alenen patlarız...

mesela maciluis ne verdi tum sezon real'e...ama gitti f4'de adam resmen 2 mac oynadı isi bitirdi..
fernandez sakattı ama yerine koyacak rivers ve maciluis ile resmen domine ettiler f4u...

simdi rivers'i tutmuyorlar bile...

mesela slaughter sene sonu kotu oynadı ama oyle veya boyle hep kadroda oldu ;gerektiginde katkı verdi..tum sezonu 13 kisi ile oynadılar tecrubeli...

bizde saydıgım 11 kisinin icinde birde cogu kisini burun kıvırdıgı barıs-kenan ve melih olacak...

cok ama cok salalrız sonra oyunculara ve obra'ya...kendimizi kandırmayalım..

Datome 4 te oynayacaktır bir tane yerli 3 numara lazım o konuda katılıyorum

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #18047 : 20 Temmuz 2015, 16:10:26 »
8~10 dakikayı küçümsemeyi anlamıyorum, biz f4'u bile 8-10 dk'da verdiğimiz serilerler kaybetmiş bir takımız.

Sent from my LG-D802

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #18048 : 20 Temmuz 2015, 16:28:06 »
8~10 dakikayı küçümsemeyi anlamıyorum, biz f4'u bile 8-10 dk'da verdiğimiz serilerler kaybetmiş bir takımız.

Sent from my LG-D802

aynı sekilde real madird'de o 8-10 dakikalık serilerde rivers ve maciluis ile ezdi gecti bizi..

ama bu 2 adamı yaz bizim kadroya desen herkes agız burun kıvırır..

mesela semih..2 maccabi macını oynadı rahatca turu getirdi..

ben semih sezondaki 75 ömacın 75'inde ust duzey oynasın demiyorum ki...25 macta verdigim gorevi yapsın yeter...

ama herkes bu adamları tum sezon oynadıgı maclarla degerlendiriyor...

senin semih'e verdigin ucret 600 bin, antic'e 1.500 milyon..

antic'den 50 mac ust duzey oyun bekle..demek istedigim bu..

keza emir...emir ucretini indirse kalmasında hic ama hic sakınca yok...(yani 800-1000) arası...keza oyle haberler geliyor baya indirdi diye...buyursun kalsın diyorum...

cunku bunlar belli kalitede adamlar...belli bazı macları kurtaracak potansiyeldeler...

ve ne yazık ki barıs hersek'ten bunları bekleyemezsin..o surekli oynar katkı verir ama kesinlkle mac kurtarmaz bence..barıs'a da ihtiyac var , semih'e de ...emir'e de...bictigin rol onemli...

ama su dar secenekler icinde bence luksumuz pek kalmadı...

burada millet agız burun kıvırırıken barıs hersek bizim rotasyona katkı verir..alınsın diyen ilk kisilerdenim..neyse...o zaman tonla laf yedik...

« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2015, 16:29:44 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #18049 : 20 Temmuz 2015, 16:55:59 »
Abi tamam, biz de isteriz Semih kalsın, katkı versin. Ama bazı oyuncu ne yapsan olmuyor işte. Adamın kafada problem var, kendisini konumlandırdığı yerle oynadığı oyun örtüşmüyor fakat bir türlü bunu kabullenemiyor. Geçen sene onunla kontrat yapmak esasen ona müthiş bir ikinci şanstı ama hala havalarda. Yani kısaca olmuyorsa olmuyordur, zorlamanın manası yok.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18050 : 20 Temmuz 2015, 19:25:28 »
Bunlar da sizin Barış ve Dixon için yazdıklarınız..

1 ay önce böyle yazıyorken ne oldu da aynı oyuncular için "obra istemiyormuş, mahmut uslu transferi bunlar" yazar oldunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ben demedim, Hakan Artış'ın ağzından bunlar konuşuluyor diye yazdım özellikle..mahmut uslu kısmı da uzun transferi içindi..Hocanın barışı istediğini ya da istemediğini de hiç yazmadım...siz bence türkçenizi geliştirin öyle okuyun
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2015, 19:39:10 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı yes

• Üye
« Yanıtla #18051 : 20 Temmuz 2015, 20:04:28 »
ben demedim, Hakan Artış'ın ağzından bunlar konuşuluyor diye yazdım özellikle..mahmut uslu kısmı da uzun transferi içindi..Hocanın barışı istediğini ya da istemediğini de hiç yazmadım...siz bence türkçenizi geliştirin öyle okuyun

Ben sizin haber, duyum, bilgi adı altında yazdıklarınızın doğru çıkmadığını örneklerle gösterdim. Şimdi de Mahmut Uslu şubeyi karıştırıyor diye ortalığı bulandırıyorsunuz, bu yazdığınızın da daha önce yazdıklarınız gibi gerçek olmama ihtimali oldukça yüksek.

Türkçe'ni geliştir diyerek konuyu saptırmaya çalışmayın, önce Türkçe yazmasını öğrenin, biraz imlaya dikkat edin ondan sonra Türkçe dersi vermeye kalkarsınız.

Soru basit, bir ay önce Dixon geçen sene de hoca tarafından isteniyordu, iyi performans gösterecek inanıyorum diyorsunuz sonra neden dönüp hoca istemiyormuş diye ortalığı bulandırıyorsunuz? Hakan Artış demişmiş madem Hakan Artış söyledi; o zaman buraya Dixon'u hoca istediği halde Hakan Artış denen kişi böyle böyle diyor bir işler dönüyor dersiniz ama siz ne yapıyorsunuz Hakan Artış'ın söylediği iddia edilen lafı - bunun da doğruluğu şüpheli -yazıp sonra da Dixon'la Rodriguez'i Teo'yu paspas edersin yazıyorsunuz. Yani övdüğünüz adamı güzel bir 180 derecelik manevrayla küçümsemeye başlıyorsunuz.

Barış transferini bir ay önce o bölgede başka alınacak yerli oyuncu mu var diyerek savunurken neden bugün Barış'ın Euroleague'de rotasyonun son halkası olacağını, önünde Datome, Vesely ve Antic olduğunu bile bile "Barış, Euroleague'in en iyi 4 numarası zaten" gibi boş bir lafla insanları galeyana getirmeye çalışıyorsunuz?

Daha fazla uzatmayayım, amacınız ne?

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #18052 : 20 Temmuz 2015, 20:45:56 »
8-10 dakikayı kimsenin küçümsediği yok. Ama ne çok iyi bir oyuncuyu her maç 40 dakika oynatabilirsin ne de 8-10 dakika oynatmak için çok iyi bir oyuncu alabilirsin.

Lafı geçmişken söylemek istiyorum bu senenin en tartışmaya kapalı transferi Bobby Dixon'dır. Teo-Calathes-Sloukas'ı beraber alsak yine de Dixon'ın gelmesi lazımdı. Daha önce 5-10 kez daha söyledim ama yine söyleyeyim. Dixon'dan daha iyi bir yerli oyun kurucu olduğunu düşünen varsa söylesin biz de o isim üzerinden Dixon transferini eleştirelim.

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
« Yanıtla #18053 : 20 Temmuz 2015, 21:39:18 »
Ben açıkcası Semih'in takımda tutulmamasının büyük bir hata olacağını düşünüyorum..NBA de oynayan yerli oyuncuları saymazsak Oğuz'u da kaybetmişken ülkede  başka iyi uzunumuz yok malesef..Kalinic ve Dubljevic için görüşülen buy -out rakamlarını görünce Semih'le neden hala anlaşmadığımızı anlayamıyorum..Ben Emir'in kadroda tutulması taraftarıyım..Hido eğer gelecekse Emir den vazgeçilebilir..Taraftarı heyecanlandıran transfer kesinlikle Hido transferi olur..İnşallah kadro planlamamızda vardır..Obradoviç her yönüyle  efsane bir coach eyvallah ama oyuncu seçimlerinde hata yapmaz demek de mümkün değildir..Zaten her transfer de bir risk vardır..Oyuncunun takıma, ülkeye uyumu vs..

Ben düşünülen Kalinic transferinde daha atlet ve skor gücü yüksek bir oyuncuya yönelmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum..Gou sonrası, düzen dışı sayı üretme özelliğine güvenebileceğin oyuncu sıkıntısı var takımda..Mevcut oluşturulan kadro ile geçen sezon hücumda elde ettiğimiz sayı istatistiklerine çıkmamız zayıf gözüküyor..Dixon bu anlamda ilaç olabilir ama pota altında Semih gibi bir oyuncun varsa Dixon üzerindeki baskı sorun yaratmaz..

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #18054 : 20 Temmuz 2015, 21:45:21 »
anlamıyorum bu kadar yaygara neden dönüyor iki gündür...

herkes cok net biliyor dixon türk güzel bir alternatif olacagı için alındı. yerli rotasyonuna sokacagın kimse yokken makul bi hamle olabilir. ancak elinde gecen sene sonunda yükselen bir kenan, güvenerek aldıgın bi sloukas ve o devsirmede pozisyonuna adam dahi alamadıgın emir varken biraz mantıksız bir hamle suanda. ha emir işi hallolur ya da metecan cidden güven veriyordur ya da hido getirilmiştir. o zaman rotasyonu acmak için cok güzel hamle olur. guard rotasyonunda 3 farklı özellikte adamın olur farklı setlerde kullanırsın. ama dedigim gibi önce kısa forvetinde o rotasyon sıkıntını bi şekilde çözeceksin.

o sıkıntıya gelince sadece kalinici alıp bogdan datome orayı kapatır sene içinde dersen sezon içinde bu 3 adamı cok yorarsın hepsi en asagı 30 35dk süre almak zorunda kalır. sakatlık ihtimalini düşünmek istemiyorum bile.

pota altında sen center pozisyonu için dominant birini alırsan 25 30dk süre verecegim hem vesely yi 4te de aktif kullanırsın hem de işte o zaman datomeyi cift pozisyonda oynatmak için imkan bulursun. hem de olası bi sakatlık faul problemi vs de elin geniş olur. hem o rotasyonu geliştirmek için barıs olası bi alternatiftir. oguz kadardan daha fazla bi katkı zaten beklemiyorum kendisinden. ligde vesely datome vs dinlendirsin yeter. euroleague de faul yapmaya girer en fazla zaten kendisi. ha olur da melih gibi bi gelişim yapar hem Türkiye hem de biz kazanırız orası ayrı-bunu beklemiyorum orası apayrı-

semihten de artık beklentiye girmekten sıkıldım dr tylerrin dedigi olay dogruysa abi bu andavallıkla gitsin beyefendi gsde gerginle takılsın. benzer kafa yapısıyla eglenirler. o şubede de rahat rahat at koşturur semih efendi.

takımda 2 yıldır 1 2 3 ve 4 5 birleşik pozisyon seklinde sahada dizildi. bu sene 1 / 2 3 / 4 5 dizilecek yani 2 3 dönüşümlü 4 5 dönüşümlü oynayacak. zaten koçu biliyoruz kendisi bu 1 2 3 4 5 lere pek inanmıyor ve sadık kalmadan dizilişini ve görev dagılımını özel belirliyor. zaten onun kafasında özel bi rol olmasa antic zoric falan bu takıma yolu düşecek insanlar degil.

anticden zoricin fazlasını alsak, söyle 30% üçlük atsa azcık da sertlik getirse hep birlikte duacı oluruz. (tabi keşke daha az paraya yapsaydı bunu da deriz.)

suan olayımızda:
1. guardlar belli
2. 2 3 numara kısmında bi yerli bi yabancı ihtiyacımız var
3. aynı yerde emir sıkıntımız var bu cözülmeden yerine yerli almayacagımız kesin gibi.
4. bjelicanın yaptıgı işi datome antic vesely e paylastırdık.
5. işte tam bu numaralı pozisyon komple soru işareti. belki de tüm takımın akibetini burası belirleyecek bu sene için. bir yerli bir yabancı olacak burda.
6. goludelock un skorer yapısını takıma dagıtmaya karar verdik anlaşılan. bogdan ön plana cıkacak.(ve sene sonu gidecek!!) ek olarak da forvet datome antic dixon sloukas yeri geldikce katkı yapacak.
7. hep hücumu yazdık savunmada da saglam bir takım olacak (tabi yine 5 numara önemli)

son olarak bu takıma mahmut uslunun karısabilme ihtimali 0ın altındadır. anca giderler baskan mahmut obra maurizio otururlar bi yemekte. koçum şöyle mi yapsak der mahmut. obra morarır masayı devirmeye kalkar (ama mahmutun göbeginden de devrilmez o masa.). ya alın takımınızı basınıza calın der. ya da ben gidiyorum der. orda maurizio koc bak sakin ol yine pancar gibi oldun der koluna girer lavaboya götürür. o an azizle mahmut göbekleri tokuşturup derler ki: "futbolu bıyıklıya kaptırdık burda reyiz dokundurtmuyo... bari biz de bayan basketle voleybola masa tenisine falan takılalım. bak orda hem daha az para ezeriz hem de kimse destur demez deyip obra lavabodan dönmeden topuklarlar...

velasıl kelam bu takıma ne mahmut ne aziz ne sen ne ben ne tayyip ne de amerikan baskanı karısamaz. sallıcaksak obraya maurizioya sallayalım. basarı gelince de onları alkıslayalım. göbeklilerle işimiz yok bizim burda.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2015, 22:09:07 Gönderen: samuraiX »
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #18055 : 20 Temmuz 2015, 21:50:52 »
son yazı için kusura bakmayın sonu agır ve içi farklı alanlarda karısık ve toplama oldu umarım kimseyi kırmamıs moderatörleri de kızdırmamısımdır. herkese mutlu sezonlar..
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #18056 : 20 Temmuz 2015, 23:18:52 »
Obradovic yönetiminde 2 yıl çalışıp 1 arpa boyu yol alamayarak Emir yine kalitesini gösterdi. Son kurşununu da kullandı ve artık takımdaki vadesi doldu bence.

Düzen dışı skor bulma konusunda da ben Bobby'e güveniyorum açıkçası. Eğer Hickman iyi dönerse ve yerinde 2 yabancı transfer edersek Avrupa'nın en komple takımı oluruz.

Şimdi kim yazmıştı hatırlamıyorum ama zaten geçen sene koca bir sezonu 2 tane uzunla oynadık. Bjelica ve Vesely. Oyuna bu ikiliden başkası girince zarar vermesin diye dua eder haldeydik. Bu sezona baktığımızda Vesely'i tutuyoruz ve onun yanına ben ne kadar şüpheli baksam da katkı sağlayabilecek bir Datome ve Antic geldi ve bir transfer daha yapılacak. Oyun kurucu pozisyonuna bakıyorum geçen sene F4 oynayan kadrodan katmer katmer daha iyi bir oyun kurucu rotasyonu var bana kalırsa. Genel kanının aksine biraz daha sakin düşünmeye başlayınca geçtiğimiz sezondan daha iyi bir kadro oluşturduğumuzu fark ettim ben. Umarım yanılmam.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #18057 : 20 Temmuz 2015, 23:42:50 »
5 numarayı semih ve vesely ile geçirmeyeceğimiz garanti , gelecek pivot ile semih in rolü süresi bu yıldan farklı olmayacak. Koçun semihe bakışı belli semih in kafa yapısı belli, gider erginle çoşarsa o vakit laf söyleyelim.
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #18058 : 21 Temmuz 2015, 01:44:55 »
Dixon açıklanmadıgına göre onu da dahil edersek temmuzun sonu geldi nerdeyse ve biz hala takımı tamamlıycak 3 transferi yapmadık inşallah işler kötü gitmiyordur
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18059 : 21 Temmuz 2015, 01:59:12 »
Öncelikle sayın Cem Ağrak'ı uzun süre sonra burada görmek beni mutlu etti :D 3 numarada back up olarak Metecan Birsen düşünülebilir.Eskişehir'de Brad Greenberg gelene kadar gayet iyi süreler almıştı ama daha sonra süre almadığı maçlar oldu.Dixon ve Barış transferini eleştirdim,ama başarılı olmalarını tabi ki isterim,benim beğenmediğim oyuncular alındı diye takım başarısız olsun diyecek kadar küçülmedim çok şükür.
Sloukas-Kenan-Dixon
Bogdanovic-Melih-Hickman
Kalinic-Metecan
Datome-Barış
Vesely-Tyus(Semih)-Antic