Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970269 defa)

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18075 : 21 Temmuz 2015, 14:59:12 »
Dixon da hayırlı olsun Allah sakatlık vermesin

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18076 : 21 Temmuz 2015, 15:07:50 »
Cem hocam baslicam bu Semih in NBA sevdasina ......
Afedersin ..... gitsin o zaman.

iki yuzlu olmayacagim kalmasini isterim, ama yalvarilacak oyuncu da degil ....

Ya hersey tamam ama umarim Emir ve 5 numara sorunu da cozulur ....

Sonucta pazara kadar degil mezera kadar Fenerliyiz .... Halil Uner in takimini bile alkislamis, Erdal Kosan a tahammul edip desteklemisiz (tofas serisi hala bunaldikca aklima gelir, gulerim)... Daha kotu ne olabilir :)
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 15:08:23 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18077 : 21 Temmuz 2015, 15:17:40 »
Yerli olmasa, (Semih) uğraşılacak adam değil, Allah'tan Maccabi serisinde iyi oynadı... Zoc'la çalışmak istemiyormuş demek ki, Zoc da bayılıyordu zaten kendisine. Adamın basketbol oynamak gibi bir niyet yok zaten Türkiye'ye geldi geleli.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 15:22:59 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #18078 : 21 Temmuz 2015, 15:54:04 »
Yerli olarak Dixon geldi bana göre(en önemlisi yerli olması)çok faydalı bir transfer oldu.Geriye kaldı 3 ve 5 numara transferleri eğer bu iki transferimiz üst düzey olursa geçen yıldan daha bir takım oluruz kağıt üstünde
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #18079 : 21 Temmuz 2015, 15:57:54 »
Semih konusunda balık hafızalı olmaya gerek yok ,
NBa den geri dönüp Efese imza attıktan sonra herkes küfür ediyordu, hatta bize alındığı zamn dahi ZEki abim harici hemen hemen herkes küfür ediyordu.
neyse sene içinde Semih kendine geldiyse ya kafaca değişmiş filan dediysek de bu kendisi + obradciç sayesindedir.

doğruluk payına emin değilim ama benim duyduğum sezon bitince menajerine '' bana Nba den takım bul demiş , zoc ile çalışmaktan çok memnun değilmiş ''  ... mevzu bu beyler. biraz götten uydurma gibi algılandı ise kusura bakılmasın
doğru da olmayabilir ama bunu bana söyleyen kişiye güvenirim. şubeden birisi değil ama böyle duyum geldi , yani şimdi oyuncu gitmek istiyorsa ne yapalım yalvaralım mı kal diye ?

yılmaz abi
sevmediğim Antic, Semih kardeşimizden daha yeteneksiz olabilir ama kazandığı kupalar ile NBa de yaptıkları toplarsan Makedonya dan Ataşehir e yol olur.
Semih o dediğin parayı da almıyor ayrıca.
hoca tutmak istiyorsa kendiside kalacaksa kalsın tabiki ..
ama olmayacaksa da 4yabancı + barış orayı götürür Ligde de ara sıra genç Ömer oynar miss gibi ,

3 numaraya Hİdo olmazsa , egehan girsin rotasyona , her seferinde yazıcam bunu , 12nci adam olarak dursun orda. ara sıra girer bizde heyecanlarınızır.

Semih konusunda dediklerinde haklısın.Semih sadece Obradovic'le değil NBa'ya gitmeden öncede tam tutarlı oyun sergiliyemiyordu.Genelde Yabancı yatırımlar yapıyoruz ama yerli olarak şıkışmıyacakmıyız.Oğuz Savaş,semih Erden,Serhat Çetin,Emir'in ayrılacağı duyduğum an yerine yerli oyuncular alınsa bari dedim.Atıyorum Jedi Osman,Furkan,Cenk gibi takviye gerekmezmi?sadece Barışla ligimizde başarılı olabilirmiyiz?
Birde giden oyuncuların toplamını gelenlerle değerlendirirsek bir adım öndemiyiz geridemiyiz?
Datome hakkında görüşün?
Bjelica'nın yeri sence dolduruldumu.

« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 16:09:51 Gönderen: ahadeli »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #18080 : 21 Temmuz 2015, 16:03:58 »
Yerli olarak Dixon geldi bana göre(en önemlisi yerli olması)çok faydalı bir transfer oldu.Geriye kaldı 3 ve 5 numara transferleri eğer bu iki transferimiz üst düzey olursa geçen yıldan daha bir takım oluruz kağıt üstünde

Dixon bende çok tutmuyorum ama özellikle yerli ve formda olması liğimiz için avantaj.Herkese sorum bu Dixon Bizde hiç oynadımı yada ona benzer biri vardı bizde boyu kısaydı hep ona benzettiğim için çok sıcak bakamadım.

okadar Transfer yapıldı ama ben yerlide yapılması taraftarıyım.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #18081 : 21 Temmuz 2015, 16:18:20 »
Birde giden oyuncuların toplamını gelenlerle değerlendirirsek bir adım öndemiyiz geridemiyiz?

pozisyon pozisyon yazayım ben;)
        giden                         gelen
pg: zisis                         sloulas dixon
sg: gou                                 ---------
sf: emir? serhat?            muhtemel kalinic+yerli? (hido?)
pf: bjelica                      datome antic barış
c: zoric oguz semih       dubjlevic? (antic buraya da yazılır)

acıkcası üstüne yüklendigimiz iki adam gitti. yerine hep söylendigimiz bizim guardımız yok noktasına 2 adam geldi ve ek kenan yükselişte. haricinde öyle bir oyuncu 20 30 atsın (gou-bje) taktigi yerine görevler daha dagıtlımıs bir takım olacagız. ama eksi olarak sayabilirsin eline topu alıp birebir oynayacak oyun tıkanınca öyle inanılmaz iş yapacak net bir adamımız yok. (edit gireyim  buraya itiraz gelir kesin: kastım birebir oyun el üstü sut vs. evet dixon bunları yapıyor ama bence bizim ondan beklentimiz girsin birebir oynasın degil) insallah sloukas dixon kenan buna gerek bırakmadan düzeni hep işletir sahada. daha düzen takımı olacagız bu yıl. savunmada da daha sert olacagımız asikar

not: bariz gecen isimler oldugu için yazdım gelenleri yoksa kalinic dubjl hido hep belirsiz hallolsun daha geniş yorum yaparız.:)
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 16:21:27 Gönderen: samuraiX »
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #18082 : 21 Temmuz 2015, 16:43:26 »
o degil de ismailin yazdıklarını okudum adamın dediklerine göre konusursak bizimkiler kpap dorseyi kovalıyorlar. yaparlarsa bu takımın tadından yenmez. herkesin istedigi zenci güclü 5 numara da gelmiş olur ;D o da bol bol özledigi antep baklavalarına kavusur :P

yalnız cidden şekil bi takım olmaz mı ya:

sloukas dixon kenan
bogdan melih hickman
kpap hido
datome antic barış
vesely dorsey

takımda yine birsürü 12 23 34 45 adam olur yine bol rotasyonlu bol degişmeli sürekli ters eşleşmeli bi takım haline geliriz.

dur dur hemen hayal kurmayım sonra içim acır.. :-X :-\
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
« Yanıtla #18083 : 21 Temmuz 2015, 16:55:22 »
o degil de ismailin yazdıklarını okudum adamın dediklerine göre konusursak bizimkiler kpap dorseyi kovalıyorlar. yaparlarsa bu takımın tadından yenmez. herkesin istedigi zenci güclü 5 numara da gelmiş olur ;D o da bol bol özledigi antep baklavalarına kavusur :P

yalnız cidden şekil bi takım olmaz mı ya:

sloukas dixon kenan
bogdan melih hickman
kpap hido
datome antic barış
vesely dorsey

takımda yine birsürü 12 23 34 45 adam olur yine bol rotasyonlu bol degişmeli sürekli ters eşleşmeli bi takım haline geliriz.

dur dur hemen hayal kurmayım sonra içim acır.. :-X :-\
Harika olur da madem dorsey nin peşinden koşacaktık neden dunston ı istemedi ki obra yalnız           
K pap harika olur da 1.5 a falan gelecekse eğer NBA de 4 e yakın alıyor o miktarlara çıkacaksak eğer çok daha iyi işler yapılabilirdi o parayla

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18084 : 21 Temmuz 2015, 18:20:02 »
cok zor bir transfer ama olurda K-Pap gelirse Kalinic transferini tarzindan dolayi elestirenler K-Pap'a iyi transfer falan derse tutarsizligin kitabini yazmis olur, seytan diyor ki bul o mesajlari tek tek alintila ama neyse bekleyelim gorelim.
Kalinic'i Barca da istiyor diyorlar yalandir belki ama Kalinic zaten 1-2 seneye herkes'in dilenecegi bir oyuncu olacak
fena bok atildi ama adama hayret.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #18085 : 21 Temmuz 2015, 18:48:16 »
cok zor bir transfer ama olurda K-Pap gelirse Kalinic transferini tarzindan dolayi elestirenler K-Pap'a iyi transfer falan derse tutarsizligin kitabini yazmis olur, seytan diyor ki bul o mesajlari tek tek alintila ama neyse bekleyelim gorelim.
Kalinic'i Barca da istiyor diyorlar yalandir belki ama Kalinic zaten 1-2 seneye herkes'in dilenecegi bir oyuncu olacak
fena bok atildi ama adama hayret.
Emin sen Kalinic ile Kostası aynı sevıyede mı görüyorsun?
Hadi diyelim birkaç sene sonra gelişti burada mı kalacak sanıyorsun?
Enes,Ömer,Semih,Solomon(Tanjevic ile kavga etmeside bir nedendi gerçi)Bjelica gitti seneye buyuk surprız olmazsa Bogdanovıc de kesin yolcu,hatta Vesely bile gidebilir.Bütun bunlara rağmen ben bırkaç yıl sonra elıt hale gelecek bırını istemiyorum kardeşim.Kalinic özelinde de demiyorum bunu genel olarak söyluyorum cunku biraz kendini bulan genç oyuncu hemen kaçıyor.
Bide artık milletle dalaşmayı bırakın ya.en ufak birşey de o bunu  demişti,bu şunu demişti,o gelirse sevinmeyin,şampıyon olursak falancası sevinmesin gibisinden cümleler kullanmayın.Burası sosyal bir ortam herkes dilediğini düşünür,dilediğini de söyler buna kimsenin karışmaya hakkı yok.Tabi buranın kurallarına aykırı soylemler olursa o başka,böyle birşey olursa da yöbeticiler gerekli müdahaleyi yapacaktır.
Bu yazdıklarım sadece Emin kardeşim içinde gecerli değil,herkes için geçerli lütfen birbirimizi kırmadan incitmeden eleşirilerimizi yapıp,takıma destek olalım

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18086 : 21 Temmuz 2015, 18:57:48 »
Emin sen Kalinic ile Kostası aynı sevıyede mı görüyorsun?
Hadi diyelim birkaç sene sonra gelişti burada mı kalacak sanıyorsun?
Enes,Ömer,Semih,Solomon(Tanjevic ile kavga etmeside bir nedendi gerçi)Bjelica gitti seneye buyuk surprız olmazsa Bogdanovıc de kesin yolcu,hatta Vesely bile gidebilir.Bütun bunlara rağmen ben bırkaç yıl sonra elıt hale gelecek bırını istemiyorum kardeşim.Kalinic özelinde de demiyorum bunu genel olarak söyluyorum cunku biraz kendini bulan genç oyuncu hemen kaçıyor.
Bide artık milletle dalaşmayı bırakın ya.en ufak birşey de o bunu  demişti,bu şunu demişti,o gelirse sevinmeyin,şampıyon olursak falancası sevinmesin gibisinden cümleler kullanmayın.Burası sosyal bir ortam herkes dilediğini düşünür,dilediğini de söyler buna kimsenin karışmaya hakkı yok.Tabi buranın kurallarına aykırı soylemler olursa o başka,böyle birşey olursa da yöbeticiler gerekli müdahaleyi yapacaktır.
Bu yazdıklarım sadece Emin kardeşim içinde gecerli değil,herkes için geçerli lütfen birbirimizi kırmadan incitmeden eleşirilerimizi yapıp,takıma destek olalım

ayni seviyede gormuyorum , K-pap kalinic'den iyi oyuncu evet.
kalinic kotu oyuncu gelmesin k-pap gelsin diyenlere eyvallah ona birsey diyemem zaten.
ama bize kalinic lazim degil , skorer lazim diyip sonra k-pap gelsin demek tutarsizlikdir, alayi gelse soylerim bunu.
sosyal ortamda tabi herkes diledigini soyler.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #18087 : 21 Temmuz 2015, 22:53:59 »
ayni seviyede gormuyorum , K-pap kalinic'den iyi oyuncu evet.
kalinic kotu oyuncu gelmesin k-pap gelsin diyenlere eyvallah ona birsey diyemem zaten.
ama bize kalinic lazim degil , skorer lazim diyip sonra k-pap gelsin demek tutarsizlikdir, alayi gelse soylerim bunu.
sosyal ortamda tabi herkes diledigini soyler.

Güzel kardeşim asıl tutarsızlık Weems ve Anderson'u kovalayıp Kalinic'i almaktır,o yüzden plansız bir iş yaptığımızı söyleyenlerden birisi benim.Bunu söylediğim içinde pişman değilim ama demek ki koçun da ilk tercihi o değilmiş ki bekletiyoruz,o arada da koçun aklındaki ilk isimleri kovalıyoruz.
K-Pap olayına gelirsek her anlamda Kalinic den iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum,geleceğine de pek ihtimal vermıyorum ama bu fırsat transferidir.Kostas ayarında avrupa da kaç tane oyuncu kaldı ki dönme ihtimali varsa biz istemeyelim.Ben daha skorer birisinin gelmesini istiyordum fakat eğer ki öyle üst düzey birini alamıyorsak Kalinic yerine de bin kere Kostas'ı tercih ederim.Sana göre benim böyle düşünmem tutarsızlık mıdır?

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
« Yanıtla #18088 : 21 Temmuz 2015, 22:56:52 »
Valla ben de 3 numaraya skorer bir oyuncu almamız gerektiğini düşünenlerdenim ama kofti bir skorer alacağıma K-Pap'ı her türlü tercih ederim.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #18089 : 21 Temmuz 2015, 23:09:39 »
Güzel kardeşim asıl tutarsızlık Weems ve Anderson'u kovalayıp Kalinic'i almaktır,o yüzden plansız bir iş yaptığımızı söyleyenlerden birisi benim.Bunu söylediğim içinde pişman değilim ama demek ki koçun da ilk tercihi o değilmiş ki bekletiyoruz,o arada da koçun aklındaki ilk isimleri kovalıyoruz.
K-Pap olayına gelirsek her anlamda Kalinic den iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum,geleceğine de pek ihtimal vermıyorum ama bu fırsat transferidir.Kostas ayarında avrupa da kaç tane oyuncu kaldı ki dönme ihtimali varsa biz istemeyelim.Ben daha skorer birisinin gelmesini istiyordum fakat eğer ki öyle üst düzey birini alamıyorsak Kalinic yerine de bin kere Kostas'ı tercih ederim.Sana göre benim böyle düşünmem tutarsızlık mıdır?

tamam da weems ve ya anderson cska barca maccabi'ye falan gitmedi nba'e de kontrat buldular.
aynı şekilde tavares de son anda elimizden kaçtı , avrupadakı rakiplerimize gitse dediğiniz doğru.
ben de isterim skorer swingman ama belki koçun düşüncesi farklı , belki bogdan'a skorerlik görevi verecek, ve ya datome'yi o rolde kullanacak daha çok set üzerinden sloukas merkezli hücumlar olacak , biliyor muyuz bunu ?

türkcem malum sizler kadar değil , tutarsızlık aşağılayıcı bir ifadeyse siz dahil kimseye etmem o lafı.
ama kaliniç gelirse skorer eksikliği yaşanacaksa , k-pap gelirse de yaşanacak , yani argüman olarak kalinic transferi için kullanılan cümleler k-pap için de kullanılmalı.

bu arada k-pap benim için 1'den 5'e kadar tüm pozisyonlar dahil avrupanın en iyi savunmacısı, kaliniç'den falan çok daha iyi oyuncu , ben kaliniç'i de k-pap'ı da çok severim , kaliniç gelse de mutlu olurum.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 23:13:08 Gönderen: emindesouza »