Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970589 defa)

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #60 : 03 Aralık 2013, 02:17:17 »
Hackett'ın bu yıl itibariyle "topu elinde istemeyen oyuncu" tabirine uymadığına katılıyorum.
Aslında Hackett'ı değerlendirirken bu yılı çok fazla dikkate almadım, zira Siena'nın ortalama üzeri tek oyuncusu,
Haliyle sorumluluğun onda olması ve çok top kullanması normal.
Geçen yıl Bobby Brown'un yanında oynadığı oyun ışığında, takım oyuncusu olduğunu çok net söyleyebilirim.
Yalnız değindiğin nokta doğru.
Siena'da yıldız rolündeyken gelip, bizde tamamlayıcı parça olmaya ne kadar adapte olabileceği en büyük sıkıntı.
Uyum sorunu yaşaması mümkün...

Zoric konusunda problemin oyuncunun kapasitesiyle alakalı olduğuna kanaat getirdim.
Mesela Kleiza'nın durumu "ciddiyetsizlik", "maç seçme", "kasmama" gibi mental eksikliklerle açıklamak mümkünken,
Zoric'de problem daha çok teknik...
Çok çabuk faul yapıyor, box-out etmek ve ribaund almakta yetersiz kalıyor özetle.
Kleiza motive olduğunda yardırmaya başlayabilir ama Zoric zaten motive durumda,
Elinden geleni yapmasına rağmen basketbol fundamentali bu kadarına izin veriyor...
Dorsey, Hines, Dunston, James etkisi yapacak bir Amerikalı şart sanki oraya...

Çevrimdışı Eto

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Pendik-İstanbul
« Yanıtla #61 : 03 Aralık 2013, 02:27:33 »
Obradovic hiç o tarz bir uzunla çalışmadı diye hatırlıyorum. Daha çok zeki, ayakları -görece- hızlı ve devrilip sayı atabilecek, bazen de şut tehditi olan adamlarla çalıştı. Zoric aslında bu tanıma tam olarak uyuyor. Ben olayın biraz da mental olduğunu düşünüyorum. Belki de kapasitesine çok güvendiğim içindir. Bunun yanında, haklı olma şansın var. Zoric çok geç bu noktalara çıktı ve ilk ciddi deneyimi bizimle oluyor. Yine de, elindeki malzemenin O'nu idare edeceğine inanıyorum.

Yazın Tomic'in arkasında ve saçma Hırvat takımında şu şekilde geçirmesi bizim açımızdan çok kötü oldu. Ben hala daha, oranın da etkisi olduğunu düşünüyorum. İkinci gruplar bittiğinde umarım ben haklı çıkmış olurum. Yoksa işimiz bayağı zora girecek. Zoric -ya da o bölgenin oyuncusu- sistem için çok mühim.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #62 : 03 Aralık 2013, 04:58:00 »
Zoric Konya Selçuk maçına kadar dinlendiremediğimiz tek yabancı oyuncuydu,CSKA ve gs maçlarında daha iyi olacağını umuyorum.

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #63 : 03 Aralık 2013, 08:26:48 »
Hackett'ın mevcut düzenimize en çok uyacak ve ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda nokta atış olacağını düşünüyorum,bana kalırsa savunma ile ilgili temel sorun kısalardan kaynaklanıyor,başka sorunlar da var tabi orası ayrı.Yine de koçun hackett tarzında bir oyuncuyu tercih edeceğini sanmıyorum.Şu andaki mevcut düzenimiz koçun tarzını pek yansıtmıyor,sene başında istenen guard hamlelerinin yapılamaması,yabancı sınırı,takımın geç toplanması vs. hepsi ayrı ayrı bu konuda etkendi.Koçun kafasında ne tarzda bir guard olduğunu herkes biliyor neredeyse.

Koç hamlelerini mümkün olduğunca yaz dönemine saklayacak bence,bu seneyi geçiş senesi olarak görüyorum ben,hackett veya o kalibrede bir oyuncuyla yapılacak uzun dönemli anlaşma elimizi kolumuzu bağlar,hareket alanımızı daraltır,buy-out ödediğimiz bir oyuncuyla da yarım sezonluk anlaşma yapacak halimiz yok.Yabancı kısıtlaması varken bunlar mutlaka düşünülüyordur.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #64 : 03 Aralık 2013, 10:47:56 »
Canımı sıkan nokta Yaz döneminde yine bir turnuva var Dünya şampiyonası.. ve bu şampiyonaya Vidmar-Zoric-Bogdanovic-Bjelica-muhtemel transfer teodosic ve Kleiza katılıyor yani takımın BO hariç bütün yabancıları yine katılıyor ne yazık ki.. Hele bir de Wild CARD yakalarsa Türkiye Emir-Oğuz-İlkan-Ömer-Kenan bunlar da olmayacak hocanın yine istediği boş çalışma zamanları olamayacak ..

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #65 : 03 Aralık 2013, 10:54:59 »
Türkiye'nin bu defa Wild Card yakalama şansı binde bir olmasa da yüzde birden fazla değil.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #66 : 03 Aralık 2013, 11:10:06 »
Türkiye'nin bu defa Wild Card yakalama şansı binde bir olmasa da yüzde birden fazla değil.
Açıkcası o iş öyle değil abi. Seçimlerde bu sefer lobiden çok paranın konuşulacağı söyleniyor ki bizim bu konuda 1 milyon dolar ayırdığımız söyleniyor.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #67 : 03 Aralık 2013, 11:20:33 »
İhale ya da açık arttırma...

Bu FIBA'nın zaten olmayan itibarını büsbütün beş paralık eder.

Ben iyi niyetle ihale dedim ama açıktan mı, yoksa daha beteri el altından, yani rüşvetle mi? (Hoş, lobi denen şey zaten bunun ikincisi değil mi?)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #68 : 03 Aralık 2013, 11:41:03 »
Ben en büyük rakibi yunanistan olarak görüyordum ÇİN ve Brezilya'ya direk vereceklerini düşünürsek ama Para mevzuları ve yaşadıkları ülke olarak kriz çok da fazla şansları yok gibi duruyor tek rakip bence Rusya görünüyor şu anda

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #69 : 03 Aralık 2013, 12:52:53 »
Sene başında Kleiza yerine Teodosic i ve Zoric in yerine de Dorsey i alsak bu sene yüzde yüz Final Four yaparız derdim. Ama reyiz yalnış bır karar verdi. Saygı duydum..

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #70 : 03 Aralık 2013, 13:04:53 »
Sene başında Kleiza yerine Teodosic i ve Zoric in yerine de Dorsey i alsak bu sene yüzde yüz Final Four yaparız derdim. Ama reyiz yalnış bır karar verdi. Saygı duydum..
Teodosici kulübü bırakmadı yoksa oyuncu bavulunu bile hazırlamıştı kafaca da istanbula gelmişti ancak Messina tamamiyle Obradovic korkusundan onun eline böyle koz vermeme uğruna adamı son 1-2 haftaya kadar kenarda çürüttü.. zoric- dorsey tercihi bence yanlış değil bence yanlış vidmar-dorsey olabilir.. hem dorsey hem vidmar ile 5 numaradan neredeyse sıfır hücum katkısı alırsın sırtı dönük oyuncları yok çünkü bu ikilinin.. Zoric gibi oyuncuyu 15-20 dk larda tamamlayıcı rol oyuncusu olarak kullanırsan çok etkili olur. ama şuanda yaptığımız gibi Ana rol oyuncusu gibi 30 dk üstü kullandığımız için verimi düşüyor.

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #71 : 03 Aralık 2013, 13:09:11 »
Teodosici kulübü bırakmadı yoksa oyuncu bavulunu bile hazırlamıştı kafaca da istanbula gelmişti ancak Messina tamamiyle Obradovic korkusundan onun eline böyle koz vermeme uğruna adamı son 1-2 haftaya kadar kenarda çürüttü.. zoric- dorsey tercihi bence yanlış değil bence yanlış vidmar-dorsey olabilir.. hem dorsey hem vidmar ile 5 numaradan neredeyse sıfır hücum katkısı alırsın sırtı dönük oyuncları yok çünkü bu ikilinin.. Zoric gibi oyuncuyu 15-20 dk larda tamamlayıcı rol oyuncusu olarak kullanırsan çok etkili olur. ama şuanda yaptığımız gibi Ana rol oyuncusu gibi 30 dk üstü kullandığımız için verimi düşüyor.

Benim demek istediğim Kleiza ya verdiğimiz 3 milyon doları Teodosic ve klübüne versek emin olun bize bırakırlardı Teodosic i bence.

Zoric mi Dorsey mi deseler ben yüz kere Dorsey derim vallahi. Hem tecrübesiyle hem yetenekleriyle hem savunma sertliğiyle bir numaralı adamımız olurdu.

Zoric Malaga gibi 2. sınıf bir takımdan Euroleage şampiyonu olmak isteyen bir takıma geldi. Bu büyük baskıyı kaldırabilirmi soru işareti.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #72 : 03 Aralık 2013, 13:14:54 »

Benim demek istediğim Kleiza ya verdiğimiz 3 milyon doları Teodosic ve klübüne versek emin olun bize bırakırlardı Teodosic i bence.

Zoric mi Dorsey mi deseler ben yüz kere Dorsey derim vallahi. Hem tecrübesiyle hem yetenekleriyle hem savunma sertliğiyle bir numaralı adamımız olurdu.

Zoric Malaga gibi 2. sınıf bir takımdan Euroleage şampiyonu olmak isteyen bir takıma geldi. Bu büyük baskıyı kaldırabilirmi soru işareti.
CSKA dan para ile oyuncu alamazsın :) onların para derdi yok kurdukları kadro da 1.5 miyon dan aşağı alan oyuncu yoktur :)
Teodosic 'e 5 milyon bonserviste versen CSKA koçu messina 'nın satılmasını istemiyorum demesi yeterli onlar için para onlar için 2. 3. planda öyle dertleri yok yani :)

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #73 : 03 Aralık 2013, 13:17:47 »

CSKA dan para ile oyuncu alamazsın :) onların para derdi yok kurdukları kadro da 1.5 miyon dan aşağı alan oyuncu yoktur :)
Teodosic 'e 5 milyon bonserviste versen CSKA koçu messina 'nın satılmasını istemiyorum demesi yeterli onlar için para onlar için 2. 3. planda öyle dertleri yok yani :)

Evet ama şu da var ne olursa olsun bu adam satılmaz ise seneye bedavaya gidicek. Her ne kadar zengin olsada Cska avrupanın en iyi oyun kurucularından bir tanesini ezeli rakibine bedavaya vermezler bence. :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
« Yanıtla #74 : 03 Aralık 2013, 13:21:46 »
Ellerinde Pargo ve Jackson var iken teodosic fazlasıyla hatta abartı derecede lüks kalıyor .. geçen yılki başarısızlığı messina teodosice kestiği için gidip 2 tane EL seviyesinde 2 guard takviyesi yaptı bununda türkçe meali '' seni düşünmüyorum'' oldu eğer Obradovic fenerbahce ülkerin başında olmasaydı simone kalmış olsaydı bu transfer gerçekleşirdi :) messina çünkü bu yılın son yıl olduğunu oda çok iyi biliyor bu yılda gelmeyecek bir kupa yada final ile hem koltuğundan olacak hemde kariyer açısından ciddi bir kayıp gibi gözükecek.