Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970448 defa)

0 Üye ve 72 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #75 : 03 Aralık 2013, 13:23:35 »
Kleiza'ya 3 milyon falan verdiğimiz yok. Bu ücret asparagas bir rakam. Kleiza yerine Teodosic'i alsak daha iyi olurdu demek çok yanlış bir düşünce olurdu. Çünkü bir kere pozisyonları farklı. Şu anda Avrupa'nın 4 numara pozsiyonunda en iyi oyunculara sahip takım biziz. Kleiza'nın performans düşüklüğünün tek sebebi kaslara ağırlık vermesi. Top 16 öncesi hazır hale gelmek için çalışıyor. Bu nedenle sezon başındaki şut ritmide şu anda bozuldu.

Zoric, pick'n roll oynayabilen, orta mesafe şutu olabilen bir oyuncu. Dorsey'e topu boyalı alanda indirmekten başka bir alternatifin yok. Ancak Zoric öyle değil. Dorsey, Vidmar'ın enine büyümüş şekli. Alınsaydı belki pota altı savunması çok sertleşirdi ama hücumda katkı sıfıra yakına gelirdi. Çünkü bu tarz opsiyonu kısıtlı oyuncuları oynatabilmek için topu iyi servis yapan oyunculara ihtiyaç olur. Takımda da onu yapabilen bir tek Emir var.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #76 : 03 Aralık 2013, 13:24:21 »
Ellerinde Pargo ve Jackson var iken teodosic fazlasıyla hatta abartı derecede lüks kalıyor .. geçen yılki başarısızlığı messina teodosice kestiği için gidip 2 tane EL seviyesinde 2 guard takviyesi yaptı bununda türkçe meali '' seni düşünmüyorum'' oldu eğer Obradovic fenerbahce ülkerin başında olmasaydı simone kalmış olsaydı bu transfer gerçekleşirdi :) messina çünkü bu yılın son yıl olduğunu oda çok iyi biliyor bu yılda gelmeyecek bir kupa yada final ile hem koltuğundan olacak hemde kariyer açısından ciddi bir kayıp gibi gözükecek.

Hadi bakalım usta dediğin gibi olsun bekleyip görelim :)

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #77 : 03 Aralık 2013, 13:26:19 »
Kleiza'ya 3 milyon falan verdiğimiz yok. Bu ücret asparagas bir rakam. Kleiza yerine Teodosic'i alsak daha iyi olurdu demek çok yanlış bir düşünce olurdu. Çünkü bir kere pozisyonları farklı. Şu anda Avrupa'nın 4 numara pozsiyonunda en iyi oyunculara sahip takım biziz. Kleiza'nın performans düşüklüğünün tek sebebi kaslara ağırlık vermesi. Top 16 öncesi hazır hale gelmek için çalışıyor. Bu nedenle sezon başındaki şut ritmide şu anda bozuldu.

Zoric, pick'n roll oynayabilen, orta mesafe şutu olabilen bir oyuncu. Dorsey'e topu boyalı alanda indirmekten başka bir alternatifin yok. Ancak Zoric öyle değil. Dorsey, Vidmar'ın enine büyümüş şekli. Alınsaydı belki pota altı savunması çok sertleşirdi ama hücumda katkı sıfıra yakına gelirdi. Çünkü bu tarz opsiyonu kısıtlı oyuncuları oynatabilmek için topu iyi servis yapan oyunculara ihtiyaç olur. Takımda da onu yapabilen bir tek Emir var.

Ben orda kardeşim Bjelica gibi üst düzey 4 numara varken aynı pozisyondaki bir adama 3 milyon 2 milyon dolar vermek doğru değil onun yerine şuanki eskikliğimiz olan 1 ve 2 numara oynayabilen bir adam alırdım oda Calathes veya Teodosic ten biri olurdu.

Keza Obra reyiz Calathes i düşünmüş olsa onu arar ve Calathes Nba e gitmezdi bence.Ama yanlış yaptı reyiz. O da insan hatasız kul olmaz

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #78 : 03 Aralık 2013, 13:30:51 »

Ben orda kardeşim Bjelica gibi üst düzey 4 numara varken aynı pozisyondaki bir adama 3 milyon 2 milyon dolar vermek doğru değil onun yerine şuanki eskikliğimiz olan 1 ve 2 numara oynayabilen bir adam alırdım oda Calathes veya Teodosic ten biri olurdu.

Keza Obra reyiz Calathes i düşünmüş olsa onu arar ve Calathes Nba e gitmezdi bence.Ama yanlış yaptı reyiz. O da insan hatasız kul olmaz
Calathes konusunda yazdım bir şeyler üst sayfalarda kendisi kariyer 'den çok yaşam şeklini tercih etti ve ailesi ile yaşamak istiyor artık.. çünkü tüm akrabaları ve arkadaşları Florida ve amerikadaymış..

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
« Yanıtla #79 : 03 Aralık 2013, 13:33:09 »

Yalnız bildiğim kadarıyla Calathes'in ailevi sebeplerden de NBA'i tercih ettiğini duymuştum. Zaten Amerika doğumlu ve aileside Amerika'da yaşıyor. Obradovic, transfer etmek istediği bir oyucuyu mutlaka aramıştır. Ancak karar Calathes'in kararı. Şu anda sanırım çok fazla şans bulamıyor NBA'de. Kendisi için bir sıkıntı değil herhalde bu durum.

Teo sezon başı gelseydi eğer, Vidmar sadece Eurolague maçlarında oynamak zorunda kalacaktı. Kleiza her halükarda takımda olacaktı. Şu da var: Sezon başı yapılan transferlerin hepsi Obradovic'in istediği oyuncular oldu. Yani koçun kafasında bir plan varki bu oyuncuları aldı. Yeri geldiğinde hepsinden maksimum verimi alacaktır. Biraz aceleci olmamak, oyuncuları hemen eleştirmemekte fayda var. Çünkü onların antrenmanlarda neler yaptığını biz görmüyoruz.
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #80 : 03 Aralık 2013, 13:36:07 »
Bakın beyler Calathes Nba e gitti ne oldu yedek oyuncusu oldu yeteneklerine yazık etti benim görüşüm Bojan gibi bızde 1-2 sene kalsa kendınıde geliştirip öyle giderdi. Yalnışsam yalnıssın diyin beyler :)

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 03 Aralık 2013, 13:38:54 »
Bakın beyler Calathes Nba e gitti ne oldu yedek oyuncusu oldu yeteneklerine yazık etti benim görüşüm Bojan gibi bızde 1-2 sene kalsa kendınıde geliştirip öyle giderdi. Yalnışsam yalnıssın diyin beyler :)

Yanlışsin diyim de rahat et :)

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #82 : 03 Aralık 2013, 13:49:17 »

Yanlışsin diyim de rahat et :)

Haha usta alemsin :)

Bende kaç gündür Ajinça ile konusuyorum twitter den Nba e gitmek istediğini söyledi bana. Ama bizim takımıda takip ediyormus. Reyizin bir telefonuna bakar o da :)

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #83 : 03 Aralık 2013, 13:54:43 »
Calathes 1-2 yıl değil 10 yıl oynasa NBA'de verim veren bir oyuncu olamaz. Abartılan bir guard. Her türlü Kenan'a şans vermeyi tercih ederim.

Ajinca dün de söyledim. Çok yanlış transfer olur. Bizim kesici sert ribauntlarda etkin birisine ihtiyaçımız var. Ajincaya değil.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı sambaras

• Üye
« Yanıtla #84 : 03 Aralık 2013, 13:58:42 »
Bu konu çok uzun daha sonra daha ayrıntılı da yazmayı düşünüyorum ama kısaca Hackett tarzı bir 1-2 almanın optimum çözüm olduğunu düşünüyorum, uzun konusunda tereddütler olmasına rağmen.

Çevrimdışı Baydar94

• Üye
« Yanıtla #85 : 03 Aralık 2013, 13:59:17 »
Calathes 1-2 yıl değil 10 yıl oynasa NBA'de verim veren bir oyuncu olamaz. Abartılan bir guard. Her türlü Kenan'a şans vermeyi tercih ederim.

Ajinca dün de söyledim. Çok yanlış transfer olur. Bizim kesici sert ribauntlarda etkin birisine ihtiyaçımız var. Ajincaya değil.

Usta Ajinça hem ribaunt hem blok kralıydı bir ara. Euro basket 2013 te Fransa ile altın madalya kazanmıs bir pivot. Yasıda 25 denemek gerek

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #86 : 03 Aralık 2013, 14:27:00 »
Moupthaou Yarou ismi geçtiğimiz günlerde Fenerbasket'te yazıldı. Burada da ben tekrar etmiş olayım. Sezon başından beri takip ettiğim bir oyuncu. 90 doğumlu ve kendisi ''dominant pota altı'' oyuncusunun sözlük anlamı. Radnicki ile eurocup'ta maç başına ortalama 32 dakika süre almış ve 17 sayı 13 ribaunt ortalamaları tutturmuş. 208 cm boyunda ama istatistiklerinden de anlayacağınız gibi bu dezavantajı hissettirmiyor.
İstatistikler dışında söyleyebileceğim şeylerin başında pozisyon alma yeteneği geliyor. Bu konuda çok başarılı. Ayrıca izlediğinizde sizi şaşırtan bir atletizmi var. Bu açıdan Jawai'yi çağrıştırdığını söyleyebilirim. Tüm bunların yanında şu an Radnicki ile sorunlar yaşıyor. Hafta arası kadro dışı bırakıldı. Transfer yapılacağına inanmıyorum ben ama pota altına takviye yapılacaksa bu adam biçilmiş kaftan. Reyisin radarındadır umarım.

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 03 Aralık 2013, 14:35:02 »
Ben şahsen bir transfer beklemiyorum.
Takımın performansının daha iyi noktalara gelmesi daha doğrusu bizim daha doğru takım olabilmemiz önemli , Obradoviç Torku maçından sonra '' mayıs ve haziran ayında ne noktada olduğumuz çok önemli bunun için çok çalışmalıyız '' demişti.

Geçenlerde bahsi geçti sanırım ama kimsen duydum tam olarak hatırlamıyorum ,
rastgele değil ciddi anlamda kaliteli bir 1*2 oynayabilen bir isim bulabilirse hoca kadroya ilave olabilirmiş , sırf transfer yapmak için transfer yapmak istemiyormuş.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 14:52:23 Gönderen: cemagrak »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #88 : 03 Aralık 2013, 14:47:45 »
Ben şahsen bir transfer bekliyorum.
Takımın performansının daha iyi noktalara gelmesi daha doğrusu bizim daha doğru takım olabilmemiz önemli , Obradoviç Torku maçından sonra '' mayıs ve haziran ayında ne noktada olduğumuz çok önemli bunun için çok çalışmalıyız '' demişti.

rastgele değil ciddi anlamda kaliteli bir 1*2 oynayabilen bir isim bulabilirse hoca kadroya ilave olabilirmiş , sırf transfer yapmak için transfer yapmak istemiyormuş.

Kaptan bencede Obradoviç 1 adam alacak ve 1*2 olacak o adam..Bojan iptal oldu BARCA maçında tam tutunmuşken maça verdik maçı...

Biz ilk defa yuzde 55 ile 3 lük attığımız anlarda maçı kazanamamız enteresandı..Uzunlar kötü deniyor ama pek de kullandığımız söylenemez
HaBaBaM GüM GüM GüM

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #89 : 03 Aralık 2013, 14:54:24 »
Ben şahsen bir transfer bekliyorum.

Kaptan bencede Obradoviç 1 adam alacak ve 1*2 olacak o adam..Bojan iptal oldu BARCA maçında tam tutunmuşken maça verdik maçı...

Biz ilk defa yuzde 55 ile 3 lük attığımız anlarda maçı kazanamamız enteresandı..Uzunlar kötü deniyor ama pek de kullandığımız söylenemez

muratım ben aslında beklemiyorum yazacaktım ama yanlış oldu :( özür dilerim :)
biz henüz takım değiliz eksiklerimiz çok var , ama sezona o kadar iyi girdik ki bir anda yeni bir yapı olduğumuz unutuldu ve beklentiler haklı olarak tavan yaptı , zaten eksik bitmez bence o işin sonu yok ,
mevcut sorunları kendi içimizde çözeceğimize veya öyle yapmaya çalışacağımıza ben inanıyorum ama tabiki Obradoviç'e güvenim sonsuz  8) 8)