Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970400 defa)

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #105 : 06 Aralık 2013, 13:40:53 »
Calathes tam bizim KALEMİMİZ! Onun gibi birini bulduğumuz an Emir ve Bojan çok rahatlar
HaBaBaM GüM GüM GüM

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 06 Aralık 2013, 13:51:21 »
Forum hayırlı uğurlu olsun öncelikle...

Cska geçen hafta Barca  gibi  bu maçı hedef maç olarak belirlemiş olabilir. Malum ilk maçta biraz  rencide etmiştik .

Takımın form durumu da göz önüne alındığın da Barca maçı kadar olmasa da zor geçeceği malum.

Obradovic gerekli uyarıları yapmıştır zaten.

Kardeşim hoşgeldin. 

Çevrimdışı inanç

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #107 : 06 Aralık 2013, 15:55:57 »
Teşekkür  ederim. Hoş buldum .

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #108 : 06 Aralık 2013, 21:51:39 »
Dor Fischer'ı keşke biz alsaydık.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #109 : 06 Aralık 2013, 22:49:06 »
Oyunu okuyup açabilen ve yaratıcı özelliği olan bir 1-2 numara transferi yararlı olacaktır. Skor üretme özelliği de olsa artı olur ama direk skorer olmamasını; skora oyun kurarak ve paylaşarak destek olmasını tercih ederim.
2-3 yaş genç olsa Papaloukas olabilirdi. Diğerlerinden rol çalmayacaksa Hackett ve Calathes de olabilir. Profilleri uygun ama asıl oyunculardan rol çalmayacak biri olmalı

Yedekten gelip, oyun sıkıştığında skor üretecek bir oyuncu ise zararlı bile olabilir. Zira genelde bu tarz oyuncular egosu yüksek oyuncular olur. Meziyetleri 1.sınıf değildir ama egoları 1.sınıftır

Uzun takviyesi gerektiği de düşünülülebilir ama bu yabancı sınırlamasında uzun rotasyonu için İlkan ve Oğuz'a güvenmek lazım.
Fenerbahçe

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #110 : 06 Aralık 2013, 23:21:43 »
CSKA maçında da görüldüğü gibi bu takımın guard yada kısa eksiği ÇOK' da aciliyeti olan yada absorbe edilemeyecek sıkıntı değil... bu takımın TEK gözle görülür ve top 16 -8 'de yumuşak karın olarak yumruklar alacağımız kısmı BEKÇİ diye tabir edilen blok tehditi ve rakip kısalara göz dağı verecek bir uzun..

Çevrimdışı Yabgu

• Üye
« Yanıtla #111 : 06 Aralık 2013, 23:47:02 »
Kobe'nin tendon sakatlığından kurtulup Pazar günü sahaya döneceği haberinden sonra aklıma pek eşdeğer olmasa da Oğuz Savaş'ın anca Mart ayında parkelere dönebileceği söylentileri geldi.
Oğuz'un bu yaşadığı talihsizlik,yanlış tedavi mi ne denir bilemem ama sakatlıktan sonra nasıl döneceği konusundaki muamma Top16 öncesi olası bir transfer hamlesini daha kıymetli hale getiriyor gibi.

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
  • Yer: Samsun
« Yanıtla #112 : 07 Aralık 2013, 00:33:57 »
açıkçası transfere ihtiyacımız yok diyenleri anlamakta zorluk çekiyorum...

şuan elimizde EL standartlarında sadece 3 tane kısa oyuncu var ve bunların ikisi savnmada topu biraz yere vurmayı becerebilen her oyuncunun geçebileceği oyuncular.elimizdeki diğer parçalar ise (kenan ve metecan'ı bi kenara koyuyorum) hiç buraların oyuncuları değil ömer'in yaşı ve geçirdiği sakatlıklar yüzünden artık eskisi gibi katkı vermesi çok zor, melih fiziksel olarak çok zayıf ve yapabilecekleri sınırlı bi oyuncu,diğeri ise rotasyonda düşünülmeyen barış.hal böyleyken transfere ihtiyaç yok demek pek gerçekçi gelmiyo bana.

alınacak oyuncu hem emir'in hemde bo'nun üzerindeki yükü hafifletecek bi oyuncu olmalı çünkü Allah korusun bu iki oyuncudan birine bişey olsa tepetaklak olabiliriz ki bu oyuncuların başına hiç bi şansızlık gelmese bile sertleşen maçlarda yetersiz kalabilir ve böyle bi oyuncuya ihtiyaç duyulabilir .bahsettiğim oyuncu daniel hackett hem bo'nun hemde emir'in özelliklerinden bişeyler barındırıyo tabi buraya gelip sienada yaptıkların yapmasını beklemiyorum orası ayrı hucümda hiç bişey katamasa bile en kötü ihtimalle savunmamızı iki gömlek yukarı çekebilecek bi oyuncu.

tabi bu oyuncu için en büyük soru işareti nba'e gitmek istemesi ve sienanın istediği bonservis.nba 'e gitme durumunu obradovic çözebilir ki çözebildiğni daha önce gördük, bonservis konusuda çözülebilir.eğer böyle bir transfer yapılmazsa geçen seneki efesi hatırlatacak bu durum bana onlarda üçün beşin hesabını yapıp uzun transferi yapmayarak 30 milyon euroluk takımı hiç etmişlerdi.

transfer yaoılacağına inanıyorum zaten İbrahim Kutluay da bir aydır falan böyle bi transferin olabileceğini işaret ediyo..
"Kendim için bir söz veriyorum,burası benim evim olacak."

Çevrimdışı muhendis40

• Üye
  • Yer: İstanbul-Sakarya
« Yanıtla #113 : 07 Aralık 2013, 00:46:39 »
1 numaraya transfer söylentileri var bence şart ve yapılmalıdır.Fakat transfer deyince aklıma Fenerbahçeli oluşu ve takımındaki malum durumu yüzünden Hidayet Türkoğlu transfer haberleri oluyor inş. doğru değildir demekle yetiniyorum ...

• Üye
« Yanıtla #114 : 07 Aralık 2013, 00:54:08 »
Obradovic'in adam edemeyeceği oyuncu yoktur.Ancak buna rağmen Teodosic'i istemiyorum,eskiden beri ısınamadım gitti.Her ne kadar bu terimi Cem Abi sevmese de looser oyuncu.Büyük yetenek,küçük zeka ve looser hastalığı bulaşıcıdır.Bu forumda da Teo'yu istemenyen tek benimdir.

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #115 : 07 Aralık 2013, 01:33:11 »
Herkesin bir görüşü var her oyuncu hakkında kaldıki Teodosic hakkında görünen köy klavuz istemez dediğin gibi bu zaman kadar bütün final maçlarında kötü oynayarak bu ''Looser'' ünvanını haketti..
Ancak Hala tek atımlık kurşunu kaldığını düşünüyorum yaşıda müsait oda kurşunda Obradovic den başkası değil tabiykide.. Bu zaman kadar hiç birinde olmadı Eğer Obradoviclede yapamaz ve başaramazsa gitsin sıradan takımlarda yıldız oyuncu olarak kalsın büyük oyuncu statüsüne asla geçemez ..

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #116 : 07 Aralık 2013, 01:35:41 »
Basketbol dan anlamam
transfer e gerek var mi bilemem ama
Obradovic güvenim sonsuz

• Üye
« Yanıtla #117 : 07 Aralık 2013, 01:39:16 »
Herkesin bir görüşü var her oyuncu hakkında kaldıki Teodosic hakkında görünen köy klavuz istemez dediğin gibi bu zaman kadar bütün final maçlarında kötü oynayarak bu ''Looser'' ünvanını haketti..
Ancak Hala tek atımlık kurşunu kaldığını düşünüyorum yaşıda müsait oda kurşunda Obradovic den başkası değil tabiykide.. Bu zaman kadar hiç birinde olmadı Eğer Obradoviclede yapamaz ve başaramazsa gitsin sıradan takımlarda yıldız oyuncu olarak kalsın büyük oyuncu statüsüne asla geçemez ..
Dediğin gibi Ender abi yukarıda belirttim ancak Obradovic adam eder diye,ayrıca Bo-Kenan yetersiz gözükebilir ancak modern basketbolda oyun forvet üzerinden de yönetiliyor.Bjelica ve Kleiza bunun için biçilmiş kaftan.

kylmz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : 07 Aralık 2013, 06:05:21 »
Şimdi sorun değil ama yakın zamanda tansiyonu yüksek maçlara çıkmaya başlayacağız. Kenan bu durumun ne kadar üstesinden gelebilir bilemem fakat 1 numaraya direkt katkı verecek bi oyuncu lazım bize bence. Ha bu oyuncu 1-2 oynayabilen biri olursa daha iyi olur. Sakatların ne zaman döneceğine, nasıl döneceğine, ne kadar katkı vereceğine göre bi de pivot transferi yapılabilir aslında.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 06:06:11 Gönderen: kylmz7 »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #119 : 07 Aralık 2013, 08:03:39 »
Kenan çok maçta bunun altından kalkabileceğini, en azından o yolda ilerlediğini defalarca gösterdi.

Onun güvevenini ve gelişimini sekteye uğratacak her hareketten sakınmalıyız. O bizim nazar değmez ise gelecek 10 senemiz...